Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-08-31, 18:24   #211
anastazjaa
Zadomowienie

Dot.: Jakaś porada na moją świecącą się twarz? Bibułki?

spróbój mąki (skrobi) ziemniaczanej, jak poszukasz na forum biochemi u filtromaniaczek, to one tam tego uzywają.
Odsypujesz sobie troszke takiej mąki ziemniaczanej, bierzesz pędzelek jak do pudru i delikatnie wklepujesz niewielkie ilości, taki puszek, w całą twarz. naprawde bardzo dobrze pomaga matować i najważniejsze, nie zatyka porów
anastazjaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 22:03   #212
ancia19
Zadomowienie

Unhappy koszmarnie "tłuści" mi się buzia....

Nie wiem już co robić... Mam ponad 26 lat, nie mam tradziku tylko nieco rozszerzone pory, moja skóra jest jakaś nieokreślona...
Myję twarz łagodnymi żelami (nie lubię mleczek), później używam toniku do cery mieszanej. Niezależnie od tego czy używam kremu nawilżającego do normalnej cery, czy matującego, po około pół godzinie od oczyszczenia twarz zaczyna mi się świecić, a dokładnie to pojawia się na niej warstwa tłuszczu, jakbym się posmarowała oliwką! Dotyczy to nosa i czoła w okolicy nosa... Na policzkach też... Podkład (używam matującego + na to trochę pudru) znika...
Nie wiem już co mam robić... Staram się regularnie oczyszczać skórę peelingiem, z maseczkami to już tak średnio regularnie. Ale od czego tak mi się przetłuszcza? Co można na ten problem poradzić??
Dodam, że zimą skóra lubi się przesuszać i domaga się bardziej treściwych kremów.
Pomóżcie please.....
ancia19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 09:33   #213
Estella
Zakorzenienie

Dot.: koszmarnie "tłuści" mi się buzia....

Mam podobny problem; po kuracji kwasami jest dużo lepiej - z podkładów polecam Revlona, po południu matuję skórę jeszcze pudrem. Może skrobia?

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 10:39   #214
ancia19
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Mam podobny problem; po kuracji kwasami jest dużo lepiej - z podkładów polecam Revlona, po południu matuję skórę jeszcze pudrem. Może skrobia?
A na czym polega kuracja kwasami?
Cz trzeba ją wykonywać u kosmetyczki? Czy np. mogę stosować 2-stopniowy peeling chemiczny (jest z kwasami) z linii Anew AVON'u?
Stary 2006-10-08, 10:52   #215
AaniaA
Zakorzenienie

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=138677&page=2

poczytaj sobie . moze znajdziesz pomocne informacje .
AaniaA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 10:54   #216
ancia19
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=138677&page=2

poczytaj sobie . moze znajdziesz pomocne informacje .
dzięki
Stary 2006-10-08, 11:21   #217
paulina85
Rozeznanie

GG do paulina85

ja również mam taki problem: mam cere tłustą i czasami świece sie jak nie powiem co! do niedawna stosowałam kosmetyki matująca m.in podkłady, kremy, toniki itp. jednak ich działanie jest wręcz odwrotne, owszem około godzinki po zastosowaniu jest super ale póżniej świeciłam sie dwa razy bardziej! zrezygnowałam więc z tego typu kosmetyków na rzecz nawilżających i według mnie jest lepiej niż gdy stosowałam te do cesy tłustej czy mieszanej
paulina85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 11:53   #218
Anuska77
Zadomowienie

Polecam Vichy Thermal Fix Mat - drogi ale naprawdę świetny. Nie dość, że matuje to jeszcze nawilża. Buzia długo się nie błyszczy.
ps. wypowiadałam się na forum na jego temat, więc looknij w moje posty
Anuska77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 11:58   #219
rzyrafka
Zakorzenienie

a ja polecam fluid matujący Oriflame Optimals Balance, jest naprawdę świetny
rzyrafka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 12:52   #220
Estella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Anuska77 Pokaż wiadomość
Polecam Vichy Thermal Fix Mat - drogi ale naprawdę świetny. Nie dość, że matuje to jeszcze nawilża. Buzia długo się nie błyszczy.
ps. wypowiadałam się na forum na jego temat, więc looknij w moje posty
Ja polecam najpierw próbki na każdej cerze co innego się sprawdza(na mojej praktycznie żaden matujący się nie sprawdza)
Sprawdź też opinie kremu siarkowego Barwy.
Kwasy można robić u kosmetyczki(wyższe stężenia), jak i w domu - ja robie jesienią(zaczęłam niedawno )dla odświeżenia cery, pory się troszke zmniejszają i skóra mniej się przetłuszcza, jest gładsza.
Zapraszam Cię na Biochemię kosmetyczną - mnóstwo wątków o kwasach i filtrach

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Stary 2006-10-08, 13:01   #221
ancia19
Zadomowienie

Cytat:
Ja polecam najpierw próbki na każdej cerze co innego się sprawdza(na mojej praktycznie żaden matujący się nie sprawdza)
Sprawdź też opinie kremu siarkowego Barwy.
Kwasy można robić u kosmetyczki(wyższe stężenia), jak i w domu - ja robie jesienią(zaczęłam niedawno )dla odświeżenia cery, pory się troszke zmniejszają i skóra mniej się przetłuszcza, jest gładsza.
Zapraszam Cię na Biochemię kosmetyczną - mnóstwo wątków o kwasach i filtrach
A jakich używasz kwasów w domu???
Stary 2006-10-08, 17:14   #222
Estella
Zakorzenienie

Używałam 2 razy Effaclara K LRP, teraz mam Cleanance K Avene

Siegfried Obermeier
Stary 2006-10-08, 17:37   #223
ancia19
Zadomowienie

Cytat:
Używałam 2 razy Effaclara K LRP, teraz mam Cleanance K Avene
czy takie kremy nie przesuszą mi skóry? Są jakies ograniczenia w ich stosowaniu? (np. wiek, pora roku...)
Stary 2006-10-08, 18:24   #224
Estella
Zakorzenienie

Pora roku - najlepiej przeprowadzać taką kurację kwasami jesienią czy zimą i stosować wysokie filtry na twarz. Raczej nie przesuszą co do wieku to nie ma - wpadnij na forum Biochemia, to kopalnia wiedzy, pobuszuj zwłaszcza w przypiętych wątkach http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=66

Siegfried Obermeier
Stary 2006-10-08, 18:34   #225
pAtiŚ
Zakorzenienie

mi też okropnie świeci, błyszczy się twarz.... szczególnie to NOS! i troszke czoło, oraz policzki.... to okropne uczucie, czuje sie niekomfortowo... uzywam pudrów i fluidów, ale teraz umiarkowałam to... ale dalej sie swiece.... szczególnie po wf-ie.

pAtiŚ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 22:26   #226
Kadunia
Zakorzenienie

ojj ja tez mam ten problem Nos i czoło to jakis koszmar Jak umyje twarz żelem matującym dam podkład na to puder matujący to jest super do 3godzin, potem masakra... nie mowiac o tym jak wyglada moja buzia po 8 godzinach w szkole

Kadunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 08:53   #227
mops
Przyczajenie

Też mam niestety ten problem z tym, że ja mam jeszcze cerę tradzikową więc są też różne niespodzianki i przebarwienia. Od lat szukam podkładu, który sprawdził by się na mojej cerze- kryjący, matujący. Może macie jakieś godne polecenia?Ostatni sprawdziłam LRP- nie za bardzo,świace się po mim po godznie; GOSH- fajny ale nie matuje jakoś szczególnie (pomijam, ze kolory są nie dla mnie i mam kiepsko dobrany więc go nie lubie). Po 2 godzinach od wyjścia z domu czuje się z moją buźką okropnie, paskudny dyskomfort i świadomość spływającego makijażu fuu
mops jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 09:12   #228
ancia19
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mops Pokaż wiadomość
Też mam niestety ten problem z tym, że ja mam jeszcze cerę tradzikową więc są też różne niespodzianki i przebarwienia. Od lat szukam podkładu, który sprawdził by się na mojej cerze- kryjący, matujący. Może macie jakieś godne polecenia?Ostatni sprawdziłam LRP- nie za bardzo,świace się po mim po godznie; GOSH- fajny ale nie matuje jakoś szczególnie (pomijam, ze kolory są nie dla mnie i mam kiepsko dobrany więc go nie lubie). Po 2 godzinach od wyjścia z domu czuje się z moją buźką okropnie, paskudny dyskomfort i świadomość spływającego makijażu fuu
przylączam się...
Dla mnie jak na razie najlepszy jest podklad T-Balance Oriflame + odrobina pyłkowego pudru na wierzch...
Stary 2006-10-09, 10:14   #229
Emilia1
Zakorzenienie

tak , ja tez polecam kwasy szczególnie na przetłuszczajace sie skóry BHA, polecam wątek tłusta skóa jak sobie z nią radzicie czy cos takiego, to dozy wątek i tam jest duzo na ten temat
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 10:35   #230
mokka34
Przyczajenie

miałam ten sam problem, poradziłam sobie na dwa sposoby:nie wiem, jak się odżywiasz: ja lubiłam bardzo duże ilości majonezu, pasztetowej, mielonki; lubiłam jedzenie z fast-foodów typu KFC; kebaby z sosami , no i dużo słodyczy. więc nadmiar lipidów organizm "wyrzucał" też przez skórę. kiedy zmniejszyłam dawki tych produktów, a majonez i pasztetową odstawiłam całkowicie, na buzi pojawiłam się znaczna poprawa. Jeżeli chodzi o kosmetyki to polecam Vichy Neoderma na dzień i noc(ta zielona seria), jest matująca i jednocześnie nawilżająca, natomiast na kłopoty z przesuszaniem
Vichy Termal 2. Czy wiesz, że jest skóra typu " przetłuszczająca się ze skłonnością do przesuszania" ? i to nie oznacz, że skóra potrzebuje natłuszczania tylko nawilżania. do tego wszystkiego mam fajną maseczkę, dostaniesz w Rossmanie:Soraya "Aktywnie oczyszczająco-narmalizująca z glinkikaolinowej"w saszetce. jest tania. jeżeli chodzi o fluid, mam coś bardzo drogiego, ale super wydajnego, na dodatek maskuje pory i nie powoduje uczucia sciągnięcia:fluid Qlinique:Skin Smoother, ewent.AA matujący podkład korygujący bezzapachowy dla cery tłustej i mieszanej, puder compact- Rimmel Stay Matt, aha, sprawdź też antykoncepcję: hormony też nieźle potrafią narozrabiać oraz ilość wody, którą wypijasz: 2 litry na dzień naprawdę ma sens!
mokka34 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 10:38   #231
Kadunia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
tak , ja tez polecam kwasy szczególnie na przetłuszczajace sie skóry BHA, polecam wątek tłusta skóa jak sobie z nią radzicie czy cos takiego, to dozy wątek i tam jest duzo na ten temat
emilcia wpisałam w wyszukiwarke i nie znalazłam tego wątku mogłabys podac linka?

Stary 2006-10-09, 11:00   #232
ancia19
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mokka34 Pokaż wiadomość
miałam ten sam problem, poradziłam sobie na dwa sposoby:nie wiem, jak się odżywiasz: ja lubiłam bardzo duże ilości majonezu, pasztetowej, mielonki; lubiłam jedzenie z fast-foodów typu KFC; kebaby z sosami , no i dużo słodyczy. więc nadmiar lipidów organizm "wyrzucał" też przez skórę. kiedy zmniejszyłam dawki tych produktów, a majonez i pasztetową odstawiłam całkowicie, na buzi pojawiłam się znaczna poprawa. Jeżeli chodzi o kosmetyki to polecam Vichy Neoderma na dzień i noc(ta zielona seria), jest matująca i jednocześnie nawilżająca, natomiast na kłopoty z przesuszaniem
Vichy Termal 2. Czy wiesz, że jest skóra typu " przetłuszczająca się ze skłonnością do przesuszania" ? i to nie oznacz, że skóra potrzebuje natłuszczania tylko nawilżania. do tego wszystkiego mam fajną maseczkę, dostaniesz w Rossmanie:Soraya "Aktywnie oczyszczająco-narmalizująca z glinkikaolinowej"w saszetce. jest tania. jeżeli chodzi o fluid, mam coś bardzo drogiego, ale super wydajnego, na dodatek maskuje pory i nie powoduje uczucia sciągnięcia:fluid Qlinique:Skin Smoother, ewent.AA matujący podkład korygujący bezzapachowy dla cery tłustej i mieszanej, puder compact- Rimmel Stay Matt, aha, sprawdź też antykoncepcję: hormony też nieźle potrafią narozrabiać oraz ilość wody, którą wypijasz: 2 litry na dzień naprawdę ma sens!
hormony używam, poprawiły stan cery, ale tłuszczenie pozostało

zbyt dużych ilości pasztetów nie jadam, a majonezów i słodyczy to już w ogóle. Czasami najdzie mnie ochota na chipsy czy coś słodkiego, ale staram się nie przesadzać

Wody piję zbyt mało I nie mogę się nauczyć pić dużo...
Stary 2006-10-09, 11:50   #233
Emilia1
Zakorzenienie

juz podaje tylko poszukam
Stary 2006-10-09, 11:56   #234
Kadunia
Zakorzenienie

Stary 2006-10-09, 12:02   #235
Emilia1
Zakorzenienie

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=138677

nie mogę znależć tego watkuale iwem ze duzy byl:/
Stary 2006-10-09, 12:06   #236
Emilia1
Zakorzenienie

o mam
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=t%B3usta+cera

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=t%B3usta+cera
Stary 2006-10-09, 16:03   #237
Estella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mops Pokaż wiadomość
Sprawdź wątek o nowym podkładzie Revlona z SoftFlexem; koniecznie poproś o próbki tego podkładu przed zakupem - jest trochę gęstszy niż normalne podkłady

Siegfried Obermeier
Stary 2006-10-09, 22:31   #238
mokka34
Przyczajenie

Unhappy Dot.: koszmarnie "tłuści" mi się buzia....

Cytat:
Napisane przez ancia19 Pokaż wiadomość
hormony używam, poprawiły stan cery, ale tłuszczenie pozostało

zbyt dużych ilości pasztetów nie jadam, a majonezów i słodyczy to już w ogóle. Czasami najdzie mnie ochota na chipsy czy coś słodkiego, ale staram się nie przesadzać

Wody piję zbyt mało I nie mogę się nauczyć pić dużo...
to może zaczniesz jeść tabletki ze skrzypem, albo drożdże?...
Stary 2006-10-09, 22:36   #239
mokka34
Przyczajenie

ja Revlona miałam- niestety u mnie był na początku świeży, a później miałam wrażenie "ciężkiej skóry"
Stary 2006-10-09, 22:38   #240
mokka34
Przyczajenie

Polecam Skeen Smoother Qliniue- długo matuje i tuszuje pory bez efektu maski.Jeżeli kupujesz w ich markowym sklepie- dostajesz jako tester malusieńkie pudełeczko z produktem, więc wiesz na pewno, że to jest fluid, który jest dokładnie taki jak chesz kupić
Odpowiedz

Tagi
cera, krem, matujący, świeci się

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości