Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 48 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 16 84,21%
Pudry? 7 36,84%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 19. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-04-28, 10:01   #1411
OlaM
Moderator

Dot.: Cera mieszana

Cytat:
Napisane przez ola220 Pokaż wiadomość
Dzięki Rozumiem. Mam w domu próbkę koloru Sand. Ale niestety odcień mi nie odpowiada. Nic dziwnego jeśli bone jest za ciemny.
Znalazłam coś na allegro zastanawiam sie nad kolorem ecru a desert beige.
Desert Beige nie miałam, ale na pewno będzie ciemniejszy od Ecru. Chyba jednak radziłabym Ci spróbować Ecru .
OlaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 10:10   #1412
gazelaa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
Desert Beige nie miałam, ale na pewno będzie ciemniejszy od Ecru. Chyba jednak radziłabym Ci spróbować Ecru .
Desert beige na pewno jest ciemniejszy mogę zrobić jego zdjęcie.
gazelaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 10:13   #1413
ola220
Raczkowanie

Dziękuje wam. Ok więc zamówię ecru.
Mam jeszcze jedno pytanie:
A jak podkład prezentuje się na zdjęciach? Jak z efektem "białej twarzy"?
ola220 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 10:26   #1414
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuje wam. Ok więc zamówię ecru.
Mam jeszcze jedno pytanie:
A jak podkład prezentuje się na zdjęciach? Jak z efektem "białej twarzy"?
Ta biała twarz to zwykle wina wysokich filtrów DW ma tylko 10 . Ponadto jeśli twarz jest dobrze wymalowana i poruszona różem to twarz nie będzie wyglądać w tym podkladzie płasko i blado.

Blog poświęcony wyłącznie podkładom
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 10:31   #1415
ola220
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Ta biała twarz to zwykle wina wysokich filtrów DW ma tylko 10 . Ponadto jeśli twarz jest dobrze wymalowana i poruszona różem to twarz nie będzie wyglądać w tym podkladzie płasko i blado.
Dzięki. Rozumiem revlon CS ma SPF 15 i jest efekt bladej twarzy. Choć to może wina za ziemistego koloru 150 buff, który posiadam.
Stary 2014-04-28, 10:33   #1416
esy_floresy_20l
Raczkowanie

Pomocy!!

Witam wszystkich
Proszę was o radę bo już ręce załamuję, nie mam bladego pojęcia jaki podkład mam wybrać. Moja cera jest baardzo problematyczna, w strefie T tłusta, na policzkach odstają suche skórki, do tego mam problem z wypryskami, są dni że moja twarz wygląda całkiem ładnie, a są dni ze to po prostu koszmar syfek na syfku... do tego w niektórych miejscach mam widoczne naczynka. Jak na razie nie zapowiada się żebym szybko się tego pozbyła, a to niestety obniża moją samoocenę i odbiera pewność siebie.
Kiedyś nie miałam takiego problemu z trądzikiem, nie znam się na kosmetykach i nie wiem co będzie dla mnie dobre.
Ktoś mi kiedyś polecił podkład Sensique a że był bardzo tani stwierdziłam że czemu by nie spróbować. Używam podkładu Sensique Matt Finish o numerze 201, a do tego puder prasowany Sensigue Matt Finish nr 02. Kiedyś gdy miałam mniejsze problemy z cerą to mi wystarczało, teraz nakładam dwie warstwy podkładu i raczej słabo kryje, do tego matuje moją twarz przez jakieś 30 min
Błagam pomóżcie mi w tej sprawie
esy_floresy_20l jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 11:45   #1417
OlaM
Moderator

Dot.: Pomocy!!

Cytat:
Dzięki. Rozumiem revlon CS ma SPF 15 i jest efekt bladej twarzy. Choć to może wina za ziemistego koloru 150 buff, który posiadam.
Buff jest dość ziemisty i wg mnie to głównie jego odcień, dodatkowo może niedopasowany do Twojego kolorytu skóry, był przyczyną takiego efektu.

Cytat:
Napisane przez esy_floresy_20l Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Proszę was o radę bo już ręce załamuję, nie mam bladego pojęcia jaki podkład mam wybrać. Moja cera jest baardzo problematyczna, w strefie T tłusta, na policzkach odstają suche skórki, do tego mam problem z wypryskami, są dni że moja twarz wygląda całkiem ładnie, a są dni ze to po prostu koszmar syfek na syfku... do tego w niektórych miejscach mam widoczne naczynka. Jak na razie nie zapowiada się żebym szybko się tego pozbyła, a to niestety obniża moją samoocenę i odbiera pewność siebie.
Kiedyś nie miałam takiego problemu z trądzikiem, nie znam się na kosmetykach i nie wiem co będzie dla mnie dobre.
Ktoś mi kiedyś polecił podkład Sensique a że był bardzo tani stwierdziłam że czemu by nie spróbować. Używam podkładu Sensique Matt Finish o numerze 201, a do tego puder prasowany Sensigue Matt Finish nr 02. Kiedyś gdy miałam mniejsze problemy z cerą to mi wystarczało, teraz nakładam dwie warstwy podkładu i raczej słabo kryje, do tego matuje moją twarz przez jakieś 30 min
Ja przetestowałam mnóstwo podkładów (mam cerę mieszaną w kierunku tłustej, stąd mało który podkład jest w stanie dłużej wytrzymać na mojej skórze, bez spływania) i jedyne podkłady, które dobrze kryją i są naprawdę trwałe, to Revlon Colorstay i Estee Lauder Double Wear lub Double Wear Light. Revlon dawno mi się jednak znudził, a przy tym kolejne jego wersje zdaje się są coraz gorsze, więc aktualnie najczęściej sięgam po EL. Z tańszych propozycji niestety nie pomogę, choć z tego, co kojarzę, to Bourjois Flower Perfection jest tu doś polecany, ale wiadomo, że nie na każdej skórze się sprawdzi.
Stary 2014-04-28, 12:23   #1418
ola220
Raczkowanie

Cytat:
Buff jest dość ziemisty i wg mnie to głównie jego odcień, dodatkowo może niedopasowany do Twojego kolorytu skóry, był przyczyną takiego efektu.

Ja przetestowałam mnóstwo podkładów (mam cerę mieszaną w kierunku tłustej, stąd mało który podkład jest w stanie dłużej wytrzymać na mojej skórze, bez spływania) i jedyne podkłady, które dobrze kryją i są naprawdę trwałe, to Revlon Colorstay i Estee Lauder Double Wear lub Double Wear Light. Revlon dawno mi się jednak znudził, a przy tym kolejne jego wersje zdaje się są coraz gorsze, więc aktualnie najczęściej sięgam po EL. Z tańszych propozycji niestety nie pomogę, choć z tego, co kojarzę, to Bourjois Flower Perfection jest tu doś polecany, ale wiadomo, że nie na każdej skórze się sprawdzi.
Pewnie masz rację. A ecru nie jest już taki ziemisty? Bardziej żółty czy różowy?

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

Cytat:
Witam wszystkich
Pamiętaj,że podkłady typu revlon mogą zapychać i pogarszać stan cery.
Byłaś już u dermatologa? Najlepiej jest leczyć i ukrywać.
A i zgadzam się z OlaM. Revlon CS i EL bardzo dobrze kryją i matują.

Edytowane przez ola220
Czas edycji: 2014-04-28 o 12:25
Stary 2014-04-28, 12:30   #1419
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Pewnie masz rację. A ecru nie jest już taki ziemisty? Bardziej żółty czy różowy?

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

Ecru jest neutralny . Ani różowy ani żółty. Zrobię Ci swatch za godzinkę. Teraz lepię pierogi. Ps on zupełnie nie jest ziemisty

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-04-28 o 12:33
Stary 2014-04-28, 12:39   #1420
OlaM
Moderator

Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Czasem mam problem z opisaniem odcienia, ale Ecru na pewno ziemisty nie jest. Nie jest też ani zbyt żółty ani różowy - ja takie odcienie nazywam biszkoptowymi
W sumie to powieliłam wpis Loyd
Stary 2014-04-28, 12:47   #1421
esy_floresy_20l
Raczkowanie

Cytat:

Tak byłam i to nie raz, różne maści jakieś tabletki, nic nie pomaga. Byłam też u kosmetyczki na zabiegu mikrodermabrazji ale efekty były średnie. Nie chodzi mi żeby to był bardzo tani podkład ale też nie mogę sobie pozwolic na taki za 100 zł :/

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2014-04-28, 12:58   #1422
ola220
Raczkowanie

Cytat:
Ecru jest neutralny . Ani różowy ani żółty. Zrobię Ci swatch za godzinkę. Teraz lepię pierogi. Ps on zupełnie nie jest ziemisty
Dzięki W takim razie czekam.

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Cytat:
Czasem mam problem z opisaniem odcienia, ale Ecru na pewno ziemisty nie jest. Nie jest też ani zbyt żółty ani różowy - ja takie odcienie nazywam biszkoptowymi
Dziękuję Zamówiłam już próbkę na allegro. Ciekawe czy będzie pasował.

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Cytat:
Tak byłam i to nie raz, różne maści jakieś tabletki, nic nie pomaga. Byłam też u kosmetyczki na zabiegu mikrodermabrazji ale efekty były średnie. Nie chodzi mi żeby to był bardzo tani podkład ale też nie mogę sobie pozwolic na taki za 100 zł :/

A jakie maści i tabletki konkretnie? Nie znam twojego stanu skóry, ale może przepisywano ci za słabe leki.
Revlon można zamówić online, połowę taniej niż w drogeriach. Kupisz tak za około 35-40 zł.
Stary 2014-04-28, 13:08   #1423
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Ty Olu używasz tych samych kolorów co ja .. Dobrze wiedzieć na przyszłość

Stary 2014-04-28, 13:37   #1424
OlaM
Moderator

Cytat:

Tak jak ola220 możesz zamówić sobie większą próbkę lub tester podkładu EL Double Wear na Allegro. Np. jak kupuje się podkład w wersjii testerowej, to zwykle wychodzi taniej niż pełnowymiarowe opakowanie. Jeśli masz w pobliżu Sephorę lub Douglasa możesz też poprosić tam o próbki.

Cytat:

Dziękuję Zamówiłam już próbkę na allegro. Ciekawe czy będzie pasował.
Koniecznie daj znać .

Cytat:
Ty Olu używasz tych samych kolorów co ja .. Dobrze wiedzieć na przyszłość
W razie czego polecam się
Stary 2014-04-28, 14:17   #1425
esy_floresy_20l
Raczkowanie

Aktualnie teraz w domu mam Klindacin T , Tormentiol , Acnefan punktowo i masc z Ziaji kuracja łagodząca zmiany tradzikowe

Stary 2014-04-28, 14:20   #1426
Loyd
Zakorzenienie

Dodaje . Zdjęcie było robionę w mocno naświetlonym miejscu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (107,8 KB, 41 załadowań)

Stary 2014-04-28, 14:22   #1427
Loyd
Zakorzenienie

I nr koloru
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (134,6 KB, 28 załadowań)

Stary 2014-04-28, 14:36   #1428
ola220
Raczkowanie

Cytat:
I nr koloru
Ślicznie dziękuję. Rzeczywiście neutralny. I nie tak ziemisty jak CS buff. Tylko jakby taki pomarańczowy...
Dam znać jak dojdzie przesyłka z próbką.

Edytowane przez ola220
Czas edycji: 2014-04-28 o 14:37
Stary 2014-04-28, 14:39   #1429
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Ślicznie dziękuję. Rzeczywiście neutralny. I nie tak ziemisty jak CS buff. Tylko jakby taki pomarańczowy...
Dam znać jak dojdzie przesyłka z próbką.
On wpada minimalnie w pomarańc ale nie aż tak jak widać to na zdjęciu i nie widać tego na buzi. Daj znać czy Ci pasował.
Pozdrawiam serdecznie .

Stary 2014-04-28, 14:54   #1430
ola220
Raczkowanie

Cytat:
Aktualnie teraz w domu mam Klindacin T , Tormentiol , Acnefan punktowo i masc z Ziaji kuracja łagodząca zmiany tradzikowe

Tormentiol i Acnefan -stosowałam jeszcze gdy miałam 11 lat i małe problemy, to dość słaby lek. Jeśli kuracja już trochę trwa i nie daje efektów to może zmień dermatologa, albo poproś o coś mocniejszego np. isotrex,epiduo. Albo walcz doustnie antybiotykami.
Ciężko mi jest cokolwiek powiedzieć jak nie wiem jak duży jest twój problem.

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Cytat:
On wpada minimalnie w pomarańc ale nie aż tak jak widać to na zdjęciu i nie widać tego na buzi. Daj znać czy Ci pasował.
Pozdrawiam serdecznie .
Dzięki. Wypróbuje i dam znać. A co myślisz o ivory beige?Na lato możne być za jasny
pozdr

Edytowane przez ola220
Czas edycji: 2014-04-28 o 14:55
Stary 2014-04-28, 15:13   #1431
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Tormentiol i Acnefan -stosowałam jeszcze gdy miałam 11 lat i małe problemy, to dość słaby lek. Jeśli kuracja już trochę trwa i nie daje efektów to może zmień dermatologa, albo poproś o coś mocniejszego np. isotrex,epiduo. Albo walcz doustnie antybiotykami.
Ciężko mi jest cokolwiek powiedzieć jak nie wiem jak duży jest twój problem.

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Dzięki. Wypróbuje i dam znać. A co myślisz o ivory beige?Na lato możne być za jasny
pozdr
To nie jest kolor jaśniejszy niż ecru

Stary 2014-04-28, 15:14   #1432
ola220
Raczkowanie

Cytat:
To nie jest kolor jaśniejszy niż ecru
W takim razie czym się rożni?
Stary 2014-04-28, 15:31   #1433
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
W takim razie czym się rożni?
Cieplejszy? Ciemniejszy. Moja przyjaciółka go używa a ma ciemniejszą karnację niż ja.

Stary 2014-04-28, 16:01   #1434
ola220
Raczkowanie

Cytat:
Cieplejszy? Ciemniejszy. Moja przyjaciółka go używa a ma ciemniejszą karnację niż ja.
Dzięki za odpowiedź. O, myślałam,że wręcz przeciwnie.

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

Cytat:
Matko, masz racje. Pomyliłam odcienie. Chodziło mi o ivory nude. Wiesz coś o tym odcieniu?
Stary 2014-04-28, 16:26   #1435
esy_floresy_20l
Raczkowanie

A jakieś podklady dostępne w drogeriach takich jak np Natura? Bo nie wiem który z nich jest najlepiej kryjący? Powiem że podkład przydałby mi się na już, więc nie chce zamawiać przez internet

Stary 2014-04-29, 18:02   #1436
NeverGoodEnough18
Wieczne Kutango

Cytat:

Matko, masz racje. Pomyliłam odcienie. Chodziło mi o ivory nude. Wiesz coś o tym odcieniu?
Wtrącę się . Mam oba ecru i ivory nude i ivory nude jest moim zdaniem bardziej żółty, oba sa jaśniutkie.

04.12.13 Ostrzyknięcie ust

Nałogi http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/6683/

Wymianahttp://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=988161
NeverGoodEnough18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 20:44   #1437
ola220
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez NeverGoodEnough18 Pokaż wiadomość
Wtrącę się . Mam oba ecru i ivory nude i ivory nude jest moim zdaniem bardziej żółty, oba sa jaśniutkie.
Dzięki za wypowiedź. O skoro ivory nude jest bardziej żółty to może by mi bardziej pasował. No nic próbka ecru jeszcze do mnie nie dotarła.
Stary 2014-05-03, 22:46   #1438
Blaires
Raczkowanie

Dziewczyny, czy któraś z Was używała Covergirl Outlast Stay Fabulous 3 in 1? Albo najlepiej ma próbkę? Wygląda na to, że jest dostępny tylko w Stanach i nie chcę płacić aż tyle za przesyłkę i sam produkt, jeśli okaże się, że u mnie się nie sprawdza
Blaires jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 09:40   #1439
nursii
Zadomowienie

Kobietki, czy któraś z Was używała podkładów z Clinique? Który z nich najbardziej poleciłybyście do cery problemowej, mieszanej z bliznami potrądzikowymi i niedoskonałościami? No i takiej, która jest baaaardzo podatna na zapychanie? Pytam o efekt jaki te podkłady tworzą ale także o ich wpływ na cerę trądzikową.
nursii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 10:58   #1440
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez nursii Pokaż wiadomość
Kobietki, czy któraś z Was używała podkładów z Clinique? Który z nich najbardziej poleciłybyście do cery problemowej, mieszanej z bliznami potrądzikowymi i niedoskonałościami? No i takiej, która jest baaaardzo podatna na zapychanie? Pytam o efekt jaki te podkłady tworzą ale także o ich wpływ na cerę trądzikową.
...
Jeżeli juz upierasz się na Clinique,to tylko Anti blemish Solution,specjalnie do problematycznej cery,ładnie kryje i wyrównuje zaczerwienienia też RednessSolution.. ale jak Twoja cera na nie zareaguje to tego nie wie nikt.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
3in1, affinitone pharmaceris, all day flawless, astor loreal, baza, błyszczenie sie skóry, bourjois 123, bourjois healthy mix, brzoskwiniowy, cena, cera, cera atopowa, cera mieszana, cera młoda, cera naczyniowa, cera podkład jaki, cera sucha, cera tłusta, cera trądzikowa, chanel, dobór, fluid, fluid kryjący, fluid twarz uroda pomoc, fluidy, glow, ideał, inny podkład, jakość, jasna cera, kompakt, kosmetyki, krem, krem bb, krycie, kryjąco-matujący, kryjący, który, lancome, lato, lekki podklad, lepszy, luminizer, mac, makeup, makiajaż, makijaz, makijaz dzienny, makijaż, makijaż do szkoły, makijaż ślubny, matujący, maxfactor, maybelline dream matte, mieszana cera, młoda cera, naturalny look, niedoskonałości, odcienie, odcień, odpowiednik, podklad, podklad kryjący, podklad matujący, podklady, podkład, podkład do jasnej cery, podkład idealny, podkład jasny, podkład kryjacy, podkład kryjący, podkład matujący, podkład mineralny, podkład na cały dzień, podkład revlon color stay, podkład się waży, podkłady, podkłady kryjące, pomarańczowa twarz, pomoc, pomocy, pomocy !, puder, puder jaki, retinoidy, revlon, revlon colorstay, revlon180, rimmel, rozszerzone pory, różowa twarz, sand, skóra sucha, strefa t, sucha skóra, sucha skóra twarz, suche skórki, ślub, tłusta, tłusta cera, tłusta cera trądzik, trądzik, trwałość, twarz, uroda, uroda . twarz, wypryski, zamienniki, zima, złuszczanie naskórka, żółty

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości