kosmetologia a chemia kosmetyczna. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-06-06, 16:56   #1
Izabell123
Raczkowanie

kosmetologia a chemia kosmetyczna.

Witajcie

Zakładam wątek z powodu dylematów związanych z wyborem studiów (wiem, że podobne tematy już istniały, ale bez sensu opierać się na opiniach sprzed 3-5 lat w tak dynamicznie rozwijającej się dziedzinie).

Potrzebuję porady od osób będących w temacie. Waham się pomiędzy wyborem kosmetologii a chemii kosmetycznej. Nie ukrywam, że ten pierwszy kierunek jest mi zdecydowanie bliższy Mam jednak większe ambicje niż praca w salonie kosmetycznym, robienie paznokci, maseczek czy depilacji (wiem, kosmetolog to nie kosmetyczka, ale dla większości społeczeństwa to jednak to samo).
Chciałabym w przyszłości pracować w firmie farmaceutycznej, przy produkcji kosmetyków czy leków i nie wiem, czy studia na kierunku kosmetologia umożliwiają mi podjęcie takiej pracy..

Z drugiej strony zaś zastanawiam się nad studiowaniem farmacji. Niestety w tym roku nie zdawałam matury z biologii ani z chemii i sama zamknęłam sobie drzwi na ten kierunek.
Może warto odpuścić ten rok, przygotowując się do napisania matury z tych dwóch przedmiotów, studia zaś zacząć za rok? Ewentualnie rozpocząć zarządzanie (które potem może się przydać, choćby na stanowisku kierownika apteki..??).

Jeszcze jedno pytanie: czy w trakcie studiów można przepisać się na drugi kierunek na tej samej uczelni (nawet jeżeli na początku nie miałabym odpowiednich dokumentów, by studiować ten drugi)?
Wiem, pogmatwałam np. zaczynam chemię kosmetyczną (nie potrzebuję ani chemii ani biologii na maturze) by po kilku tygodniach przepisać się na farmację. Czy to jest możliwe?

Dziękuję za każdą odpowiedź
i powtarzał że kocha, że kocha najbardziej na świecie..

Edytowane przez Izabell123
Czas edycji: 2013-06-06 o 16:58 Powód: literówka
Izabell123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 19:27   #2
joaska_g
Raczkowanie

Dot.: kosmetologia a chemia kosmetyczna.

Nie przepiszesz się z chemii kosmetycznej na farmacje, nie da się. Nawet jakbyś w trakcie studiów chemii kosmetycznej po 2 tygodniach doszła do wniosku, że wolisz farmacje i masz takie wyniki z matur, że byś się dostała i tak by było diabelnie ciężko.
Możesz liczyć najwyżej, że jak w przyszłym roku dostaniesz się na inny kierunek to będziesz miała przepisane niektóre przedmioty.
Na chwilę obecną nie słyszałam o nikim, kto po samej kosmetologii pracowałby w firmie farmaceutycznej, przy produkcji kosmetyków...
Też sobie zakładałam kilka lat temu taką drogę kariery jak ty sobie zakładasz ale zweryfikowałam swoje wyobrażenia .
A to zarządzanie to trochę bez sensu moim zdaniem, lepiej zacznij jakiś powiązany kierunek to przepiszesz sobie część przedmiotów i będziesz miała bardziej kompleksową wiedzę jako chemik-farmaceuta lub kosmetolog-farmaceuta. Jak te studia będą na tym samym wydziale to możesz studiować dwa kierunki bez problemów z dojazdami, łatwiej będzie ogarnąć plan zajęć.
Nie wiem tylko czy nie weszła ta ustawa, przez którą drugi kierunek będzie płatny...
joaska_g jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 23:38   #3
Izabell123
Raczkowanie

Obiło mi się o uszy, że i owszem, za drugi kierunek, nawet na publicznych uczelniach, teraz się już płaci :c

Kiepsko u mnie ze znalezieniem obu interesujących mnie kierunków w jednym miejscu. BARDZO chciałabym studiować w Warszawie, a tutaj kosmetologia jest jedynie odpłatnie. Zaś farmacja to WUM i tylko WUM (no chyba że o czymś nie wiem..?).

Jeden wielki, ogromny dylemat, a czasu coraz mniej. I coraz większa presja, by podjąć tę właściwą decyzję.. Chodzi mi przede wszystkim o satysfakcję z przyszłej pracy, lecz w takim samym stopniu o zarobki. Właśnie dlatego chyba będę próbowała za rok z tą farmacją, zaś w tym zacznę kosmetologię. Obym, gdy przyjdzie co do czego, wciąż miała motywację do zdawania matury po raz kolejny..

Stary 2013-06-07, 11:08   #4
Agnieszka987
Zakorzenienie

Na twoim miejscu poszłabym na chemię kosmetyczną. Na chemii konkretnie przygotujesz się do pracy, takiej jaka Ci się podoba. Na kosmetologii owszem, jest chemia itd. ale jednak znaczna większosc konczy w różnych salonach (i z takim zamiarem idzie tam - choc nie wszyscy oczywiscie). Szczerze mówiac, nie słyszałam o tym, by ktos po kosmetologii pracował przy produkcji kosmetyków. Raczej chcą chemików Na kosmetologii uczysz się bardziej o pielęgnacji skóry, także od depilacji, manicure, pielęgnacji nie uciekniesz... O to w tym zawodzie głównie chodzi... Tutaj podaję bloga studentki chemii kosmetycznej, poczytaj, może cos wywnioskujesz : http://semperfemina.blogspot.com/201...ko-studia.html
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 16:51   #5
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez joaska_g Pokaż wiadomość
Na chwilę obecną nie słyszałam o nikim, kto po samej kosmetologii pracowałby w firmie farmaceutycznej, przy produkcji kosmetyków...
Ja znam dwie takie osoby

Ja właśnie kończę licencjat z kosmetologii i mam zamiar robić mgr z biologii z odnową biologiczną.
Nie widzę się w salonie przy paznokciach :P
Wolałabym raczej być szkoleniowcem, współpracować z którąś z firm kosmetycznych (np. prowadzić pokazy szkoleniowe) lub prowadzić coś w stylu centrum odnowy biologicznej.

Jeśli widzisz się przy produkcji kosmetyków, raczej polecam chemię kosmetyczną.
Ja miałam podstawy wytwarzania kosmetyków - chemię kosmetyczną właśnie i recepturę kosmetyczną, ale większe szanse masz po chemii.
Stary 2013-06-09, 17:11   #6
Izabell123
Raczkowanie

Agnieszka - gdyby w Warszawie była chemia kosmetyczna nie wahałabym się ani chwili problem w tym, że ja bardzo, bardzo chcę studiować w stolicy.. Dziękuję za adres bloga, rzeczywiście ta dziewczyna dużo wyjaśnia (choć powiem że trochę się przeraziłam, iż nie dałabym sobie rady..)

Karolynka- a można wiedzieć, gdzie studiujesz? czy nie będziesz miała problemu z dostaniem się na magisterskie z biologii?

Jeszcze jedno pytanko: jaką uczelnię polecacie (przy wyborze kosmetologii)? Do tej pory w moim prywatnym rankingu wygrywała bezsprzecznie Wyższa Szkoła Infrastruktury i Zarządzania. (Podwale i kilka innych odrzuciłam już na starcie..). Jednak ostatnio przeglądając ofertę studiów natknęłam się na Społeczną Akademię Nauk oraz Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania.
Czy słyszałyście o tych uczelniach, możecie podzielić się opiniami i doświadczeniem?

Stary 2013-06-09, 19:13   #7
Agnieszka987
Zakorzenienie

To pytanie na forum szkolna ławka
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 19:31   #8
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Izabell123 Pokaż wiadomość
\
Karolynka- a można wiedzieć, gdzie studiujesz? czy nie będziesz miała problemu z dostaniem się na magisterskie z biologii?
Studiuję w Rzeszowie.
A co do drugiego pytania - nie powinno Na UP w Krakowie jest Biologia ze spec. odnowa biologiczna, która jest przeznaczona m.in. dla studentów Kosmetologii
Odpowiedz

Tagi
chemia, farmacja, kosmetolog, kosmetologia, studia

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości