Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 37 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 16 84,21%
Pudry? 7 36,84%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 19. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-03-11, 17:43   #1081
Friese
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez AlterEgoo Pokaż wiadomość
To mnie czasami gubi, bo widzę kilka złych opinii na tle reszty dobrych i już mam takie zboczenie, że nie kupię, bo zły

poczytaj o tym: Nivea, Extreme Resist Make-up (Podkład o przedłużonej twałości)
Stary 2014-03-11, 17:44   #1082
Ingran
Psycho

To pozbądź się tego dla każdego co innego, żaden produkt nie ma samych pozytywów
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 21:48   #1083
AlterEgoo
Raczkowanie

doskonale o tym wiem, ale to już chyba taka moja natura
AlterEgoo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 06:42   #1084
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie

Dot.: Jaki podkład ?

Cytat:
Napisane przez Osiemnastka0504 Pokaż wiadomość
Polecam podkład Bourjois Flower Perfection, ja zapłaciłam za niego 65zł. Bardzo dobrze kryje i wytrzymuję cały dzień na twarzy.
Milam i nie polecam ,skora pod tym podkladem dusi sie...po czasie zapycha i powoduje wieksze problemy ze skora..i te wykonczenie takie zbyt maziste...
Czlowiek Istota Marna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 15:45   #1085
martak91
Raczkowanie

Witam, potrzebuje Waszej pomocy.

Szukam idealnego podkładu.
Moja cera: (wiek 20l)
-jasna karnacja
-delikatna skóra
-mieszana? porąbana? W strefie T w ciągu dnia zaczynam się strasznie świecić choć jednocześnie mam sporo suchych skórek
-niedoskonałości (często mi coś wyskoczy, teraz jest OK ale zostały przebarwienia/czerwone małe plamki po np. wyciskaniu pryszczy itp)

Z jednej strony zależy mi na tym, by podkład nie obciążał mojej twarzy, nie zapychał, nie chcę Nabawić się nowych problemów skórnych, a drugiej mam te cholerne niedoskonałości i potrzebuję krycia.

Do tej pory używałam revlon colorstay, jakiś z avon i maybelline +jako korektor vichy dermablend, który mam już ponad rok.
Pewna kosmetyczka powiedziała mi, że używam za ciężkich kosmetyków jak na moją buźkę i poleciła podkład dla cery wrażliwej iwostin.

POMOCY

Edytowane przez martak91
Czas edycji: 2014-03-13 o 15:48
martak91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 16:31   #1086
Star90
Zakorzenienie

GG do Star90

Cera problemowa nie lubi ciężkich kosmetyków.
Nie wyciskaj syfków !!! to po pierwsze.
Po drugie polecam podkład jeżeli chodzi o wyższą półkę Estee Lauder Double Wear Light - jest lekki i kryje zaczerwienienia. A na idealne wykończenie polecam Ci vichy dermablend setting powder - puder sypki - pisałam o nim recenzje na moim blogu wczoraj ( link w podpisie) . Jest transparentny, zrobi ci dobry mat na buzi, można robic nim spokojnie poprawki w ciągu dnia, nie jest komedogenny.
Stary 2014-03-13, 16:48   #1087
martak91
Raczkowanie

Dzięki wielkie, dużo czytałam o double wear ale na razie nie mogę sobię na niego pozwolić coś w bardziej przystępnej cenie?
Stary 2014-03-13, 17:29   #1088
Star90
Zakorzenienie

GG do Star90

Cytat:
Napisane przez martak91 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie, dużo czytałam o double wear ale na razie nie mogę sobię na niego pozwolić coś w bardziej przystępnej cenie?
tu niestety Ci nie pomogę. Ale może coś z apteki.. la roche posay mineral
Stary 2014-03-13, 18:21   #1089
NomadSoul
Rozeznanie

Cytat:
Witam, potrzebuje Waszej pomocy.

Szukam idealnego podkładu.
Moja cera: (wiek 20l)
-jasna karnacja
-delikatna skóra
-mieszana? porąbana? W strefie T w ciągu dnia zaczynam się strasznie świecić choć jednocześnie mam sporo suchych skórek
-niedoskonałości (często mi coś wyskoczy, teraz jest OK ale zostały przebarwienia/czerwone małe plamki po np. wyciskaniu pryszczy itp)

Z jednej strony zależy mi na tym, by podkład nie obciążał mojej twarzy, nie zapychał, nie chcę Nabawić się nowych problemów skórnych, a drugiej mam te cholerne niedoskonałości i potrzebuję krycia.

Do tej pory używałam revlon colorstay, jakiś z avon i maybelline +jako korektor vichy dermablend, który mam już ponad rok.
Pewna kosmetyczka powiedziała mi, że używam za ciężkich kosmetyków jak na moją buźkę i poleciła podkład dla cery wrażliwej iwostin.

POMOCY
A ten podkład polecony od kosmetyczki Ci się nie sprawdza? może tylko korektor dokup typu kamuflaż i nakładaj tylko na przebarwienia, a na całą buzie coś lekkiego, bo to faktycznie nie ma co całej buzi codziennie ciężkim podkładem obciążać.
Stary 2014-03-13, 20:35   #1090
Magication
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 2
Dot.: Jaki podkład polecacie ?

Ja polecam gorąco Estee Lauder Double Wear. Na moim profilu znajdziecie moją poradę w tym temacie lub na magicationstyle.blog.pl
Stary 2014-03-13, 21:10   #1091
ania164
Przyczajenie

Ja polecam Mary Kay time wise. Sama mam cere z przebarwieniami i niedoskonałościami a Mary Kay jako jeden z niewielu ładnie wszystko pokrywa. Jest bardzo trwaly i dzięki niemu w końcu nie mam świecącej twarzy. Ma lekka konsystencję i dobrze się rozprowadza. Bardzo polecam. Wcześniej używalam Vichy dermabled również świetnie kryje ale jeśli masz tłustą cere to niestety odpada:-/
ania164 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 22:36   #1092
martak91
Raczkowanie

jeszcze nie wypróbowałam Iwostinu ale chyba go jutro kupię +korektor bo dermablend już się kończy zobaczę jak wyjdzie, na lato nie chcę obciążać buzi a iwostin ma też spory filtr. Dziewczyny jakie opinie o tym podkładzie?
Stary 2014-03-13, 22:46   #1093
NomadSoul
Rozeznanie

Cytat:
jeszcze nie wypróbowałam Iwostinu ale chyba go jutro kupię +korektor bo dermablend już się kończy zobaczę jak wyjdzie, na lato nie chcę obciążać buzi a iwostin ma też spory filtr. Dziewczyny jakie opinie o tym podkładzie?
Ja nic nigdy z Iwostinu nie miałam tak że niestety nie pomogę.
Stary 2014-03-13, 22:46   #1094
Star90
Zakorzenienie

GG do Star90

Ja tez niestety nie pomogę jesli chodzi o iwostin

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2014-03-14, 04:22   #1095
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
U mnie było b.słabo.

Blog poświęcony wyłącznie podkładom
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 13:11   #1096
martak91
Raczkowanie

co z nim nie tak?
Stary 2014-03-14, 20:21   #1097
Loyd
Zakorzenienie

Zapychał, dość intensywnie ;/

Stary 2014-03-15, 07:25   #1098
angrbotha
Raczkowanie

GG do angrbotha

Mnie nie zapchał, latem byłam z niego nawet zadowolona z tym, że ja nie nakładam podkładu o 7 rano i nie zmywam go o 23, a jak już zmywam to bardzo dokładnie. Nie miałam z nim większych problemów, jedyna taka duża wada to to, że ciemnieje. Poproś o próbkę w aptece
Stary 2014-03-16, 16:10   #1099
201607111047
Konto usunięte

Witajcie Dziewczyny!

Robię makijaż od kilku lat, jednak dobranie odpowiedniego podkładu to nie lada wyzwanie, szczególnie z moją cerą.
- Mam cerę tłustą. Gdy nie robię regularnych peelingów, to nawet na nosie i czole potrafię mieć suche skórki...
- Mam trądzik. Są dni lepsze i gorsze, ponadto mam bardzo rozszerzone pory, które łatwo się zapychają.
- Kolor.... mam bardzo jasną karnację, różowymi policzkami, więc jestem typem chłodnym. Także wiem, że wszelkie podkłady w tonacji różowej odpadają.
- Kolejny problem to taki, że moja twarz ma niejednolity koloryt. Na czole, przy włosach i skroniach podkłady są za ciemne. Jeśli kolor pasuje do skroni, rozprowadzę go po twarzy, to wyglądam jak trup. Jeśli dopasuję podkład do policzków i żuchwy, na skroniach jest za ciemny

Używam Revlona Color Stay, ale dobrałam zły odcień, mam 180, który jest za ciemny. Stosuję go wtedy, gdy mam dużo zmian trądzikowych na skórze, bo bardzo dobrze kryje, ale trochę tworzy efekt maski. Jego działanie matujące jest genialne, gorzej z doborem koloru.
Oczywiście wiele innych podkładów też używałam, ale żaden nie dawał tak dobrego matu jak Revlon.

Bardzo proszę was o pomoc!
201607111047 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 16:15   #1100
Ingran
Psycho

Dobieraj podkład do szyi..
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 17:00   #1101
SouthEater
ciepłe kluchy

Może i ja znajdę pomoc

Cena - do 2 stów.

Szukam podkładu. Długotrwałego. Broń Boże matującego. Dlaczego? Bo każdy matujący podkład, albo zawierający w sobie coś matującego, po krótszym lub dłuższym czasie jakby oddziela właśnie tą pudrową warstwę na twarzy i wyglądam jakby wetknęła twarz w beczkę z cynamonem. Wolę się świecić jak psu ... niż wyglądać jak ciasteczkoludek.

Uwielbiam wykończenie satynowe. Kocham Lingerie de Peau. Lubię też Bourjois Healthy Mix Serum (wersja standardowa przy rozcieraniu między palcami sprawia dla mnie wrażenie, że ma ten taki puder, zresztą moja koleżanka go używa i widać po niej, że coś ma ), ale chciałabym coś bardziej kryjącego.

Ogólnie mam cerę mieszaną - lekko przetłuszczającą się strefę T, suche policzki. Na brodzie mam aktualnie wysypisko, a że jest dodatkowo przesuszona, to korektory wyglądają jak... I dlatego też nie chcę czegoś stricte matującego i nie chcę się też bawić w sto podkładów na sto innych miejsc na twarzy.

Dumam nad True Matchem, Flower Perfection, Lumi Magique, Bell Illumi, Everlastingiem Clarinsa, Pro Longwearem :<
SouthEater jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 17:59   #1102
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SouthEater Pokaż wiadomość
Może i ja znajdę pomoc

Cena - do 2 stów.

Szukam podkładu. Długotrwałego. Broń Boże matującego. Dlaczego? Bo każdy matujący podkład, albo zawierający w sobie coś matującego, po krótszym lub dłuższym czasie jakby oddziela właśnie tą pudrową warstwę na twarzy i wyglądam jakby wetknęła twarz w beczkę z cynamonem. Wolę się świecić jak psu ... niż wyglądać jak ciasteczkoludek.

Uwielbiam wykończenie satynowe. Kocham Lingerie de Peau. Lubię też Bourjois Healthy Mix Serum (wersja standardowa przy rozcieraniu między palcami sprawia dla mnie wrażenie, że ma ten taki puder, zresztą moja koleżanka go używa i widać po niej, że coś ma ), ale chciałabym coś bardziej kryjącego.

Ogólnie mam cerę mieszaną - lekko przetłuszczającą się strefę T, suche policzki. Na brodzie mam aktualnie wysypisko, a że jest dodatkowo przesuszona, to korektory wyglądają jak... I dlatego też nie chcę czegoś stricte matującego i nie chcę się też bawić w sto podkładów na sto innych miejsc na twarzy.

Dumam nad True Matchem, Flower Perfection, Lumi Magique, Bell Illumi, Everlastingiem Clarinsa, Pro Longwearem :<
Myślę że Everlasting odpada bo to podkład matujący. Typowo.
Na skórze przesuszonej nie będzie dobrze wyglądał.

Jeżeli jesteś fanką wspomnianego lingerie de pau którego i ja b.lubię to może spodoba Ci się Chanel Lumiere LongLasting ?? Wspaniale wygląda na twarzy. Długo miałam o nim średnie zdanie ale sprawował się źle ze względu na serum które pod niego używałam. Sam podkład wygląda pięknie i naturalnie. Daje lekkie glow ALE nie zmienia się na twarzy cały dzień ( no ok do 7 h). Równie fajnym podkładem i umożliwiającym stopniowanie krycia ( można nakładać warstwowo) jest nude z Diora. Trzyma skórę w ryzach ale jest delikatny dodatkowo ma zerowy wpływ na skórę. Nie przesusza nie zapycha ,nic z tych rzeczy.
Fajny jest też Long Lasting od YSL naturalne wykończenie lekki mat. Kryje na poziomie Guerlaina ale trzyma się fajnie bardzo długo.
Ewentualnie poczciwy DW light... Nigdy mnie nie zawiódł ...

Stary 2014-03-16, 19:25   #1103
Noir_noir
Raczkowanie

Dziewczyny, próbuję zebrać podkłady do mojego mocno początkującego kufra i chciałabym iść w MF lasting perfomance i Revlona, mogłybyście mi doradzić najbardziej uniwersalne odcienie na początek i z Revlona czy lepiej będzie dla cery suchej czy mieszanej? Wydaje mi się, że z R odcienie 150 i 180 a z MF 100,102 i 105/6 ale przy MF głupieję całkiem bo ze swtachy i na moim ręku i tych internetowych jakieś cuda wychodzą... No i różnice w odcieniach ciepłych i chłodnych, a nie mogę pozwolić sobie póki co na kupno 10 różnych... Wolałabym ok 5-6 max
Noir_noir jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 19:27   #1104
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Noir_noir Pokaż wiadomość
Dziewczyny, próbuję zebrać podkłady do mojego mocno początkującego kufra i chciałabym iść w MF lasting perfomance i Revlona, mogłybyście mi doradzić najbardziej uniwersalne odcienie na początek i z Revlona czy lepiej będzie dla cery suchej czy mieszanej? Wydaje mi się, że z R odcienie 150 i 180 a z MF 100,102 i 105/6 ale przy MF głupieję całkiem bo ze swtachy i na moim ręku i tych internetowych jakieś cuda wychodzą... No i różnice w odcieniach ciepłych i chłodnych, a nie mogę pozwolić sobie póki co na kupno 10 różnych... Wolałabym ok 5-6 max
102 LP to chyba dobry odcień dla przeciętnego kolorytu skóry, nie za jasny i nie za ciemny.

Stary 2014-03-16, 20:23   #1105
SouthEater
ciepłe kluchy

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Myślę że Everlasting odpada bo to podkład matujący. Typowo.
Na skórze przesuszonej nie będzie dobrze wyglądał.

Jeżeli jesteś fanką wspomnianego lingerie de pau którego i ja b.lubię to może spodoba Ci się Chanel Lumiere LongLasting ?? Wspaniale wygląda na twarzy. Długo miałam o nim średnie zdanie ale sprawował się źle ze względu na serum które pod niego używałam. Sam podkład wygląda pięknie i naturalnie. Daje lekkie glow ALE nie zmienia się na twarzy cały dzień ( no ok do 7 h). Równie fajnym podkładem i umożliwiającym stopniowanie krycia ( można nakładać warstwowo) jest nude z Diora. Trzyma skórę w ryzach ale jest delikatny dodatkowo ma zerowy wpływ na skórę. Nie przesusza nie zapycha ,nic z tych rzeczy.
Fajny jest też Long Lasting od YSL naturalne wykończenie lekki mat. Kryje na poziomie Guerlaina ale trzyma się fajnie bardzo długo.
Ewentualnie poczciwy DW light... Nigdy mnie nie zawiódł ...
Dziękuję za propozycje, ale czy mogłabyś podać linki do nich? Bo prawdę mówiąc wyszukiwarka nie wypluwa mi ani jednego podkładu, którego nazwę podajesz Wiem tylko o którego Nude z Diora podajesz, bo czaję się na niego od czasu premiery
Chyba że masz na myśli MAT LUMIERE Chanela i Teint Resist YSLa
Stary 2014-03-16, 20:25   #1106
Cos_
Zakorzenienie

Cytat:
Może i ja znajdę pomoc

Cena - do 2 stów.

True Matcha mogę Ci wysłać odlewki,tylko nie wiem jaki odcień ciebie interesuje. Jak jakiś jasny pomogę jeśli z ciemniejszych niestety nie
Stary 2014-03-16, 20:31   #1107
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję za propozycje, ale czy mogłabyś podać linki do nich? Bo prawdę mówiąc wyszukiwarka nie wypluwa mi ani jednego podkładu, którego nazwę podajesz Wiem tylko o którego Nude z Diora podajesz, bo czaję się na niego od czasu premiery
Chyba że masz na myśli MAT LUMIERE Chanela i Teint Resist YSLa
Tak chodziło mi o nude i o YSL Teint Resist ale broń Boże nie o mat Lumiere bo to katastrofa. Chodziło mi o ten podkład http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=47516

Na moim profilu KWC sa recenzje wszystkich tych podkładów...choć ta od Chanel jest nieaktualna, muszę mu podnieść notę

Stary 2014-03-16, 20:41   #1108
Star90
Zakorzenienie

GG do Star90

Ja polecam estee lauder DW light, mac studio fix i do tego matujacy vichy detmablend puder sypki

Stary 2014-03-17, 10:20   #1109
kasiamakeup
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Skin Balance Pierre Rene
Catrice Photofinish
Dermacol ( kiedyś tego podkładu używały nasze mamy był bardzo cięzko dostępny jest strasznie ciężki ale dobrze robi jako kamuflaż na np wypryski czy coś takiego ) a dodatkowo jakiś jeszcze podkład lekki do wyrównania kolorytu cery np Rimmel Match perfection i mamy świetne krycie dzięki dermacolowi i wyrównany koloryt dzięki rimmelowi Ja akurat teraz uzywam tego połączenia i jestem bardzo zadowolona

Pozdrawiam ; *

ZAPRASZAM NA MOJEGO MAKIJAŻOWEGO BLOGA
kasiamakeup jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 18:28   #1110
SouthEater
ciepłe kluchy

Cytat:
Napisane przez Cos_ Pokaż wiadomość
True Matcha mogę Ci wysłać odlewki,tylko nie wiem jaki odcień ciebie interesuje. Jak jakiś jasny pomogę jeśli z ciemniejszych niestety nie
Dzięki za propozycję Znalazłam dziś w Rossmannie odcień W1, szaleństwo, co się dzieje z tym krajem?! Interesowałaby mnie właśnie chyba najbardziej W1, może N1, ewentualnie C1 (mam za ciemnego Guerlaina aktualnie i chciałabym go z czymś wymieszać dopóki nie złapię słońca).

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Tak chodziło mi o nude i o YSL Teint Resist ale broń Boże nie o mat Lumiere bo to katastrofa. Chodziło mi o ten podkład http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=47516

Na moim profilu KWC sa recenzje wszystkich tych podkładów...choć ta od Chanel jest nieaktualna, muszę mu podnieść notę
OK, popatrzę w sobotę w Sephorach, Douglasach i innych
A co myślisz o Clarins Extra Firming? Znasz?

Cytat:
Napisane przez Star90 Pokaż wiadomość
Ja polecam estee lauder DW light, mac studio fix i do tego matujacy vichy detmablend puder sypki

Komuś szczególnemu polecasz, czy to taki zestaw uniwersalny?
Odpowiedz

Tagi
3in1, affinitone pharmaceris, all day flawless, astor loreal, baza, błyszczenie sie skóry, bourjois 123, bourjois healthy mix, brzoskwiniowy, cena, cera, cera atopowa, cera mieszana, cera młoda, cera naczyniowa, cera podkład jaki, cera sucha, cera tłusta, cera trądzikowa, chanel, dobór, fluid, fluid kryjący, fluid twarz uroda pomoc, fluidy, glow, ideał, inny podkład, jakość, jasna cera, kompakt, kosmetyki, krem, krem bb, krycie, kryjąco-matujący, kryjący, który, lancome, lato, lekki podklad, lepszy, luminizer, mac, makeup, makiajaż, makijaz, makijaz dzienny, makijaż, makijaż do szkoły, makijaż ślubny, matujący, maxfactor, maybelline dream matte, mieszana cera, młoda cera, naturalny look, niedoskonałości, odcienie, odcień, odpowiednik, podklad, podklad kryjący, podklad matujący, podklady, podkład, podkład do jasnej cery, podkład idealny, podkład jasny, podkład kryjacy, podkład kryjący, podkład matujący, podkład mineralny, podkład na cały dzień, podkład revlon color stay, podkład się waży, podkłady, podkłady kryjące, pomarańczowa twarz, pomoc, pomocy, pomocy !, puder, puder jaki, retinoidy, revlon, revlon colorstay, revlon180, rimmel, rozszerzone pory, różowa twarz, sand, skóra sucha, strefa t, sucha skóra, sucha skóra twarz, suche skórki, ślub, tłusta, tłusta cera, tłusta cera trądzik, trądzik, trwałość, twarz, uroda, uroda . twarz, wypryski, zamienniki, zima, złuszczanie naskórka, żółty

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości