makijaż okolicznościowy - kilka pytań technicznych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-06-03, 07:02   #1
katusek
Raczkowanie

makijaż okolicznościowy - kilka pytań technicznych

Mam przed sobą ważne wyjście, prawie na pewno będzie upał i chciałabym, aby mój makijaż był trwały i dobrze się fotografował/kamerował. pomożecie?

1. Jaki polecacie MEGAjasny korektor pod oczy? chodzi coś niekryjącego, rozświetlającego na odszar pod samymi oczami gdzie mam 2-3 liniozmarszczki. do strefy poniżej używam collection 2000, ale nawet przy pałych ilościach i przypudrowany wchodzi... cena do ~60zł

2. Czy ww. collection 2000 sprawdzi się jako baza pod cienie? ktoś go tak używał? czy lepiej nabyć jakąś niedrogą bazę pod cienie?

3. Czy jest sens stosować na całość puder hd/czystą krzemionkę? wtedy twarz lepiej wychodzi na zdjęciach? Czy nałożenie takiego pudru jest rzeczywiście problematyczne czy należy omieść dużym pędzlem do pudru?

4. czy ktoś wie czy utrwalacz z kryolanu można stosować co cery tłustej? czy po nim można używać potem pudru/bibułek? czy pod zastosować bazę?

5. Czy jeśli mam cerę mieszaną (tłuste t i normalną w kierunku do suchej resztę) to jest sens nakładać na t bazę matującą a na resztę inną bazę?

6. Czy któraś z was mogłaby mi polecić coś (najlepiej bazę) co zamaskuje pory? słyszałam że baza z benefitu jest świetna, ale myślałam raczej o czymś co nie kosztuje więcej niż 80-100zł... Mam takie coś z biodermy, stosuje na codzień, ale działanie jest, ale niewielkie.

7. Czy to prawda, że żeby dobrze się fotografowało jak największe obszary powinny być matowe?

8. Czy któraś z was ma doświadczenia z bazą pod pomadkę? np. z gosha? jest sens to kupować?

9. Czasami mam problem z zaczerwienieniami szczególnie na około nosa i na policzkach. Jak zapobiedz przebijaniu? co polecacie? Lepszy byłby np. kamuflaż z kryolanu? (posiadam kółko ale bez zielonego koloru i jestem bardzo zadowolona) jakaś zielona baza? żółty puder na wierzch? wszystkie trzy rzeczy?

10. czy mogę pominąć krem nawilżający pod makijaż?

11. czy to dobry pomysł, aby wszystkie cienie były satynowe, a w załamaniu mat? (pod kątem fotografowania)

12. Polecacie coś zimnego (brąz) niepudrowego do konturowania? wszystko jest na mnie żółte, chciałabym jakiś ciemniejszy podkład którym wykonturuję twarz i potem pudrem tylko to przyklepie. Mam fluid z MAP najjaśniejszy odcień. Jest w gamie jakiś średni, chłodny brąz?

Dziękuje wszystkim, którzy poświęcili swój czas i przeczytali/odpowiedzieli na pytanie/pytania
11.
katusek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 09:25   #2
Freya666
Rozeznanie

Dot.: makijaż okolicznościowy - kilka pytań technicznych

Cytat:
Napisane przez katusek Pokaż wiadomość
3. Czy jest sens stosować na całość puder hd/czystą krzemionkę? wtedy twarz lepiej wychodzi na zdjęciach? Czy nałożenie takiego pudru jest rzeczywiście problematyczne czy należy omieść dużym pędzlem do pudru?
Do zdjęć to możliwie najgorszy wybór. W miejscach gdzie skóra wydziela małe ilości sebum na zdjęciach wyjdą Ci białe plamy.
Freya666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 14:02   #3
blanche_
Rozeznanie

2. Wątpie. Dax podobno ma dobrą, jest jeszcze art deco i grashka.
3. Wszystko tylko nie krzemionka, bo zrobi flashbacka i będzie buba.
4. Podejrzewam że tak. Na utrwalacz już się raczej nic nie nakłada.
5. Tak, ale czy baza + utrwalacz to nie będzie za dużo?
8. Bez sensu, lepiej kupić utwalacz taki jak lipcote, ale przy utwalaczu krynolana to już byłaby przesada.

A nie lepiej zapłacić pr0fesjonalistce która już ma większą praktyke i wie z czym to się je? Tak bedziesz co 5 min sprawdzać czy nic nie odpadło
Stary 2013-06-03, 16:58   #4
katusek
Raczkowanie

nie, nie lepiej technicznie sobie radzę i raczej nigdy katastrofy po kilkunastu godzinach nie było. Po prostu będzie wyjątkowo gorąco, a ja nie mam doświadczenia z makijażem pod zdjęcia, malowałam się sama wiele razy i zawsze byłam zadowolona, tym razem warunki pogodowe będą ekstremalne.
Stary 2013-06-03, 17:25   #5
blanche_
Rozeznanie

Aaa to zmienia postać rzeczy
z 12 będzie problem, bo u nas producenci bronzerów kochają cieplutkie cegiełki EDM soft bronzer może albo deborah maxi terra 2?

Tak btw. nie łatwiej będzie wykonać próbny i zobaczyć jak to na zdjęciach wychodzi i potem dostosować?
Stary 2013-06-03, 22:57   #6
katusek
Raczkowanie

Właśnie chodzi mi o coś niepudrowego... Pudrowy bronzer mam taupe z nyxa. chciałam jakiś klasyczny podkład w płynie, który będzie zimny i kilka tonów ciemniejszy niż dla jasnej skóry. Dobry efekt dawał jeden z kamuflaży kryolanu (na mojej twarzy wygląda to zdecydowanie lepiej niż pudrowość mojego nyxa w kompakcie nawet ściągnięta mgiełką....), ale już nie mam tego koloru i wolałabym coś, co rozprowadza się szybciej niż ów kamuflaż... zdarzało mi się też wklepywać ciemny bebik azjatycki i efekt ładny, aplikacja lepsza, ale zbyt delikatny i filtr ponad 40...

może któraś z was ma ciemną karnację i używa długotrwałego, bardzo chłodnego podkładu?

Próbnych będzie pewnie kilka, ale mam jeszcze trochę czasu i chciałam wiedzieć co polecacie, żeby pooglądać słocze ewentualnie postarać się o próbki itd.
Stary 2013-06-05, 03:01   #7
somethinggood
Zadomowienie

6.Mam bazę pod makijaż z Inglot , bardzo dobrze kryje pory .

9. Na zaczerwienia używam korektor w takim małym słoiczku Inglota . Tak dobrze zlewa się ze skóra , że czasem wystarczy on , krem BB i puder transparentny .

Polecam mieć ze sobą puder transparentny jeżeli będzie tak gorąco , zaraz przed zdjęciem można się nim przypudrować nie psując makijażu .

11. Słabo się znam na fotografii , ale szczerze większość makijaży z satynowymi cieniami wygląda słabo na zdjęciach , kojarzy mi się to ze starymi ciotkami , które przychodzą z natapirowaną fryzurą , w satynowych niebieskich sukniach , ze srebrnymi satynowymi cieniami do powiek na pół twarzy .

Jest szansa na doklejenie rzęs ? Jednorazowo , w zewnętrznym kąciku oka , wygląda to bardzo dobrze na zdjęciach .
somethinggood jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 03:54   #8
katusek
Raczkowanie

Cytat:
6.Mam bazę pod makijaż z Inglot , bardzo dobrze kryje pory .
mogłabyś mi ją podlinkować?

Cytat:
11. Słabo się znam na fotografii , ale szczerze większość makijaży z satynowymi cieniami wygląda słabo na zdjęciach , kojarzy mi się to ze starymi ciotkami , które przychodzą z natapirowaną fryzurą , w satynowych niebieskich sukniach , ze srebrnymi satynowymi cieniami do powiek na pół twarzy .
Coś mi się wydaje, że mylisz perłę z satyną?
Satyna to coś pomiędzy matem a perłą. Niektóre firmy pro mają nawet nieco satynowe cienie opisane jako maty. Inne jak np. make up atelier paris mają oddzielne palety matów, satyny, perły i matów z drobinkami. Nie bardzo umiem sobie nawet wyobrazić srebrny satynowy cień. Perła, metalik owszem, ale satyna? Jak dla mnie satynowe/matowe srebro to szarość?

Satyna cieni ma niewiele wspólnego z satynowymi sukienkami.

Poza tym perłowe cienie postarzają, a srebro na powiekach mało komu pasuje do urody (a już na pewno nie starszym paniom), także ten

rzęsy są nawożone xlashem i z natury niezłe, więc raczej nie planuję zdarza mi się przyklejać kępki i na co dzień, a na wyjścia demi łispersy na pasku, ale tym razem nie chciałabym żeby było widać "na żywo" że coś doczepiałam .

Cytat:
Polecam mieć ze sobą puder transparentny jeżeli będzie tak gorąco , zaraz przed zdjęciem można się nim przypudrować nie psując makijażu .
raczej bibułki i puder wezmę. Nie ściągnięte uprzednio sebum plus puder daje u mnie średni efekt, a błyszczę się na ograniczonych partiach. Tylko mam wątpliwość jak sprawa ma się z kryolanem...
Stary 2013-06-05, 09:18   #9
Martisia00
Raczkowanie

Do dobrze (profesjonalnie) wykonanego makijażu zawsze powinno się używać bazy. Już nie wspomnę o makijażu pod zdjęcia które mają być wykonywane przy wysokich temperaturach.
Baza dodatkowo nie jest aby zamaskowywać pory ( od tego jest albi dobrze kryjący podkład albo korektor)

Baza pod pomadkę jest moim zdaniem stratą pieniędzy świetnym sposobem jest nałożenie cielistego korektora lub podkładu który normalnie stosujesz . Usta są wygładzone, kolor jest równy i najważniejsze pomadka trzyma się na tym świetnie

Dobrze dobrana baza sprawi, że makijaż będzie się dobrze trzymał i jeśli będzie taka potrzeba skóra nie będzie się tak szybko świecić ( tuatj najlepiej sprawdzają się bazy z dodatkami silikonu, choć nie powinno się ich stosować na co dzień). Dodatkowo skóra jest dużo gładsza.
Ewentualne stosowanie utrwalacza Kryalanu nie ma tu nic do rzeczy, do zdjęć powinnaś zastosować i to i to. Na pewno Ci nie zaszkodzi. A w razie gdyby nawet to nie dało rady tak jak poprzedniczka napisała warto wziąść puder transparentny i po prostu przed fotką lekko się przypruszyć

Odnośnie satyn mogą być ale na pewno nie na całej powiece. Bo po prostu wyjdzie Ci mokra plama na zdjęciu, ciężko mi to tutaj określić ale są niektóre satyny które jako tako nadają się do zdjęć, a reszta nie. Zasada jest jedna nic co świecące nie nadaje się do zdjęć.

Edytowane przez Martisia00
Czas edycji: 2013-06-05 o 09:26
Martisia00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 13:38   #10
somethinggood
Zadomowienie

Odp: Dot.: makijaż okolicznościowy - kilka pytań technicznych

Cytat:
Napisane przez katusek Pokaż wiadomość
mogłabyś mi ją podlinkować?

Coś mi się wydaje, że mylisz perłę z satyną?
Satyna to coś pomiędzy matem a perłą. Niektóre firmy pro mają nawet nieco satynowe cienie opisane jako maty. Inne jak np. make up atelier paris mają oddzielne palety matów, satyny, perły i matów z drobinkami. Nie bardzo umiem sobie nawet wyobrazić srebrny satynowy cień. Perła, metalik owszem, ale satyna? Jak dla mnie satynowe/matowe srebro to szarość?

Satyna cieni ma niewiele wspólnego z satynowymi sukienkami.

Poza tym perłowe cienie postarzają, a srebro na powiekach mało komu pasuje do urody (a już na pewno nie starszym paniom), także ten

rzęsy są nawożone xlashem i z natury niezłe, więc raczej nie planuję zdarza mi się przyklejać kępki i na co dzień, a na wyjścia demi łispersy na pasku, ale tym razem nie chciałabym żeby było widać "na żywo" że coś doczepiałam .

raczej bibułki i puder wezmę. Nie ściągnięte uprzednio sebum plus puder daje u mnie średni efekt, a błyszczę się na ograniczonych partiach. Tylko mam wątpliwość jak sprawa ma się z kryolanem...
To musialam pomylic cienie , bo teraz wklepalam w google i rzeczywiscie satynowe to nie te co myslalam . A jezeli chodzi a o satynowe sukienki , kojarza mi sie z tymi perlowymi cieniami

Tutaj link do bazy , jest w dwoch pojemnosciach . http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,17...ra-wersja.html Jak bedziesz w poblizu sephora to zobacz tez ich baze , bo kolezanka mi zachwalala .

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
somethinggood jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości