Metamorfoza: 47-letnia Mama ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-06-03, 14:57   #1
0Icia
Zadomowienie

Metamorfoza: 47-letnia Mama ;)

Dziewczyny, moja Mama potrzebuje Waszej pomocy. Nie mam pojęcia, jak zmienić jej wygląd.

1. Jak się opalasz - szybko, i na czerwono (szczególnie dekolt i twarz)
2. Kolor oczu - niebieskie, z bardzo jasną oprawą
3. Piegi - są, raczej w ciepłej tonacji
4. Cera - w odcieniu ciepłym, z czerwonymi policzkami
5. Naturalny kolor włosów - mysie, popielate, aczkolwiek odkąd pamiętam farbowane na blond (pasemka, balejaż)
6. Kolor ust - jasny, różowy
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Zauważyłam, że często sięga po bluzki w odcieniach różu, czerwieni, koralu, fioletu...

Chciałybyśmy zmienić kolor włosów, może również cięcie. I przede wszystkim makijaż. Zrezygnowałyśmy już z czarnych kresek na dolnej powiece Mama ma opadające powieki, jaki makijaż będzie dla niej odpowiedni? W jakich kolorach? Maluje się codziennie, więc potrzebujemy czegoś delikatnego.

Nie wiem co jeszcze powinnyście wiedzieć. Będę odpowiadała na pytania na bieżąco.

Z góry dziękuję za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF2473.jpg (74,1 KB, 345 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF2508.jpg (166,8 KB, 331 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF2525.jpg (125,8 KB, 403 załadowań)
Stary 2013-06-03, 19:58   #2
lotta_983
Zakorzenienie

Ja tylko napiszę, że tak na pierwszy rzut oka henna brwi.

Może coś w tym stylu?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SharonOsbourneNBCUniversalTCA2011PressWPQgze3XDnpl.jpg (34,4 KB, 103 załadowań)

http://www.pmiska.pl/

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2013-06-04 o 12:30 Powód: post pod postem
lotta_983 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 20:31   #3
Milena_12
Rozeznanie

Dot.: Metamorfoza: 47-letnia Mama ;)

podkreślenie brwi (kształt jest ok); rezygnacja z czarnej kreski na dolnej powiece, bo podkreśla zmęczenie, oczy wydają się smutne; cerę poddać zabiegom wyrównującym koloryt, a na co dzień może podkład?

Popieram też lotta_983
Milena_12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 21:06   #4
enaiv
Zakorzenienie

jeśli chodzi o makijaż to może coś w tym stylu http://www.alinarose.pl/2012/12/maki...opadajace.html
enaiv jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 21:21   #5
FajnaAgatka19
Raczkowanie

Ścinać to bardzo nie ma co ;p radziłabym zapuścić włoski ,może niekoniecznie kobiecie w tym wieku pasują długie włosy (aczkolwiek bardzo by odmłodziły),ale nowoczesny bob z długa grzywką i przedziałkiem na bok lub na środku na pewno byłby o niebo lepszy od takich króciutkich, który bardzo postarza. A przecież wiadomo-trzeba robić co się da, aby wyglądać jak najlepiej a, że dodatkowo Twoja mama do brzydkich kobiet nie należy trzeba ją tylko troszkę poprawić makijaż najlepszy będzie nude na co dzień ,bezowy cień do powiek,tusz,róz na kości policzkowe w także bardzo odświeży zmęczona cerę (nie znam się na doborach odcieni do cery,włosów itp.,musicie już zasięgną crady na forum makijazowym ),podkład proponuję dobrze kryjący(polecam Manhattan powder matt ,dostępne w sieciach Rossmann),sama mam dużo przebarwień ,rumień-ten podkład jest naj na tego typu problemy pomyślcie głównie nad ta fryzurką,ona stanowi chyba tutaj najważniejszy element. Powodzenia i wytrwałości w zapuszczaniu w razie coś
Stary 2013-06-03, 22:25   #6
WiemTo
BAN stały

Nie obcinaj tak krótko włosów. Nie wiem dlaczego kobiety w pewnym wieku zaczynają to robić. Chyba tylko po to by wyglądać jeszcze gorzej.
WiemTo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 22:40   #7
Holly85
Zadomowienie

na 90 % stawiam, że to typ urody Cool Summer
te tzw piegi to nie piegi, tylko raczej przebarwienia od słońca, mama jeśli chce się ich pozbyć musi przestać się opalać i stosować jakiś krem z filtrem. bardzo pomocne w walce z fotostarzeniem się skóry są retinoidy, ale można je stosować kiedy się człowiek nie naraża na promieniowanie słoneczne. fantastycznie złuszczają naskórek, blizny, przebarwienia, złuszcza się po prostu cała rogowa warstwa i bardzo szybko regeneruje się nowa. ja bym polecała. najlepsze kremy to retin-A, Atrederm płyn (naprawde niedrogi) albo Zorac. na jedno wychodzi który. ja stosowalam Atrederm.

Jeśli chodzi o włosy, to namów mamę na zrezycgnowanie z pasemek, albo zrobi sobie kolor jasny (ale w jej przypadku nie jaśniejszy od skóry) albo średni chłodny brąz, broń boże żadnych rudości czerni i platyny! włosy jeśli ma w dobrej kondycji to najlepiej żeby zapuściła, to ogromny atut każdej kobiety. tak przynajmniej do szyi albo do ramion, na pewno odmłodzi i odświeży jej wizerunek.

fajnie byłoby też dobrać garderobę pod typ urody. na pewno powinno się znaleźć w jej szafie coś szarego, granatowego, bordowego(!) fuksja fiolet, kolor truskawkowa czerwień. natomiast jak tak patrzę na zdjęcia, to chyba unikałabym na jej miejscu ostrego różowego odcienia. moim zdaniem nie słuzy jej. co innego brudny róż, taki zgaszony, wytłumiony.
pooglądajcie sobie
http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...QEwAg&dur=2013

http://www.snobka.pl/artykul/analiza...l-summer-15941
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 17:03   #8
0Icia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez lotta_983 Pokaż wiadomość
Ja tylko napiszę, że tak na pierwszy rzut oka henna brwi.
tak tak, już się za to bierzemy

Cytat:
Napisane przez FajnaAgatka19 Pokaż wiadomość
Ścinać to bardzo nie ma co ;p radziłabym zapuścić włoski ,może niekoniecznie kobiecie w tym wieku pasują długie włosy (aczkolwiek bardzo by odmłodziły),ale nowoczesny bob z długa grzywką i przedziałkiem na bok lub na środku na pewno byłby o niebo lepszy od takich króciutkich, który bardzo postarza. A przecież wiadomo-trzeba robić co się da, aby wyglądać jak najlepiej a, że dodatkowo Twoja mama do brzydkich kobiet nie należy trzeba ją tylko troszkę poprawić makijaż najlepszy będzie nude na co dzień ,bezowy cień do powiek,tusz,róz na kości policzkowe w także bardzo odświeży zmęczona cerę (nie znam się na doborach odcieni do cery,włosów itp.,musicie już zasięgną crady na forum makijazowym ),podkład proponuję dobrze kryjący(polecam Manhattan powder matt ,dostępne w sieciach Rossmann),sama mam dużo przebarwień ,rumień-ten podkład jest naj na tego typu problemy pomyślcie głównie nad ta fryzurką,ona stanowi chyba tutaj najważniejszy element. Powodzenia i wytrwałości w zapuszczaniu w razie coś
Właśnie co do fryzury w ogóle nie mam pomysłu. Chciałabym, żeby zapuściła, ale jak dokładnie - nie mam pojęcia. No i jaki kolor...

Cytat:
Napisane przez Holly85 Pokaż wiadomość
na 90 % stawiam, że to typ urody Cool Summer
te tzw piegi to nie piegi, tylko raczej przebarwienia od słońca, mama jeśli chce się ich pozbyć musi przestać się opalać i stosować jakiś krem z filtrem. bardzo pomocne w walce z fotostarzeniem się skóry są retinoidy, ale można je stosować kiedy się człowiek nie naraża na promieniowanie słoneczne. fantastycznie złuszczają naskórek, blizny, przebarwienia, złuszcza się po prostu cała rogowa warstwa i bardzo szybko regeneruje się nowa. ja bym polecała. najlepsze kremy to retin-A, Atrederm płyn (naprawde niedrogi) albo Zorac. na jedno wychodzi który. ja stosowalam Atrederm.

Jeśli chodzi o włosy, to namów mamę na zrezycgnowanie z pasemek, albo zrobi sobie kolor jasny (ale w jej przypadku nie jaśniejszy od skóry) albo średni chłodny brąz, broń boże żadnych rudości czerni i platyny! włosy jeśli ma w dobrej kondycji to najlepiej żeby zapuściła, to ogromny atut każdej kobiety. tak przynajmniej do szyi albo do ramion, na pewno odmłodzi i odświeży jej wizerunek.

fajnie byłoby też dobrać garderobę pod typ urody. na pewno powinno się znaleźć w jej szafie coś szarego, granatowego, bordowego(!) fuksja fiolet, kolor truskawkowa czerwień. natomiast jak tak patrzę na zdjęcia, to chyba unikałabym na jej miejscu ostrego różowego odcienia. moim zdaniem nie słuzy jej. co innego brudny róż, taki zgaszony, wytłumiony.
pooglądajcie sobie
http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...QEwAg&dur=2013

http://www.snobka.pl/artykul/analiza...l-summer-15941
Piegi to piegi ma je od dziecka, a ja po niej odziedziczyłam
Myślałam o jasnym brązie, ale dokładnie nie wiem jaki odcień

Dziękuję za wszystkie rady!!
Stary 2013-06-06, 15:47   #9
KingaAmy
Przyczajenie

Ja przedstawię swoją uogólnioną propozycję zmiany wizualnej.
Przede wszystkim - fryzura! Włosy niech trochę zapuści i podetnie w stylu Sarah Paulson. Kolor - od pośredniego blondu do pośredniego brązu.
Twarz - podkład,który przynajmniej częściowo zatuszuje zaczerwienienia. Pod oczy zaś korektor nawilżający.
Oczy - brwi podmalować lekko szarą kredką/cieniem. Nałożyć tusz do rzęs w kolorze grafitowym. Lepiej zrezygnować z czarnego akcentu pod dolną linią rzęs,który postarza. Zamiast tego można dać kreskę na górnej powiece w kolorze zielonym.
Na ustach ładnie będzie wyglądać delikatnie połyskująca jasno-różowa pomadka.
Pod spodem zamieściłam lekko zedytowane zdjęcie,na którym widać o jaką fryzurę mi chodzi.
To tyle ode mnie,daj znać jak przebiega metamorfoza .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Makeover old women.jpg (160,6 KB, 207 załadowań)
KingaAmy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 10:42   #10
nagiko
Raczkowanie

witaj, na jednym zdjęciu jesteś z piękną córką i wprawne oko dostrzeże, że jesteście bardzo podobne, ale u Ciebie wszystko odciąga uwagę, nie podkreśla natury. Im bardziej wyglądamy naturalnie tym skończywszy 35+ wyglądamy młodziej. wiem to po sobie bo mam 37 lat i już różne kolory włosów przerabiałam.
Twoja córka ma jeden kolor włosów i jak widać to wprowadza harmonię w rysach twarzy. Ona oczywiście jest innym typem urody ponieważ ma inne oczy, ale np grzywka czy fakt jednego koloru sprawdzą się i u Ciebie. w przypadku kiedy na naszej cerze dużo się dzieje: to mogą być i kolory i piegi itd. to super wyglądamy w ubraniach o kolorach przeciwstawnych. dołączam kilka zdjęć. próbowałam znaleźć na szybko kolor włosów, na pewno jaśniejszy i dłuższa grzywka spowodowałyby, że prawie nic nie musiałabyś robić z brwiami
co do ubrań to użyłam przykłady kolorów które teraz można dostać wszędzie. zamiast czerni wybieraj granat, może być bardzo ciemny, ważne aby to nie była czerń. róże, łososie, czerwienie to kolory mocno kontrastowe i dlatego czasem możesz mieć wrażenie, że widać mocno niedoskonałości twarzy, albo jakbyś dopiero co zeszła ze słońca. co do malowania oczu to kreski zdecydowanie je zmniejszają. a pamiętaj, że lepiej odbieramy innych jeżeli wydaje nam się, że ich oko jest większe, bardziej otwarte jak u małego dziecka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (31,5 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (31,5 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (34,6 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (46,7 KB, 20 załadowań)
Stary 2013-06-12, 15:16   #11
PiszacDniem
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Ja bym zapusciła jednak troszke włosy

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 16:03   #12
ana_mari
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez KingaAmy Pokaż wiadomość
Ja przedstawię swoją uogólnioną propozycję zmiany wizualnej.
Przede wszystkim - fryzura! Włosy niech trochę zapuści i podetnie w stylu Sarah Paulson. Kolor - od pośredniego blondu do pośredniego brązu.
Twarz - podkład,który przynajmniej częściowo zatuszuje zaczerwienienia. Pod oczy zaś korektor nawilżający.
Oczy - brwi podmalować lekko szarą kredką/cieniem. Nałożyć tusz do rzęs w kolorze grafitowym. Lepiej zrezygnować z czarnego akcentu pod dolną linią rzęs,który postarza. Zamiast tego można dać kreskę na górnej powiece w kolorze zielonym.
Na ustach ładnie będzie wyglądać delikatnie połyskująca jasno-różowa pomadka.
Pod spodem zamieściłam lekko zedytowane zdjęcie,na którym widać o jaką fryzurę mi chodzi.
To tyle ode mnie,daj znać jak przebiega metamorfoza .
Ciekawa propozycja
ana_mari jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 16:31   #13
Iska00
Zadomowienie

Pierwsze co mi się rzuca w oczy to fryzura.
Kobieta w tym wieku nie powinna sobie robić takiej fryzury.
Twoja mama jest w kwiecie wieku a te włosy ją postarzają.
Z resztą co to za moda na takie fryzury, gdy już przekroczy się pewien magiczny wiek (pewnie 40-tkę)?
Proponuję zapuścić włosy.
Nie twierdzę, że mama musi zostać od razu włosomaniaczką i zapuszczać włosy do pasa. Jednak dłuższe włosy by ją odmłodziły i dodały uroku.
Poza tym o wiele lepszy byłby jednolity kolor, który dodałby elegancji. Pasemka dodają lat i robią niepotrzebny nieład na głowie.

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

Pierwsze co mi się rzuca w oczy to fryzura.
Kobieta w tym wieku nie powinna sobie robić takiej fryzury.
Twoja mama jest w kwiecie wieku, natomiast te włosy ją postarzają.
Z resztą co to za moda na takie fryzury, gdy już przekroczy się pewien magiczny wiek (pewnie 40-tkę)?
Proponuję zapuścić włosy.
Nie twierdzę, że mama musi zostać od razu włosomaniaczką i zapuszczać włosy do pasa. Jednak dłuższe włosy by ją odmłodziły i dodały uroku.
Poza tym o wiele lepszy byłby jednolity kolor, który dodałby elegancji. Pasemka dodają lat i robią niepotrzebny nieład na głowie.

Mydło prowansalskie na bazie oleju migdałowego

Żonka
Iska00 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości