Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 13 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 16 84,21%
Pudry? 7 36,84%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 19. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-10-26, 10:59   #361
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Kochana Darko
Mam oba kremy i właśnie zastanawiałam się czy lekki krem brzozowy nada się na zimę. Rozumiem, że jednak lepszy będzie lekki krem rokitnikowy. Pozwól, że dopytam o serum, to Tołpy to to:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=57870

a Physiogel to ten:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=61934

Chyba, ze możesz polecić coś jeszcze na chłodniejsze dni.
Podpytuję, bo bardzo cenie sobie Twoje opinie
....
ojj Megan Megan
tak,Tołpa ten i Physiogel tez ten.
Lekki brzozowy za lekki na zime moim zdaniem.
Generalnie ja w zimie dodaje olejki do pielęgnacji np ten który wymieniłam wyżej,zmieszany z serum nawilżającym albo kremem Bepanthen... narazie nie eksperymentuje bo własnie lecze buzie z wyjazdu do rodziców...zapomniałam zabrac mój żel do mycia i kilka razy użyłam mleczka do demakijażu i mam takie mega uczulenie,na brodzie i dookoła ust,że ja pitole.....od 100 lat takiego nie miałam ((((

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 11:17   #362
megan_77
Rozeznanie

Darko, dziękuję za odpowiedź
Współczuję i życzę szybkiej poprawy cery!

Ten olejek to ten z Rossmana co mi kiedyś poleciłaś prawda. Mieszasz go z tymi kremami/serum i na to stosujesz podkład? A lekki krem rokitnikowy na zimę się nada czy tez za słaby?
Moja skóra teraz zmieniła się, nadal jest mega wrażliwa (też tak mam jak coś nowego wprowadzę, co mi nie służy, to zaraz mnie piecze twarz), w strefie T lekko się świeci ale reszta sucha.
Nadal Twoim faworytem podkładowym jest EL Double Wear Light?
megan_77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 17:29   #363
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Darko, dziękuję za odpowiedź
Współczuję i życzę szybkiej poprawy cery!

Ten olejek to ten z Rossmana co mi kiedyś poleciłaś prawda. Mieszasz go z tymi kremami/serum i na to stosujesz podkład? A lekki krem rokitnikowy na zimę się nada czy tez za słaby?
Moja skóra teraz zmieniła się, nadal jest mega wrażliwa (też tak mam jak coś nowego wprowadzę, co mi nie służy, to zaraz mnie piecze twarz), w strefie T lekko się świeci ale reszta sucha.
Nadal Twoim faworytem podkładowym jest EL Double Wear Light?
...
od końca,DW Light-tak jest nadal
oliwke z serum daje na noc,na dzien kremik rokitnikowy bo ja mam jednak mega mieszną cere....hmm dla bardzo wrażliwej zwłaszcza na mróz to moze być za mało,ten physiogel dałby rade.

wizażowo&pazurkowo
Stary 2013-10-26, 22:51   #364
Rainberry
Sherlocked

Hej, a ja mam takie pytanie, bo już się trochę zgubiłam Dziewczyny o różowawej cerze szukają podkładów o żółtych tonach, żeby zneutralizować różowość. Dziewczyny o żótlej cerze z kolei też szukają żółtych, bo im różowe nie będą pasować i tu już nie chcą żółci neutralizować. Czy w takim razie wszyscy używają tylko podkładów o żółtych tonach? Jakość nie widze na ulicach dziewczyn o żółtych twarzach I w ogóle czytam wszędzie jakie żółte tony są piękne, a różowe brzydkie. Czyli jako posiadaczka chłodnej cery, rozumiem że mam brzydki kolor skóry

Właśnie - i czy podkład o RÓŻOWYCH TONACH to to samo, co RÓŻOWY podkład i analogicznie z żółcią?
We got the kingdom, we got the key
We got the empire, now as then,
We don't doubt, we don't take direction,
Lucretia, my reflection, dance the ghost with me
Rainberry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 23:01   #365
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
Hej, a ja mam takie pytanie, bo już się trochę zgubiłam Dziewczyny o różowawej cerze szukają podkładów o żółtych tonach, żeby zneutralizować różowość. Dziewczyny o żótlej cerze z kolei też szukają żółtych, bo im różowe nie będą pasować i tu już nie chcą żółci neutralizować. Czy w takim razie wszyscy używają tylko podkładów o żółtych tonach? Jakość nie widze na ulicach dziewczyn o żółtych twarzach I w ogóle czytam wszędzie jakie żółte tony są piękne, a różowe brzydkie. Czyli jako posiadaczka chłodnej cery, rozumiem że mam brzydki kolor skóry

Właśnie - i czy podkład o RÓŻOWYCH TONACH to to samo, co RÓŻOWY podkład i analogicznie z żółcią?
oooo ciekawe pytanie też tego nigdy nie rozumiałam i też niecierpliwe oczekuję odpowiedzi
Stary 2013-10-26, 23:17   #366
Atenya
Czekoladoholiczka:D

Cytat:

Żółty neutralizuje różowy, ale podkład stapia się ze skórą, więc kolor żółty wyjśc nie może, chyba, że nałożysz mega ciepły kolor, jakąs pomarańczę czy coś. A najlepiej wybierać podkłady w tonacjach neutralnych lub delikatnie ciepłych.
Często bywa tak, że twarz jest bardziej różowa niż reszta ciała - moja koleżanka tak ma i musi wyrównywać kolor, bo inaczej rzuca się to w oczy.
Atenya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 08:44   #367
angrbotha
Raczkowanie

GG do angrbotha

Są osoby, które mają różowy ton skóry nie tylko na twarzy. Jeżeli nałożysz na twarz podkład "różowy" i będzie całość ładnie wyglądać (razem z resztą ciała) to po co na siłę pchać się w żółte tony, gdzie będzie potem buzia odbijać od ciała. Niemniej jednak czerwoność neutralizuje się żółtym/beżem, a różowy podkład może wzmagać tą czerwoność twarzy I nie, nie jest tak, że wszyscy używają podkładów o żółtych tonach, a różowa skóra wygląda pięknie, jeżeli jest takie całe ciało a nie odbijająca sama twarz
Stary 2013-10-27, 08:57   #368
Atenya

Beże są bardzo fajne, wydaje mi się, że są odpowiednie dla różowawej skóry, bo skóra zachowuje naturalność. Poza tym jakby dodać do tego róż na policzki, to tak akurat.
Stary 2013-10-27, 09:35   #369
megan_77
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Dark, ja kupiłam ostatnio ten Physiogel intensywnie nawilżający-nie ten zwykły nawilżający i ten stosuje się raz dziennie i powiem Ci, że krostki już mi nie wychodzą (a czasem wychodzily mimo że mam suchą skórę) dobrze nawilża, aż jestem zdziwiona. Lepszy jest niż zwykła jego wersja. Stosuję po umyciu twarzy Cetaphilem na noc. Rano tylko podkład nawilżająco-rozświetlający i wsio. Nie kupiłam jeszcze Sylveco, ciągle mi było nie po drodze, ale kupię na pewno
Darko pięknie dziękuję za odpowiedź Koniecznie muszę zakupić Physiogel intensywnie nawilżający
Atenya zdradź proszę jakiego podkładu używasz.
Stary 2013-10-27, 09:43   #370
Atenya

Cytat:
Darko pięknie dziękuję za odpowiedź Koniecznie muszę zakupić Physiogel intensywnie nawilżający
Atenya zdradź proszę jakiego podkładu używasz.
Może się zdziwisz, ale cały czas przepraszam się z podkładem rozświetlającym z AA Oceanic Teraz jest w nowej wersji. Dla mnie jest najlepszy, a miałam również te droższe podkłady, które zapychały i moja sucha skóra wyglądała na zmęczoną, bez blasku. A ten nadaje ładny koloryt, cera wygląda zdrowo i nie zapycha. Mam wrażenie, że ludzie dziwnie na mnie patrzą jak polecam ten podkład albo olewają zupełnie to co mówią Może mi nie wierzą po prostu, że podkład za kilkanaście zł (można za tyle kupić w Rossie, ale cena wynosi chyba 20 zł)może być dobry, ale mi on służy najlepiej.
To ten http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...ecenzja=811560 Lepszy jest niż stara wersja, bo mniej rozświetla, wygląda idealnie.

Edytowane przez Atenya
Czas edycji: 2013-10-27 o 09:46
Stary 2013-10-27, 10:02   #371
megan_77
Rozeznanie

Atenya bardzo dziękuję za odpowiedź
Fajnie, że przypadł Ci do gustu. Ja go kiedyś miałam chyba na początku tego roku, ale się nie sprawdził, chyba to już ta nowsza wersja była.
Też jestem zdania, że nie tylko te drogie podkłady są dobre, czasami w zwykłych drogeriach można znaleźć prawdziwe perełki. Ważne żeby sobie coś dobrać odpowiedniego dla siebie, swojej cery
Stary 2013-10-27, 10:42   #372
Atenya

Cytat:
Atenya bardzo dziękuję za odpowiedź
Fajnie, że przypadł Ci do gustu. Ja go kiedyś miałam chyba na początku tego roku, ale się nie sprawdził, chyba to już ta nowsza wersja była.
Też jestem zdania, że nie tylko te drogie podkłady są dobre, czasami w zwykłych drogeriach można znaleźć prawdziwe perełki. Ważne żeby sobie coś dobrać odpowiedniego dla siebie, swojej cery
No i właśnie o to chodzi. A jaki Tobie się sprawdza?
Stary 2013-10-27, 18:36   #373
wiolusia00
Zakorzenienie

Mam cere mieszana w strone tlustej (strefa T jest bardzo tlusta). Uwielbiam podklad Revlon CS. Jednak chcialam sprobowac czegos innego. Zastanawiam sie miedzy:
- Eveline, Blemish Base BB Cream (Matujący krem BB 8w1) http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=56987&next=1

-Under Twenty, Anti! Acne, Effect Perfect Cover (Fluid matujący) http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=56987&next=1

-Under Twenty, Multifunkcyjny krem antybakteryjny BB lekki krem + puder http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=58570&next=1

Co bardziej polecacie?
wiolusia00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 19:35   #374
megan_77
Rozeznanie

Atenya moja cera jest bardzo kapryśna ostatnio. To co jeszcze rok temu pasowało mi i ładnie wyglądało na mojej buzi, niekoniecznie teraz mi odpowiada. W zeszłą zimę zachwycona byłam:SVR 50 Ecran Mineral Teinte SPF 50, Max Factor Facefinity 3w1 oraz EL Double Wear Light.
W lato przerzuciłam się właśnie na Eveline Blemish Base BB Cream i byłam bardzo zadowolona, ale jak zmieniłam krem na rokitnikowy to już tak ładnie nie leżał. Teraz testuję Catrice, All Matt Plus oraz Under Twenty, Multifunkcyjny krem antybakteryjny BB. Wczoraj miałam pierwszy raz ten drugi, tym razem na krem brzozowy. Akurat byłam u mojej kosmetyczki i powiedziała, że mam w końcu dobrze dobrany podkład, że cera taka rozświetlona. Rzeczywiście po aplikacji mocno się świeci, ale zmatowiłam go pudrem Ben Nye i było ok.
Takie są moje zmagania z doborem odpowiedniego podkładu
Stary 2013-10-27, 19:45   #375
Atenya

Cytat:
Atenya moja cera jest bardzo kapryśna ostatnio. To co jeszcze rok temu pasowało mi i ładnie wyglądało na mojej buzi, niekoniecznie teraz mi odpowiada. W zeszłą zimę zachwycona byłam:SVR 50 Ecran Mineral Teinte SPF 50, Max Factor Facefinity 3w1 oraz EL Double Wear Light.
Znam ten ból. Skóra ma swoje zawirowania czasem i wtedy trzeba do niej dopasowywać pielęgnację niestety. A Double Wear Light nigdy nie miałam okazji wypróbować, więc w końcu muszę przetestować.
Stary 2013-10-27, 21:06   #376
wiolusia00
Zakorzenienie

Cytat:
W lato przerzuciłam się właśnie na Eveline Blemish Base BB Cream i byłam bardzo zadowolona, ale jak zmieniłam krem na rokitnikowy to już tak ładnie nie leżał. Teraz testuję Catrice, All Matt Plus oraz Under Twenty, Multifunkcyjny krem antybakteryjny BB. Wczoraj miałam pierwszy raz ten drugi, tym razem na krem brzozowy. Akurat byłam u mojej kosmetyczki i powiedziała, że mam w końcu dobrze dobrany podkład, że cera taka rozświetlona. Rzeczywiście po aplikacji mocno się świeci, ale zmatowiłam go pudrem Ben Nye i było ok.
Takie są moje zmagania z doborem odpowiedniego podkładu
to lepszy byl Eveline czy Under Twenty ?
wiolusia00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 22:49   #377
_MM_
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
przesuwam tutaj, wątek zbiorczy - najprędzej uzyskasz info
dziękuję Tobie! i Wam Wizazanki za taka ciepłą pomoc !!!! nie wiecie ile to dla mnie znaczy!!! <3
_MM_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 11:26   #378
asiunia19021
Raczkowanie

Unhappy Podkład do cery z rozszerzonymi porami

Od kiedy pamiętam miałam problem z porami. Zawsze zazdrościłam koleżankom idealnie gładkiej cery. Mój problem jest tym większy, że mam dodatkowo cerę mieszaną. Używałam już całej masy podkładów, ale zawsze kończy się to albo zbyt ciężkim efektem albo świeceniem albo okropnymi zaskórnikami a czasem wszystkim na raz
Jak próbuję użyć lekkiego podkładu i pudru zawsze (nawet jeśli nałożę minimalną ilość pudru) kończy się to tak, że rozszerzone pory są jeszcze bardziej podkreślone, a ja wyglądam jak tania pudernica
Błagam dziewczyny, pomóżcie!

asiunia19021 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 12:07   #379
HellCommander
Raczkowanie

Wizazanki, jeszcze raz bardzo dziekuje Wam za pomoc- zakupilam Physiogel, mam tez niesamowicie dobry krem (Jeunesse Luminesce na noc) i buzia juz sie poprawia. Dzieki dziewczyny, ten Physiogel naprawde dziala cuda. A teraz powoli do celu.

Atenya- DW Light jest IMHO o wiele lepszy od klasycznego DW. Nie zapycha az tak mocno, nic sie po nim ze skóra nie dzieje, i nie smierdzi tak paskudnie. Podklad godny polecenia- ale i tak u mnie najlepiej sprawdzil sie zupelnie inny podklad Estee Lauder- Nutritive.

Journey through the ice and snow
To heed the hunter's call,
To slay my enemies as the runes foretold.
HellCommander jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 12:16   #380
OlaM
Moderator

Dot.: Podkład do cery z rozszerzonymi porami

Cytat:
Napisane przez asiunia19021 Pokaż wiadomość
Od kiedy pamiętam miałam problem z porami. Zawsze zazdrościłam koleżankom idealnie gładkiej cery. Mój problem jest tym większy, że mam dodatkowo cerę mieszaną. Używałam już całej masy podkładów, ale zawsze kończy się to albo zbyt ciężkim efektem albo świeceniem albo okropnymi zaskórnikami a czasem wszystkim na raz
Jak próbuję użyć lekkiego podkładu i pudru zawsze (nawet jeśli nałożę minimalną ilość pudru) kończy się to tak, że rozszerzone pory są jeszcze bardziej podkreślone, a ja wyglądam jak tania pudernica
Błagam dziewczyny, pomóżcie!
Myślę, że nie ma potrzeby zakładania nowego wątku, a tutaj uzyskasz odpowiedź .
OlaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 12:19   #381
Atenya

Cytat:
Napisane przez HellCommander Pokaż wiadomość
Wizazanki, jeszcze raz bardzo dziekuje Wam za pomoc- zakupilam Physiogel, mam tez niesamowicie dobry krem (Jeunesse Luminesce na noc) i buzia juz sie poprawia. Dzieki dziewczyny, ten Physiogel naprawde dziala cuda. A teraz powoli do celu.

Atenya- DW Light jest IMHO o wiele lepszy od klasycznego DW. Nie zapycha az tak mocno, nic sie po nim ze skóra nie dzieje, i nie smierdzi tak paskudnie. Podklad godny polecenia- ale i tak u mnie najlepiej sprawdzil sie zupelnie inny podklad Estee Lauder- Nutritive.
Physiogel to dla mnie najlepszy krem A miałam bardzo duże problemy ze skórą, oj nacierpiałam się
Mam nadzieję, że DW Light nadaje się do suchej skóry Tak czy siak najpierw przetestuję. Dzięki
Stary 2013-10-28, 12:37   #382
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Physiogel to dla mnie najlepszy krem A miałam bardzo duże problemy ze skórą, oj nacierpiałam się
Mam nadzieję, że DW Light nadaje się do suchej skóry Tak czy siak najpierw przetestuję. Dzięki
..
nie jest stworzony do suchej skóry,jak wszystkie podkłady o przedłużonej trwałości jest z tych ''zastygających'' ale jak spilingujesz porządnie skórki i dasz dobrą pielęgnacje to powinien dac rade...nie sądze jednak żeby to był podkład na codzien dla Ciebie....ale kto wie

wizażowo&pazurkowo
Stary 2013-10-28, 13:02   #383
Atenya

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
..
nie jest stworzony do suchej skóry,jak wszystkie podkłady o przedłużonej trwałości jest z tych ''zastygających'' ale jak spilingujesz porządnie skórki i dasz dobrą pielęgnacje to powinien dac rade...nie sądze jednak żeby to był podkład na codzien dla Ciebie....ale kto wie
No właśnie o to się boję...Ostatnio wypróbowałam podkład z Iwostinu, łagodzący o przedłużonej trwałości i niestety dla suchej skóry to on na pewno nie jest odpowiedni.

Przy okazji przypomniała mi się akcja z panią dermatolog, która poleciła mi filtr w żelu-kremie o działaniu matującym Czasem mam wrażenie, ze wiem więcej o pielęgnacji skóry niż niektórzy dermatolodzy.
Stary 2013-10-28, 13:11   #384
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
No właśnie o to się boję...Ostatnio wypróbowałam podkład z Iwostinu, łagodzący o przedłużonej trwałości i niestety dla suchej skóry to on na pewno nie jest odpowiedni.

Przy okazji przypomniała mi się akcja z panią dermatolog, która poleciła mi filtr w żelu-kremie o działaniu matującym Czasem mam wrażenie, ze wiem więcej o pielęgnacji skóry niż niektórzy dermatolodzy.
...
koniecznie poproś o próbkę w perfumerii <ewentualnie są próbki na all>

wizażowo&pazurkowo
Stary 2013-10-28, 13:17   #385
Atenya

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
koniecznie poproś o próbkę w perfumerii <ewentualnie są próbki na all>
Tak zrobię.

Stary 2013-10-28, 19:25   #386
Rainberry
Sherlocked

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi Kiedyś gdzieś na wizażu widziałam, że ktoś napisał, że żółta cera jest piękna, promienna i zdrowo wygląda, a różowa (czy różowawa) jest sina, chora i brzydka. Miało to związek chyba z teorią pani od TBS czy Bobbi Brown, według której należy niezależnie od wyjściowej karnacji używać tylko żółtych podkładów, bo cera inna niż żółta - czyli np brzoskwiniowa, "krew z mlekiem", porcelanowa jest - uwaga - staroświecka

I jeszcze się rodzi w mojej głowie pytanie: czy w takim razie mówiąc o cerze różowej, mówimy o różowej, czy zaczerwnienionej?

Któraś z Was napisała że lepiej zawsze wybierać lekko ciepłe podkłady. Dlaczego? Jeśli mam chłodny odcień cery i skóry na całym ciele, to po co mi ciepły odcień?
Stary 2013-10-28, 19:38   #387
Ingran
Psycho

Cytat:
Któraś z Was napisała że lepiej zawsze wybierać lekko ciepłe podkłady. Dlaczego? Jeśli mam chłodny odcień cery i skóry na całym ciele, to po co mi ciepły odcień?
??? co to za herezje odcień się dobiera indywidualnie do koloru i tonacji skóry.
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 22:59   #388
Atenya

Cytat:
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi Kiedyś gdzieś na wizażu widziałam, że ktoś napisał, że żółta cera jest piękna, promienna i zdrowo wygląda, a różowa (czy różowawa) jest sina, chora i brzydka. Miało to związek chyba z teorią pani od TBS czy Bobbi Brown, według której należy niezależnie od wyjściowej karnacji używać tylko żółtych podkładów, bo cera inna niż żółta - czyli np brzoskwiniowa, "krew z mlekiem", porcelanowa jest - uwaga - staroświecka

I jeszcze się rodzi w mojej głowie pytanie: czy w takim razie mówiąc o cerze różowej, mówimy o różowej, czy zaczerwnienionej?

Bez przesady. Chłodna karnacja - to chłodny odcień. Jak ktoś ma zaczerwienioną czy zaróżowioną twarz, no to wtedy trzeba to zniwelować. Jest pomiędzy tymi kwestiami pewna różnica. Poza tym niektóre podkłady są bardzo różowe i niezbyt dobrze to wygląda, ale widocznie są nabywcy, skoro się sprzedają.

Bobbi Brown tak powiedziała?Trochę to dziwne.

Edytowane przez Atenya
Czas edycji: 2013-10-28 o 23:01
Stary 2013-10-29, 12:17   #389
Rainberry
Sherlocked

Cytat:
Bez przesady. Chłodna karnacja - to chłodny odcień. Jak ktoś ma zaczerwienioną czy zaróżowioną twarz, no to wtedy trzeba to zniwelować. Jest pomiędzy tymi kwestiami pewna różnica. Poza tym niektóre podkłady są bardzo różowe i niezbyt dobrze to wygląda, ale widocznie są nabywcy, skoro się sprzedają.
Hmmmmm chyba zaczynam łapać, ale czy różowości nie można równie dobrze, a bardziej naturalnie zniwelować neutralnym lub chłodnym beżem? Przecież jeśli podkład jest kryjący, to różowość przebijać nie będzie.

Cytat:
Bobbi Brown tak powiedziała?Trochę to dziwne.
Cytat ze strony BB:
Cytat:
Look for foundations that have a slightly yellowish cast to them. This may surprise you, but whether you’re pale or dark, you have some yellow undertones in your complexion. (Even if you’re extremely pale, a pink, peach or whitish shade will look chalky and old-fashioned.) A yellow-based foundation will blend beautifully into your skin tone, making it look fresh and healthy, which is exactly what a great foundation should do.
Czyli dokładnie napisała, że KAŻDA z nas ma żółte tony w skórze, nawet jeśli jest bardzo blada, a tony różowe, brzoskwiniowe czy białawe będą wyglądać staroświecko (ekhem, w którym dokładnie okresie historycznym kobiety używały wyżej wymienionych odcieni podkładów?) No, a podkłady na bazie żółci się pięknie wtopią i sprawią, ze skóra będzie wyglądała zdrowo i świeżo. Niezależnie od odcienia wyjściowego

Edytowane przez Rainberry
Czas edycji: 2013-10-29 o 12:21
Stary 2013-10-29, 13:21   #390
Atenya

Cytat:
Hmmmmm chyba zaczynam łapać, ale czy różowości nie można równie dobrze, a bardziej naturalnie zniwelować neutralnym lub chłodnym beżem? Przecież jeśli podkład jest kryjący, to różowość przebijać nie będzie.
Jeżeli podkład jest kryjący, to tak. Pisałam właśnie wcześniej o tym, że beże i odcienie neutralne (ani zbyt żółte ani zbyt różowe) są chyba najbezpieczniejsze jeśli ktoś nie ma jak przetestować podkładu. To i tak kwestia indywidualna. Poza tym można zielonym korektorem zakryć zaczerwienione miejsca.
Odpowiedz

Tagi
3in1, affinitone pharmaceris, all day flawless, astor loreal, baza, błyszczenie sie skóry, bourjois 123, bourjois healthy mix, brzoskwiniowy, cena, cera, cera atopowa, cera mieszana, cera młoda, cera naczyniowa, cera podkład jaki, cera sucha, cera tłusta, cera trądzikowa, chanel, dobór, fluid, fluid kryjący, fluid twarz uroda pomoc, fluidy, glow, ideał, inny podkład, jakość, jasna cera, kompakt, kosmetyki, krem, krem bb, krycie, kryjąco-matujący, kryjący, który, lancome, lato, lekki podklad, lepszy, luminizer, mac, makeup, makiajaż, makijaz, makijaz dzienny, makijaż, makijaż do szkoły, makijaż ślubny, matujący, maxfactor, maybelline dream matte, mieszana cera, młoda cera, naturalny look, niedoskonałości, odcienie, odcień, odpowiednik, podklad, podklad kryjący, podklad matujący, podklady, podkład, podkład do jasnej cery, podkład idealny, podkład jasny, podkład kryjacy, podkład kryjący, podkład matujący, podkład mineralny, podkład na cały dzień, podkład revlon color stay, podkład się waży, podkłady, podkłady kryjące, pomarańczowa twarz, pomoc, pomocy, pomocy !, puder, puder jaki, retinoidy, revlon, revlon colorstay, revlon180, rimmel, rozszerzone pory, różowa twarz, sand, skóra sucha, strefa t, sucha skóra, sucha skóra twarz, suche skórki, ślub, tłusta, tłusta cera, tłusta cera trądzik, trądzik, trwałość, twarz, uroda, uroda . twarz, wypryski, zamienniki, zima, złuszczanie naskórka, żółty

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości