Białe grudki - zaskórniki zamknięte?(zdjęcie) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-06-11, 19:53   #1
malerude
Przyczajenie

Białe grudki - zaskórniki zamknięte?(zdjęcie)

Witajcie,

Dziewczyny, od razu zaznaczam, że przeszukałam Forum, trafiłam na kilka wątków o białych grudkach na twarzy, ale z opisów wynika, że nie chodzi o coś, co dotyczy mnie. Już jakiś czas nosiłam się z zamiarem napisania na Forum, zanim udam się do dermatologa, bo jak wiadomo dermatolodzy są różni(raz kwadratowi, raz podłużni) i nawet jeżeli nikt mi diagnozy TU nie postawi, to przynajmniej z jaśniejszym umysłem pójdę szukać pomocy gdzieś indziej.

A no i jeżeli ktoś uzna, że wątek nie tu, nie taki albo w ogóle do bani - proszę o przeniesienie/wywalenie/skasowanie/odpowiedź

No to do rzeczy. Od kiedy zaczęłam dojrzewać, a było to uooohohooooo kilkanascie lat temu, pojawiły mi się na brodzie i wokół nosa białe grudki. Oczywiście pchałam w to pazury i wyciskałam, ale dziadostwo odnawiało się wciąż i w ciąż Nie było dramatu, maskowałam makijażem, jakoś znioslam liceum i studia. Naczytałam się wątków o przeróżnych pielęgnacjach cery takiej i śmakiej, no ale u mnie(mam prawie 3 dychy, ludzie!)te grudki rozpoczęły złośliwą kolonizację mojej twarzy. Od czasu do czasy wydawało mi się, że ich ilość się zmniejszała(np po użyciu kwasów), ale bez rewelacji, musiałabym chyba zedrzec brodę do grubości kartki papieru, żeby nic już na niej nie wyskoczyło;/ martwi mnie to, bo ani nie zmieniłam drastycznie diety, ani nie wsuwam ton slodyczy, uzywam zdaje się fajnych kosmetyków(poczytałam na biochemii o "Biochemii" no i mam krem azelo-bha, olejek myjący, hydrolat pomarańczowy i serum lemon). I d-u-p-a!Hormonów nie zażywam. Po ww kosmetykach cera jest nieco gładsza(a , i kwas hialuronowy używam - fajny), ale to wszystko. Zaskórniki na nosie - masakra,ciagle nowe. Tak, że jak nałoże podklad widoczna jest kaszka. Broda zasypana, wokół nosa biało!mało tego..zaczęły przenosić się na policzki(gdzie nigdy w życiu nie miałam pryszczy ani zaskórników), pod oczy(???). Czasem takie grudki(z tą samą substancją w środku)pojawiają się też na szyi, są wtedy dużo bardziej twarde;/i specyficznie "pachną"....(taa, pomyślicie, walnięta, wącha swoje pryszcze) No i dodatkowo zauważyłam więcej zaskórników z tzw czarną głową, peelingi robię regularnie, maseczki ściągające etc., etc. no i przestałam wyciskać te pryszczyki, chociaż korci mnie jak cholera, bo po takim zabiegu skóra choć na chwilę jest hmmm...gładsza/ładniejsza. Jak naciągnę skórę na brodzie, wydaje mi się, że te białasy chcą wyskoczyć, zdrapuje sie ich wierzch, a całe body zostaje pod skórą...nie kapuje tego. Macie jakieś pomysły jak to ścierwo zwalczyć?Wiem, że nie będę nigdy dziewczyną z typową babyface, no ale....Dodam, że żadnych problemów z pryszczami nie mam, ooot czasem cos ram gdzieś jakoś coś. Spytałam kiedyś kosmetyczkę z dermiki w klubie fitness co to może być, spojrzała tylko i zapytała: " czy nikt Pani nie powiedział, że to taki typ łojotoku?"..yyyyyy tak?...a podobno 30-letni staż. No więc?pomożecie towarzyszki?proooszę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg prysz.jpg (98,6 KB, 1262 załadowań)
malerude jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 06:14   #2
mysiaczeq
Rozeznanie

Dot.: Białe grudki - zaskórniki zamknięte?(zdjęcie)

mam to samo, doraznie pomagaja regularne peelingi, peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, kwasy

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 08:17   #3
malerude
Przyczajenie

aha, czyli nie ma szans na pozbycie się tego raz na zawsze?ewentualne maskowanie i minimalizowanie?dramat... .a byłaś z tym u derm?

pozdrawiam i dzieki za odp.
Stary 2013-06-12, 11:58   #4
Amalia1989
Rozeznanie

Ja też mam z tym problem. Musisz po prostu wiedzieć co Ci na to pomaga, czyli przetestować np. maseczki antybakteryjne, które będziesz używała dłużej, aby zobaczyć czy poprawiają stan skóry. Mnie na grudki pomaga nałożenie zaparzonego, wystudzonego tymianku na twarz ( 3 zł za torebkę dostępną w sklepie zielarskim).

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Wcześniej mi pomagała Ziaja Tin Tin z tymiankiem, która została wycofana.
Amalia1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 14:32   #5
Agnieszka987
Zakorzenienie

To jest od łojotoku skóry, jesli moja wiedza jest wlasciwa Mi pomaga kwas azelainowy (uzywam kremu z apteki acne derm), krem z BU ma nizsze stezenie, wiec moze dlatego brak u Ciebie efektow...
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 15:36   #6
PiszacDniem
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Lol, ja tez mam takie cos O.o
W sumie od dawna ale jakos mi to nie przeszkadza.
Bd musiała sie za to jakos zabrac

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 23:01   #7
malerude
Przyczajenie

No ale co?to ten łojotok taki wybiórczy?wybrał sobie brodę i nos?bez sensu. A obiło mi się też kiedys u jednej kosmetyczki, że mogę mieć cerę tłustą wrażliwą...ma to związek z tym paskudztwem?jak myślicie?Cera chyba wrazliwa jest, dziś po prysznicu miałam czerwone ryło jak nei wiem, aż się Chłopisko moje przeraziłoa zwykle jest w porzadku, czasem takie wyskoki mi ten mój buziak robi;/

No dobra, poczytam o tym acne dermie, choć kwasów używałam i na niewiele się zdały;/ten ma jakieś wyjątkowe właściwości poza złuszczaniem?

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Ja też mam z tym problem. Musisz po prostu wiedzieć co Ci na to pomaga, czyli przetestować np. maseczki antybakteryjne, które będziesz używała dłużej, aby zobaczyć czy poprawiają stan skóry. Mnie na grudki pomaga nałożenie zaparzonego, wystudzonego tymianku na twarz ( 3 zł za torebkę dostępną w sklepie zielarskim).

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Wcześniej mi pomagała Ziaja Tin Tin z tymiankiem, która została wycofana.
Amalia, a to muszą być torebki?mam świezy tymianek, suszony z resztą też, można to jakoś wykorzystać?i jak później?na miejsca newralgiczne?długo trzymasz?
Stary 2013-06-13, 14:42   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez malerude Pokaż wiadomość
No ale co?to ten łojotok taki wybiórczy?wybrał sobie brodę i nos?bez sensu. A obiło mi się też kiedys u jednej kosmetyczki, że mogę mieć cerę tłustą wrażliwą...ma to związek z tym paskudztwem?jak myślicie?Cera chyba wrazliwa jest, dziś po prysznicu miałam czerwone ryło jak nei wiem, aż się Chłopisko moje przeraziłoa zwykle jest w porzadku, czasem takie wyskoki mi ten mój buziak robi;/

No dobra, poczytam o tym acne dermie, choć kwasów używałam i na niewiele się zdały;/ten ma jakieś wyjątkowe właściwości poza złuszczaniem?

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

Amalia, a to muszą być torebki?mam świezy tymianek, suszony z resztą też, można to jakoś wykorzystać?i jak później?na miejsca newralgiczne?długo trzymasz?

Dlaczego bez sensu? W takich miejscach jest duzo gruczołów łojowych... SKóra tłusta czy mieszana moze miec akurat tam zlokalizowany najwiekszy problem.

Mi pomógł w ten sposób, że zlikwidował i nie dopuscił do powstawania podskórnych zaskórników, grudek; oczyscił i ujednolicił twarz. Drozszy od acne dermu jest skinoren ale nakłada się mniej na jedna aplikację.
Stary 2013-06-13, 14:59   #9
melkakaka
Przyczajenie

Dzieki za wymienione wasze sposoby, na pewno je wykorzystam i zobaczymy co z kolei mnie pomoże.
melkakaka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 16:03   #10
ruby000
Zakorzenienie

mas zpo prostu zaskórniki na twarzy, musisz regularnie złuszczać skórę i tyle a robiłaś sobie jakieś badania bakteriologiczne. Mi dermatolożka powiedziała że wszelkie problemy z układem pokarmowym widać właśnie na twarzy. Przebadaj się może na helicobacter pylori. Mi zaczął schodzić trądzić po tym jak się pozbyłam tego paskudztwa

kosmetyki
książki
nowa bielizna i odzież

Pędzel [/B][/U][/COLOR]flat top!
ruby000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 22:51   #11
malerude
Przyczajenie

Agnieszka - bez sensu to taki mój mały wewnętrzny buntnie uważam wcale, że bez sensu, że łojotok może się pojawiać tu i ówdzie. Ot niewyedukowana w kwestii ww jestem to i sie czepiam/buntujeale z luzem , z luzem

Poza tym - dzięki za info, na pewno spróbuję tego kremu. Jak to stężenie wpływa na używanie w lecie?bo ten z BU mogę i przy silnym słońcu, nie żebym siedziała cały dzień z gębą w lampie, ale czasem zdarza mi sie spedzic dłuższą chwilę na zewnątrz (filtr ofc nakładam).

Rubyooo - robiłam badania i mam "jakiś tam" helicobacter, nigdy jednak nie poszłam na gastroskopię, ale wiem, że mam bo w bad. labo wyszło...brałam chwilę leki, ale że jestem mało systematyczna, niestety nie dotrwałam nigdy do końca kuracji. Odżywiam się raczej zdrowo, nigdy nie zauważyłam u siebie alergii pokarmowej, nietolerancji na jakieś składniki, ani nadmiernego wysypu po spożyciu czegoś(poza czekoladą, sypie mnie wtedy niemiłosiernie). Zaskórniki wiem, że mam, bo na nochalu czarne kropki, może nie aż tak widoczne jak te białe, ale są. Jezu, teraz mam już kompletny mętlik - czyli jakie produkty spożywcze mogą odbijać się na cerze?nie pale, trochę popijam, jem dużo owoców/warzyw, stosuje oliwę z oliwek do sałatek. Nie wiem sama co mogę robić źle, że NAGLE moja skóra się buntuje,a niestety nie jestem w stanie powiedzieć "dlaczego?"bo nic drastycznie nie zmieniałam.....a skórę złuszczam regularnie. Lubię mechaniczne peelingi. Poza tym nie mam tradycyjnego trądziku, nic poza tym mi nie doskwiera, paradoks, bo skóra wręcz przesuszona i podrażniona(ostatnio coraz badziej, ale zwalam to na kosmetyki z kwasami - mogą podrażniac przecież).
Stary 2013-06-13, 22:56   #12
Agnieszka987
Zakorzenienie

ok Można go stosować w lecie, nie jest potrzebna rygorystyczna ochrona przeciwsłoneczna, ale jako zapobiegliwa wizażanka polecam Do 20 min po małozeniu moze trochę szczypać (wszystko jest opisane w ulotce), potem ustaje; jesli nie to nalezy przerwać stosowanie

I nie zapominaj o nawilzaniu, bo piszesz, że masz skórę przesuszona.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-06-13 o 22:57
Stary 2013-06-13, 23:15   #13
malerude
Przyczajenie

No dobra, jutro "zanabędę" drogą kupna

No mam skórę suchą, na nosie i policzkach. Pucie to mnie czasem aż swędzą(właśnie!np po kąpieli , wycieram twarz , a ta okropnie swędzi...i za chwilę wszystko mija - wtf?). A jaki krem nawilżający mogłabym stosować?bo używam cały czas tego z BU, nie stosuję innego nawilżacza poza żelem z kwasem hialuronowym - jako dwufazowca z olejkiem. Naczytałam się o tych kosmetykach z SLS-sami , przejrzałam skład kosmetyków i w każdym niestety występuja. To dałam spokój i stosuje ten żel, ale może powinnam dodatkowo nawilżac, co sądzisz Agnieszka?
Stary 2013-06-14, 11:42   #14
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
No dobra, jutro "zanabędę" drogą kupna

No mam skórę suchą, na nosie i policzkach. Pucie to mnie czasem aż swędzą(właśnie!np po kąpieli , wycieram twarz , a ta okropnie swędzi...i za chwilę wszystko mija - wtf?). A jaki krem nawilżający mogłabym stosować?bo używam cały czas tego z BU, nie stosuję innego nawilżacza poza żelem z kwasem hialuronowym - jako dwufazowca z olejkiem. Naczytałam się o tych kosmetykach z SLS-sami , przejrzałam skład kosmetyków i w każdym niestety występuja. To dałam spokój i stosuje ten żel, ale może powinnam dodatkowo nawilżac, co sądzisz Agnieszka?

Tam gdzie masz suchą skórę i nie masz zaskórników to omijaj te partie acne dermem.

Może po prostu cera się samoistnie natłuszcza, reguluje ph? Żel hialuronowy może być za słaby. Jesli to okazuje sie za słabe (czesto tak jest przy cerze suchej/ w suchych partiach skory) to kup cetaphil, albo jakis krem półtłusty lipidowy (lipidy rzeczywiscie mogą pomóc zregenerować skórę, kremy typowo nawilzajace tego nie potrafia.

Co do kosmetyków z sls- pamietaj, że one nie wystepują samodzielne w stezeniu. Teraz jest taka "nagonka" na wszelkie substancje z laboratorium chemicznego, ale tak naprawdę nawet kosmetyki eko, mineralne itd stamtąd pochodzą SLs wystepuje z innymi składnikami które łagodza jego negatywne działanie, wiec przy skórze normalnej mozna nawet tego nie zauwazyc.
Nie radzę czytac nie naukowych publikacji w internecie (np pewnego dr na ktorego mozna natrafic), bo czesto są grubo przesadzone, sa opisywane steżone 100% substancje albo są opisywane jako "może powodować" a nie "powoduje".
Oczywiscie nie neguję, że komus moze nie słuzyc (sama lubię olejki myjące), ale nie unikam sls w żelu pod prysznic, skoro osobiscie nie zauważam żadnych negatywnych skutkow. Wolę sls, niz osad z mydla
Stary 2013-06-14, 12:03   #15
malerude
Przyczajenie

Raz jeszcze dzięki za odp. A co sądzisz o OCM?pomoże?troche kuleję jeżeli chodzi o taką "złozoną" pielęgnację, dotychczas miałam żel, tonik, krem i wsio, wczytuje się teraz z rozdziawioną gębą w te oleje, poczytałam coś o retinoidach, no ale nie wiem czy jest sens katować skórę tak mocno, skoro problem jest miejscowy?
Stary 2013-06-14, 13:43   #16
Amalia1989
Rozeznanie

Cytat:

To nie są torebki takie jak do herbaty. Miałam na na myśli opakowanie, w którym jest suszony tymianek, czyli po prostu to jest suszony tymianek, czyli ten twój suszony też się nadaje. Nie gwarantuję,że na pewno u Ciebie zadziała, bo jest wiele produktów przeciwtrądzikowych, a akurat u mnie działa właśnie tymianek.
Tymianek działa antybakteryjnie. Najpierw zaparzam ziele, a jak wystygnie nakładam je na twarz ( napar z tymianku u mnie nie zadziałał, tylko samo ziele) na 10 min. na czoło, albo na całą twarz jeśli tego wymaga. Oczywiście ja mam gęściej niespodzianki, dlatego punktowo tego nie da się nałożyć. Kiedy trzymam maseczkę dłużej to czuję pieczenie i wtedy muszę zmyć, no ale tak działa ten tymianek. Maseczka działa kilka dni. Na drugi dzień wykwity są zmniejszone,a nowe nie powstają. Na samym początku, kiedy miałam jeszcze ziaję z tymiankiem nakładałam ją przez 10 dni, aby zadziałała. Teraz mam tylko dawki "przypominające". To oczywiście nie wyleczy problemu w 100%, czyli nie sprawi,że grudki znikną raz na zawsze. Owszem mogą zniknąć, ale na kilka miesięcy. Moje problemy ze skórą zaczęły się od użycia zapychającego mnie kremu. Kiedy mówię rodzinie,że mam problemy skóry z powodu wysypu twierdzą,że wymyślam i mi nie wierzą. No przecież nie mam masakry na twarzy, bo mam na to swój sposób.
Stary 2013-06-14, 13:49   #17
malerude
Przyczajenie

No właśnie - mi też kosmetyczki, znajome, rodzina mówią, że przecież daj spokój, Tobie nic nie jest albo, że nie jest tak źle(skoro nie jest TAK źle, to jak źle jest?), a mi jednak przeszkadza to coś na brodzie i przy nochalu;/dobra dziewczyny, spróbuję i tego tymianku, i kupię krem, wyczytałam gdzieś też, że pomaga tonik z sody oczyszczonej - też spróbuję, a co!

Zastanawiam się jeszcze właśnie nad tym olejowaniem...akurat mam olej rycynowy i słonecznikowy, może zrobię nieśmiałe podejście. Co sądzicie?
Stary 2013-06-14, 13:57   #18
Amalia1989
Rozeznanie

Teraz staram się znaleźć dwa niezapychające, lekkie kremy,bo przeczytałam,że taka cera nie może mieć co chwilę innej pielęgnacji, bo wiele produktów może ją zapchać.
Czyli należy wybrać niezapychający żel do twarzy, krem i resztę i tego cały czas się trzymać. Ewentualnie zmienić bo długim czasie na drugi niezapychający zestaw. Ponadto nie wolno skóry przesuszać poprzez stosowanie kosmetyków z alkoholem lub np. wysuszających żeli ( powinny być delikatne).

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Warto spróbować, tylko na początku może być wysyp spowodowany oczyszczaniem się cery.
Zapomniałam dodać,że stosowanie tymianku jest dość niewygodne. Ja go używam podczas kąpieli w wannie.

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Tam gdzie masz suchą skórę i nie masz zaskórników to omijaj te partie acne dermem.

Może po prostu cera się samoistnie natłuszcza, reguluje ph? Żel hialuronowy może być za słaby. Jesli to okazuje sie za słabe (czesto tak jest przy cerze suchej/ w suchych partiach skory) to kup cetaphil, albo jakis krem półtłusty lipidowy (lipidy rzeczywiscie mogą pomóc zregenerować skórę, kremy typowo nawilzajace tego nie potrafia.

Co do kosmetyków z sls- pamietaj, że one nie wystepują samodzielne w stezeniu. Teraz jest taka "nagonka" na wszelkie substancje z laboratorium chemicznego, ale tak naprawdę nawet kosmetyki eko, mineralne itd stamtąd pochodzą SLs wystepuje z innymi składnikami które łagodza jego negatywne działanie, wiec przy skórze normalnej mozna nawet tego nie zauwazyc.
Nie radzę czytac nie naukowych publikacji w internecie (np pewnego dr na ktorego mozna natrafic), bo czesto są grubo przesadzone, sa opisywane steżone 100% substancje albo są opisywane jako "może powodować" a nie "powoduje".
Oczywiscie nie neguję, że komus moze nie słuzyc (sama lubię olejki myjące), ale nie unikam sls w żelu pod prysznic, skoro osobiscie nie zauważam żadnych negatywnych skutkow. Wolę sls, niz osad z mydla
Ja staram się wypośrodkowac jeśli o to chodzi, ale to SlS najlepiej oczyszcza i nie robi mi masakry na głowie jak te niektóre środki, czy szampony do mycia bez SlS. Poza tym skóra przetłuszczjąca się bez SlS się nie obejdzie, bo te teoretycznie łagodniejsze ją przetłuszczają.
Stary 2013-06-14, 15:27   #19
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Raz jeszcze dzięki za odp. A co sądzisz o OCM?pomoże?troche kuleję jeżeli chodzi o taką "złozoną" pielęgnację, dotychczas miałam żel, tonik, krem i wsio, wczytuje się teraz z rozdziawioną gębą w te oleje, poczytałam coś o retinoidach, no ale nie wiem czy jest sens katować skórę tak mocno, skoro problem jest miejscowy?
Mi ocm na to nie pomogło. Najlepiej by było bys zadała to pytanie dermatologowi.
Stary 2013-06-14, 16:46   #20
malerude
Przyczajenie

Dobra Dziewuchywielkie dzięki, coś poczytam jeszcze, pójdę do derma i zobaczymy co powie. Dziś sięgnę po acne derm i ten tymianekmoże pomoże, jak mówiłam wcześniej - dramatu na twarzy nie ma.

Trzymajcie się i fajnej pogody
Stary 2013-06-14, 16:55   #21
Agnieszka987
Zakorzenienie

poczytaj w necie o prosakach
Stary 2013-06-14, 17:06   #22
malerude
Przyczajenie

Aga - czytałam, ale wydaje mi się, że to nie są prosaki. Nie maja tak wyraźnego kształtu, zdjęcie które zamieściłam nie oddaje może dokładnie tego, jak wygląda moja broda...hmmmm. Ale prosak wygląda jak mała kuleczka zamknięta pod skórą, moje są jakby napęczniałym pryszczykiem z ostrym "dzióbkiem" na zewnątrzrozsiane takie w zagłębieniu brody, kilka grubszych jest wokół, idą przy ustach(jak naciągnę, to widać że jest ich znacznie więcej)no i wokół nosa i troche na poliki włazi....
Stary 2013-06-14, 17:25   #23
Agnieszka987
Zakorzenienie

No ok. To chyba najlepiej będzie zapytać lekarza o to. Daj znać co powiedział- chętnie dowiem się jak rozwiazać ten problem edit: i co to
Stary 2013-06-14, 17:36   #24
malerude
Przyczajenie

Dobra, napiszę jak już będzie po wszystkim

pozdrawiam ciepło!
Stary 2013-06-14, 17:44   #25
Agnieszka987
Zakorzenienie

ok
Stary 2013-06-15, 06:20   #26
mysiaczeq
Rozeznanie

taa na pewno lekarz pomoże xD. rob regularne peelingi do tego krem z kwasami (polecam effaclar duo od la roche posay) i tyle :P

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 13:21   #27
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mysiaczeq Pokaż wiadomość
taa na pewno lekarz pomoże xD. rob regularne peelingi do tego krem z kwasami (polecam effaclar duo od la roche posay) i tyle :P
Mi regularne peelingi nie pomogły, kremy z kwasami tak- ale wolałabym trochę silniejsze. Lekarz moze zapisać krem z silniejszym kwasem
Stary 2013-06-15, 14:17   #28
Amalia1989
Rozeznanie

Ja też byłam u dermatologa. Przepisał mi antybiotyki, które pomagały, ale nie mogłam ich stosować, bo okazało się,że jestem uczulona na kindamycynę. Następny lek był 2 razy droższy i nie działał. Okazało się,że pomaga mi zwykły tymianek i teraz cieszę się,że nie niszczę sobie wątroby tymi lekami, a już nie jedna osoba w sieci na to narzekała.
Stary 2013-06-16, 11:28   #29
nie z tej bajki
Zadomowienie

też miałam takie grudki na brodzie, dodatkowo takie większe pod oczami. I u mnie sprawdziło się regularne stosowanie oleju z czerwonej maliny Te wypryski poznikały. Nie wiem co on w sobie ma ale polubiliśmy się Mam cerę suchą i u mnie najlepiej sprawdzał się na noc + HA.
nie z tej bajki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 19:55   #30
lza_slonca
Zakorzenienie

zacznij oczyszczać regularnie twarz..

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości