Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 15 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 16 84,21%
Pudry? 7 36,84%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 19. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-10-31, 15:04   #421
Sharinn
Przyczajenie

Dot.: Problem z podkładem

Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
A to taki problem zabrac na zakupy lusterko i po pomazaniu zuchwy podkladem wyjsc na zewnatrz?
Jest taka sprawa, że hmm.. jak sie kilka razy wychodzi i wchodzi do drogerii, to patrzą jak na wariatkę
Sharinn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 17:17   #422
Silence_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sharinn Pokaż wiadomość
Tzn.. Ja nie moge mieć podkładów rozświetlających, ponieważ moja twarz źle wygląda, kiedy taki nakładam.. Musze mieć podkład matujący. A jeśli chodzi o to, które mi pasowały too.. Żaden. Zawsze nie mogłam trafić. KAŻDY robił mi albo różową, albo pomarańczową twarz w naturalnym świetle. Boje sie, że po prostu nie dobiore podkładu.. A podkłady z kosmicznymi cenami odpadają.
healthy mix z burżuja nie jest rozświetlający

Jeśli masz naprawdę jasną karnację to przykro mi, ale znalezienie czegoś z najniższej półki cenowej może graniczyć z cudem. I tak jak napisała Ci wizażanka wyżej - szukaj podkładów w żółtej tonacji.

Co do próbek - możesz zakupić kilka małych pojemniczków i w drogeriach pytać się o odlanie kilka ml z testerów żeby przetestować w domu.
Stary 2013-10-31, 18:02   #423
Sharinn
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
healthy mix z burżuja nie jest rozświetlający

Jeśli masz naprawdę jasną karnację to przykro mi, ale znalezienie czegoś z najniższej półki cenowej może graniczyć z cudem. I tak jak napisała Ci wizażanka wyżej - szukaj podkładów w żółtej tonacji.

Co do próbek - możesz zakupić kilka małych pojemniczków i w drogeriach pytać się o odlanie kilka ml z testerów żeby przetestować w domu.
Nie chodziło mi konkretnie o podkłady takie za 5 zł. 60 zł moge maximum dać za podkład, bo więcej to już głupota, bo bogata to ja nie jestem. A co do próbek to już tak robiłam, panie z drogerii patrzyły sie na mnie jak na jakąś idiotke, że proszę o takie rzeczy, więc to niestety odpada.
Stary 2013-10-31, 18:24   #424
PiszacDniem
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Nie chodziło mi konkretnie o podkłady takie za 5 zł. 60 zł moge maximum dać za podkład, bo więcej to już głupota, bo bogata to ja nie jestem. A co do próbek to już tak robiłam, panie z drogerii patrzyły sie na mnie jak na jakąś idiotke, że proszę o takie rzeczy, więc to niestety odpada.
Przeciez każdy ma prawo poprosić o próbki w drogerii, ja tez biorę i nikt jak na razie na mnie krzywo nie patrzy .

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 18:32   #425
aniablizniaczka
Przyczajenie

Poszukuje podkladu pomocy

witam
Do niedawna uzywalam podkladu soraya podklad sceniczny matujacy. pasowal mi.byl lakki dobrze sie rozprowadzal po nalozeniu robil sie satynowy.ale wycofali go.poszukuje podkladu ktory spelnia te kryteria.mam jasna cere i nie nawidze jak podklad po nalozeniu sie lepi.musi robic sie matowy.czy ktos moze mi cos doradzic?
aniablizniaczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 18:52   #426
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪

Cytat:
Moim zdaniem przesadzasz. Sprzedawczyni może odmówić zrobienia próbki, ale proszenie o nią to nic zdrożnego.

Nikt nie dobierze Ci podkładu przez internet. Nawet gdybyś zamieściła swoje zdjęcie byłoby to bardzo trudne, bo aparat i monitory mogą przekłamywać kolory, a dodatkowo kosmetyki mogą się też np. utleniać na skórze. Polecanie w ciemno też nie ma sensu, bo to co pasuje jednej osobie, nie musi pasować drugiej.

GretchenSp jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 19:08   #427
Ingran
Psycho

No bez przesady, o próbkę nie prosić bo patrzą krzywo, z drogerii nie wychodzić bo patrzą jak na wariatkę chyba sobie wkręcasz co nieco. Powiedz pani, że nie chcesz kupować podkładu w ciemno i tyle
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 19:10   #428
Ingran
Psycho

Dot.: Poszukuje podkladu pomocy

Jest wątek zbiorczy o podkładach
bzdura.

Stary 2013-10-31, 19:15   #429
Ingran
Psycho

Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

rawita używała Lasting Performance i innego Burżuja, więc na pewno nie będzie biała jak płótno kurczę, nie wiem jak cenowo stoją podkłady Bobbi Brown ale one mają żółty pigment i wiem, że są tam chyba z dwa podkłady nawilżające i krem tonujący....
bzdura.

Stary 2013-10-31, 19:51   #430
Sharinn
Przyczajenie

Niby wszystko super fajnie, no ale Przecież kurcze nie będe z siebie idiotki robić. Próbowałam pytać, już opisałam reakcje pań z drogerii. Tam gdzie mieszkam są dwie drogerie na krzyż i jak pójde znów, to już będą wiedziały o kogo chodzi i znów nie dostane próbek. I koło zamknięte. Może spróbuje jakiegoś odcienia fluidu z Golden Rose. Zastanowie się jeszcze.
Stary 2013-10-31, 20:33   #431
rawita
Zakorzenienie

Burżuj i Lasting Performance niestety miały dla mnie trochę za ciemne kolory (poza LP 100, niedostępnym w drogeriach PL). Wolałabym coś jaśniejszego od nich. Przyjrzę się Bobbi Brown, dziękuję za typ!
rawita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 21:21   #432
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪

Cytat:
Niby wszystko super fajnie, no ale Przecież kurcze nie będe z siebie idiotki robić. Próbowałam pytać, już opisałam reakcje pań z drogerii. Tam gdzie mieszkam są dwie drogerie na krzyż i jak pójde znów, to już będą wiedziały o kogo chodzi i znów nie dostane próbek. I koło zamknięte. Może spróbuje jakiegoś odcienia fluidu z Golden Rose. Zastanowie się jeszcze.
Szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem. Odmówiono Ci zrobienia próbki, czy wystraszyłaś się zdziwionego spojrzenia i uciekłaś, nie czekając na odpowiedź? Trzeba było wytłumaczyć, że masz problem z doborem podkładu i chcesz go potestować w domu. Może w tych drogeriach mało osób prosi o próbki, ale nie jest to żadne wygórowane żądanie i naprawdę nie ma się czego wstydzić

GretchenSp jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 21:25   #433
Silence_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez GretchenSp Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem. Odmówiono Ci zrobienia próbki, czy wystraszyłaś się zdziwionego spojrzenia i uciekłaś, nie czekając na odpowiedź? Trzeba było wytłumaczyć, że masz problem z doborem podkładu i chcesz go potestować w domu. Może w tych drogeriach mało osób prosi o próbki, ale nie jest to żadne wygórowane żądanie i naprawdę nie ma się czego wstydzić
Szczególnie że i tak bierzesz tylko troszeczkę, bo żeby sprawdzić kolor na buzi nie trzeba nie wiadomo ile smarować się podkładem. A co za różnica czy odlejesz sobie w pojemniczek czy weźmiesz na palec.
Stary 2013-10-31, 22:33   #434
Ewelina369
Raczkowanie

Dot.: Inny niż MAP

kasiaj85 dziękuję za przeniesienie
Loyd dark01 używałyście może Make-up Atelier paris, tak żeby porównać podane przez was podkłady do wcześniej wspomnianego
powoli trądzik mi znika minimalne różowe plamki mam więc chodzi mi głównie o efekt wygładzenia i baaaardzo długiej trwałości :-D
Ewelina369 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 22:38   #435
kasiaj85
Moderator

Dot.: Poszukuje podkladu pomocy

Cytat:
Napisane przez aniablizniaczka Pokaż wiadomość
witam
Do niedawna uzywalam podkladu soraya podklad sceniczny matujacy. pasowal mi.byl lakki dobrze sie rozprowadzal po nalozeniu robil sie satynowy.ale wycofali go.poszukuje podkladu ktory spelnia te kryteria.mam jasna cere i nie nawidze jak podklad po nalozeniu sie lepi.musi robic sie matowy.czy ktos moze mi cos doradzic?
przesuwam, wyszukiwarka nie gryzie a wątek o podkładach jest podpięty na samej górze strony
tutaj najszybciej znajdziesz pomoc.

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 23:07   #436
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ewelina369 Pokaż wiadomość
kasiaj85 dziękuję za przeniesienie
Loyd dark01 używałyście może Make-up Atelier paris, tak żeby porównać podane przez was podkłady do wcześniej wspomnianego
powoli trądzik mi znika minimalne różowe plamki mam więc chodzi mi głównie o efekt wygładzenia i baaaardzo długiej trwałości :-D
Uzywalam, śmiem twierdzić ze koleżanka tym bardziej. Atelier jest podkładem ekstremalnie kryjacym podkładem.
W porównaniu do DW light jest duzo cięższy,kryje lepiej ale i obciąża znacznie. Mi bardzo pasował ale przestałam go używać bo chciałam spróbować czegoś innego.
Uważam ze DW jest duuuuuuuuuzo fajniejszym podkładem. Nadaje sie nie tylko do cer tłustych. Nie jest tak ze utrzyma sie 16 h jak atelier ale efekt wygladzenia, takiego aksamitnego dość naturalnego, z łatwością uzyskasz.
Na swoim profilu KWC mam kilka recenzji najbardziej popularnych podkładow kryjacych.
Może Ci sie cos przyda.

Blog poświęcony wyłącznie podkładom

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2013-10-31 o 23:17
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 08:33   #437
Sharinn
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez GretchenSp Pokaż wiadomość
Nie uciekłam. Dostałam odpowiedź, że "u nas nie prosi sie o takie rzeczy i że to nie Warszawa czy inne większe miasto". To mnie zirytowało i wyszłam.
Stary 2013-11-01, 13:51   #438
Miluchova
Zadomowienie

Cytat:
Nie uciekłam. Dostałam odpowiedź, że "u nas nie prosi sie o takie rzeczy i że to nie Warszawa czy inne większe miasto". To mnie zirytowało i wyszłam.
Aha, czyli u siebie w drogerii w ogóle nie możesz wypróbować podkładu?
Miluchova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 15:00   #439
blackdaisy
Rozeznanie

Polecam Bourjouis Healthy Mix kolor 51 (NAJJASNIEJSZY).

Jest to na prawde dobry podklad i bardzo jasny.

Co do tych pan to staraj sie nie przejmowac. Na serio zalezy Ci na ich opinii?
Niech sobie patrza na ciebie jak chca bo jak w koncu dostaniesz ten swoj trafiony podklad nie zobaczysz juz ich dlugo na oczy
blackdaisy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 17:16   #440
muchomorek123
Przyczajenie

Podkład podobny do bourjois 123?

Witajcie!

Od zawsze miałam problem z doborem podkładu - głównie ze względu na jasną karnacje i mieszaną cerę, z dużą tendencją do przetłuszczania w strefie T, którą zapycha prawie wszystko. Przetestowałam wiele podkładów, włącznie z minerałami, aż w końcu udało mi się znaleźć prawie idealny - Bourjois 123. Świetnie matuje, jest lekki, krycie ma słabe w kierunku średniego, zapewnia to w miarę naturalny efekt. Trochę wysusza skórę, ale jestem w stanie mu to wybaczyć za mat i fakt, że nie uczula i nie zapycha.

Niestety w okresie jesienno-zimowym moja skóra staje się zdecydowanie bledsza niż w lecie i nawet najjaśniejszy odcień jest dla mnie za ciemny. Stąd moje pytanie - czy znacie jakiś podkład o podobnych właściwościach i i cenie (około 50zł), ale jaśniejszej kolorystyce?
muchomorek123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 18:09   #441
mlodziudka85
Zadomowienie

Dot.: Podkład podobny do bourjois 123?

Cytat:
Napisane przez muchomorek123 Pokaż wiadomość
Witajcie!

Od zawsze miałam problem z doborem podkładu - głównie ze względu na jasną karnacje i mieszaną cerę, z dużą tendencją do przetłuszczania w strefie T, którą zapycha prawie wszystko. Przetestowałam wiele podkładów, włącznie z minerałami, aż w końcu udało mi się znaleźć prawie idealny - Bourjois 123. Świetnie matuje, jest lekki, krycie ma słabe w kierunku średniego, zapewnia to w miarę naturalny efekt. Trochę wysusza skórę, ale jestem w stanie mu to wybaczyć za mat i fakt, że nie uczula i nie zapycha.

Niestety w okresie jesienno-zimowym moja skóra staje się zdecydowanie bledsza niż w lecie i nawet najjaśniejszy odcień jest dla mnie za ciemny. Stąd moje pytanie - czy znacie jakiś podkład o podobnych właściwościach i i cenie (około 50zł), ale jaśniejszej kolorystyce?
Ostatnio spodobał mi się podkład od Mary Kay Time Wise - matujący. Szczerze powiem, że używam go częściej niż EL Double Wear. Panie dysponują próbeczkami, więc nie powinno być problemu. Krycie średnie w kierunku mocnego. Daje ładny efekt na buzi. Jest wersja matująca i rozświetlająca.
mlodziudka85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 18:46   #442
katharsis
Rozeznanie

Jeśli szukasz matującego podkładu to NIE polecam burżujskiego heealthy mixa on nie jest rozświetlający - to fakt, ale matujący również nie i na pewno nie będziesz zadowolona z efektu, zwłaszcza kiedy chcesz być zmatowiona. Już lepiej wybierz 123 Perfect burżuja, którego wykończenie jest faktycznie matowe.
Ostatnio również Rimmel wystartował z nowymi podkładami Stay Matte w tubce, chociaż go tylko macałam to ma przyjemną konsystencję i jasne naturalne kolory i jak na razie zbiera dobre opinie na KWC, może zajrzyj za nim

Mi również nigdy nie dawano próbek gdy o nie prosiłam, zawsze, wszędzie słyszałam jeden tekst - nie mamy a kiedy przychodziłam z własnym pojemniczkiem to zaraz babiszony piały, że to ostatni tester jaki mają na sklepie i musi starczyć dla innej klienteli ^^

Edytowane przez katharsis
Czas edycji: 2013-11-02 o 23:05
katharsis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 19:38   #443
karcia2501
Zakorzenienie

Witam ekspertki
Szukam jakiegoś dobrze kryjącego podkładu niezbyt drogiego.
Moja cera jest raczej mieszana, mam suche skórki w niektórych miejscach a w niektórych moja twarz się "poci" Mam lekkie przebawienia, po krostach, długo mi schodzi czerwony kolor po niedoskonałościach. Nie wiem co jeszcze powiedzieć.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

chyba jestem beznadziejnym przypadkiem
Stary 2013-11-02, 20:03   #444
orzech_w_karmelu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez karcia2501 Pokaż wiadomość
Witam ekspertki
Szukam jakiegoś dobrze kryjącego podkładu niezbyt drogiego.
Moja cera jest raczej mieszana, mam suche skórki w niektórych miejscach a w niektórych moja twarz się "poci" Mam lekkie przebawienia, po krostach, długo mi schodzi czerwony kolor po niedoskonałościach. Nie wiem co jeszcze powiedzieć.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

chyba jestem beznadziejnym przypadkiem
A próbowałaś Bourjois Flower Perfection?
orzech_w_karmelu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 20:15   #445
karcia2501
Zakorzenienie

myślałam o czymś tańszym. Zastanawiam się nad essence soft touch mousse.
Stary 2013-11-02, 21:36   #446
orzech_w_karmelu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez karcia2501 Pokaż wiadomość
myślałam o czymś tańszym. Zastanawiam się nad essence soft touch mousse.
Możesz spróbować Catrice Matt, całkiem nieźle kryje.
orzech_w_karmelu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 22:39   #447
misianka
kosmita jakiś normalnie

Cytat:
Jest taka sprawa, że hmm.. jak sie kilka razy wychodzi i wchodzi do drogerii, to patrzą jak na wariatkę
niech patrzą jak chcą to one są dla Ciebie, a nie Ty dla nich, ja testuję, łażę z lusterkiem (i to niemałym, bo śpepa jestem jak krem) w tę z z powrotem i mam w tyle, co tam się w pustych głowkach komu roi

a szczególnie, jak sama piszesz - jest to dla ciebie wydatek i naprawdę - szkoda kasy i późniejszej przykrości, jak wtopisz pieniądze w źle dobrany podkład

tylko zabierz ze sobą na takie testy jakiś własny środek do demakijażu, własny krem i duuużo cierpliwości, zalecam też dobrą koleżankę - razem raźniej
no i jak dziewczyny pisały - żóltki lub neutralne

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------

Cytat:
a takiej mundrej, odpowiedziałabym (mniej więcej): aaa, no tak widzę że i pani nie próbowaała przed zakupem, jaka szkoda ...

Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 13:42   #448
ania10zg
Rozeznanie

Jaki kolor odpowiada Loreal True Match, jeśli teraz dobry jest dla mnie Bourjois 123 nr 53 (chociaż na zimę możliwe, że nr 52) i czy to jest dobry podkład jak Bourjois?? mam tonację żółtą
ania10zg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 14:54   #449
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:
Napisane przez misianka Pokaż wiadomość
a takiej mundrej, odpowiedziałabym (mniej więcej): aaa, no tak widzę że i pani nie próbowaała przed zakupem, jaka szkoda ...
Moim zdaniem chamstwo problemu nie rozwiaze.
Stary 2013-11-03, 18:41   #450
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
rawita używała Lasting Performance i innego Burżuja, więc na pewno nie będzie biała jak płótno kurczę, nie wiem jak cenowo stoją podkłady Bobbi Brown ale one mają żółty pigment i wiem, że są tam chyba z dwa podkłady nawilżające i krem tonujący....
W przeliczeniu na złotówki ( mieszkam obok salonu bobbiego) to bedzie ok 140 zł. 35- 36 euro. Trochę taniej od lancome - np smierdzacego wizjonera( 50euro). Mniej wiecej tyle co EL DW (39euro).
Generalnie dość drogo ale pewnie każdy rodzaj ma nieco inna cenę.

Blog poświęcony wyłącznie podkładom
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
3in1, affinitone pharmaceris, all day flawless, astor loreal, baza, błyszczenie sie skóry, bourjois 123, bourjois healthy mix, brzoskwiniowy, cena, cera, cera atopowa, cera mieszana, cera młoda, cera naczyniowa, cera podkład jaki, cera sucha, cera tłusta, cera trądzikowa, chanel, dobór, fluid, fluid kryjący, fluid twarz uroda pomoc, fluidy, glow, ideał, inny podkład, jakość, jasna cera, kompakt, kosmetyki, krem, krem bb, krycie, kryjąco-matujący, kryjący, który, lancome, lato, lekki podklad, lepszy, luminizer, mac, makeup, makiajaż, makijaz, makijaz dzienny, makijaż, makijaż do szkoły, makijaż ślubny, matujący, maxfactor, maybelline dream matte, mieszana cera, młoda cera, naturalny look, niedoskonałości, odcienie, odcień, odpowiednik, podklad, podklad kryjący, podklad matujący, podklady, podkład, podkład do jasnej cery, podkład idealny, podkład jasny, podkład kryjacy, podkład kryjący, podkład matujący, podkład mineralny, podkład na cały dzień, podkład revlon color stay, podkład się waży, podkłady, podkłady kryjące, pomarańczowa twarz, pomoc, pomocy, pomocy !, puder, puder jaki, retinoidy, revlon, revlon colorstay, revlon180, rimmel, rozszerzone pory, różowa twarz, sand, skóra sucha, strefa t, sucha skóra, sucha skóra twarz, suche skórki, ślub, tłusta, tłusta cera, tłusta cera trądzik, trądzik, trwałość, twarz, uroda, uroda . twarz, wypryski, zamienniki, zima, złuszczanie naskórka, żółty

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości