Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 23 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 16 84,21%
Pudry? 7 36,84%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 19. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-12-20, 01:04   #661
whiteglove
Zakorzenienie

Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez InvincibleK Pokaż wiadomość
Przeczytałam gdzieś, że ten brzozowy dostanę w aptece. Odwiedziłam dziś dwie największe w mieście i dwa sklepy zielarskie. Wszędzie patrzeli na mnie jak na idiotkę, krem brzozowy? A co to jest?
Sprawdź na ich stronie w której aptece w Twoim mieście można je kupić U mnie są tylko w 1 aptece na miasto liczące 75000 mieszkańców...

Dziewczyny co zrobić z utleniającym się podkładem? Kupiłam Revlona CS 150, ślicznie się wpasował i nagle po tygodniu zaczął się mocno utleniać na twarzy, odcień z żółtego robi się ciepły, lekko pomarańczowy (i to bez kremu rokitnikowego pod spodem). Na rękach dzieje mi się to samo bo sprawdzałam. Od czego to może zależeć? :/

Szerokobiodrzaste

Edytowane przez whiteglove
Czas edycji: 2013-12-20 o 01:14
whiteglove jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 01:20   #662
Monuquilla
Przyczajenie

Jaki podkład?

Pilnie szukam podkładu dla siebie... niestety nie mam możliwości przejrzenia całego forum, dlatego dodaję nowy post. Niedawno skończył mi się Revlon Color Stay - niestety mnie nie zachwycił - ważył się po kilku godzinach, co wyglądało koszmarnie. Szukam czegoś do cery mieszanej (podkład dający mat, ale nie idealny - najlepiej dający zdrowy połysk), długo się utrzymujący i nie ważący, koniecznie maskujący rumień w dosyć zaawansowanym stopniu. Co do ceny... ona też odgrywa rolę. Najlepiej żeby podkład nie kosztował więcej niż 40 zł.
Monuquilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 01:33   #663
Ingran
Psycho

Dot.: Jaki podkład?

Jest cały wielki wątek o podkładach
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 08:35   #664
OlaM
Moderator

Cytat:
Napisane przez Monuquilla Pokaż wiadomość
Pilnie szukam podkładu dla siebie... niestety nie mam możliwości przejrzenia całego forum, dlatego dodaję nowy post. Niedawno skończył mi się Revlon Color Stay - niestety mnie nie zachwycił - ważył się po kilku godzinach, co wyglądało koszmarnie. Szukam czegoś do cery mieszanej (podkład dający mat, ale nie idealny - najlepiej dający zdrowy połysk), długo się utrzymujący i nie ważący, koniecznie maskujący rumień w dosyć zaawansowanym stopniu. Co do ceny... ona też odgrywa rolę. Najlepiej żeby podkład nie kosztował więcej niż 40 zł.
Zalecam jednak lekturę tego wątku. Zapewne przejrzenie choćby kilku ostatnich stron pomoże Ci znaleźć odpowiedź na Twoje pytanie.
OlaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 15:24   #665
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Monuquilla Pokaż wiadomość
Nawet z bardzo górnej półki ciężko coś wymienić.
Masz bardzo duże wymagania. Sama bym przytuliła taki podkład.

Blog poświęcony wyłącznie podkładom

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2013-12-20 o 15:25
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 16:34   #666
Ingran
Psycho

Ostatnio osławiony Pierre Renee chyba kryje dość dobrze, może z nim spróbuj.
bzdura.

Stary 2013-12-20, 17:03   #667
heidi88
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Sprawdź na ich stronie w której aptece w Twoim mieście można je kupić U mnie są tylko w 1 aptece na miasto liczące 75000 mieszkańców...

Dziewczyny co zrobić z utleniającym się podkładem? Kupiłam Revlona CS 150, ślicznie się wpasował i nagle po tygodniu zaczął się mocno utleniać na twarzy, odcień z żółtego robi się ciepły, lekko pomarańczowy (i to bez kremu rokitnikowego pod spodem). Na rękach dzieje mi się to samo bo sprawdzałam. Od czego to może zależeć? :/
m. in. od ph skóry. Mi większość drogeryjnych podkładów utlenia się na róż, cegłę. Muszę mieć bardzo żółty podkład żeby dobrze wyglądał na mojej skórze. Revlon cs 150 utlenia się na mojej skórze do koloru trupiego.
heidi88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 21:57   #668
InvincibleK
Raczkowanie

//

Edytowane przez InvincibleK
Czas edycji: 2015-08-01 o 12:56
InvincibleK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 23:03   #669
whiteglove
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez InvincibleK Pokaż wiadomość
Sprawdzałam, dzięki. Jeden sklep ziel-med, nawet nie znam tej ulicy w moim mieście.. Po świętach pewnie pojadę poszukać, ale tak myślę.. Nie opłaca się bardziej zamówić przez internet?
Myślę że nie. Np. lekki krem brzozowy na stronie kosztuje 25 zł plus przesyłka pewnie 10, a u mnie w aptece kosztuje 27,50 Może są jakieś zniżki jak kupuje się dużo rzeczy w ich sklepie, ale ja kupuję tylko krem co 2 miesiące :P

Szerokobiodrzaste
whiteglove jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 14:26   #670
Tinan
Raczkowanie

Jaki podkład (do 35 zł) polecicie do cery tłustej, z wypryskami?
Zależy mi aby dobrze krył, ale nie był zbyt widoczny i miał w ofercie jasny odcień w odcieniu różowym (ciągle trafiam tylko na pomarańczowe).
Tinan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 19:25   #671
InvincibleK
Raczkowanie

..

Edytowane przez InvincibleK
Czas edycji: 2015-08-01 o 12:55
InvincibleK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 22:16   #672
Kate012
Raczkowanie

hej. mam pewien problem. polega on na tym, ze nie potrafie sobie dobrac podkladu. moje cera jest naprawde dosc jasna. ale nie chodzi o to, ze wszystkie podklady sa dla mnie za ciemne czy cos... one po prostu sa zbyt zolte.
zawsze kupywalam podklady w drogeriach. wybieralam najjasniejsze odcienie. niby nie byly za ciemne, ale zawsze po nalozeniu ich na twarz wygladalam po prostu sztucznie I zle. jak jakas tapeciara. doszlo do tego, ze podklady zaczelam nakladac nie na cala twarz, a... punktowo, na czolo I brode, czyli tam gdzie mialam najwiecej krostek. nie odcinaly sie, bo rozcieralam je do granic mozliwosci I jakos to wygladalo... ale na cala twarz nalozyc tego nie moglam, bo wygladalam wrecz okropnie. zachodzilam w glowe czemu tak sie dzieje, przeciez wiekszosci osob te podklady pasuja, a ja wygladam gorzej z nimi niz bez nich...
jakis czas temu kupilam podklad max factor - color correcting cream w odcieniu 40 fair. I jakie bylo zdziwienie, kiedy okazalo sie, ze kolor pasuje niemal idealnie do mojej skory! moge go spokojnie nalozyc na cala twarz I w koncu nie wygladam jak bym miala zolty tynk na twarzy. od jakiegos czasu kupuje tylko ten podklad. ostatnio wybralam sie do rossmann'a I natury, zeby kupic cos innego, bo nie ma co ukrywac, ze poza dobrym odcieniem, ten cc cream z max factor ma szereg minusow I z pewnoscia nie jest idealny... no ale niestety, nie dalam rady nic znalezc, bo WSZYSTKIE najjasniejsze odcienie WSZYSTKICH podkladow w tych drogeriach wpadaly w zolty odcien. ciemniejsze odcienie byly juz bezami, czyli byly za ciemne.
I tutaj moje pytanie: znacie moze jakies naprawde jasne podklady, ale w tonacji rozowej? wiem, ze wiekszosc polek ma cieply odcien cery, ale moja wyraznie sie wylamuje, dlatego w niemal wszystkich podkladach drogeryjnych marek wygladam conajmniej dziwnie. zolty mi nie pasuje.
niedlugo wybieram sie do sephory. moze dacie mi jakies wskazowki gdzie szukac, wsrod jakich firm? cena nie gra w sumie roli. wazne zeby podklad mial rozowawy odcien, w miare dobrze(lub nawet srednio, bo mimo wszystko jakos bardzo duzego nie potrzebuje) kryl, ale jednoczesnie nie byl zbyt ciezki. nie chce kupowac przez internet, bo tak jak pisze, mam spore problem z doborem odcienia. jak walne sobie drogi fluid z wyzszej polki I odcien okaze sie znowu zly, to bede zalowac, a tego chce uniknac...
z gory dzieki

Edytowane przez Kate012
Czas edycji: 2013-12-21 o 22:23
Kate012 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 10:56   #673
angrbotha
Raczkowanie

GG do angrbotha

W różowy wpada rimmel 010, ale dość słabo kryje, maybelline satin liquid porcelain (na allegro kiedyś były), chyba revlon 110 podobno wpada w róż wg niektórych...
tyle znam różowych a jak ze sprawdzeniem się na skórze to sama musisz testować
angrbotha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-24, 16:01   #674
Ann221
Rozeznanie

Mogłybyście mi polecić jakiś jasny, żółty podkład ? Zastanawiam się nad zakupem Healthy Mixa 51 lub 52, myślicie że to byłby dobry wybór ? Póki co miałam tylko podkład z Maybelline Affinitone 03 i to była totalna porażka, bo wyglądałam jak świnka i podkład mineralny z Annabelle Minerals Golden Fairest, który też jakimś dziwnym cudem potrafił przybrać siny odcień na mojej twarzy
Stary 2013-12-24, 16:30   #675
Ingran
Psycho

Zależy, czy jesteś ciepła, czy zimna, HM jest bardzo ciepły i na mojej twarzy był pomarańczowy.
bzdura.

Stary 2013-12-24, 16:32   #676
Ann221
Rozeznanie

Jestem ciepła. Blada, ale ciepła
Miałaś HM 51 czy 52 ?

Edytowane przez Ann221
Czas edycji: 2013-12-24 o 16:36
Ann221 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-24, 18:21   #677
Ingran
Psycho

51
bzdura.

Stary 2013-12-25, 18:11   #678
nicRu
maszyna, nie człowiek

O, wpasuję się.

Kupiłam ostatnio HM 51 i kolor jest nieomal idealny (chyba nigdy nie miałam lepiej dobranego koloru!), ale... podkład znika z mojej twarzy, szczególnie z okolic nosa i policzków Mam cerę mieszaną, na co dzień dużo przebywam w klimatyzowanych pomieszczeniach. Myślę, że problemem może być jeszcze ewentualnie krem do twarzy (garnier 25+ youth radiance)... Miała któraś z was taki przypadek, umiecie może polecić coś trwalszego co przy okazji nie zabije mojego portfela?

Этой холодной ночью
Мне одиноко очень
Ну почему я не усну?
Жить без тебя не могу…
nicRu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 10:02   #679
angrbotha
Raczkowanie

GG do angrbotha

A puder?
angrbotha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 10:14   #680
nicRu
maszyna, nie człowiek

Uzywam Creme Puff Max Factora, nakładam pędzlem. Zwykle kolejnośc jest taka: krem, po wchlonięciu sie kremu i moim wypiciu herbaty nakładam podkład (palcami lub flat topem), po krótszej chwili wykańczam całość pudrem. Potem bawię sie w kreski, tusze a na końcu trochę różu. Ogólnie podkład ściera mi się pod różem (w sensie tam, gdzie nie mam różu czy bronzera), odsłaniając skrórę, która w tym miejscu "idzie" w kierunku naczynkowej.

Этой холодной ночью
Мне одиноко очень
Ну почему я не усну?
Жить без тебя не могу…

Edytowane przez nicRu
Czas edycji: 2013-12-26 o 10:15
Stary 2013-12-26, 17:37   #681
Ingran
Psycho

Może Revlon CS? Wydaje mi się, że będzie podobny do HM, ewentualnie ciut mniej ciepły..
bzdura.

Stary 2013-12-26, 17:55   #682
nicRu
maszyna, nie człowiek

A jakie kolory polecacie? Bo przyznam się, że oglądałam CS w Hebe ale byłam wieczorem i miałam ogromny problem z kolorami.

Этой холодной ночью
Мне одиноко очень
Ну почему я не усну?
Жить без тебя не могу…
Stary 2013-12-26, 18:08   #683
Ingran
Psycho

150
bzdura.

Stary 2013-12-26, 18:15   #684
nicRu
maszyna, nie człowiek

Dzięki Poszukam trochę swatchy i spróbuję zrobić jakies porównanie na żywo. Niestety ale po całym dniu rpacy zwykle kiepsko widzę :/

Этой холодной ночью
Мне одиноко очень
Ну почему я не усну?
Жить без тебя не могу…
Stary 2013-12-26, 18:23   #685
Ingran
Psycho

W necie powinny być swatche porównawcze
bzdura.

Stary 2013-12-26, 21:49   #686
ciassteczkowa
Rozeznanie

Cześć, tak sobie przeglądam ten wątek i niestety nie znalazłam odpowiedzi dlatego zadam moje pytanie.

Poszukuję podkładu do bardzo problemowej cery (trądzik gulowaty obrzydliwy z czerwonymi plamami) bardzo bardzo tłustej cery.
Obecnie stosuję mieszankę Revlona cs 330 i Maxfactora 3w1 odcień natural (nie pamiętam numerku), na mojej buzi ta mieszanka ładnie kryje (oczywiście nakładam jeszcze korektor bo bez niego nie ma szans), po chwili muszę jeszcze nałożyć puder fixujący z ardeco. a niestety po paru godzinach waży mi się podkład co nie wygląda estetycznie (a pracuję po 12 godzin). Oczywiście pod podkład stosuję krem nawilżający z cetaphil md (taki mi zaleciła dermatolog).
A więc potrzebuję podkładu bardzo trwałego, bardzo dobrze kryjącego i nie zapychającego. czy możecie coś polecić?
ciassteczkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 21:53   #687
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez ciassteczkowa Pokaż wiadomość
Cześć, tak sobie przeglądam ten wątek i niestety nie znalazłam odpowiedzi dlatego zadam moje pytanie.

Poszukuję podkładu do bardzo problemowej cery (trądzik gulowaty obrzydliwy z czerwonymi plamami) bardzo bardzo tłustej cery.
Obecnie stosuję mieszankę Revlona cs 330 i Maxfactora 3w1 odcień natural (nie pamiętam numerku), na mojej buzi ta mieszanka ładnie kryje (oczywiście nakładam jeszcze korektor bo bez niego nie ma szans), po chwili muszę jeszcze nałożyć puder fixujący z ardeco. a niestety po paru godzinach waży mi się podkład co nie wygląda estetycznie (a pracuję po 12 godzin). Oczywiście pod podkład stosuję krem nawilżający z cetaphil md (taki mi zaleciła dermatolog).
A więc potrzebuję podkładu bardzo trwałego, bardzo dobrze kryjącego i nie zapychającego. czy możecie coś polecić?
....
zamień cataphil md na cos innego nawilżającego,bo ten ma kiepski skład<bardzo duża ilość gliceryny+olej makadamia>,zapycha i czesto pogarsza problemy z trądzikiem i przetłuszczaniem

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 22:04   #688
ciassteczkowa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
zamień cataphil md na cos innego nawilżającego,bo ten ma kiepski skład<bardzo duża ilość gliceryny+olej makadamia>,zapycha i czesto pogarsza problemy z trądzikiem i przetłuszczaniem
a czy mogłabyś mi polecić jakiś dobry nawilżający krem z dobrym składem?? ja się na tym nie znam kompletnie, kiedyś używałam z sorai takiego kremu w tubce to była seria nawilżająco dotleniajaca (a nawet nie wiem czy to nie była maska w tubce?) ale wycofali go i nie mogę kupić go już od zeszłego lata. Potem kupiłam sobie nivea ten błękitny do cery normalnej ale mnie zapchał starsznie (a jak nie zapchał to przynajmniej na niego zwaliłam pogarszajacy się stan mojej buzi), potem dostałam krem z biodermy atoderm i był ale się skończył i jakoś tak do niego nie wróciłam
ciassteczkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 22:07   #689
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez ciassteczkowa Pokaż wiadomość
a czy mogłabyś mi polecić jakiś dobry nawilżający krem z dobrym składem?? ja się na tym nie znam kompletnie, kiedyś używałam z sorai takiego kremu w tubce to była seria nawilżająco dotleniajaca (a nawet nie wiem czy to nie była maska w tubce?) ale wycofali go i nie mogę kupić go już od zeszłego lata. Potem kupiłam sobie nivea ten błękitny do cery normalnej ale mnie zapchał starsznie (a jak nie zapchał to przynajmniej na niego zwaliłam pogarszajacy się stan mojej buzi), potem dostałam krem z biodermy atoderm i był ale się skończył i jakoś tak do niego nie wróciłam
...
Sylveco Lekki krem rokitnikowy,Letni krem Brzozowy<ale rokitnikowy lepszy na zime> Filomed Tradycyjny krem nawilżający,kremy firmy Apis-Optima,żurawinowy....jest z czego wybrać

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 11:40   #690
orzech_w_karmelu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
Sylveco Lekki krem rokitnikowy,Letni krem Brzozowy<ale rokitnikowy lepszy na zime> Filomed Tradycyjny krem nawilżający,kremy firmy Apis-Optima,żurawinowy....jest z czego wybrać
Fitomed nawilżający jest za tłusty. Polecam tylko do cery suchej.
orzech_w_karmelu jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
3in1, affinitone pharmaceris, all day flawless, astor loreal, baza, błyszczenie sie skóry, bourjois 123, bourjois healthy mix, brzoskwiniowy, cena, cera, cera atopowa, cera mieszana, cera młoda, cera naczyniowa, cera podkład jaki, cera sucha, cera tłusta, cera trądzikowa, chanel, dobór, fluid, fluid kryjący, fluid twarz uroda pomoc, fluidy, glow, ideał, inny podkład, jakość, jasna cera, kompakt, kosmetyki, krem, krem bb, krycie, kryjąco-matujący, kryjący, który, lancome, lato, lekki podklad, lepszy, luminizer, mac, makeup, makiajaż, makijaz, makijaz dzienny, makijaż, makijaż do szkoły, makijaż ślubny, matujący, maxfactor, maybelline dream matte, mieszana cera, młoda cera, naturalny look, niedoskonałości, odcienie, odcień, odpowiednik, podklad, podklad kryjący, podklad matujący, podklady, podkład, podkład do jasnej cery, podkład idealny, podkład jasny, podkład kryjacy, podkład kryjący, podkład matujący, podkład mineralny, podkład na cały dzień, podkład revlon color stay, podkład się waży, podkłady, podkłady kryjące, pomarańczowa twarz, pomoc, pomocy, pomocy !, puder, puder jaki, retinoidy, revlon, revlon colorstay, revlon180, rimmel, rozszerzone pory, różowa twarz, sand, skóra sucha, strefa t, sucha skóra, sucha skóra twarz, suche skórki, ślub, tłusta, tłusta cera, tłusta cera trądzik, trądzik, trwałość, twarz, uroda, uroda . twarz, wypryski, zamienniki, zima, złuszczanie naskórka, żółty

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości