Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 33 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 16 84,21%
Pudry? 7 36,84%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 19. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-02-06, 12:35   #961
OlaM
Moderator

Dot.: jaki krem i podkład do tłustej cery przeciwzmarszczkowy dla 35 - letniej kobiet

Cytat:
Napisane przez Izka333 Pokaż wiadomość
witam
jaki poleciłybyście krem na dzień i na noc do tłustej cery, ale również przeciwzmarszczkowy dla 35-letniej kobiety oraz podkład?
O podkład pytaj w tym wątku, a o kremy na forum "Pytania do kosmetyczki"
OlaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 12:57   #962
Chocolate77
Rozeznanie

Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

A mi już ręce opadają od szukania idealnego podkładu

Może coś podpowiecie?? Co byłoby dobre dla cery MEGA wrażliwej, suchej, bez skórek ale z ogromną skłonnością do podrażnień i alergii (zwłaszcza w okolicach powiek: wystarczy że podkład jest nie taki jak trzeba, a już wyskakują mi swędzące czerwone plamy które muszę leczyć Cortineffem bo nic innego na nie nie działa!!)

Wypróbowałam już:

1) Vichy - wypróbowałam prawie wszystkie, najlepszy był chyba Normaderm Teint ALE to było w czasach gdy jeszcze miałam cerę mieszaną. Teraz mam suchą i on jest dla mnie zbyt wysuszający. Z kolei wszystkie inne podkłady Vichy spływają, brudzą wszystko dookoła i są zbyt mało kryjące. Aha - nie próbowałam Dermablend... może jeszcze on jest ostatnią nadzieją z rodzinki Vichy?...

2) La Roche Posay - wypróbowałam dokładnie WSZYSTKIE podkłady tej firmy. Nic mnie nie podrażniają, pod tym względem są super ale... żaden z nich nie odpowiadał mi pod kątem krycia, rozprowadzania się i nie-brudzenia. Do bani! :/

3) Oceanic, AA: zwykłe podkłady (rozświetlający, matujący itp., te najtańsze) - do bani, uczulają Podkład wypełniający zmarszczki - jako jedyny jest po prostu genialny, świetnie się trzyma, nie uczula, ALE... najjaśniejszy odcień jest duuuużo za ciemny dla mnie Czy ta firma naprawdę uważa, że wszystkie Polki mają śniadą cerę?

4) Maybelline, Rimmel, Essence, Catrice, Astor, i tym podobne drogeryjne: wszystkie oprócz nielicznych (np. Rimmel w żelu - ale tu z kolei kolory są do kitu) mnie uczulają
Wyjątkiem jest Manhattan (Perfect Adapt i ten drugi, niebieski dla trądzikowców), ale on z kolei ma też kolory do kitu, takie jakieś zbyt zimne, powodują że wyglądam na zmęczoną.

5) Wysoka i średnio- wysoka półka: wypróbowałam parę podkładów Diora i Lancome, Estee Lauder, i zużyłam pełnowymiarowy Clinique Even Better + kilka próbek innych podkładów tej firmy. Niestety Dior mnie uczulił (i to jak!!! koszmarnie), a Lancome mi nie odpowiadał jeżeli chodzi o konsystencję. Aha, był jeszcze Collistar - koszmarek totalny, tłusty i świecący. I z długaśnym składem :P
Z tej grupy podkładów chyba najlepsze dla mnie są podkłady Clinique. Clinique byłyby idealne gdyby nie... leciutkie podrażnienia jakie mam czasami po nich! Jednak A niby są takie świetne dla alergików...

6) Kremy BB i CC: będziecie się śmiać, ale z tych wszystkich najbardziej odpowiada mi.... krem CC firmy Bell!!! Za 16 zł Świetnie kryje i trzyma się buzi w niezmienionej formie przez cały dzień. No ale skład ma niezbyt fajny :/
Wszystkie inne BB kremy typu Garnier uczulają mnie i powodują świecenie się jak latarnia. Oryginalnych, azjatyckich BB kremów nie próbowałam... jednak chyba wolałabym znaleźć jakiś dobry, lekki podkład zamiast BB kremu.

7) Minerały: ło jezu.... po minerałach to dopiero mi się dzieją cuda na twarzy!! Jak nigdy nie mam krostek i pryszczy, tak po minerałach moja buzia przypomina istny poligon. Próbowałam m.in. Everyday Minerals Koszmar! Nigdy więcej.

Czy ktoś ma podobny problem do mnie?? Czy może jestem jakimś dziwolągiem? Czy w ogóle istnieje jakiś fajny podkład do super - wrażliwej, suchej cery, który nie będzie uczulał alergika, nie będzie spływał z twarzy ani brudził wszystkiego dookoła, będzie miał niezłe krycie ale jednocześnie nie będzie się lepił i kleił jak jakiś budyń? HELP
Chocolate77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 15:11   #963
ekodobislawa86
Przyczajenie

Cool Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Jakie krem na zmarszczki polecacie? Ale taki za 30-50zł? <br />
Z góry dziękuję za informacje.

Edytowane przez ekodobislawa86
Czas edycji: 2015-01-31 o 14:54
ekodobislawa86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 16:00   #964
orzech_w_karmelu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Chocolate77 Pokaż wiadomość
A mi już ręce opadają od szukania idealnego podkładu

Może coś podpowiecie?? Co byłoby dobre dla cery MEGA wrażliwej, suchej, bez skórek ale z ogromną skłonnością do podrażnień i alergii (zwłaszcza w okolicach powiek: wystarczy że podkład jest nie taki jak trzeba, a już wyskakują mi swędzące czerwone plamy które muszę leczyć Cortineffem bo nic innego na nie nie działa!!)

(

A próbowałaś podkłady mineralne?

Cytat:
Napisane przez ekodobislawa86 Pokaż wiadomość
Jakie krem na zmarszczki polecacie? Ale taki za 30-50zł?
Z góry dziękuję za informacje.
Radzę skorzystać z wyszukiwarki albo wejść na KWC. Tam masz pełno recenzji.
orzech_w_karmelu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 16:08   #965
NomadSoul
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez orzech_w_karmelu Pokaż wiadomość
A próbowałaś podkłady mineralne?
Napisała w poście że próbowała :P

Cytat:
7) Minerały: ło jezu.... po minerałach to dopiero mi się dzieją cuda na twarzy!! Jak nigdy nie mam krostek i pryszczy, tak po minerałach moja buzia przypomina istny poligon. Próbowałam m.in. Everyday Minerals Koszmar! Nigdy więcej.
Stary 2014-02-06, 16:17   #966
orzech_w_karmelu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez NomadSoul Pokaż wiadomość
To widocznie umknął mi ten tekst
orzech_w_karmelu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 18:45   #967
Sunday Rose
Zakorzenienie

Dot.: Jaki podkład wybrać? Doradźcie! :)

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
kolorystycznie bardziej do revlona pasuje NC 15
Cytat:
Napisane przez Sunday Rose Pokaż wiadomość
Tak, wiem, po prostu zgapiłam się i w zasadzie nie zapytałam makijażystki, dlaczego dobrała mi podkład w zimnej tonacji, skoro moja skóra jest ciepła Wyglądał tak ładnie, że nawet o tym nie myślałam.

No nic, chyba po prostu przejdę się jeszcze raz i poproszę o próbkę tego samego podkładu w tonacji ciepłej, bo jeśli chodzi o jego właściwości, to jest naprawdę niezły. A tę pomarańczową 'niespodziankę' jakoś zużyję, ostatecznie nie wygląda najgorzej

Zastanawia mnie tylko to, dlaczego chłodny podkład wypadł na mnie pomarańczowo
Dopiszę jak skończyła się ta historia, może komuś się przyda - zadzwoniłam do MAC, powiedziałam, że podkład został mi źle dobrany, poproszono mnie o przyjście i wymieniono podkład na odcień nc15 To, że ten kolor też nie jest idealny, to inna sprawa, natomiast miło zaskoczyła mnie możliwość wymiany jakby nie było użytego kosmetyku
Stary 2014-02-06, 20:14   #968
Dzidka1
Przyczajenie

jak w tytule tu macie moje zdjecia http://328jpg.☠☠☠☠☠☠/prosze o pomoc

Edytowane przez Dzidka1
Czas edycji: 2014-02-06 o 20:19
Dzidka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 20:39   #969
Cos_
Zakorzenienie

Dot.: Jaki podkład wybrać? Doradźcie! :)

Cytat:
Napisane przez Sunday Rose Pokaż wiadomość
Dopiszę jak skończyła się ta historia, może komuś się przyda - zadzwoniłam do MAC, powiedziałam, że podkład został mi źle dobrany, poproszono mnie o przyjście i wymieniono podkład na odcień nc15 To, że ten kolor też nie jest idealny, to inna sprawa, natomiast miło zaskoczyła mnie możliwość wymiany jakby nie było użytego kosmetyku
Bardzo miłe zaskoczenie. Właściwie tam za podkład mało się nie płaci. Ale fajnie,że wymieniają
Cos_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 22:31   #970
Chocolate77
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez NomadSoul Pokaż wiadomość
Dzięki za czujność
Jest dla mnie nadzieja: wypróbowuję właśnie podkład Iwostin Sensitia dla cery wrażliwej... kto wie, może to będzie strzał w dziesiątkę! Oby...
Chocolate77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 22:59   #971
Linka25
Zakorzenienie

a ja kupiłam dziś drugi podklad Clarinsa everlasting w kolorze 108 (pierwszy zużyłam ), mam jeszcze 110 ale zostawiam na lato; jednak 108 jest piękny a sam podkład świetny, polecam dla tych którzy mają sporo do ukrycia
b.dobrze kryje i długo się utrzymuje

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Cos_ Pokaż wiadomość
Bardzo miłe zaskoczenie. Właściwie tam za podkład mało się nie płaci. Ale fajnie,że wymieniają
miłe zaskoczenie w takim razie
Linka25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 23:07   #972
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
a ja kupiłam dziś drugi podklad Clarinsa everlasting w kolorze 108 (pierwszy zużyłam ), mam jeszcze 110 ale zostawiam na lato; jednak 108 jest piękny a sam podkład świetny, polecam dla tych którzy mają sporo do ukrycia
b.dobrze kryje i długo się utrzymuje

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

miłe zaskoczenie w takim razie
Zgadzam się. Jest genialny.
( 105 to idealny kolor dla bladziutkich dziewczyn. Jest bardzo jasny(

Blog poświęcony wyłącznie podkładom
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 23:18   #973
NomadSoul
Rozeznanie

Miałam dziś pierwsze podejście do MAC'a studio fix i muszę przyznać że mnie urzekł pięknie wykończenie, zostaje na buzi calusieńki dzień, jak na razie żadnego uczulenia, wyprysków itp. itd.

Próbka wystarczy mi jeszcze na kolejne 2-3 użycia, musze pokombinować z innymi pudrami bo niestety troche sie w nim świece po kilku godzinach. [ no ale taki urok tłustej skóry ]
Stary 2014-02-08, 09:28   #974
angrbotha
Raczkowanie

GG do angrbotha

Cytat:
Dzięki za czujność
Jest dla mnie nadzieja: wypróbowuję właśnie podkład Iwostin Sensitia dla cery wrażliwej... kto wie, może to będzie strzał w dziesiątkę! Oby...
Używałam latem i był bardzo ok
angrbotha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 16:58   #975
Friese
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Czy ktoras z Was uzywala tego specyfiku?

Diadem, Long Lasting Foundation with Squalane (Długotrwały podkład ze skwalanem)
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=51233&next=1

- i jak wrazenia?
- ktory jest najbardziej zolty?
- macie porownanie z revlonem?
może ktoś?
Stary 2014-02-09, 16:43   #976
aga252555
Przyczajenie

Pomocyy podkład !

Witajcie , potrzebuje czyjeś porady ! Mam straszny problem z cerą . Trądzik.
Chciałabym kupić jakiś podkład który bardzo dobrze matuje i zakryje mi te niedoskonałości . Cena dla mnie nie gra roli . Zastanawiałam sie na tymi podkładami:
1. Make up for ever Hd
2.Dermablend vichy
3.Estee lauder double wear
4. Revlon colorstay
5.Dermacol

I nie wiem sama co wybrać , albo może coś innego zakupic . Może któraś z was używała jakiś podkład który wymieniłam i by doradziłaa .
Z góry dziękuje
aga252555 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 17:01   #977
dobbinka
Zakorzenienie

Dot.: Pomocyy podkład !

ile jeszcze wątków założysz?
dobbinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 17:03   #978
aga252555
Przyczajenie

30
Stary 2014-02-09, 17:15   #979
dobbinka
Zakorzenienie

Używałam wszystkich, ale się wiedzą nie podzielę, skoro jesteś taka 'zabawna".
dobbinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 17:47   #980
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aga252555 Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić jakiś podkład który bardzo dobrze matuje i zakryje mi te niedoskonałości . Cena dla mnie nie gra roli . Zastanawiałam sie na tymi podkładami:
1. Make up for ever Hd
2.Dermablend vichy
4. Revlon colorstay
5.Dermacol

I nie wiem sama co wybrać , albo może coś innego zakupic . Może któraś z was używała jakiś podkład który wymieniłam i by doradziłaa .
Z góry dziękuje
Dermablend i Revlon to moje najmniej ulubione podklady ever.
Dermacol trudno oceniać w kategorii podklady. Ma ogromne ilości parafiny z pewnością nie są one polecane dla skóry trądzikowej i takiej z rozszeżonymi porami bo zapychać będzie niemal z pewnością. Dodatkowo wyglądać w miarę ok to on może na 16 letniej idealnej cerze. Podkreślił wszystko co chcesz ukryć,zakryje jedynie przebarwienia, wszelkie suchości,załamania skóry bardzo wyolbrzymi.

Estee lauder bardzo lubię choć używam okazjonalnie.
Z pierwszym nie miałam styczności.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-02-09 o 18:08
Stary 2014-02-09, 18:45   #981
aga252555
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
Używałam wszystkich, ale się wiedzą nie podzielę, skoro jesteś taka 'zabawna".

Poprostuu zapytałaś się tak jakby ci to przeszkadzałoo
Stary 2014-02-09, 19:40   #982
Friese
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez aga252555 Pokaż wiadomość
1. Make up for ever Hd
2.Dermablend vichy
4. Revlon colorstay
5.Dermacol

Z góry dziękuje
moj problem to czerwona skora wiec musze miec mega krycie.
ja szukalam dlugo, w chwili obecnej najlepsze polaczenie dla mnie to: revlon colorsay + dermacol
colorstay trroche zmienil sklad w zeszlym roku, nie jest juz tak dobry.
a sam dermacol to porazka bo zapcha i jest strasznie ciezki i nie radze Ci go uzywac samego.

ja uzywam 150 buff revlona + ciemny dermacol, i zima daje mniej dermacola a latem wiecej bo jest bardzo brazowy

moim zdaniem to super rozwiazanie
40 zl revlon na allegro, polecam Ci s_kaniszczak, ma 100% oryginały. A dermacol kupuje w malej drogerii u siebie za jakies 25 zl. Dermacol starcza mi na spokojnie 12 mcy. Revlon na ok 1,5 mca.

Inna opcja, widzialas to? Ma swietne oceny, jeszcze nie uzyawalam
Diadem, Long Lasting Foundation with Squalane (Długotrwały podkład ze skwalanem)
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=51233&next=1

I tzrecia opcja: INGRID ma b. fajny fluid, super kryje chetnie go zamieniam z revlonem. Tylko revlon idealnie mi sie wtapia w skore, a ingrid czasem robi maske...
Ale moze u Ciebie bedzie akurat b. dobry

I bardzo fajny jest PERFECTA, w sloiczku, b. dobre krycie, mimo ze 4 odcienie tylko.
Stary 2014-02-09, 21:22   #983
Faoiltiarne
Raczkowanie

Moje drogie, potrzebuję konkretnych konsultacji odnośnie podkładu dla mojej mamy. Nie potrafię jej pomóc, bo sama takowych nie używam i nie mam na ten temat bladego pojęcia.
Otóż, potrzebny jest podkład dla kobiety 57 letniej, skóra sucha, widoczne pory, zmarszczki i niestety obwisłości, których moje mama nienawidzi i chce jakoś zamaskować. Jest szczupła i ma pociągłą twarz, więc ta obwisła i nieco pomarszczona skóra jest bardzo widoczna, zwłaszcza w okolicy ust gdzie już zaczynają się policzki.
Do tej pory używała podkładu Maybelline Affinitone, ale jest on dla niej za ciężki, widać go na twarzy, podkreśla zmarszczki, wygląda sztucznie. Do tego ciężko dobrać kolor, bo to cholerstwo strasznie ciemnieje. Zależy mi na tym, żeby osiągnąć efekt naturalny i jako bonus ograniczyć widoczność zmarszczek. Wydaje mi się, że większość tego typu kosmetyków jest nastawiona na maskowanie niedoskonałości typu pryszcze na młodej jędrnej skórze. Przy starszej cerze trzeba innego rodzaju maskowania, do tego kosmetyk nie może gromadzić się w zmarszczkach.
Jeśli macie jakieś sugestie to bardzo proszę o podzielenie się nimi, chętnie podejmę trop jeśli tylko ktoś mi nada kierunek Teraz zupełnie nie wiem od czego zacząć, latam po drogeriach i żebrzę o próbki, ale przecież wszystkiego nie da się przetestować. Może to w ogóle bez sensu i powinnam wziąć na cel marki apteczne albo sypkie minerały? Nawet nie bardzo wiem o czym mówię, strzelam w ciemno
Faoiltiarne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 19:04   #984
ania10zg
Rozeznanie

Dot.: Odpowiedni podkład a praca

Cytat:
Napisane przez melancholia 28 Pokaż wiadomość
A mogłybyście polecić jakiś dobry korektor?

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:00 ----------

Tak, utrwalam makijaż pudrem,nie daloby rady bez, ponieważ strefa T dość mocno się błyszczy.
Oczywiście wiem, że nie ma podkładu idealnego, a podałam podkłady dla przykładu, które stosuje , żebyście poleciły mi coś pośrodku- podkład nie za lekki i nie za ciężki? Nie mam za bardzo z tym doświadczenia... Muszę uważać z doborem podkładu, tak samo jak kremów, gdyż łatwo bardzo jest moją cerę "zapchać". Gdu używam lekkich kremów i podkładów uwidaczniają się skórki, gdy za ciężkich- wychodzą podskórne gule i nasila się świecenie. Taka specyfika skóry mieszanej....

---------- Dopisano o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

To pewnie nie byłby zły pomysł czytałam,że są to świetne kosmetyki muszę się zmobilizować i poszperać w necie. Dziękuję za podpowiedź.
Ja polecam Bourjois 123 (przy Revlon 180 mam nr 52 na zime, 53 lato). Teraz uzywam Flower Perfection, ale on tworzy bardziej taka szpachle i po ok. 6h juz strefa T wyglada nie zaciekawie, nierownomiernie schodzi. 123 wyglada lepiej.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ania10zg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 15:11   #985
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Faoiltiarne Pokaż wiadomość
Moje drogie, potrzebuję konkretnych konsultacji odnośnie podkładu dla mojej mamy. Nie potrafię jej pomóc, bo sama takowych nie używam i nie mam na ten temat bladego pojęcia.
Otóż, potrzebny jest podkład dla kobiety 57 letniej, skóra sucha, widoczne pory, zmarszczki i niestety obwisłości, których moje mama nienawidzi i chce jakoś zamaskować. Jest szczupła i ma pociągłą twarz, więc ta obwisła i nieco pomarszczona skóra jest bardzo widoczna, zwłaszcza w okolicy ust gdzie już zaczynają się policzki.
Do tej pory używała podkładu Maybelline Affinitone, ale jest on dla niej za ciężki, widać go na twarzy, podkreśla zmarszczki, wygląda sztucznie. Do tego ciężko dobrać kolor, bo to cholerstwo strasznie ciemnieje. Zależy mi na tym, żeby osiągnąć efekt naturalny i jako bonus ograniczyć widoczność zmarszczek. Wydaje mi się, że większość tego typu kosmetyków jest nastawiona na maskowanie niedoskonałości typu pryszcze na młodej jędrnej skórze. Przy starszej cerze trzeba innego rodzaju maskowania, do tego kosmetyk nie może gromadzić się w zmarszczkach.
Jeśli macie jakieś sugestie to bardzo proszę o podzielenie się nimi, chętnie podejmę trop jeśli tylko ktoś mi nada kierunek Teraz zupełnie nie wiem od czego zacząć, latam po drogeriach i żebrzę o próbki, ale przecież wszystkiego nie da się przetestować. Może to w ogóle bez sensu i powinnam wziąć na cel marki apteczne albo sypkie minerały? Nawet nie bardzo wiem o czym mówię, strzelam w ciemno
Najlepiej poszukać wśród podkładów przyznaczonych i produkowanych z myślą o osobach w wieku wyższym niż 25-30 lat.
Większość z nich jest jednak droga,nie wiem jaki przedział cenowy Cię interesuje ale mogę napisać co sprawdza się u mojej mamy i czego jednocześnie sama używam ( bądź używałam).

KWC mojej mamy i w mojej ocenie po prostu jeden z lepszych podkładów ever to Kanebo Sensai Cellular Performance. Bardzo dobre krycie połączone z lekkością ,rozświetleniem i nawilżeniem. B.dobry.

Kolejnym podkładem jest Guerlain Gold. Również dobry choć przegrywa z tym pierwszym.

Warto też zwrócić uwagę na lekkie podklady rozświetlające. Zwłaszcza biorąc pod uwagę zwiotczenia. Nie wiem jak to wygląda ale teoretycznie im lżej tym lepiej.

Podkład nie ukryje obwisłości. Nie ma cudów. Oczywiście dobrze wykonany makijaż może zdecydowanie poprawić wygląd ( i samopoczucie) ale w miejscach gdzie skóra jest obwisła i pokrywają ja zmarszczki nawet najlepszy podkład może się brzydko zbierać więc istotne by podkład miał maksymalnie lekką konsystencję.

Warto poszukać, poszperać i zainwestować w coś faktycznie konkretnego.
Zawsze to lepiej niż kupować 5 tańszych podkładów i nie wykorzystać ich bo się nie nadają.

Na wizażu jest chyba forum (grupa)40+ . Myślę ze warto poczytać co proponują i czego używają dziewczyny.

Jeżeli będziesz zainteresowana lekkimi i rozswietlającymi podkladami to mogę zrecenzować kilka które ładnie wyglądają na mojej mamie ( lat 49 lekkie zwiotczenia,utrata elastyczności skóry, lekkie przebarwienia, bez widocznych porów)

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-02-14 o 15:19
Stary 2014-02-15, 13:30   #986
Faoiltiarne
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Najlepiej poszukać wśród podkładów przyznaczonych i produkowanych z myślą o osobach w wieku wyższym niż 25-30 lat.
Większość z nich jest jednak droga,nie wiem jaki przedział cenowy Cię interesuje ale mogę napisać co sprawdza się u mojej mamy i czego jednocześnie sama używam ( bądź używałam).

KWC mojej mamy i w mojej ocenie po prostu jeden z lepszych podkładów ever to Kanebo Sensai Cellular Performance. Bardzo dobre krycie połączone z lekkością ,rozświetleniem i nawilżeniem. B.dobry.

Kolejnym podkładem jest Guerlain Gold. Również dobry choć przegrywa z tym pierwszym.

Warto też zwrócić uwagę na lekkie podklady rozświetlające. Zwłaszcza biorąc pod uwagę zwiotczenia. Nie wiem jak to wygląda ale teoretycznie im lżej tym lepiej.

Podkład nie ukryje obwisłości. Nie ma cudów. Oczywiście dobrze wykonany makijaż może zdecydowanie poprawić wygląd ( i samopoczucie) ale w miejscach gdzie skóra jest obwisła i pokrywają ja zmarszczki nawet najlepszy podkład może się brzydko zbierać więc istotne by podkład miał maksymalnie lekką konsystencję.

Warto poszukać, poszperać i zainwestować w coś faktycznie konkretnego.
Zawsze to lepiej niż kupować 5 tańszych podkładów i nie wykorzystać ich bo się nie nadają.

Na wizażu jest chyba forum (grupa)40+ . Myślę ze warto poczytać co proponują i czego używają dziewczyny.

Jeżeli będziesz zainteresowana lekkimi i rozswietlającymi podkladami to mogę zrecenzować kilka które ładnie wyglądają na mojej mamie ( lat 49 lekkie zwiotczenia,utrata elastyczności skóry, lekkie przebarwienia, bez widocznych porów)
Bardzo dziękuję za odpowiedź Podkłady typu Kanebo czy Guerlain raczej odpadają, mama nigdy nie wyda takiej kwoty na kosmetyk. Przedział cenowy 50 - 80, max 100 jeśli ją przekonam, ale wątpię, bo w tej chwili jest u nas krucho z finansami.
Wiem, że podkład nie sprawi cudu, ale liczę na to, że przynajmniej nie będzie podkreślał tej wiotkiej skóry i porów, tak jak robił dotychczasowy. Myślę, że lekki i rozświetlający podkład byłby w sam raz, tylko który?
Faoiltiarne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 16:53   #987
Ann221
Rozeznanie

Problem z podkładami.

Cześć, mój problem polega na tym, że nie mogę dobrać odpowiedniego podkładu. Jestem blada, ale w tonacji ciepłej. Póki co wszystkie podkłady, które rzekomo miały mieć żółte tony lub neutralne, sprawiały że moja twarz była wściekle różowa. Używałam :
- Lirene City Matt 204
- Maybelline Affinitone 03 Light Sandbeige
- Annabelle Minerals Golden Fairest
- Bell Illumi-Corrector 01 Light Beige
- Bourjois Healthy Mix 51
- Pierre Rene Skin Balance 20

Co do ostatniego podkładu Pierre Rene to naczytałam się masę opinii i dziewczyny pisały, że wpada w żółte tony, dla niektórych był nawet za żółty. Kupiłam, nałożyłam i co ? paskudnie różowa twarz ! Jestem już w całkowitej kropce, dlaczego tak się dzieje ? Ma któraś z Was też taki problem ?
Stary 2014-02-15, 17:44   #988
NomadSoul
Rozeznanie

Dot.: Problem z podkładami.

Cytat:
Napisane przez Ann221 Pokaż wiadomość
Cześć, mój problem polega na tym, że nie mogę dobrać odpowiedniego podkładu. Jestem blada, ale w tonacji ciepłej. Póki co wszystkie podkłady, które rzekomo miały mieć żółte tony lub neutralne, sprawiały że moja twarz była wściekle różowa. Używałam :
- Lirene City Matt 204

Co do ostatniego podkładu Pierre Rene to naczytałam się masę opinii i dziewczyny pisały, że wpada w żółte tony, dla niektórych był nawet za żółty. Kupiłam, nałożyłam i co ? paskudnie różowa twarz ! Jestem już w całkowitej kropce, dlaczego tak się dzieje ? Ma któraś z Was też taki problem ?
Też zastanawiałam się nad Pierre Rene Skin Balance 20, w internecie swatche wyglądają na bardzo ładne - jaśniutkie. Szkoda ze stacjonarnie jest ciężko go dostać, internetowo w ciemno podkładu nie kupie !

A co do Twojego problemu, może puder którym utrwalasz podkład zmienia jego odcień?!
Stary 2014-02-15, 17:46   #989
Cos_
Zakorzenienie

Dot.: Problem z podkładami.

Cytat:
Napisane przez Ann221 Pokaż wiadomość
- Lirene City Matt 204

Przecież Skin Balance ma żółte tony to samo Bourjois może nie masz ciepłej tonacji.?
Cos_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 17:47   #990
Ann221
Rozeznanie

Puder tu nie ma nic do rzeczy bo zazwyczaj i tak go nie używam.
Cos_ na pewno nie mam chłodnej.

Edytowane przez Ann221
Czas edycji: 2014-02-15 o 17:49
Ann221 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
3in1, affinitone pharmaceris, all day flawless, astor loreal, baza, błyszczenie sie skóry, bourjois 123, bourjois healthy mix, brzoskwiniowy, cena, cera, cera atopowa, cera mieszana, cera młoda, cera naczyniowa, cera podkład jaki, cera sucha, cera tłusta, cera trądzikowa, chanel, dobór, fluid, fluid kryjący, fluid twarz uroda pomoc, fluidy, glow, ideał, inny podkład, jakość, jasna cera, kompakt, kosmetyki, krem, krem bb, krycie, kryjąco-matujący, kryjący, który, lancome, lato, lekki podklad, lepszy, luminizer, mac, makeup, makiajaż, makijaz, makijaz dzienny, makijaż, makijaż do szkoły, makijaż ślubny, matujący, maxfactor, maybelline dream matte, mieszana cera, młoda cera, naturalny look, niedoskonałości, odcienie, odcień, odpowiednik, podklad, podklad kryjący, podklad matujący, podklady, podkład, podkład do jasnej cery, podkład idealny, podkład jasny, podkład kryjacy, podkład kryjący, podkład matujący, podkład mineralny, podkład na cały dzień, podkład revlon color stay, podkład się waży, podkłady, podkłady kryjące, pomarańczowa twarz, pomoc, pomocy, pomocy !, puder, puder jaki, retinoidy, revlon, revlon colorstay, revlon180, rimmel, rozszerzone pory, różowa twarz, sand, skóra sucha, strefa t, sucha skóra, sucha skóra twarz, suche skórki, ślub, tłusta, tłusta cera, tłusta cera trądzik, trądzik, trwałość, twarz, uroda, uroda . twarz, wypryski, zamienniki, zima, złuszczanie naskórka, żółty

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości