kremy z SPF pod makijaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-06-01, 19:09   #1
paniBulwa
Przyczajenie

kremy z SPF pod makijaż

Cieś wszystkim, myślę, że trafiłam na dobry dział

Chciałabym zapytać was o opinię i poradę na temat kremów z SPF do twarzy, pod makijaż. Nie używam podkładu takiego typowego bo nie jest mi potrzebne duże krycie na co dzień. Używam kremu BB z Garniera, tego w podłużnej tubce, jestem z niego bardzo zadowolona (wiem że niektórzy mają o nim bardzo złą opinię), na opakowaniu jest napisane że ma SPF 20. Ale ja jestem bladziochem i naprawdę nie lubię się opalać i być opalona ! Dodatkowo kiedy moja buzia złapie jednak trochę słońca, przez pierwsze 3-4dni jest różowa, wyglądam jak świnka Piggy, a później, szczególnie na czole przy linii włosów i nosie, pojawiają się piegi/brązowe plamki. Czego bardzo nie lubię oczywiście.

Więc pomóżcie jeśli łaska Jakie kremy zapobiegające promieniom UVA i UVB znacie i lubicie, oraz POLECACIE ? Najlepiej w granicach 20-30zł. Znalazłam jakiś z Eveline i Avon, ale chciałabym znać zdanie kogoś kto używał i wie co poleca )
Mam cerę mieszaną, tłustą(no, bez przesady)w strefie T, z tendencją do zapychania od sylikonów.

Będę wdzięczna za wszelką pomoc
paniBulwa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 19:38   #2
Neyve
Raczkowanie

Dot.: kremy z SPF pod makijaż

Dobre opinie na kwc ma Emulsja mineralna 50+ z Lirene, w sklepach jej wprawdzie nie znalazłam ale jest na allegro i już do mnie idzie Poczytaj opinie na kwc, może być dobra dla Ciebie.
Neyve jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 20:58   #3
mingunia
Raczkowanie

Ja przez cały okrągły rok używam kremów z filtrem 50+ i co jakiś czas staram się je zmieniać także trochę już ich przetestowałam. Dla jasności dodam, że również mam cerę mieszaną, ale nie jestem w stanie zapewnić, że kremy, które zaproponuję również sprawdzą się u Ciebie. Aktualnie używam Vichy Capital Soleil i sobie chwalę (cena ok. 55zł). Rewelacyjnie sprawdził się również krem z Iwostinu Solecrin- tu cena atrakcyjna bo ok.25zł. Z droższych fajny jest jeszcze Avene (ok.65zł). Wszystkie kremy do kupienia w aptekach.
Stary 2013-06-01, 21:33   #4
paniBulwa
Przyczajenie

o tym z Vivchy ostatnio dużo słyszę, jednak cena trochę mnie odstrasza... niby nie tak dużo, ale na moją kieszeń to jednak dość duży wydatek. Ale chętnie wezmę pod uwagę Iwostin

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

wezmę pod uwagę, dziękuję
Stary 2013-06-01, 22:30   #5
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez paniBulwa Pokaż wiadomość
Cieś wszystkim, myślę, że trafiłam na dobry dział

Chciałabym zapytać was o opinię i poradę na temat kremów z SPF do twarzy, pod makijaż. Nie używam podkładu takiego typowego bo nie jest mi potrzebne duże krycie na co dzień. Używam kremu BB z Garniera, tego w podłużnej tubce, jestem z niego bardzo zadowolona (wiem że niektórzy mają o nim bardzo złą opinię), na opakowaniu jest napisane że ma SPF 20. Ale ja jestem bladziochem i naprawdę nie lubię się opalać i być opalona ! Dodatkowo kiedy moja buzia złapie jednak trochę słońca, przez pierwsze 3-4dni jest różowa, wyglądam jak świnka Piggy, a później, szczególnie na czole przy linii włosów i nosie, pojawiają się piegi/brązowe plamki. Czego bardzo nie lubię oczywiście.

Więc pomóżcie jeśli łaska Jakie kremy zapobiegające promieniom UVA i UVB znacie i lubicie, oraz POLECACIE ? Najlepiej w granicach 20-30zł. Znalazłam jakiś z Eveline i Avon, ale chciałabym znać zdanie kogoś kto używał i wie co poleca )
Mam cerę mieszaną, tłustą(no, bez przesady)w strefie T, z tendencją do zapychania od sylikonów.

Będę wdzięczna za wszelką pomoc
Jest już taki wątek na Biochemii
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=481815

Niestety za 20-30 złotych raczej trudno znaleźć stabilne filtry chroniące przed UVA i UVB. A co dopiero takie, które mają wysoką ochronę i jeszcze nadają się pod makijaż dla cery mieszanej czy tłustej.

Do oceny filtrów Avonu i Eveline potrzebn by były ich składy.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2013-06-01 o 22:36
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 23:22   #6
paniBulwa
Przyczajenie

dziękuję
Stary 2013-06-02, 18:54   #7
Amalia1989
Rozeznanie

Krem Ziaja Ulga na dzień do cery wrażliwej ma fotostabilny filtr, a koszt kremu to ok. 10 zł. Niestety dla osób z tłustą cerą będzie za tłusty.
Amalia1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
krem, ochrona przed słońcem, spf

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości