Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 12 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 16 84,21%
Pudry? 7 36,84%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 19. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-10-21, 22:07   #331
OlaM
Moderator

Dot.: Jaki podklad do mojej cery?

Cytat:
Napisane przez jaaap Pokaż wiadomość
Witaaaaam wszystkie wizazanki.

Od wiekow nie mialam na sobie pelnego makijazu i chyba zapomnialam jak dobrac odpowiedni podklad.
Zaczne od tego, ze w pewnym momencie dopadl mnie tradzik; przez kilka miesiecy bralam tabletki (izotek) dlatego moja cera jest teraz dosyc zniszczona niestety. Poza tym tabletki pomogly, ale nie w 100%... Tak wiec szukam podkladu, ktory zakryje drobne krostki, ale ktory zarazem bedzie wygladal lekko i naturalnie. Moja cera jest dosc tlusta i troche zaczerwieniona - pajaczki, blizny, nierownosci w kolorycie.
Marzy mi sie podklad z satynowym wykonczeniem, ale nie wiem czy to mozliwe przy mojej cerze?

Prosze o jakas podpowiedz, cena wlasciwie sie nie liczy.

Dziekuuuje
Jak widzisz taki wątek już istnieje, więc Twój przesuwam tu, gdzie z pewnością szybciej uzyskasz pomoc.
OlaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 22:20   #332
jaaap
Raczkowanie

Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Dziekuje za przsuniecie watku i przepraszam za zamieszanie :P
jaaap jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 22:21   #333
OlaM
Moderator

Nie ma sprawy, obyś tu znalazła podpowiedzi .
Stary 2013-10-21, 22:43   #334
Ingran
Psycho

Cytat:

Od wiekow nie mialam na sobie pelnego makijazu i chyba zapomnialam jak dobrac odpowiedni podklad.
Zaczne od tego, ze w pewnym momencie dopadl mnie tradzik; przez kilka miesiecy bralam tabletki (izotek) dlatego moja cera jest teraz dosyc zniszczona niestety. Poza tym tabletki pomogly, ale nie w 100%... Tak wiec szukam podkladu, ktory zakryje drobne krostki, ale ktory zarazem bedzie wygladal lekko i naturalnie. Moja cera jest dosc tlusta i troche zaczerwieniona - pajaczki, blizny, nierownosci w kolorycie.
Marzy mi sie podklad z satynowym wykonczeniem, ale nie wiem czy to mozliwe przy mojej cerze?

Dziekuuuje
Może Rimmel Match Perfection lub BB krem?
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 22:52   #335
OlaM
Moderator

Cytat:

Dziekuuuje
A może spróbuj Diorskin Nude .
Ja mam wersję i przyznam, że jestem z niego bardzo zadowolona. Nie miałam wprawdzie nigdy problemów z cerą, podobnych od Twoich, ale wg mnie ten podkład dość dobrze kryje, nie powoduje nadmiernego świecenia (choć matujący nie jest, to na mojej mieszanej cerze, w kierunku tłustej, całkiem nieźle się trzyma), nie podkreśla porów i nie tworzy maski. Oczywiście najpierw warto go przetestować, bo nie na każdej skórze się sprawdzi.
Stary 2013-10-22, 17:27   #336
Sunday Rose
Zakorzenienie

Hej Może któraś z Was mogłaby polecić mi mineralny odpowiednik odcienia 150 buff Revlonu ColorStay? Najchętniej dedykowany dla cery suchej, ale z każdym innym też sobie poradzę
Stary 2013-10-22, 19:01   #337
orzech_w_karmelu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Sunday Rose Pokaż wiadomość
Hej Może któraś z Was mogłaby polecić mi mineralny odpowiednik odcienia 150 buff Revlonu ColorStay? Najchętniej dedykowany dla cery suchej, ale z każdym innym też sobie poradzę

Lily Lolo Blondie, ew. Warm Peach.
Anabelle Minerals golden fairest
orzech_w_karmelu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 20:00   #338
Sunday Rose
Zakorzenienie

Bardzo dziękuję
Stary 2013-10-23, 19:04   #339
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jaki polecacie lekki podkład albo krem koloryzujacy do cery tlustej i tradzikowej? Chodzi mi o to, żeby wyrownywal koloryt, wyglądał naturalnie i nie zatykal porów, poza tym chciałabym żeby nie powodował nadmiernego świecenia. Słowem: coś lekkiego, co nie obciąża cery i nadmiernie nie rozswietla. Przymierzam się do kupna Aquasublime z Galenic, ale boję się, że może za bardzo się świecić. Myślałam też nad Clarins Everlasting, ale ten z kolei jest już trochę cięższy. Pomocy
Clarins jest stosunkowo ciezki ale delikatniejszy od EL DW - u mnie sie bardzo sprawdza.
Wole swoja buzie w DW ale Clarins trzyma sie dluzej i wyglada naturalniej. Latwiej tez dobrac kolor. Moim zdaniem Clarins to totalny mat.

(brak pl znakow wynika z braku pl klawiatury).

Blog poświęcony wyłącznie podkładom

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2013-10-23 o 19:08
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 22:00   #340
whiteglove
Zakorzenienie

A co polecicie do skóry mieszanej w kierunku tłustej z bardzo dużą skłonnością do zapychania i do tego naczynkową z zaczerwienionym nosem, brodą i czołem? Zaczerwienienia przykryję korektorem, ale zależy mi, żeby podkład nie spływał i nie odznaczał się. Mam jasną cerę w żółtej tonacji, nawet lekko niebieskiej :p Inglot lw100 ma dobry odcień, tylko jest za jasny i ma tragiczną jakość.

Szerokobiodrzaste
whiteglove jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 22:04   #341
monikka93
Przyczajenie

dziewczyny a co powiecie na kosmetyki mineralne ? sa dobre ? chcialam wyprobowac puder L`Oreal, True Match Minerals, ale nigdzie nie moge go znalesc

polecicie jakis dobry podklad, mocno kryjacy ?
monikka93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 22:10   #342
Ingran
Psycho

Minerały lub jakiś bebik. Na wyższej półce niestety się nie znam

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

monikka93, te pseudominerały są do czterech liter. Mocno kryjących podkładów jest mnóstwo, Estee Lauder Double Wear lub ten kamuflujący w granatowej tubce, Kryolan, Max Factor Lasting Performance, Revlon CS(choć ta nowa wersja już nie aż tak mocno kryje).
bzdura.

Stary 2013-10-23, 22:20   #343
monikka93
Przyczajenie

nie wiem czy stac mnie na ta drogi podklad jak estee lauder ;o chcialabym podklad kryjacy ale tez i matujacy w jednym
monikka93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 22:31   #344
Ingran
Psycho

Jeszcze Manhattan ma coś z tego pokroju, nazwy niestety nie pamiętam.
bzdura.

Stary 2013-10-23, 23:12   #345
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Jeszcze Manhattan ma coś z tego pokroju, nazwy niestety nie pamiętam.
Jeśli masz na myśli Mahattan powder matt to z kryciem u niego średnio.
Stary 2013-10-23, 23:55   #346
Ingran
Psycho

Jest jeszcze Perfect Cover Make Up czy jakoś tak.
bzdura.

Stary 2013-10-24, 15:31   #347
HellCommander
Raczkowanie

Dziewczyny, nie wiem czy pisze w odpowiednim watku, ale moze ktos postawi dobra diagnoze. Jesli pisze w nieodpowiednim miejscu, przepraszam!

Moja cera jest dziwna- juz sama nie potrafie okreslic, jaka. Kiedys napewno byla tlusta. Teraz jest jakas... dziwna. Niby nosek sie swieci, ale suche skórki sa, policzki raczej normalne, ale boki twarzy juz suche- nie wiem, czy moja skóra zrobila sie mieszana w kierunku suchej(?) czy jest poprostu odwodniona?

Podklad Niorskin Nude sprawuje sie swietnie, a Diorskin Forever w kompakcie podkresla suche skórki. Musze wiedziec co jest nie tak z moja cera, zeby znalezc odpowiedni podklad. Krycia nie oczekuje, bo nie mam wiele do ukrycia, jedynie potrzebuje zeby podklad byl lekki, w zóltej tonacji, i jak najjansniejszy.

Journey through the ice and snow
To heed the hunter's call,
To slay my enemies as the runes foretold.
HellCommander jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 16:00   #348
whiteglove
Zakorzenienie

Przesuszona - miałam to samo myj buzię wodą źródlaną i delikatnym żelem do suchej skóry albo płynem micelarnym. Do tego obowiązkowo lekki krem brzozowy Sylveco

Szerokobiodrzaste
Stary 2013-10-24, 16:06   #349
Ingran
Psycho

Sylveco ew. na dzień, Tobie trzeba trochę cięższego kalibru bo masz skórki. Poszperaj na KWC, doprowadź cerę do ładu, później praktycznie każdy podkład będzie wyglądał na niej dobrze
W żółtej tonacji to amerykański True Match W1, Nars Siberia, wśród minerałów nieco się żółtków znajdzie.
bzdura.

Stary 2013-10-24, 16:44   #350
whiteglove
Zakorzenienie

Sylveco ma tłuste kremy, tylko jeśli koleżanka ma cerę skłonną do zapychania to bym uważała - mam wrażenie, że np. krem rokitnikowy mnie trochę zapchał. Ewentualnie flos lek do cery wrażliwej, ale też mnie zapchał chociaz nawilżał i łagodził

Szerokobiodrzaste
Stary 2013-10-24, 17:23   #351
Ingran
Psycho

Ale ja jej nie zmuszam do korzystania tylko z Sylveco np. Celia oliwkowa jest kremem półtłustym a jest bardzo lekka i szybko się wchłania. Kremów jest dużo, trzeba tylko dopasować do siebie odpowiedni.
bzdura.

Stary 2013-10-24, 17:25   #352
Atenya
Czekoladoholiczka:D

Cytat:
Napisane przez HellCommander Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiem czy pisze w odpowiednim watku, ale moze ktos postawi dobra diagnoze. Jesli pisze w nieodpowiednim miejscu, przepraszam!

Moja cera jest dziwna- juz sama nie potrafie okreslic, jaka. Kiedys napewno byla tlusta. Teraz jest jakas... dziwna. Niby nosek sie swieci, ale suche skórki sa, policzki raczej normalne, ale boki twarzy juz suche- nie wiem, czy moja skóra zrobila sie mieszana w kierunku suchej(?) czy jest poprostu odwodniona?

Podklad Niorskin Nude sprawuje sie swietnie, a Diorskin Forever w kompakcie podkresla suche skórki. Musze wiedziec co jest nie tak z moja cera, zeby znalezc odpowiedni podklad. Krycia nie oczekuje, bo nie mam wiele do ukrycia, jedynie potrzebuje zeby podklad byl lekki, w zóltej tonacji, i jak najjansniejszy.
Physiogel wypróbuj. Mi bardzo pomógł.
Atenya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 22:19   #353
HellCommander
Raczkowanie

Dziekuje dziekuje dziekuje dziekuje moje kochane Wiedzialam ze moge na Was liczyc
Ok- czyli wychodzi na to, ze ryjek mam odwodniony Skad to sie wzielo-nie mam pojecia. Jutro zaopatrze sie w jakis dobry tlusty bogaty kremik Moze pokombinuje cos z olejkami.
Niestety mam sklonnosc do zaskórników- od zawsze, wiec postaram sie przejrzec KWC i znalezc cos co nie zapycha. Dzieki moje kochane <3

Ten NARS Siberia baaaardzo mi sie podoba... chyba jutro wyladuje na toaletce Dziekuje raz jeszcze.

Stary 2013-10-24, 22:37   #354
whiteglove
Zakorzenienie

Cytat:
Dziekuje dziekuje dziekuje dziekuje moje kochane Wiedzialam ze moge na Was liczyc
Ok- czyli wychodzi na to, ze ryjek mam odwodniony Skad to sie wzielo-nie mam pojecia. Jutro zaopatrze sie w jakis dobry tlusty bogaty kremik Moze pokombinuje cos z olejkami.
Niestety mam sklonnosc do zaskórników- od zawsze, wiec postaram sie przejrzec KWC i znalezc cos co nie zapycha. Dzieki moje kochane <3

Ten NARS Siberia baaaardzo mi sie podoba... chyba jutro wyladuje na toaletce Dziekuje raz jeszcze.
Serio polecam Sylveco, moją buzię zapycha po prostu wszystko, a kremy tej firmy o dziwo nie. Uważaj z tłustymi kremami, bo ja właśnie tak załatwiłam sobie buzię zimą, gdy ją przesuszyłam - kaszka na policzkach i czarne kropki na reszcie twarzy

Szerokobiodrzaste
Stary 2013-10-24, 22:48   #355
HellCommander
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Serio polecam Sylveco, moją buzię zapycha po prostu wszystko, a kremy tej firmy o dziwo nie. Uważaj z tłustymi kremami, bo ja właśnie tak załatwiłam sobie buzię zimą, gdy ją przesuszyłam - kaszka na policzkach i czarne kropki na reszcie twarzy
O wlasnie- ja mam chyba odrobine 'kaszki' pod policzkami. Mozesz mi powiedziec, czym ta kaszka wlasciwie jest, skad sie bierze, i jak sie jej pozbyc? Nie jest tego duzo, ale jednak...

Stary 2013-10-24, 23:41   #356
whiteglove
Zakorzenienie

Cytat:
O wlasnie- ja mam chyba odrobine 'kaszki' pod policzkami. Mozesz mi powiedziec, czym ta kaszka wlasciwie jest, skad sie bierze, i jak sie jej pozbyc? Nie jest tego duzo, ale jednak...
To są zaskórniki zamknięte. Nie wiem jak się ich pozbyć, dziewczyny polecają kwasy albo mikrodermabrazję. Ja byłam na zabiegu kawitacyjnym (lżejsza opcja zamiast mikrodermabrazji) i on tej kaszki niestety nie wyczyścił, kosmetyczka powiedziała, że z czymś takim trzeba iść do dermatologa Jeżeli masz takie problemy to przede wszystkim nie używaj do twarzy niczego z parafiną w składzie (Nivea i Ziaja), ona zapycha wszystkich z takimi skłonnościami, a z resztą składników musisz sama popróbować, każdy inaczej reaguje. Mnie zapycha totalnie wszystko, dlatego jak już napisałam, ja polecam lekki krem brzozowy Sylveco, nawilża i nie zapycha. Ja generalnie źle reaguję na wszystkie drogeryjne kremy, to jest jakaś masakra

Szerokobiodrzaste
Stary 2013-10-25, 08:22   #357
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Sylveco jak najbardziej,ale np Lekki rokitnikowy na chłodniejsza pore,brzozowy za mało nawilża i do tego jakieś serum nawilżające pos spód może Toły np,nie jest b.drogie...Physiogel czasem pomaga,ale spora część osób zapycha.
Co do olejków jak chcesz wypróbowac cos dobrego i taniego to polecam z rossmana,seria Babydream dla Mam-olejek-oliwka w różowej butelce...mieszanka 4 olejków ,nie zapycha,ładnie nawilża najlepiej nałozona na serum nawilżające lub na wilgotną skórę przetartą jakims hydrolatem/tonikiem.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-10-25 o 08:25
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 09:40   #358
Atenya
Czekoladoholiczka:D

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
Sylveco jak najbardziej,ale np Lekki rokitnikowy na chłodniejsza pore,brzozowy za mało nawilża i do tego jakieś serum nawilżające pos spód może Toły np,nie jest b.drogie...Physiogel czasem pomaga,ale spora część osób zapycha.
Co do olejków jak chcesz wypróbowac cos dobrego i taniego to polecam z rossmana,seria Babydream dla Mam-olejek-oliwka w różowej butelce...mieszanka 4 olejków ,nie zapycha,ładnie nawilża najlepiej nałozona na serum nawilżające lub na wilgotną skórę przetartą jakims hydrolatem/tonikiem.
Dark, ja kupiłam ostatnio ten Physiogel intensywnie nawilżający-nie ten zwykły nawilżający i ten stosuje się raz dziennie i powiem Ci, że krostki już mi nie wychodzą (a czasem wychodzily mimo że mam suchą skórę) dobrze nawilża, aż jestem zdziwiona. Lepszy jest niż zwykła jego wersja. Stosuję po umyciu twarzy Cetaphilem na noc. Rano tylko podkład nawilżająco-rozświetlający i wsio. Nie kupiłam jeszcze Sylveco, ciągle mi było nie po drodze, ale kupię na pewno
Atenya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 09:45   #359
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Dark, ja kupiłam ostatnio ten Physiogel intensywnie nawilżający-nie ten zwykły nawilżający i ten stosuje się raz dziennie i powiem Ci, że krostki już mi nie wychodzą (a czasem wychodzily mimo że mam suchą skórę) dobrze nawilża, aż jestem zdziwiona. Lepszy jest niż zwykła jego wersja. Stosuję po umyciu twarzy Cetaphilem na noc. Rano tylko podkład nawilżająco-rozświetlający i wsio. Nie kupiłam jeszcze Sylveco, ciągle mi było nie po drodze, ale kupię na pewno
...
no to super,że Ci podpasował,wielu osobom tez poleciłam i sa zadowolone,ale niektóre nie są,wyskakują im takie małe ropne krosteczki np na policzkach...ponieważ to nie jest najtanszy kremik lepiej poprosic wczesniej o próbke w aptece..............ale nawilża świetnie,to trzeba przyznać.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 17:01   #360
megan_77
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
Kochana Darko
Mam oba kremy i właśnie zastanawiałam się czy lekki krem brzozowy nada się na zimę. Rozumiem, że jednak lepszy będzie lekki krem rokitnikowy. Pozwól, że dopytam o serum, to Tołpy to to:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=57870

a Physiogel to ten:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=61934

Chyba, ze możesz polecić coś jeszcze na chłodniejsze dni.
Podpytuję, bo bardzo cenie sobie Twoje opinie
megan_77 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
3in1, affinitone pharmaceris, all day flawless, astor loreal, baza, błyszczenie sie skóry, bourjois 123, bourjois healthy mix, brzoskwiniowy, cena, cera, cera atopowa, cera mieszana, cera młoda, cera naczyniowa, cera podkład jaki, cera sucha, cera tłusta, cera trądzikowa, chanel, dobór, fluid, fluid kryjący, fluid twarz uroda pomoc, fluidy, glow, ideał, inny podkład, jakość, jasna cera, kompakt, kosmetyki, krem, krem bb, krycie, kryjąco-matujący, kryjący, który, lancome, lato, lekki podklad, lepszy, luminizer, mac, makeup, makiajaż, makijaz, makijaz dzienny, makijaż, makijaż do szkoły, makijaż ślubny, matujący, maxfactor, maybelline dream matte, mieszana cera, młoda cera, naturalny look, niedoskonałości, odcienie, odcień, odpowiednik, podklad, podklad kryjący, podklad matujący, podklady, podkład, podkład do jasnej cery, podkład idealny, podkład jasny, podkład kryjacy, podkład kryjący, podkład matujący, podkład mineralny, podkład na cały dzień, podkład revlon color stay, podkład się waży, podkłady, podkłady kryjące, pomarańczowa twarz, pomoc, pomocy, pomocy !, puder, puder jaki, retinoidy, revlon, revlon colorstay, revlon180, rimmel, rozszerzone pory, różowa twarz, sand, skóra sucha, strefa t, sucha skóra, sucha skóra twarz, suche skórki, ślub, tłusta, tłusta cera, tłusta cera trądzik, trądzik, trwałość, twarz, uroda, uroda . twarz, wypryski, zamienniki, zima, złuszczanie naskórka, żółty

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości