Naturalne masła roślinne - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-08-26, 12:12   #31
limia
Przyczajenie

Dot.: Masła do ciała

Ja stosowałam masło kakaowe i na własnej skórze odczułam, że poprawia koloryt. Wysmarowałam się nim przed opalaniem i muszę przyznać, że w godzinę faktycznie miałam ładną opaleniznę. Nie miałam potem absolutnie problemów ze schodzącą skórą jak zwykle niestety mam. Dodam jeszcze, że normalnie ciężko się opalam, więc masło kakaowe dało rezultaty. Kupiłam w Beauty Project. Duże opakowanie, więc sporo jeszcze mi zostało. Teraz słońca już mało ale stosuję i efekt delikatnego opalenia utrzymuje się cały czas. Planuję sobie jeszcze dokupić do tego jakiś olej, podobno sezamowy daje dobre efekty? Zmieszam to sobie wszystko razem i będzie się łatwiej rozprowadzać.
Tak w ogóle, to odkryłam tego typu kosmetyki dopiero niedawno i jestem pod wrażeniem! Kupowałyście coś jeszcze w Beauty Project? Zastanawiam się nad masłem avocado... Po tym kakaowym mam ochotę wypróbować coś jeszcze
limia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 12:33   #32
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Kupowałyście coś jeszcze w Beauty Project? Zastanawiam się nad masłem avocado... Po tym kakaowym mam ochotę wypróbować coś jeszcze
Mam nieodparte wrażenie, że wszystkie masła w tym sklepie są rafinowane - wszystkie są nienagannie białe, podczas gdy nierafinowane karite jest kremowe, avocado żółte...
Stary 2008-08-26, 12:55   #33
limia
Przyczajenie

Moje kakaowe też jest białe, więc pewnie masz rację. Ale słyszałam, że masła nierafinowane delikatnie mówiąc nie pachną najlepiej... Czy to prawda? Mi to kakowe jak najbardziej podpasowało, więc chyba reszta nie może się jakoś znacząco różnić jakością.
limia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 13:13   #34
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez limia Pokaż wiadomość
Moje kakaowe też jest białe, więc pewnie masz rację. Ale słyszałam, że masła nierafinowane delikatnie mówiąc nie pachną najlepiej... Czy to prawda? Mi to kakowe jak najbardziej podpasowało, więc chyba reszta nie może się jakoś znacząco różnić jakością.
nierafinowane ma po prostu więcej składników czynnych charakterystycznych dla danej roślinki - one nie lubią wysokich temperatur
co do zapachów, to avocado mi nie przeszkadza; mam jeszcze kawowe, boooskie, tylko do karite trzeba się przyzwyczaić ale znam gorsze rzeczy
Stary 2008-08-26, 13:57   #35
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez limia Pokaż wiadomość
Akurat nierafinowane masło kakaowe ma wspaniały, intensywny zapach czekolady...
Stary 2008-08-26, 19:07   #36
andesigne
Raczkowanie

nie mogę się zdecydować na masło, boję się zapchania, z drugiej strony balsamy są nie wystarczające, często się kleje po nich a efekt nawilżenia marny lub złudny, a czy to masło kakaowe mogę czymś rozrobić ? chciałabym uzyskać nawilżenie skory po kąpieli, muszę się czymś wysmarować bo inaczej bym się zadrapała, nie mam jakiejś specjalnie suchej skóry na ciele, ale woda płynąca w naszych kranach potrafi swoje zrobić z drugiej strony nie chce ociekać tłuszczem, może doradzicie mi jakieś masełko które ładnie się wchłania, uparlam się na ten efekt lekko opalonej skóry bo jestem taka blada że można się na mnie nauczyć układu krwionośnego dotychczas nadrabialam kolor samoopalaczami ale ten poźniejszy smrodek jest okropny, mam wrażenie że cuchne na odleglość z tego powodu korzystam rzadko i jakby z przymusu. Mam zerowe doświadczenie z maslami do ciała, dlatego wasze uwagi i rady są dla mnie bardzo cenne.

Edytowane przez andesigne
Czas edycji: 2011-06-29 o 14:47
andesigne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 19:39   #37
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Andesigne, możesz zmieszać masło z jakimś niekomedogennym olejem, np. ze słonecznikowym albo winogronowym - one się łatwo wchłaniają, zresztą pomoże to rozprowadzić masełko, bo samo masło kakaowe jest dość twarde. Niestety, ono również często zapycha pory . Może spróbuj samego oleju? Jeśli chcesz uzyskać efekt leciutkiego przybrązowienia, to polecam macerat marchwiowy, ale w dużym rozcieńczeniu, bo inaczej będziesz pomarańczowa. Jako samoopalacz sprawdza się również (po dłuższym stosowaniu oczywiście) olejek marchewkowy Diadermy:
http://esentia.pl/Diaderma_Olejek_ma...owy_p29174.htm
Stary 2008-08-26, 19:55   #38
andesigne
Raczkowanie

Niezamienna_juz_na_nic dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, poczytam o olejku z diadermy, faktycznie to może być dobre rozwiązanie dla mojej skóry a jakoś dziwnie po takiej lekturze i tylu tygodniach czytania nie wpadłam na pomysł z olejkiem chyba już mi się miesza w głowie a tak naprawde rodzina na mnie dziwnie patrzy bo wkółko gadam o olejach, olejkach i naturalnych kosmetykach.

pozdrawiam

Edytowane przez andesigne
Czas edycji: 2011-06-29 o 14:45
andesigne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 10:34   #39
aeronauta
Zakorzenienie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, a jaka jest różnica między masłem Cupuacu ekologicznym a nierafinowanym?? Bo na mazidłach są oba, z takim samym opisem, różnią się tylko ceną i już głupieję, bo nie wiem które zamówić . Które lepsze?
aeronauta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 14:59   #40
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Aeronauto, ekologiczne ma certyfikat. I jest tłoczone z roślin bezpestycydowych. W zasadzie jest lepsze, ale chyba nie aż tak, żeby tę "lepszość" było widać na buzi.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-06-02 o 13:22 Powód: Przesunięcie
niezamienna_juz_na_nic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 16:49   #41
zorza83
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jaka jest różnica między masłem Cupuacu ekologicznym a nierafinowanym?? Bo na mazidłach są oba, z takim samym opisem, różnią się tylko ceną i już głupieję, bo nie wiem które zamówić . Które lepsze?
Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość

Aeronauto, ekologiczne ma certyfikat. I jest tłoczone z roślin bezpestycydowych. W zasadzie jest lepsze, ale chyba nie aż tak, żeby tę "lepszość" było widać na buzi.
Też się zastanawiam , które wziąć, ale te ekologiczne jest "częściowo rafinowane metodami fizycznymi", a te drugie cupuacu jest nierafinowane i droższe, więc ja myślałam,że właśnie to nierafinowane jest lepsze, zgłupiałam już całkiem

zorza83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 17:52   #42
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
te ekologiczne jest "częściowo rafinowane metodami fizycznymi", a te drugie cupuacu jest nierafinowane i droższe,
Skoro tak, to ja też zgłupiałam
Stary 2009-04-07, 18:15   #43
LouLou25
Zakorzenienie

mialam 2 probki cupuacu i dopiero przy myciu pojemniczkow zauwazylam, ze jedno jest ekologiczne a drugie nierafinowane na pierwszy rzut oka takie same

sure. fine. whatever.

LouLou25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 20:01   #44
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
Też się zastanawiam , które wziąć, ale te ekologiczne jest "częściowo rafinowane metodami fizycznymi", a te drugie cupuacu jest nierafinowane i droższe, więc ja myślałam,że właśnie to nierafinowane jest lepsze, zgłupiałam już całkiem
Dziękuję Wam za odpowiedzi . Obie bardzo pomogłyście (zawsze się zastanawiałam czym objawia się ta "ekologiczność" olei, a teraz dzięki Niezamiennej już wiem ). Zdecyduję się chyba na to nierafinowane, skoro jest w 100% nierafinowane. Nie wiem co prawda jak się wypłacę jak zamówię wszystko co chcę (bo poza cupuacu chcę jeszcze olej z róży, jojobę bo już mi się kończy, tamanu, malinę lub porzeczkę - tu nie wiem co wybrać. Same oleje i już ponad 60 zł , a jak dojdą hydrolaty, mleczka, jakiś pantenol, mikser i pojemniczki i łyżeczki to w 200 chyba się nie zamknę )

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
mialam 2 probki cupuacu i dopiero przy myciu pojemniczkow zauwazylam, ze jedno jest ekologiczne a drugie nierafinowane na pierwszy rzut oka takie same
A jak je używałaś? Bo ja po poczytaniu na mazidłach chcę go stosować zamiast kremu pod oczy na noc i może na resztę twarzy też, ale tu nie wiem czy nie zapcha
Stary 2009-04-07, 20:25   #45
LouLou25
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość

A jak je używałaś? Bo ja po poczytaniu na mazidłach chcę go stosować zamiast kremu pod oczy na noc i może na resztę twarzy też, ale tu nie wiem czy nie zapcha

jedno domerdalam do jakichs kremow, ktore mi finalnie nie sluzyly, drugie zuzylam do rak, ust i twarzy (solo) trudno mi powiedziec czy zapycha bo uzywam codziennie czegos innego i ciezko ustalic winowajce czegokolwiek, ale efekt po nalozeniu bardzo fajny, wygladza, zmiekcza

sure. fine. whatever.

Stary 2009-06-12, 00:25   #46
PannaX
Rozeznanie

GG do PannaX
help - masło shea i warunki przechowywania a utrata właściwości

Zakupiłam słoiczek masła shea z Biochemii Urody, przez cały czas przechowywałam je w lodówce, wczoraj zapomniałam je jednak tam schować po użyciu i leżało sobie koło lodówki w temperaturze mniejszej niż 25 stopni wiec niby wszystko ok ale pod moja nieobecność ktoś postawił słoik z masłem na stole gdzie kilka godzin przeleżało bezpośrednio na słońcu po ponownym włożeniu do lodówki i wyjęciu po kilkunastu godzinach, masło ma nadal miekką formę, inną niż przed incydentem ze słońcem i teraz moje pytanie (być może głupie):

czy masło utraciło swoje właściowści?

a tu opis warunków przechowywania z Biochemii urody:
W szczelnie zamkniętym opakowaniu; w temperaturze pokojowej nie wyższej niż 25°C lub, jeśli ktoś preferuje w lodówce; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc. Jeśli temperatura w pomieszczeniu przekracza 25°C, masło należy trzymać w lodówce.

Edytowane przez PannaX
Czas edycji: 2009-06-12 o 00:28
PannaX jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 14:29   #47
Gajowniczka
Zadomowienie

Kokos topi się w rękach a macie jakis patent na masło kakaowe? Jest tak twarde,że trzeba je skrobać ze słoika.
Ciekawe czy można je rozpuścić w kąpieli wodnej i dodać czegoś żeby zmiękło?
Gajowniczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 14:41   #48
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
Kokos topi się w rękach a macie jakis patent na masło kakaowe? Jest tak twarde,że trzeba je skrobać ze słoika.
Też właśnie stałam się posiadaczką sporej ilości masła kakaowego. Jeszcze nie używałam, ale zamierzam rozpuścić je w kąpieli wodnej i dodać tak 10-20% oleju jojoba, żeby jak zastygnie było miększe i zdatne do normalnego użytku. Bo wysmarować się nim w wersji stałej nie ma szans, bo skubaniec prawie w ogóle się nie topi

A mam pytanie, masło kakaowe nadaje się na włosy? Warto spróbować, czy lepiej nie?
Stary 2009-11-20, 14:46   #49
LouLou25
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
Mozna dorzucic dowolnego oleju

sure. fine. whatever.

Stary 2010-05-05, 11:36   #50
mag-ia1
Raczkowanie

Masło shea a trwałe nawilżenie?

witam,
jeśli powielam wątek to z góry przepraszam,ale próbowałam, szukałam ...i nie znalazlam

naczytałam się w necie o cudownych nawilżających właściwościach masła shea, a że moja skóra /szczególne nogi/ jest baaaardzo sucha, postanowiłam spróbować

kupiłam masło shea /rafinowane, może to błąd/ i owszem efekt nawilżenia/natłuszczenia jest, ale tylko w trakcie smarowania i zaraz po nim....niestety nie jest to efekt długotrwały, w wręcz powiedziałabym,że moja skóra domaga się,żeby ją smarować jeszcze i jeszcze

czy któraś z "użytkowniczek" tego masła mogłaby się wypowiedzieć, czy masło posiada właściwości nawilżające? czy jest szansa,że moja skóra przestanie być sucha jak wiór
mag-ia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 13:13   #51
sss7
Zadomowienie

Dot.: Masło shea a trwałe nawilżenie?

Również używam masła shea ( nierafinowanego ) ale nie uwazam by miało ono własciwosci nawilzające. Mocno natłuszcza co zapobiega utracie wody, która jest w skórze, ma własciwosci ochronne ( ja daje na usta na noc ), moze nieco kondycjonująco działac, ja jednak nie zauwazyłam nawilżenia.
Mimo wszystko lubię shea
Stary 2010-05-05, 19:39   #52
201604131205
Konto usunięte

A ja używałam shea przez prawie 7 lat na noc, zamiast kremu, i mi to wystarczało. Czaemi zimą pod to dawałam żel-maseczkę z flos-leku do skóry naczynkowej i było git. Zależy od skóry
201604131205 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 09:05   #53
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mag-ia1 Pokaż wiadomość
witam,
jeśli powielam wątek to z góry przepraszam,ale próbowałam, szukałam ...i nie znalazlam

naczytałam się w necie o cudownych nawilżających właściwościach masła shea, a że moja skóra /szczególne nogi/ jest baaaardzo sucha, postanowiłam spróbować

kupiłam masło shea /rafinowane, może to błąd/ i owszem efekt nawilżenia/natłuszczenia jest, ale tylko w trakcie smarowania i zaraz po nim....niestety nie jest to efekt długotrwały, w wręcz powiedziałabym,że moja skóra domaga się,żeby ją smarować jeszcze i jeszcze

czy któraś z "użytkowniczek" tego masła mogłaby się wypowiedzieć, czy masło posiada właściwości nawilżające? czy jest szansa,że moja skóra przestanie być sucha jak wiór
ja obecnie nie potrafiłabym obejść się bez masła shea - używam go do twarzy (w połączeniu z lipobazą, olejem arganowym i HA), do ciała jako balsamu (świetnie regeneruje skórę z AZS i przyspiesza gojenie) do włosów. u mnie daje niesamowite efekty - gładką, miękką skórę (odbudowuje i wzmacnia barierę lipidową). jednakże jest to emolient a nie humektant, więc - jak napisano powyżej - ma za zadanie natłuszczać skórę by nie traciła wody, ale samo w sobie jej nie nawilży.
co znaczy, że efekt jest krótkotrwały? masz dalej ściągnietą skórę?
może spróbuj pomieszać je z żelem hialuronowym
Stary 2011-04-04, 14:44   #54
kujawianeczka
Raczkowanie

Naturalne masła roślinne

Dziewczyny szukałam przez wyszukiwarkę, ale nie znalazłam żadnego wątku na temat masła shea (karite). Coraz częściej widuję je w składzie różnych kosmetyków nawilżających, słyszałam, ze naprawdę jest dość dobre, podobno niesamowicie nawilża i dodatkowo ma jakieś naturalne filtry chroniące przed promieniami słonecznymi. No i chciałam zapytać jak to faktycznie wygląda. używacie kosmetyków, które bazują na shea? Jeśli tak to jakich i jakie są efekty?
kujawianeczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 17:15   #55
winyl
Zakorzenienie

Dot.: Masło Shea

Cytat:
Napisane przez kujawianeczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny szukałam przez wyszukiwarkę, ale nie znalazłam żadnego wątku na temat masła shea (karite). Coraz częściej widuję je w składzie różnych kosmetyków nawilżających, słyszałam, ze naprawdę jest dość dobre, podobno niesamowicie nawilża i dodatkowo ma jakieś naturalne filtry chroniące przed promieniami słonecznymi. No i chciałam zapytać jak to faktycznie wygląda. używacie kosmetyków, które bazują na shea? Jeśli tak to jakich i jakie są efekty?
Moje kręcone włosy bardzo lubią masło shea . Dlatego zamierzam sobie kupić takie czyste, naturalne masło shea . A póki co używałam (zużyłam naście, jakie nie kilkadziesiąt :P) sztuk odżywki garnier masło karite i awokado i jest świetna .

XOXO
winyl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 11:13   #56
kujawianeczka
Raczkowanie

Ja się bardziej zastanawiałam nad kosmetykami do nawilżania skóry, ale może faktycznie rozglądnę się za masłem shea w czystej postaci, a nie jako dodatkiem.
kujawianeczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 22:23   #57
ridja devojka
Zakorzenienie

Jest wątek o maśle shea i rzeczach, które można z niego zrobić. Masło można kupić na wielu internetowych sklepach z półproduktami, jak biochemiaurody, naturalis, zrobsobiekrem, mazidła itp.
Stary 2011-04-07, 15:38   #58
renata2705
Raczkowanie

GG do renata2705

mam czyste rafinowane maslo shea i powiem,ze jest rzeczywiscie tlustawe samo natluszcza ,fajnie sie wchlania ale wydaje mi sie jakby cos do tego dodac i bylo by lepsze..kiedys czytalam ,ze swietnie sie komponuje z olejami np z olowek..poczytajcie sobie na stronie zrobsobiekrem ja od nich kupowalam bo tam jest najkorzystniejsza cena

Edytowane przez renata2705
Czas edycji: 2011-04-07 o 15:55
renata2705 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 16:18   #59
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Wiecie co.. ja nigdy nie używałam tego masełka.. i nie widziałam na sklepowych półkach. przydałoby się TAŃSZE w helfach.

za ile kupujecie - gdzie - tanio i ekonomicznie
sylvia_doll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 22:47   #60
ridja devojka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Wiecie co.. ja nigdy nie używałam tego masełka.. i nie widziałam na sklepowych półkach. przydałoby się TAŃSZE w helfach.

za ile kupujecie - gdzie - tanio i ekonomicznie
Najtaniej chyba wychodzi na zrobsobiekrem.pl

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości