Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 131 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 16 84,21%
Pudry? 7 36,84%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 19. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-12-04, 19:36   #3901
Irysiik
Raczkowanie

Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

A w ogóle to jak to jest? Kiedy stosuje się podkład kryjący a kiedy matujący czy rozświetlający? Czy są jakieś zasady, czy wszystko to sprawa indywidualna i kwestia wyboru?
Irysiik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 19:41   #3902
macka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
Ja testowałam Próbka starczyła mi na kilka razy. Zauażyłam, że ma ładne wykończenie, jest dosyć lekki i komfortowy w noszeniu, nie wchodzi w zmarszczki mimiczne (dopiero po kilku doobrych godzinach gdzieniegdzie się zbierze), daje uczucie 'nawilżenia'; dla mnie ma zbyt małe krycie. Na ręku mi ściemniał, na twarzy nie wiedzieć czemu na szczęście tego nie robił
Oczywiście to tylko moje odczucie. Myślę, że kupiłabym go gdybym znalazła dobry odcień i miałby trochę bardziej przystępną cenę - przebolałabym wtedy nawet to krycie
W jakiej formie jest próbka podkładu w kompakcie?
macka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 21:29   #3903
nerveuse
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Irysiik Pokaż wiadomość
A w ogóle to jak to jest? Kiedy stosuje się podkład kryjący a kiedy matujący czy rozświetlający? Czy są jakieś zasady, czy wszystko to sprawa indywidualna i kwestia wyboru?
kwestia potrzeb danego momentu
nerveuse jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 22:01   #3904
Kori_Yoitama
Rozeznanie

Co polecacie w miarę przystępnej cenie (do 80 zł w stacjonarnej drogerii) dla cery tłustej. Najbardziej zależy mi na czymś trwałym i by nie był to Revlon Colorstay, bo zawiera w składzie za dużo alkoholu. Podkład wolałabym by miał wykończenie matowe, albo lekki naturalny glow (który mogłabym zmatowić pudrem).

Mam Astor Perfect Stay + Primer w kolorze 100 Ivory, ale jego kolor jest za bardzo szarawy choć trwałość bardzo mnie zadowala. Potrzebuje czegoś podobnego z beżowo-żółtawym kolorem.
Kori_Yoitama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 11:12   #3905
kaledonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Co polecacie w miarę przystępnej cenie (do 80 zł w stacjonarnej drogerii) dla cery tłustej. Najbardziej zależy mi na czymś trwałym i by nie był to Revlon Colorstay, bo zawiera w składzie za dużo alkoholu. Podkład wolałabym by miał wykończenie matowe, albo lekki naturalny glow (który mogłabym zmatowić pudrem).

Mam Astor Perfect Stay + Primer w kolorze 100 Ivory, ale jego kolor jest za bardzo szarawy choć trwałość bardzo mnie zadowala. Potrzebuje czegoś podobnego z beżowo-żółtawym kolorem.
Max Factor Lasting Performance
http://www.empik.com/max-factor-last...9150,perfumy-p
http://www.empik.com/max-factor-last...7607,perfumy-p
Stacjonarnie są dostępne od odcienia 102
Stary 2015-12-05, 16:48   #3906
Minai
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Max Factor Lasting Performance
http://www.empik.com/max-factor-last...9150,perfumy-p
http://www.empik.com/max-factor-last...7607,perfumy-p
Stacjonarnie są dostępne od odcienia 102
W super pharm kupiłam 101. Tylko że on jest różowy. 102 również.

Wymiana
Minai jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 17:10   #3907
basiago
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
W super pharm kupiłam 101. Tylko że on jest różowy. 102 również.
100 też
Stary 2015-12-05, 19:28   #3908
Kori_Yoitama
Rozeznanie

Różowego to nie chcę mam i tak różowy nos i jego najbliższe okolice. Astor którego wymieniłam jest spoko, ale czasem jak mam gorszą cerę i nałożę go ciut więcej to jego szarość się za mocno wybija i wyglądam dziwnie
Kori_Yoitama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 19:32   #3909
Perlowe Wlosy
Raczkowanie

Dziewczyny poleccie dobry podklad srednio kryjacy ,dla skory mieszanej ktory ma odcien ladny rozowy chlodny-porcelanowy,a nie rozowy swinkowy.Potrzebuje Taki odcien do zmieszania z innym zbyt szarawym podkladem

KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------

Edytowane przez Perlowe Wlosy
Czas edycji: 2015-12-05 o 19:34
Perlowe Wlosy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 20:00   #3910
martuunia
Zadomowienie

Hej dziewczyny

właśnie testuję Laurę Mercier Smooth Finish Flawless Fluide i jestem zakochana Szukałam podkładu, który będzie w miarę dobrze krył, nie podkreślał suchych partii na cerze (mam przesuszoną skórę od antybiotyku) i nie będzie zbierał się w zmarszczkach mimicznych - jeśli ktoś szuka czegoś podobnego to szczerze polecam! Nigdy nie miałam takiego świetnego podkładu, do tego jest długotrwały, nie ściera się i nie zanika (przynajmniej po ok. 9-10 h). Polecałyście mi Shiseido Radiant, YSL Touche Eclat, próbowałam m.in Born this way od too faced, Estee Lauder to go, ale ten jest nie do przebicia.

Mam tylko jednak pytanie - czy ktoś zna jakiś 'odpowiednik' o bardziej przyjaznej cenie? Jeśli nie ma żadnego podobnego podkładu, to pewnie go zakupię, ale nie ukrywam, że wolałabym coś za mniej więcej połowę tej ceny
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi!
Stary 2015-12-06, 14:16   #3911
Irysiik
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
kwestia potrzeb danego momentu
Chodzi mi o to, czy np. pracując cały dzień w biurze w sztucznym oświetleniu powinnam się kierować jakąś zasadą, że np. w takim oświetleniu lepiej wygląda się w podkładzie matującym, albo rozświetlającym?
Irysiik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 16:36   #3912
Loyd
Zakorzenienie

W sztucznym mocnym moim zdaniem w lekkim o matowym pol matowym wykonczeniu, chyba ze ma sie idealna w fakturze skóre- wtedy wiadomo piekła nie ma
Ja mam np lekko widoczne pory w wewnetrznej czesci policzkow. W swirtlr dziennym np z dosc wyraznie rozswietlajacym ysl tego nie widac. W sztucznym nieco bardziej bo swiatlo sie odbija.

Niemniej , nie trzymam sie twardo zasad. Kazda skóra jest inna . Najlepsza jest metoda prób i błędów. Sama zobaczysz najlepiej w lustrze po prostu jak wyglądasz lepiej. Warto brać próbki

Blog poświęcony wyłącznie podkładom
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 18:05   #3913
TheCappy12
Przyczajenie

GG do TheCappy12
Jaki podkład wybrać?

Cześć dziewczyny. Mam problem z doborem odpowiedniego podkładu. Zależy mi na tym żeby był trwały i dobrze krył przebarwienia i niedoskonałości mojej skóry. Chciałabym uzyskać jak najlepszy i przede wszystkim trwały efekt, bo zdarza się że po 3-4h podkład spływa mi z okolic nosa i czoła. Dodam że stosuję przy tym puder matujący ale to nie wystarcza. Próbowałam już Affinitone, true match itp.
Zastanawiam się nad zakupem dermablend, albo czegoś z Maca, tylko że Mac jest dość drogi a nie chciałabym wydać pieniędzy na coś co nie bedzie warte tej ceny.
Jaki podkłąd według was jest najlepszy, co polecacie?
TheCappy12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 19:33   #3914
OlaM
Moderator

Dot.: Jaki podkład wybrać?

Cytat:
Napisane przez TheCappy12 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Mam problem z doborem odpowiedniego podkładu. Zależy mi na tym żeby był trwały i dobrze krył przebarwienia i niedoskonałości mojej skóry. Chciałabym uzyskać jak najlepszy i przede wszystkim trwały efekt, bo zdarza się że po 3-4h podkład spływa mi z okolic nosa i czoła. Dodam że stosuję przy tym puder matujący ale to nie wystarcza. Próbowałam już Affinitone, true match itp.
Zastanawiam się nad zakupem dermablend, albo czegoś z Maca, tylko że Mac jest dość drogi a nie chciałabym wydać pieniędzy na coś co nie bedzie warte tej ceny.
Jaki podkłąd według was jest najlepszy, co polecacie?
Przesuwam we właściwe miejsce.
Stary 2015-12-06, 21:15   #3915
martuunia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
W jakiej formie jest próbka podkładu w kompakcie?
ten podkład nie jest w gąbce ani w formie pudru prasowanego, jest normalnym fluidem
Stary 2015-12-07, 08:07   #3916
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

Dziewczyny, mam cerę przetłuszczającą się w strefie T, reszta normalna. Nie mam niedoskonałości, w miarę równy koloryt, ale i tak lubię podkłady kryjące, dające efekt nieskazitelnej cery. Maluję się 2, max 3 razy w tygodniu (no i na jakieś większe okazje, impreza, ale rzadko, głównie na uczelnię 2 razy w tyg). Maluję się rzadko, ale tu jest haczyk - makijaż musi "siedzieć" na twarzy caaały dzień. Od 6 do 22. Wybrałam dwa podkłady - M.A.C Prolongwear i M.A.C studio fix. w który lepiej zainwestować?
Stary 2015-12-07, 10:00   #3917
Loyd
Zakorzenienie

U mnie dłuszej trzymał sie pro longwear i generalnie obok Shiseido sp i Double wear to jest to taki podkład który nie schodzi z mojej cery dopoki go nie zmyje.

Kryje jednak słabiej niz studio fix

Stary 2015-12-07, 15:38   #3918
buahhot
Marcelover ♥♥♥

ok to ja napiszę coś od siebie o nowym guerlain parure gold tym- klik

po obserwacji swojej skory muszę powiedzieć, ze moja skóra z suchej przemienia się w mieszaną- jest sucha na policzkach, a w strefie T po około 5-6h zaczyna sie blyszczec.

Sam podklad jest dośc płynny, przyjemnie pachnie. Srednio kryjący przy jednej warstwie (wiecej nie nakladalam, bo nie potrzebuje pelnego krycia), skora wyglada promiennie i jedwabiscie- nie, nie ma żadnych zlotych drobinek, podklad zawiera cos co rozswietla skora od wewnatrz- pierwszy raz spotkalam sie z czyms takim. Podklad "robi" cala robote, można byc zmeczonym a skora wyglada na wypoczeta i swieza. Tez nie daje efektu typowego glow. Ciezko mi to nazwac, ale jest super. No i po tych 5-6 h mogłabym przypudrować strefę T, ale tego nie robię zwykle... i bez tego podkład się trzyma w ryzach. Wygląda ladnie, wyrównuje fakturę skory, nie podkresla suchych skorek.

Tutaj w porownaniu z innymi moimi podkladami, w miare jasnymi. Reszta przy tym goldzie wygląda dośc różowo, ale nie jest to prawdą. Givenchy jest naprawdę żółtawy, Lumene też, może najmniej z nich to EL. Ale na pewno te pierwsze dwa są żółtawe (link do swatchy givenchy). Po prostu ten Guerlain w odcieniu 31 to typowy żółtek (na azjatycki rynek).

DSC_1340.JPG

DSC_1342.JPG
buahhot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 17:33   #3919
Loyd
Zakorzenienie

Sliczny kolorek))) ( Guerlainka) ja jestem typowym żółtkiem więc mi takie kolory odpowiadaja.
Ciesze się że Ci pasuje ale niestety uderza to w mój portfel bo czuje sie namowiona

Stary 2015-12-07, 20:48   #3920
buahhot
Marcelover ♥♥♥

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Sliczny kolorek))) ( Guerlainka) ja jestem typowym żółtkiem więc mi takie kolory odpowiadaja.
Ciesze się że Ci pasuje ale niestety uderza to w mój portfel bo czuje sie namowiona
Nie mam porównania do tego starego golda, ale czy ten stary był ciezszy, np taki jak el DW? Bo jeśli tak to teraz na pewno nie jest (znam el DW po próbkach).
Stary 2015-12-07, 21:01   #3921
martuunia
Zadomowienie

Halo halo, naprawdę nikt nie ma porównania podobnych pdokładów do Laury Mercier Smooth finish?
Stary 2015-12-07, 21:33   #3922
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
Nie mam porównania do tego starego golda, ale czy ten stary był ciezszy, np taki jak el DW? Bo jeśli tak to teraz na pewno nie jest (znam el DW po próbkach).
Nieeeeee.... Oj nie... Absolutnie . To podkład nawilżający tylko dosc ciezki tresciwy , fajny dla suchych cer cos jak parurek w sloiczku. Nawilzajacy ale dosc ciezki, ale nie w strone dw raczej w strone dobrego podkladu nawilzajacego na sezon zimowy

Stary 2015-12-07, 21:37   #3923
ranka
Kici kici miau miau

mialam probke Golda i jednk po przetestowaniu stwierdzam ze podklad na pewno nie jest tak tresciwy jak kiedys ale do lekkich tez nie nalezy.

ja obecnie testuje podklad Luminous silk Armaniego i chyba go zaczelam kochac
ranka jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 21:39   #3924
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
Halo halo, naprawdę nikt nie ma porównania podobnych pdokładów do Laury Mercier Smooth finish?
Ja uzywalam go z 3 razy w formie próbki, wiec nie chce porównywać. Nic niestety tez nie przychodzi mi do głowy. Wyczailam go na filmiku Hani ( digitalworld13) i wzielam probke , ale mnie nie zachwycił. Niemniej po 3 aplikacjach nie moge za duzo powiedziec.

Stary 2015-12-07, 23:10   #3925
martuunia
Zadomowienie

Cytat:
Ja uzywalam go z 3 razy w formie próbki, wiec nie chce porównywać. Nic niestety tez nie przychodzi mi do głowy. Wyczailam go na filmiku Hani ( digitalworld13) i wzielam probke , ale mnie nie zachwycił. Niemniej po 3 aplikacjach nie moge za duzo powiedziec.
też widziałam ten test (swoją drogą fajnie, że ma taką serię z testami, lubię je). A mogę zapytać co Ci w nim nie odpowiadało? Może mnie to trochę otrzeźwi, bo jak na razie, po około półtoratygodniowym teście nadal widzę same ochy i achy. Dostałam sporą próbkę, a sama nie ładuje dużo na twarz także pewnie jeszcze na 2-3 użycia wystarczy
Stary 2015-12-08, 00:02   #3926
buahhot
Marcelover ♥♥♥

Cytat:
Nieeeeee.... Oj nie... Absolutnie . To podkład nawilżający tylko dosc ciezki tresciwy , fajny dla suchych cer cos jak parurek w sloiczku. Nawilzajacy ale dosc ciezki, ale nie w strone dw raczej w strone dobrego podkladu nawilzajacego na sezon zimowy
aaa rozumiem ten w nowym opakowaniu bardzo mi pasuje
Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
mialam probke Golda i jednk po przetestowaniu stwierdzam ze podklad na pewno nie jest tak tresciwy jak kiedys ale do lekkich tez nie nalezy.

ja obecnie testuje podklad Luminous silk Armaniego i chyba go zaczelam kochac
ale na zimę w sam raz da mnie
Stary 2015-12-08, 02:17   #3927
Perlowe Wlosy
Raczkowanie

ostatnio Katosu bardzo zachwalala podklad SHISEIDO

KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------
Perlowe Wlosy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 11:01   #3928
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
aaa rozumiem ten w nowym opakowaniu bardzo mi pasuje

ale na zimę w sam raz da mnie

gdzie kupiłaś tego nowego parurka 31 ?

Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 11:55   #3929
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
ostatnio Katosu bardzo zachwalala podklad SHISEIDO
Link do zestawu dla męzczyzn ale chodzi jak sądze o perfect refaining.
Bardzo dobry

Stary 2015-12-08, 12:31   #3930
buahhot
Marcelover ♥♥♥

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
gdzie kupiłaś tego nowego parurka 31 ?
Wysłałam pw
Odpowiedz

Tagi
3in1, affinitone pharmaceris, all day flawless, astor loreal, baza, błyszczenie sie skóry, bourjois 123, bourjois healthy mix, brzoskwiniowy, cena, cera, cera atopowa, cera mieszana, cera młoda, cera naczyniowa, cera podkład jaki, cera sucha, cera tłusta, cera trądzikowa, chanel, dobór, fluid, fluid kryjący, fluid twarz uroda pomoc, fluidy, glow, ideał, inny podkład, jakość, jasna cera, kompakt, kosmetyki, krem, krem bb, krycie, kryjąco-matujący, kryjący, który, lancome, lato, lekki podklad, lepszy, luminizer, mac, makeup, makiajaż, makijaz, makijaz dzienny, makijaż, makijaż do szkoły, makijaż ślubny, matujący, maxfactor, maybelline dream matte, mieszana cera, młoda cera, naturalny look, niedoskonałości, odcienie, odcień, odpowiednik, podklad, podklad kryjący, podklad matujący, podklady, podkład, podkład do jasnej cery, podkład idealny, podkład jasny, podkład kryjacy, podkład kryjący, podkład matujący, podkład mineralny, podkład na cały dzień, podkład revlon color stay, podkład się waży, podkłady, podkłady kryjące, pomarańczowa twarz, pomoc, pomocy, pomocy !, puder, puder jaki, retinoidy, revlon, revlon colorstay, revlon180, rimmel, rozszerzone pory, różowa twarz, sand, skóra sucha, strefa t, sucha skóra, sucha skóra twarz, suche skórki, ślub, tłusta, tłusta cera, tłusta cera trądzik, trądzik, trwałość, twarz, uroda, uroda . twarz, wypryski, zamienniki, zima, złuszczanie naskórka, żółty

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości