nadmierne owłosienie - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-03-21, 10:07   #61
akryle
BAN stały

Arrow Nadmierne owlosienie na twarzy u kobiety - HELP

Witam
Mam 26 lat. Od 13 roku zycia leczylam sie na niedoczynnosc tarczycy przez 5 lat przyjmowalam hormon tyroksyny.

Po siedmiu latach dopadl mnie problem nadmiernego owlosienia glownie na brodzie. Wloski zaczynaja rosnac coraz gesciej sa czarne i sztywne.
Nie wiem co moze byc przyczyna nadmiernego owlosienia byc moze nerki.

Wiem ze depilacja laserowa usowa owlosienie skutecznie na kilka lat.
Ale czy depilacja laserowa bedzie skuteczna w przypadku gdy przyczyna sa hormony.
Czy po takiej depilacji hormony znowu zaczna szalec i problem szybko wroci.

Zapisalam sie do endokrynologa prawdopodbnie zbadam sobie poziom hormonow i lekarz przepisze nastepne leki (hormony).
Sa jakies inne metody oprocz ciaglego faszerowania sie hormonami?
Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam
Emilia
akryle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 10:09   #62
akryle
BAN stały

Arrow Nadmierne owlosienie na twarzy u kobiety - HELP

Witam
Mam 26 lat. Od 13 roku zycia leczylam sie na niedoczynnosc tarczycy przez 5 lat przyjmowalam hormon tyroksyny.

Po siedmiu latach dopadl mnie problem nadmiernego owlosienia glownie na brodzie. Wloski zaczynaja rosnac coraz gesciej sa czarne i sztywne.
Nie wiem co moze byc przyczyna nadmiernego owlosienia byc moze nerki.

Ale czy depilacja laserowa bedzie skuteczna w przypadku gdy przyczyna sa hormony.

Zapisalam sie do endokrynologa prawdopodbnie zbadam sobie poziom hormonow i lekarz przepisze nastepne leki (hormony).
Sa jakies inne metody oprocz ciaglego faszerowania sie hormonami?
Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam
Emilia
akryle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 11:20   #63
iustina
Przyczajenie

Dot.: Nadmierne owlosienie na twarzy u kobiety - HELP

Zamin zabierzesz się za depilację laserową, musisz koniecznie mieć pewnośc jakiej natury jest to problem. Jeśli to niewłaściwy poziom hormonów, laserem nic nie zdziałasz bez leczenia. Czyli najpierw diagnoza, potem leczenie, a póżniej moze się okazać, że depilacja wcale nie będzie potrzebna. Pozdrawiam.
iustina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 20:34   #64
She_is_Gentle
BAN stały

Cytat:
Napisane przez akryle Pokaż wiadomość

moja kolezanka miala zabiegi laserowego usuwania wloskow nad gorna wagrą.
byla juz na 4 zabiegach wydala na to jak do tej pory 1400 zl a wloski dalej rosną....
She_is_Gentle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 20:36   #65
Olenka:)
Przyczajenie

Wink Dot.: nadmierne owlosienie

owłosienie na ciele to jest coś okropnego wspólczuję... trzeba nosić bluzki zakrywające to obrzydlistwo...niestety, ale z czasem znika....
Olenka:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 18:35   #66
IIserenityII
Raczkowanie

Dot.: nadmierne owlosienie

Nadmierne owłosienie to koszmar i nie wiadomo jak sobie z tym poradzić, tez mam ten problem. To doprowadza do depresji, długie bluzki, spodnie, zakrywanie brzucha, wstyd i ukrywanie ciała. No i rozpaczliwa pogoń za ratunkiem:depilator - wrastające włoski, pasta cukrowa i wosk to samo. żeby mi chociaż nie wrastały to bym tak nie narzekała, ból zniosę nie stanowi to dla mnie problemu ale te wrastające włosy..... zawsze wracam do maszynki ehhh. Teraz zastanawiam sie nad kupnem epilatora na allegro, ale czy taki zabieg można robić samemu? Albo te kremy no more hair czy to działa?
IIserenityII jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 19:11   #67
rudenka
Raczkowanie

łącze się w bólu, mam tak samo. Z okolic bikini wyrywam pęsetą i póki co jest to najlepsze rozwiązanie, bo po golarce czy depilatorze istna masakra była. Co do włosków wokół brodawek to nie wiem, ja je od czasu do czasu wyrywam, ale skoro mówisz, że to rakotwórcze to chyba przestanę, chyba jedynym wyjściem będzie ścinanie ich nożyczkami tuż przy skórze. Delikatne włoski na ciele, można zwykłym rozjaśniaczem do włosów na głowie rozjaśnić, ja raz tak zrobiłam z włosami na rękach, które wcale delikatne nie były i efekt był fajny, a skóra też nie ucierpiała. Teraz ręce przecieram wodą utlenioną i też jest dobrze. Włoski na brzuchu czy na pośladkach staram się ignorować, bo i tak nikomu tych części ciała nie pokazuję, ale gdy to się zmieni pewnie chwycę za rozjaśniacz do włosów. Taka już niestety nasza dola
rudenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 20:35   #68
MagicDream
Raczkowanie

Hey dziewczyny!! Chcialam sie was poradzic bo niewiem czy jestem nadmiernie owosiona... mysle ze tak bo mam 16 lat a mam wasa i to gestego,duze owlosienie brzucha,biustu,lytki i uda to dramat,strefa bikini tak samo.... Czy powinnam sie zglosic do lekarza?

''Byles dla mnie wszystkim w co wierzylam...''
MagicDream jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 21:11   #69
zbyszkowa
Przyczajenie

ja również miałam ten problem i poszłam na laser LIGHT SHEER i jest ok, czasem wyrośnie jakiś włosek albo kilka ale to nie jest już problem w porównaniu z tym co było. Teraz chodze z podniesioną głowom polecam Ci
zbyszkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 15:14   #70
godess
Raczkowanie

...

Edytowane przez godess
Czas edycji: 2010-10-24 o 23:36
godess jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 16:54   #71
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez transkrypt Pokaż wiadomość
witam!
mam dosc duzy problem z nadmiernym owlosieniem ciala.nie tylko nog,ale i brzucha,bikini,piersi.dod am ze nie mam nadmiaru meskich hormonow-badania to wykluczyly.mam po prostu nadmierna wrazliwosc mieszkow wlosowych na te hormony.
może po prostu to u ciebie genetyczne??

ja jak zobaczyłam mojego wujka bez koszulki :P (brat mojej mamy), jego owłosione plecy i brzuch, to zamarłam Do tego mój tata - nie ma owłosionych pleców, ale klatkę piersiową i brzuch tak ;p no więc mój wujek musiałto mieć po swojej mamie/tacie, wiec w mojej mamie te geny też są :Hhehe no i jak się skumulowały geny mamine z tatusiowatymi, no to teraz jestem jednym chodzącym meszkiem z rękoma, nogami i bikini radzę sobie normalnie - golę się maszynką albo używam kremu veet.. meszek nad ustami wyrywam pęsetką ;p
brzuch, plecy i piersi.. nikomu nie pokazuję (narazie), więc mi to nie przeszkadza... ale zauważyłam ,że jak się opalę, to włoski stają się mniej widoczne... tylko jak tu wyjść na plażę z takim meszkiem na całym ciele... pozostaje opalanie się na balkonie xD
bowszystkotoiluzjajest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 19:10   #72
1405
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez godess Pokaż wiadomość
ja dostałam krem od znajomej turczynki i już jestem prawie "łysa" na nogach i bikini. Jeszcze nie skończyłam kuracji, ale efekty już są

http://www.allegro.pl/item620528655_...ow_nowosc.html
co za krem??
z - umiejetność trzymania języka za zębami.

Wystarczy, że zaczniesz kreować swoją rzeczywistość tak, jak tego chcesz...
1405 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 12:02   #73
kryycha
Przyczajenie

Nadmierne owłosienie

Mam 15 lat i bardzo wstydliwy problem- nadmierne owłosienie. Jestem ciemną szatynką z bladą cerą. Największe owłosienie występuje u mnie na rękach i pod nosem tzw. "wąsik". Przeglądałam wiele stron jak sobie z tym radzić, jednak nie uzyskałam satysfakcjonującej mnie porady. Niektórzy polecają wodę utlenioną, drudzy depilator, trzeci wosk.
Zdaję sobie sprawę, że najskuteczniejszą metodą byłaby depilacja laserowa. Niestety nie stać mnie na nią.
Nie chcę wyglądać jak jakaś małpa. W zimę jeszcze jest nie najgorzej, ponieważ mogę ukryć to pod sweterkiem, ale w lato to jakaś masakra Błagam pomóżcie ! To dla mnie bardzo ważne!
kryycha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 16:06   #74
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4
Dot.: Nadmierne owłosienie

Cytat:
Napisane przez kryycha Pokaż wiadomość
Mam 15 lat i bardzo wstydliwy problem- nadmierne owłosienie. Jestem ciemną szatynką z bladą cerą. Największe owłosienie występuje u mnie na rękach i pod nosem tzw. "wąsik". Przeglądałam wiele stron jak sobie z tym radzić, jednak nie uzyskałam satysfakcjonującej mnie porady. Niektórzy polecają wodę utlenioną, drudzy depilator, trzeci wosk.
Zdaję sobie sprawę, że najskuteczniejszą metodą byłaby depilacja laserowa. Niestety nie stać mnie na nią.
Nie chcę wyglądać jak jakaś małpa. W zimę jeszcze jest nie najgorzej, ponieważ mogę ukryć to pod sweterkiem, ale w lato to jakaś masakra Błagam pomóżcie ! To dla mnie bardzo ważne!
Spokojnie, raz w miesiącu depilacja woskiem lub pastą cukrową (mniej boli i mniej podrażnia) i z głowy. To jest tania i dobra metoda. Z czasem włosy będą jaśniejsze, słabsze.

jp91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 17:55   #75
kryycha
Przyczajenie

Pasta cukrowa? Hm... może pokuszę się na tę opcję zwłaszcza, że mam wrażliwą skórę. Na jaki czas mniej więcej miałabym spokój z "małpimi rączkami"?
I jeszcze pytanie, czy woda utleniona pomaga jakoś? Jeżeli tak to powinnam nakładać ją na wacik i przecierać nim skórę czy jak?
kryycha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 10:58   #76
depilacja krokosz
Przyczajenie

Pasta cukrowa, jak najbardziej. Ale woda utleniona - nie.
Stosowanie pasty cukrowej w połączeniu z olejem z krokosza daje efekty długofalowe. Systematyczne stosowanie powoduje trwały zanik owłosienia. Polecam, jeśli chcesz spróbować napisz do mnie.
depilacja krokosz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 15:02   #77
Dinulka
Zakorzenienie

Dziewczyny podbijam - mam na głowie ciemny blond, natomiast na ciele silne owłosienie - czarne grube włosy. Łydki ciągle golę, ale na udach prócz "normalnych" słabo widocznych włosów zdarzają się pojedyncze czarne, naprawdę długie, ponadto ciągle po 2, 3 włoski wokół brodawek... No i niestety "ścieżka' na brzuchu. Nie musze dodawać,że jest to krępujące.
Co może być przyczyną? Miałam jakiś czas temu robione badania hormonalne (trądzik) i niby wszystko ok...
Wspominałyscie o zaburzeniach miesiączkowania - miałam takowe dość długo, ale ostatnio miesiączki w terminie.
Dinulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 19:52   #78
MsTiny
Przyczajenie

ja też chcę tu dorzucić swoje pytanie, mam nadzieję, że ktoś to przeczyta, bo jak widzę wątek nieco wymarły...
Otóż mam największy problem z włosami na brzuchu (nie tylko "ścieżka", ogólnie na całym brzuchu). Próbowałam sie ich pozbyć plastrami, ale tak mi to podrażniło skórę, że zaczerwienienie i krostki miałam az do odrośnięcią włosów ;/ więc pożytek z depilacji był żaden. Nie byłam z tym problemem u lekarza, bo słyszałam, że takie sprawy należy rozwiązywać dopiero po definitywnym skończeniu rozwoju, a ja mam dopiero 17 lat. To prawda? Jeśli tak, to co mogę z tym zrobić? Chociazby chwilowo, gdybym miała jechać nad morze czy coś.
MsTiny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 22:28   #79
lucylou
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez MsTiny Pokaż wiadomość
ja też chcę tu dorzucić swoje pytanie, mam nadzieję, że ktoś to przeczyta, bo jak widzę wątek nieco wymarły...
Otóż mam największy problem z włosami na brzuchu (nie tylko "ścieżka", ogólnie na całym brzuchu). Próbowałam sie ich pozbyć plastrami, ale tak mi to podrażniło skórę, że zaczerwienienie i krostki miałam az do odrośnięcią włosów ;/ więc pożytek z depilacji był żaden. Nie byłam z tym problemem u lekarza, bo słyszałam, że takie sprawy należy rozwiązywać dopiero po definitywnym skończeniu rozwoju, a ja mam dopiero 17 lat. To prawda? Jeśli tak, to co mogę z tym zrobić? Chociazby chwilowo, gdybym miała jechać nad morze czy coś.
Ja mam problem podobny do ciebie i niestety sama nie wiem co z tym począć. U mnie włosy na brzuchu występują jedynie na "ścieżce" jednak są bardzo długie, grube i czarne(mimo iż jestem naturalną blondynką). Zazwyczaj nic z nimi nie robię, ale teraz w wakacje, żeby pokazać się na plaży musiałam się ich pozbyć. Powyrywałam je pęsetą. Niestety teraz zauważyłam, że odrasta ich znacznie więcej i wszystkie są megaczarne Więc ja też bardzo chętnie się dowiem co z tymi włosami można zrobić.
Dodam jeszcze, że na piersiach też mam włosy. Jednak one są cienkie i bardzo jasne. Widać je tylko jak się im lepiej przyjrzeć. Jednak bardzo mnie irytują bo według mnie w ogóle nie powinno ich tam być.
Ogólnie to zastanawiam się nad tym, żeby zgłosić to jakiemuś lekarzowi. Tylko nie wiem jakiemu i czy to nie będzie trochę głupie. W końcu włosy na ciele to normalna rzecz a ja to wyolbrzymiam.
lucylou jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 10:08   #80
MeL17
Przyczajenie

Nadmierne owłosienie

Witam. Mam pytanie. Są mi potrzebne pewne informacje i osoba, która zna się na kosmetologii lub medycynie. Otóż są to informacje na temat nadmiernego owłosienia. W jednej książce znalazlam, że dzieli sie ono na uogolnione gdzie wyrozniamy dodatkowo wrodzone i nabyte oraz owłosienie nadmierne ograniczone gdzie rowniez wyrozniamy wrodzone i nabyte a to nabyte dzieli sie jeszcze na samoistne, pochodzenia wewnetrznego i pochodzenia zewnetrznego. Ale ja myslalam ze sie dzieli na hirsutyzm i hypertrichoze ;/ i nie ogarniam tego podzialu z ksiazki? czy to ograniczone nabyte pochodzenia wewnetrznego to jest ten hirsutyzm a tamte to hypertrichoza czy jak? Proszę o pomoc.
Znalazłam jeszcze taki link, w ktorym pisze ze nadmierne owłosienie pochodzenia wewnętrznego to hirsutyzm. Czyli reszta tego nadmiernego owłosienia to hypertrichoza?
http://www.leczymy-lysienie.pl/hipertrichoza.html
MeL17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 18:54   #81
Malini
Przyczajenie

polecam tabletki antykoncepcyjne które regulują
Malini jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
depilacja owlosienie, nadmierne owłosienie

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości