Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-05-31, 13:03   #1
AgusNumberOne
Przyczajenie

Niedokrwiona skóra głowy- jak dbać, jak oczyszczać

Witam, kobietki
Mam ogromny problem z włosami. Są bardzo, bardzo rzadkie i okropnie cienkie. W każdej fryzurze prezentują się nieatrakcyjnie i są powodem moich nieprzespanych nocy

Byłam dziś u trychologa, który robił mi badanie skóry głowy poprzez powiększenie. Niestety zostało stwierdzone, że mam bardzo niedokrwioną skórę głowy, przez co tlen i substancje odżywcze nie docierają do włosa. Przez to większość z nich jest martwa I dlatego są cienkie, słabe i rzadkie. Stąd moje pytanie- jak wspomóc ukrwienie głowy? Co mogę zrobić? Przychodzi mi do głowy tylko masaż...

Druga sprawa to, że pani trycholog uznała, że mam też bardzo zanieczyszczoną skórę głowy (mam włosy u nasady szybko przetłuszczające się, a końce suche i zniszczone). Nie chciała jednak polecić żadnych kosmetyków do oczyszczania, bo uznała, że na rynku takich nie ma i tylko trycholodzy mają do nich dostęp ;/. Stąd drugie pytanie- jak porządnie oczyszczać skórę głowy i jak często? To na pewno mogłoby pomóc w pobudzeniu cebulek. Nie mam o tym pojęcia. Poza tym wydaje mi się, że błędem w pielęgnacji może być to, że olejowałam włosy na całej długości i również na skórze głowy. Cel był taki, żeby wzmocnić włosy i skórę głowy, ale czy bardziej sobie nie szkodziłam niż pomagałam, zapychając cebulki?

Chciałam również wspomnieć, że bardzo dbam o moje (marne) włosy. Szampony i odżywki bez SLS i parabenów, maski, serum, dieta, suplementy, olejowanie... Tylko co z tego, skoro są martwe ? Muszę zadbać o skórę głowy, nie wiem jednak, za co się zabrać..

Dziewczyny, proszę pomóżcie .
AgusNumberOne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 14:14   #2
Limone
Zakorzenienie

Dot.: Niedokrwiona skóra głowy- jak dbać, jak oczyszczać

Co do trychologa, ukrwienia skóry głowy i potrzeby jej oczyszczenia, to ja sama miałam taki problem. Przy czym moja trycholog poleciła mi kosmetyk, który można u niej kupić i który używam już od półtorej roku o sobie chwalę - complex A firmy Eliokap. Przy następnych badaniach moja skóra już zdecydowanie lepiej wyglądała i ma się wciąż ok, a ja mam mnóstwo nowych włosów.
Z innych metod nie stosowałam nic. Ale są osoby stosujące np cukier do oczyszczania. Masaż myślę też może pomóc. Ukrwienie może też wspomóc np olejek łopianowy z papryczką, czy Jantar do wcierania.

Cytat:
Chciałam również wspomnieć, że bardzo dbam o moje (marne) włosy. Szampony i odżywki bez SLS i parabenów, maski, serum, dieta, suplementy, olejowanie... Tylko co z tego, skoro są martwe ? Muszę zadbać o skórę głowy, nie wiem jednak, za co się zabrać..
Szczegóły, szczegóły jeszcze raz szczegóły, bo niestety ale już po tej wypowiedzi niestety stwierdzam, że się nie bardzo znasz. SLS są w szamponach, w odżywkach i maskach możesz mieć co najwyżej silikony, a i te nie są złe, jak się wie jak ich używać. Parabeny i ich szkodliwość to ogromna przesada, zwykle jak nie ma parabenów to są inne, znacznie groźniejsze dodatki. Jakie serum, jakie suplementy?
Limone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 14:16   #3
martuchaOo7
Raczkowanie

Ukrwienie skóry pobudzają masażery do głowy. Jesli nie wiesz o czym mówię, wpisz w google to ci wyskoczy w galerii Sama go mam i to bardzo przyjemny zabieg. Zamiast ciężkich olejów, które jeśli są źle dobrane lub źle zmyte działają wręcz odwrotnie od zamierzonego celu, polecam ci wcierki np. słynny jantar lub woda brzozowa czy pokrzywowa, ale wody te mają alkohol i musiałabyś sprawdzić czy cie nie podrażnia. U mnie było spoko. Na ich temat jest wiele informacji w internecie oraz tutaj na forum. Wcierka + masaż da zdwojony efekt Do oczyszczania stosuj najzwyklejsze ziołowe szampony bez zbędnej chemii np. barwa, familijny. One najlepiej oczyszczają. Z racji, że nie mają one silikonów to plączą włosy więc lekka odżywka się przyda. To chyba tyle jeśli chodzi o moją wiedzę na ten temat poczytaj wątki na ten temat, tu jest już chyba każdy problem włosowy opisany
martuchaOo7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 14:37   #4
Keket
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez AgusNumberOne Pokaż wiadomość
Witam, kobietki
Mam ogromny problem z włosami. Są bardzo, bardzo rzadkie i okropnie cienkie. W każdej fryzurze prezentują się nieatrakcyjnie i są powodem moich nieprzespanych nocy

Byłam dziś u trychologa, który robił mi badanie skóry głowy poprzez powiększenie. Niestety zostało stwierdzone, że mam bardzo niedokrwioną skórę głowy, przez co tlen i substancje odżywcze nie docierają do włosa. Przez to większość z nich jest martwa I dlatego są cienkie, słabe i rzadkie. Stąd moje pytanie- jak wspomóc ukrwienie głowy? Co mogę zrobić? Przychodzi mi do głowy tylko masaż...

.
Tak Ci powiedział trycholog? We włosie żywa jest tylko cebulka, włos jest martwy. Pewnie, że nie poleci kosmetyków, bo chce żebyś kupiła u niej. Polecam peeling fusami kawy, co pobudzi mikrokrążenie w skórze głowy. Niektórzy stosują do tego cukier. Z wcierek polecam kawę, kozieradkę, olejek Sesa. Możesz też sobie zrobić mieszankę z jakiegoś oleju, nafty, oleju rycynowego i np. olejku rozmarynowego lub lawendowego. Do tego masaż skóry głowy. Poczytaj też sobie blog Eve: http://blogeve-evel.blogspot.com/

Keket jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 14:44   #5
Limone
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Tak Ci powiedział trycholog? We włosie żywa jest tylko cebulka, włos jest martwy.
Myślę, że o to mogło trychologowi chodzić właśnie.
Stary 2013-05-31, 19:35   #6
AgusNumberOne
Przyczajenie

Dziękuję za odpowiedzi .

Limone,
a gdzie kupowałaś complex A Eliokap? Na allegro nie mogę znaleźć. Poza tym jak często stosowałaś i czy był wydajny? Czy przy jego stosowaniu konieczne jeszcze są np. peelingi skóry głowy, czy on oczyszcza na tyle mocno, że już w żaden sposób nie należy złuszczać naskórka?
Pani trycholog niestety nie tylko nie poleciła mi szeroko dostępnych kosmetyków do pielęgnacji, ale nawet nie zaproponowała żadnych swoich, które ewentualnie mogłabym u niej kupić.
Co do szczegółów pielęgnacji- faktycznie jestem jeszcze zielona, bo tak naprawdę mocno zaczęłam dbać o włosy jakoś od kwietnia. Cały czas zdobywam wiedzę .
Pielęgnacja- kupiłam szczotkę z naturalnego włosia, zamówiłam również Tangle Teezer (wciąż czekam). Masuję skórę głowy codziennie. Staram się myć włosy co 2 dni (nie częściej)- szampon i odżywka Aterra, raczej do włosów zniszczonych (bez silikonów, barwników, konserwantów itp.). Po każdym myciu na długość włosów nakładam jedwab lub pryskam włosy olejkiem w sprayu (w składzie m.in. arganowy). Prostownicę zostawiłam na specjalne okazje, więc używam góra raz na 2 tygodnie (oczywiście wcześniej spray ochronny- obecnie z Syossa). Suszę włosy tylko zimnym powietrzem, przy czym często daję im schnąć swobodnie . 1-2 razy w tygodniu maska Wax lub/i olejowanie (dotychczas na całej długości i skórze głowy, obecnie zastanawiam się, czy nie olejować tylko od połowy włosów). Staram się zdrowo odżywiać. Nie palę. Biorę od ok. 3 m-cy tran z wit. A, E, D oraz OEPAROL z kwasami omega i NNKT (z siemienia lnianego i wiesiołka). Kupiłam także wcierkę Jantar, dzisiaj przyszła, będę stosować.
Uff, to tyle

MartuchaOo7,

masażer do głowy faktycznie muszę sobie sprawić . Wodę brzozową lub pokrzywową chętnie wypróbuję, ale najpierw przetestuję Jantar, bo właśnie kupiłam tę osławioną wcierkę, a nie chcę przedobrzyć . Mam zamiar pić herbatę z pokrzywy Do reszty wskazówek się stosuję

Keket,
Pani trycholog nie poleciła mi nawet żadnych swoich produktów, niestety.. Mówiłam jej o peelingu z cukru to powiedziała, że i tak nic nie da efektu jak te jej "trychologiczne" kosmetyki Ale oczywiście spróbuję!
Tak, powiedziała mi również, że większość włosów jest martwych, ale chyba w tym sensie, że jest jakby pustych w środku, niedotlenionych i nieodżywionych. Pokazywała mi na zbliżeniu, że włosy, przez które widać taką jakby prześwitującą białą nitę to są te dotlenione i do których docierają substancje odżywcze. Naprawdę było ich na mojej głowie niewiele, bardzo mnie to zmartwiło.

Pozdrawiam!
AgusNumberOne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 20:11   #7
Limone
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję za odpowiedzi .

Limone,
a gdzie kupowałaś complex A Eliokap? Na allegro nie mogę znaleźć. Poza tym jak często stosowałaś i czy był wydajny? Czy przy jego stosowaniu konieczne jeszcze są np. peelingi skóry głowy, czy on oczyszcza na tyle mocno, że już w żaden sposób nie należy złuszczać naskórka?
Pani trycholog niestety nie tylko nie poleciła mi szeroko dostępnych kosmetyków do pielęgnacji, ale nawet nie zaproponowała żadnych swoich, które ewentualnie mogłabym u niej kupić.
Co do szczegółów pielęgnacji- faktycznie jestem jeszcze zielona, bo tak naprawdę mocno zaczęłam dbać o włosy jakoś od kwietnia. Cały czas zdobywam wiedzę .
Pielęgnacja- kupiłam szczotkę z naturalnego włosia, zamówiłam również Tangle Teezer (wciąż czekam). Masuję skórę głowy codziennie. Staram się myć włosy co 2 dni (nie częściej)- szampon i odżywka Aterra, raczej do włosów zniszczonych (bez silikonów, barwników, konserwantów itp.). Po każdym myciu na długość włosów nakładam jedwab lub pryskam włosy olejkiem w sprayu (w składzie m.in. arganowy). Prostownicę zostawiłam na specjalne okazje, więc używam góra raz na 2 tygodnie (oczywiście wcześniej spray ochronny- obecnie z Syossa). Suszę włosy tylko zimnym powietrzem, przy czym często daję im schnąć swobodnie . 1-2 razy w tygodniu maska Wax lub/i olejowanie (dotychczas na całej długości i skórze głowy, obecnie zastanawiam się, czy nie olejować tylko od połowy włosów). Staram się zdrowo odżywiać. Nie palę. Biorę od ok. 3 m-cy tran z wit. A, E, D oraz OEPAROL z kwasami omega i NNKT (z siemienia lnianego i wiesiołka). Kupiłam także wcierkę Jantar, dzisiaj przyszła, będę stosować.
Uff, to tyle
Ja kupuje o mojego trychologa, ale jak wpiszesz w google powinny Ci wyskoczyć miejsca gdzie można zamówić. Jednorazowo duży wydatek, bo około 120 zł za buteleczkę, ale stosuje się to raz na tydzień, półtorej pipety, wcierasz w skórę głowy na około 45 minut przed myciem. Buteleczka starcza mi na rok i już nic poza tym nie używam.
Altera do łagodnych wcale nie należy, ma odpowiednik SLS, oraz alkohol. Nie każdemu będzie służyć. Z łagodnych lepiej na fecelle, hipp albo coś podobnego, ale barwa z SLS też sie przyda, czy inny prosty szampon. Z masek/odżywek rozejrzyj się za bingospa, Naturia b/s, może być też Garnier AiK itp, na forum czy blogu Kascysko jest mnóstwo przykładów. W każdym razie więcej różnorodności. Nie olejowałabym skóry głowy, poza ewentualnie olejkiem łopianowym z papryczką. Możesz kupić do kremowania razem z olejem Isane kakaową lub oliwkową (balsamy do ciała).
Jedwab masz jaki?

Zresztą wszystkie te rzeczy są już na forum, zaglądnij do tematu o pielęgnacji, tam masz krótkie wprowadzenie i podpięte najważniejsze rzeczy.

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2013-05-31 o 20:13
Stary 2013-06-01, 10:05   #8
martuchaOo7
Raczkowanie

Cytat:
Mówiłam jej o peelingu z cukru to powiedziała, że i tak nic nie da efektu jak te jej "trychologiczne" kosmetyki
Ciekawa ta pani trycholog To tak jakbym poszła do lekarza, a on by mi nic nie przepisał, bo nic mi nie pomoże oprócz lekarstw.... Co za ironia... No przecież to nienormalne, powinna ci podać chociaż nazwę tych kosmetyków. Może ona jakaś poczatkująca była, albo samozwańcza
martuchaOo7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 10:52   #9
MalaArielka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Ja kupuje o mojego trychologa, ale jak wpiszesz w google powinny Ci wyskoczyć miejsca gdzie można zamówić. Jednorazowo duży wydatek, bo około 120 zł za buteleczkę, ale stosuje się to raz na tydzień, półtorej pipety, wcierasz w skórę głowy na około 45 minut przed myciem. Buteleczka starcza mi na rok i już nic poza tym nie używam.
Mi trycholog też poradziła ten kompleks... Tylko mnie cena przeraziła i nie kupiłam. Jeśli jednak starcza naprawdę na tak długo to może kiedyś się skuszę.

Jeszcze któraś z Was próbowała ten oczyszczacz?
Ja dzisiaj zrobiłam pierwszy raz peeling skóry głowy zwykłym cukrem zmieszanym z szamponem. Myślę, że to też pomaga na ukrwienie skóry głowy, złuszcza warstwę, która przykrywa naczynia krwionośne.
MalaArielka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-06, 10:11   #10
Ryska23
Przyczajenie

Może mezoterapia mikroigłowa by pomogła? W dobrym salonie kosmetolog lub lekarz ocenią Twoją skórę głowy i potwierdzą, czy zabieg pomoże... O zabiegu mezoterapii możesz poczytać tutaj: http://kalkuluj.pl/euslugi/odziez_i_...utecznosc.html
Ryska23 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości