Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 132 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 16 84,21%
Pudry? 7 36,84%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 19. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-12-08, 14:33   #3931
Loyd
Zakorzenienie

Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
też widziałam ten test (swoją drogą fajnie, że ma taką serię z testami, lubię je). A mogę zapytać co Ci w nim nie odpowiadało? Może mnie to trochę otrzeźwi, bo jak na razie, po około półtoratygodniowym teście nadal widzę same ochy i achy. Dostałam sporą próbkę, a sama nie ładuje dużo na twarz także pewnie jeszcze na 2-3 użycia wystarczy
Nie mam mu wiele do zarzucenia... Jak dla nnie byl po prostu przeciętny chyba tez dosc widoczny .. Jednak wybór podkładu to tak indywidualna kwestia ze to co dla mnie przecietne u Ciebie moze byc KWC i odwrotnie nie ma co sie sugerowac opinia i jezeli juz cos masz i dziala ja tak sie zrazila. Do Bobikow które ( rich i klasyczny uwielbiam) u innych nie dzialaly wiec zaczelam sobie wmawiac ze cos jest nie tak i szukac wad

Jesli jest u Ciebie super to warto brac , bo nie za czesto trafia sie na cos nad czym mozna sie rozplynac. Zwlaszcza w kwestii podkładów ( i pielegnacji)

Blog poświęcony wyłącznie podkładom
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 16:41   #3932
martuunia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Nie mam mu wiele do zarzucenia... Jak dla nnie byl po prostu przeciętny chyba tez dosc widoczny .. Jednak wybór podkładu to tak indywidualna kwestia ze to co dla mnie przecietne u Ciebie moze byc KWC i odwrotnie nie ma co sie sugerowac opinia i jezeli juz cos masz i dziala ja tak sie zrazila. Do Bobikow które ( rich i klasyczny uwielbiam) u innych nie dzialaly wiec zaczelam sobie wmawiac ze cos jest nie tak i szukac wad

Jesli jest u Ciebie super to warto brac , bo nie za czesto trafia sie na cos nad czym mozna sie rozplynac. Zwlaszcza w kwestii podkładów ( i pielegnacji)
Tak tak, wiem że dany produkt dla kogoś może być super a komuś innemu w ogóle nie odpowiadać i nie ma co się sugerować Raczej chodziło mi o coś, na co nie zwracam uwagi bo ogólnie jestem pod zachwytem, ale chyba masz rację nie będę sobie wmawiać i wymyslać wad skoro na razie jest okej Nie trafiłam w 100% z kolorem - creme jest odrobinę za jasny, a ivory za ciemny, ale wolę mieć ciut jaśniejszy i przyciemnić bronzerem/delikatnie ciemniejszym pudrem niż mieć ciemniejszy podkład i wyglądać na starszą i zmęczoną. Chyba zadecydowałam - dziś -20% w Douglasie
Stary 2015-12-08, 17:18   #3933
popcorn19
Raczkowanie

Polecam zmieszać Smooth Finish Flawless z bazą rozświetlającą Laura Mercier Foundation primer- radiance. Na twarzy to połączenie wygląda bajecznie.
popcorn19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 00:49   #3934
Minai
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Różowego to nie chcę mam i tak różowy nos i jego najbliższe okolice. Astor którego wymieniłam jest spoko, ale czasem jak mam gorszą cerę i nałożę go ciut więcej to jego szarość się za mocno wybija i wyglądam dziwnie
A używałaś podkładów Bourjois? Np nowego Air Matt, albo 1.2.3?

Wymiana
Minai jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 17:29   #3935
Kori_Yoitama
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
A używałaś podkładów Bourjois? Np nowego Air Matt, albo 1.2.3?
Używałam Bourjois. Miałam Healthlu mix i 123 Perfect (podkład nie CC krem). Jeśli chodzi o Healthly mix to fajny podkład, ale jest zbyt żółty i bez bazy ciemnieje w stronę pomarańczy na mojej twarzy. 123 Perfect lubię, ale w okresie zimowym muszę rozjaśniać kolor 51 białym podkładem z Makeup Revolution przez co bez bazy utrzymuje się na mojej twarzy do 4-5 h, po czym muszę sztukować korektorem ubytki na nosie, brodzie, okolicach nosa, nad brwiami i na skroniach, co jest dość sporym obszarem na twarzy... przez co jest to dla mnie kłopotliwe. Air Matt nie miałam, ale widziałam odcienie. Pierwszy odcień jest za różowy, a kolejny jest za ciemny i za pomarańczowy. Jeśli bym go rozjaśniała to traciłabym na jego trwałości Bourjois mają świetne podkłady, ale większość ich kolorystyki to mocne żółtki lub pomarańczki, a ja raczej szukam czegoś nie za bardzo idącego w skrajnie neutralne lub żółte kolory. Loreal True Match też mam, ale na mojej tłustej cerze ma on znikomą trwałość nawet z bazą xD Bez bazy 2 h, a z bazą 4h, no po prostu śmiech na sali, choć kolor ciut za jasny N1 jest super

Muszę przyznać że wolę unikać używania bazy pod podkład, bo potem robią mi się na twarzy ropne krostki, które w miarę upływu kolejnych dni gdy używam bazę zamieniają się w podskórne gule
Kori_Yoitama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 20:32   #3936
ulka_1980
Przyczajenie

A ja już nie wiem co mam robić, mam cerę mieszaną i podczas kiedy poliki mam wysuszone, to czoło świeci się niemiłosiernie i co chwila muszę je ocierać z nadmiaru sebum. Stosowałam już chyba każdy rodzaj kremu i nic nie pomaga. Stosowałam też sam puder na czoło żeby je zmatowić, ale i to nic nie dało...
Stary 2015-12-10, 22:07   #3937
Nutella0
Przyczajenie

Podkład.

Hej dziewczyny
Chciałam się zapytać jaki podkład polecacie do cery suchej i problematycznej, już sama nie wiem co robić dużo już kupiłam tych podkładów i żaden nie jest dla mnie. POMÓŻCIE .
Nutella0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 22:31   #3938
OlaM
Moderator

Dot.: Podkład.

Cytat:
Napisane przez Nutella0 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Chciałam się zapytać jaki podkład polecacie do cery suchej i problematycznej, już sama nie wiem co robić dużo już kupiłam tych podkładów i żaden nie jest dla mnie. POMÓŻCIE .
Przesuwam we właściwe miejsce.
Stary 2015-12-11, 11:56   #3939
201605051021
Konto usunięte

Dot.: Podkład.

Pisalam juz w watku Guerlainowskim, ale moze tutaj ktoras z Was ma porownanie i moze mi powiedziec jak w podkladach Guerlain wypada odcien 013 Rose Nature w porwnaniu do 02 i 03?
201605051021 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 18:42   #3940
nivea91
Wtajemniczenie

Hej dziewczyny
Mam nadzieję, że mi pomożecie. Mam cerę suchą, naczynkową, od podkładu oczekuję przynajmniej średniego krycia, wyrównania kolorytu i żeby nie podkreślał zbyt mocno suchych skórek (których nie moge się pozbyć do końca za nic w świecie).
Odcień mojej cery to mniej więcej Revlon Colorstay 150 Buff co cery suchej. Czy możecie polecić coś sensownego? Najlepiej do max 50 zł
Używałam już Bourjois HM 51 i jest delikatnie za ciemny, chociaż bardzo odpowiadała mi żółta tonacja która zakrywa moje naczynka.

Edytowane przez nivea91
Czas edycji: 2015-12-11 o 18:45
nivea91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 21:23   #3941
ewaborys
Raczkowanie

Czesc Dziewczyny

jeju przejzałam chyba z 50 stron tego watku plus podklady z kwc i mam metlik w glowie. Mozna znajdzie sie jakas dobra dusza ktora mi pomoze?
Otoz przez pare lat uzywalam lrp toleriane teint kolor 10 plus puder healthy z bourjois. Niestety po pierwsze kolor jest jednak dla mnie za ciemny ( a to najjasniejszy dostepny odcien), z czasem mocno ciemnieje i przede wszystkim mam wrazenie ze jest za ciezko bo wrecz spywa mi z nosa brody itp a zawsze po 3-4 godzinach zaczynam sie swiecic. Cere mam raczej mieszana..na brodzie wieksze mniejsze krostki i pozniej przebarwienia ale raczej z tendencja do suchej i cienkiej/delikatnej. Napewno ciezkie podklady u mnie sie nie sprawdzaja bo splywaja ze mnie. Szukam tak naprawde i podkladu i pudru...chcialam przejsc na mineraly ale jak uzywalam przez pare dni pudru na wykonczenie z krzemionki to mialam zaraz duzo takich malych krosteczek...generalnie nawet po peelingu enzymatycznym cos mi wyskakuje wiec naprawde nie wiem co juz mam teraz stosowac i jak dbac o skore. Zalezy mi aby podklad/puder mial przyjazny dla skory sklad

Edytowane przez ewaborys
Czas edycji: 2015-12-16 o 21:25
ewaborys jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-17, 22:59   #3942
Minai
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez nivea91 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Mam nadzieję, że mi pomożecie. Mam cerę suchą, naczynkową, od podkładu oczekuję przynajmniej średniego krycia, wyrównania kolorytu i żeby nie podkreślał zbyt mocno suchych skórek (których nie moge się pozbyć do końca za nic w świecie).
Odcień mojej cery to mniej więcej Revlon Colorstay 150 Buff co cery suchej. Czy możecie polecić coś sensownego? Najlepiej do max 50 zł
Używałam już Bourjois HM 51 i jest delikatnie za ciemny, chociaż bardzo odpowiadała mi żółta tonacja która zakrywa moje naczynka.
W drogeriach Kontigo MYIO HD lub Satin

Wymiana
Minai jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 16:03   #3943
Nutella0
Przyczajenie

Podkład do skóry suchej i atopowej

Hej!!
Mam nadzieje że pomożecie, sama nie wiem co już robić, szukam podkładu który nie wysuszy mojej twarzy, nawilży ją a jednocześnie zakryje wszystkie krosty które mam na twarzy powiem szczerze z moją twarzą dzieje się wszystko co chce.. Mam problemy z twarzą w sumie teraz się już pogoiło to co miało i mogę w końcu zacząć stosować podkłady.. Nie ukrywam również że przez chorobę mam przebarwienia na twarzy..
Od podkładu oczekuje :
* dobrego krycia
* Nawilżenia
* nie podkreślania suchych skórek.
Już sama nie wiem co robić mam nadzieje że mi pomożecie.
Stary 2015-12-23, 17:52   #3944
Goss
Raczkowanie

Dot.: Podkład do skóry suchej i atopowej

Mam podobny problem ze skórą. Suchość+duża wrażliwość (rumień).
Co stosuję:
2 l wody dziennie
Kamuflaż z Catrice (ten w płynie)
Podkład z Paese Long Cover

Ten zestaw u mnie daje radę Musisz popróbować, co dla Twojej skóry jest odpowiednie. Ja długo szukałam, ale było warto.
Stary 2015-12-23, 18:33   #3945
Olga8411
Przyczajenie

Smile Dobry podkład :DH

Hej dziewczyny!
Jestem tutaj nowa, ale wizaz od dawna przeglądam, chciałabym Was prosić o poradę. Szukam dobrego podkładu, tylko haczyk jest taki, ze nie może on nawilżać.. najlepiej matujący. Mam cerę trądzikową, tłustą. Dermatolog zalecił mi kurację złuszczającą. No i ona działa, skóra się złuszcza, ale mam zakaz nawilżania jej.. a wygląda to wszystko niezbyt ładnie. Proszę Was o pomoc, jaki produkt widzicie? Doradzcie błaagam
Olga8411 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-24, 01:35   #3946
Nutella0
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Goss Pokaż wiadomość
Co stosuję:
2 l wody dziennie

Ten zestaw u mnie daje radę Musisz popróbować, co dla Twojej skóry jest odpowiednie. Ja długo szukałam, ale było warto.

Widzę że dobrze nawilża to dla mnie najważniejsze, chyba bez zastanowienia go kupię bardzo Ci dziękuje myślę że masz rację z tym że trzeba próbować, martwię się tylko o to czy poradzi sobie z moimi nie którymi krostami na twarzy.. . Dziękuje jeszcze raz

Edytowane przez Nutella0
Czas edycji: 2015-12-24 o 01:39
Stary 2015-12-25, 22:15   #3947
Quera
Zadomowienie

Szukam bardzo jasnego podkładu z żółtymi tonami, w rozsądnej cenie (do 50/60zł), najlepiej do cery tłustej lub mieszanej. Obecnie używam L'oreal True Match 1N Ivory, który jest idealnie jasny, lecz niestety wpada w różowe/beżowe tony i wyglądam przez to na chorą... Chętnie również dowiedziałabym się jakie są najjaśniejsze drogeryjne podkłady, bo true match był do tej pory najjaśniejszym, jaki udało mi się znaleźć, a reszta zdecydowanie odstawała.
Quera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-25, 22:53   #3948
OlaM
Moderator

Lightbulb Dot.: Podkład do skóry suchej i atopowej

Cytat:
Napisane przez Nutella0 Pokaż wiadomość
Hej!!
Mam nadzieje że pomożecie, sama nie wiem co już robić, szukam podkładu który nie wysuszy mojej twarzy, nawilży ją a jednocześnie zakryje wszystkie krosty które mam na twarzy powiem szczerze z moją twarzą dzieje się wszystko co chce.. Mam problemy z twarzą w sumie teraz się już pogoiło to co miało i mogę w końcu zacząć stosować podkłady.. Nie ukrywam również że przez chorobę mam przebarwienia na twarzy..
Od podkładu oczekuje :
* dobrego krycia
* Nawilżenia
* nie podkreślania suchych skórek.
Już sama nie wiem co robić mam nadzieje że mi pomożecie.
Łączę z wątkiem zbiorczym.
Stary 2015-12-27, 13:22   #3949
nivea91
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Goss Pokaż wiadomość
Co stosuję:
2 l wody dziennie

Jak dla mnie Long Cover raczej nie nawilża, delikatnie podkreśla suche skórki -przynajmniej u mnie...
Stary 2015-12-27, 20:00   #3950
Motylek Truskawkowy
Raczkowanie

Dot.: Dobry podkład :DH

Hej
poczytaj sobie o podkładach mineralnych
Stary 2015-12-28, 18:04   #3951
Milkyway_m
Raczkowanie

Jaki podkład polecilybyscie jako nieco bardziej trwały zamiennik Affinitone?
Bardzo lubie efekt jaki daje na skórze, wygląda ona na wypoczeta i świeżą, ale jednocześnie nie jest to zbyt trwały podkład.

Mam cerę mieszana, zdarza jej się świecić ale bez specjalnych niedoskonałości. Zależy mi żeby wyrównać kolor i mieć świeżą buzie. Kiedy coś niechcianego się pojawia używam revlonu, ale jest dla mnie ciężki - nie lubię czuc że coś mam na twarzy.

Mam już revlon colorstay, Affinitone, mialam double wear, facefinity max factor. Przeglądam KWC i wygląda na to że chyba powinnam wybrać coś spośród:
- bourjois healthy mix - tutaj nie wiem czy nie będzie powodował mocnego świecenia się twarzy
- używać dalej Affinitone i dokupić do niego matujacy puder pasowany
- myslalam trochę nad loreal infallible ale chyba będzie za ciężki.

Jeśli znacie fajny lekki podkład po którym skóra nie świeci się i wygląda świeżo dajcie znać.
Z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez Milkyway_m
Czas edycji: 2015-12-28 o 18:07
Milkyway_m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 19:36   #3952
agatka36
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Milkyway_m Pokaż wiadomość
Bardzo lubie efekt jaki daje na skórze, wygląda ona na wypoczeta i świeżą, ale jednocześnie nie jest to zbyt trwały podkład.

Mam cerę mieszana, zdarza jej się świecić ale bez specjalnych niedoskonałości. Zależy mi żeby wyrównać kolor i mieć świeżą buzie. Kiedy coś niechcianego się pojawia używam revlonu, ale jest dla mnie ciężki - nie lubię czuc że coś mam na twarzy.

Mam już revlon colorstay, Affinitone, mialam double wear, facefinity max factor. Przeglądam KWC i wygląda na to że chyba powinnam wybrać coś spośród:
- bourjois healthy mix - tutaj nie wiem czy nie będzie powodował mocnego świecenia się twarzy

Jeśli znacie fajny lekki podkład po którym skóra nie świeci się i wygląda świeżo dajcie znać.
Z góry dziękuje za pomoc
Miałam loreala infallible 24 matte i w ogole go nie czuć na twarzy
Stary 2015-12-29, 11:50   #3953
OlaM
Moderator

Cytat:
Napisane przez Olga8411 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Jestem tutaj nowa, ale wizaz od dawna przeglądam, chciałabym Was prosić o poradę. Szukam dobrego podkładu, tylko haczyk jest taki, ze nie może on nawilżać.. najlepiej matujący. Mam cerę trądzikową, tłustą. Dermatolog zalecił mi kurację złuszczającą. No i ona działa, skóra się złuszcza, ale mam zakaz nawilżania jej.. a wygląda to wszystko niezbyt ładnie. Proszę Was o pomoc, jaki produkt widzicie? Doradzcie błaagam
Przesuwam do zbiorczego.
Stary 2015-12-29, 11:52   #3954
klatka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Milkyway_m Pokaż wiadomość

Z góry dziękuje za pomoc
Moge polecic podklady Bell z szafy w Rossmannie. Uzywam rozswietlajacego. Nosze czasem nawet 12h wiec super z trwaloscia i dobry balans pomiedzy kryciem a jego lekkoscia.

W Górach jest wszystko co kocham.

klatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 20:23   #3955
Olga8411
Przyczajenie

Dziękuję! rozejrzę się
Olga8411 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 23:29   #3956
Molinezyjka
Przyczajenie

Witajcie ! Potrzebuje porady. Moja cera jest bardzo jasnej tonacji ale w cieplym odcieniu. Cera jest mieszana. Rzadko kiedy mam wypryski itp. Jestem blondynka. Jaki podklad, korektor, bronzer, rozswietlacz i cos do brwi polecacie?
Molinezyjka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 02:40   #3957
lonelyrun
lonelyrun

Cytat:
Napisane przez Molinezyjka Pokaż wiadomość
Witajcie ! Potrzebuje porady. Moja cera jest bardzo jasnej tonacji ale w cieplym odcieniu. Cera jest mieszana. Rzadko kiedy mam wypryski itp. Jestem blondynka. Jaki podklad, korektor, bronzer, rozswietlacz i cos do brwi polecacie?
Podkład - Catrice All matt plus 010 jasny, wpadający w żółty, nie super matujący, raczej pozostawia satynowe wykończenie
lonelyrun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 10:55   #3958
Marcusia
Rozeznanie

Hej Laseczki,
Jako że dokształcam się w sztuce makijażu, a moje doświadczenia z płynnymi formami podkładów są fatalne - wręcz mam uraz (po czyms tam z Avonu, nie dość że się ciastoliło w zagięciach, pozostawiało smugi, po kilku godzinach ciemniało, i znikało z twarzy, a i się ważyło)

Używam podkładów mineralnych (w proszku) od Anabelle Minerals. Problem w tym że mam cere suchą po umyciu (więc nakładam krem nawilzający) później nakładam podkład, ale jak nie odczekam odpowiednio długo to mam ciapki tam gdzie się przykleiło więcej proszku. Hocki-klocki. Próbowałam na sucho, ale wtedy jest uczucie ściągnięcia i jest nieprzyjemnie. Pod koniec dnia mam tyle sebum ze kiedy dotknę twarzy mam wrażenie, że rozprowadzam fluid na twarzy, bo wszystko przyjmuje pół-płynna konsystencję.
A i o ile w rzeczywistości wygląda cera na jednolitą, o tyle na zdjęciach odbijam światło flesha i wyglądam jak zombie. :-D

Ostatnio oglądałam na YT filmiki RLM zaproponowała tam podkład Maybelline Affitione. Chciałabym spróbować i mam nadzieje że się nie przejadę, Myślałam żeby najpierw nakładać ten podkład, zainwestować jeszcze w korektor a na góre zamiast pudru podkład z AM (w proszku) *P.S. Jak dobrać kolor tego podkładu? z AM używam golden fair

Swoją drogą ktoś jest w stanie wytłumaczyc mi różnicę, między podkładem a pudrem?
Stary 2015-12-30, 18:36   #3959
agatka36
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
Hej Laseczki,
Jako że dokształcam się w sztuce makijażu, a moje doświadczenia z płynnymi formami podkładów są fatalne - wręcz mam uraz (po czyms tam z Avonu, nie dość że się ciastoliło w zagięciach, pozostawiało smugi, po kilku godzinach ciemniało, i znikało z twarzy, a i się ważyło)

Używam podkładów mineralnych (w proszku) od Anabelle Minerals. Problem w tym że mam cere suchą po umyciu (więc nakładam krem nawilzający) później nakładam podkład, ale jak nie odczekam odpowiednio długo to mam ciapki tam gdzie się przykleiło więcej proszku. Hocki-klocki. Próbowałam na sucho, ale wtedy jest uczucie ściągnięcia i jest nieprzyjemnie. Pod koniec dnia mam tyle sebum ze kiedy dotknę twarzy mam wrażenie, że rozprowadzam fluid na twarzy, bo wszystko przyjmuje pół-płynna konsystencję.
A i o ile w rzeczywistości wygląda cera na jednolitą, o tyle na zdjęciach odbijam światło flesha i wyglądam jak zombie. :-D

Ostatnio oglądałam na YT filmiki RLM zaproponowała tam podkład Maybelline Affitione. Chciałabym spróbować i mam nadzieje że się nie przejadę, Myślałam żeby najpierw nakładać ten podkład, zainwestować jeszcze w korektor a na góre zamiast pudru podkład z AM (w proszku) *P.S. Jak dobrać kolor tego podkładu? z AM używam golden fair

Swoją drogą ktoś jest w stanie wytłumaczyc mi różnicę, między podkładem a pudrem?
Affinitone nie polecam, u mnie smużyl nakładany palcami i pędzlem (nie miałam wtedy jeszcze gąbeczki), strasznie podkreślał pory i szybko się świeciłam...

Wyjaśnię Ci tak, jak ja to rozumiem - podkład służy do wyrównania/ujednolicenia kolorytu, a puder do utrwalenia podkładu/zmatowienia twarzy/rozświetlenia (zależy od rodzaju pudru)
Stary 2015-12-30, 19:08   #3960
Jasevrati
Raczkowanie

Witam
Zadałam to pytanie na wątku o kosmetykach The Balm, ale dawno tam nikogo nie było i nie wiem czy się doczekam odpowiedzi.

Mam tłustą skórę i nie potrzebuję dużego krycia, tylko lekkiego ujednolicenia koloru skóry. Zastanawiam się nad zakupem Balm Shelter, ale nauczona niepowodzeniami z masą nietrafionych podkładów rzekomo dla tłustej skóry, które wzmagały świecenie i przetłuszczanie, obawiam się, że będą to kolejne pieniądze wyrzucone w błoto.

Dla porównania mam:
-Bourjois, 123 Perfect CC Cream, który jest dla mnie zdecydowanie za tłusty
-Pupa Krem BB + baza pod makijaż do skóry mieszanej i tłustej - rewelacja

Byłabym bardzo wdzięczna za porównanie Balm Shelter do któregoś z tych kosmetyków
Jasevrati jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
3in1, affinitone pharmaceris, all day flawless, astor loreal, baza, błyszczenie sie skóry, bourjois 123, bourjois healthy mix, brzoskwiniowy, cena, cera, cera atopowa, cera mieszana, cera młoda, cera naczyniowa, cera podkład jaki, cera sucha, cera tłusta, cera trądzikowa, chanel, dobór, fluid, fluid kryjący, fluid twarz uroda pomoc, fluidy, glow, ideał, inny podkład, jakość, jasna cera, kompakt, kosmetyki, krem, krem bb, krycie, kryjąco-matujący, kryjący, który, lancome, lato, lekki podklad, lepszy, luminizer, mac, makeup, makiajaż, makijaz, makijaz dzienny, makijaż, makijaż do szkoły, makijaż ślubny, matujący, maxfactor, maybelline dream matte, mieszana cera, młoda cera, naturalny look, niedoskonałości, odcienie, odcień, odpowiednik, podklad, podklad kryjący, podklad matujący, podklady, podkład, podkład do jasnej cery, podkład idealny, podkład jasny, podkład kryjacy, podkład kryjący, podkład matujący, podkład mineralny, podkład na cały dzień, podkład revlon color stay, podkład się waży, podkłady, podkłady kryjące, pomarańczowa twarz, pomoc, pomocy, pomocy !, puder, puder jaki, retinoidy, revlon, revlon colorstay, revlon180, rimmel, rozszerzone pory, różowa twarz, sand, skóra sucha, strefa t, sucha skóra, sucha skóra twarz, suche skórki, ślub, tłusta, tłusta cera, tłusta cera trądzik, trądzik, trwałość, twarz, uroda, uroda . twarz, wypryski, zamienniki, zima, złuszczanie naskórka, żółty

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości