Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 51 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 16 84,21%
Pudry? 7 36,84%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 19. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-05-29, 23:59   #1501
waniliowa_mama
Raczkowanie

Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Warto ją nawilżyć.
kremuję się kilka razy dziennie kremem nawilżającym, bo inaczej skóra się łuszczy. Pokreowana jest okej, ale gdy próbowałam nałożyć podkład, wówczas znów było widać łuszczącą skórę. Jaki podkład dobrać do takiej skóry?
waniliowa_mama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 00:38   #1502
Ingran
Psycho

A jakiego kremu używasz?
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 08:55   #1503
anitka709
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez niegramatyczna Pokaż wiadomość
Nie znam się na podkładach wysokopółkowych, stosuję w większości te drogeryjne. Słyszałam, że słynny Manhattan Powder Mat (ok. 25zł) to mur-beton, mocno matujący o konsystencji musu. Ze swojej strony mogę polecić Skin Balance z Pierre Rene (ok. 23zł) - zastyga na twarzy i zostawia efekt półmatu. Po przyprószeniu pudrem matującym trzyma się cały dzień.
Albo inaczej - może lepiej zainwestować w mocno matujący puder transparenty (Kryolan, Essence)?

A ja zupełnie z innej bajki.
Poleciłaby mi któraś z was podkład zostawiający błyszczące (ale bez drobinek - typu Wake me up), wręcz mokre wykończenie? Coś w stronę Rimmel Lasting Finish? Mimo że mam cerę (aktualnie) mieszaną to w miejscach przetłuszczających się po użyciu podkładów z wykończeniem matującym bądź półmatującym (Affinitone, Skin Balance) zamiast podkładu zostaje mi ciasto albo grudkowata skorupa.
Fajnie byłoby żeby miał chociaż średnie krycie i w miarę jasne odcienie.
Dziękuję za poradę. Rozejrzę się za tymi podkładami. A można je dostać w Rossmanie? Nie lubię wybierać podkładów dlatego, że stoję zawsze taka zielona pół godziny i się zastanawiam, który mam wybrać, najpierw podkład, a potem odcień. A z odcieniem to w ogóle jest masakra. Mam dziwną cerę, ogólnie mam jasną karnację, jestem blondynką, ale czasem z jasnym podkładem wyglądam tak jakbym się posypała mąką, a o ton ciemniejszy jest za ciemny. Nie lubię kombinować, mieszać podkładów. W ogóle marzę o takim podkładzie, żeby "stapiał się" z moją skórą no i miał odpowiedni odcień. Nieraz widzę jak dziewczyny mają idealne makijaże, a ja nigdy nie mogę dobrać odpowiedniego podkładu:-( niby nie mam zbyt problemowej cery, nie mam ani trądziku, wiadomo czasem coś "wyskoczy", jedynie co bardzo szybko się świecę, już myślałam żeby iść do kosmetyczki żeby dobrała mi podkład, nie wiecie czy jest taka możliwość?
Stary 2014-05-30, 11:15   #1504
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez waniliowa_mama Pokaż wiadomość
kremuję się kilka razy dziennie kremem nawilżającym, bo inaczej skóra się łuszczy. Pokreowana jest okej, ale gdy próbowałam nałożyć podkład, wówczas znów było widać łuszczącą skórę. Jaki podkład dobrać do takiej skóry?
...
jakiego kremu używasz? czasem nawilżający nie wystarczy,trzeba uzupełnić ceramidy,lipidy...

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 08:55   #1505
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Oooo! A jakim laserem? Ile zabiegów? I czy efekty się utrzymują?

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
PDL , 3 zabiegi ( pardziej przez niedopatrzenie) póki co nic nowego mi nie popękało ale niestety jak ma się skłonność to się ma bardzo teraz uważam. Miałam spory problem z naczynkami .

Blog poświęcony wyłącznie podkładom
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 13:39   #1506
niegramatyczna
Raczkowanie

Mam pytanie odnośnie Healthy Mix'a.
Który z odcieni (51 czy 52) będzie podobny do Affinitone 03 light sand beige? Ewentualnie ciemniejszy niż Revlon 150 buff i Skin Balance champagne?
niegramatyczna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 13:46   #1507
gazelaa
Zadomowienie

Cytat:
Mam pytanie odnośnie Healthy Mix'a.
Który z odcieni (51 czy 52) będzie podobny do Affinitone 03 light sand beige? Ewentualnie ciemniejszy niż Revlon 150 buff i Skin Balance champagne?
Ja mam 52 a kiedyś używałam Revlon 220 naturalnego, lepiej weź 51 bo on ciutke może ciemnieć.
gazelaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 13:55   #1508
niegramatyczna
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość
Ja mam 52 a kiedyś używałam Revlon 220 naturalnego, lepiej weź 51 bo on ciutke może ciemnieć.
Dzięki śliczne. A powiedz mi, czy duża jest przepaść między 150 a 180 Revlona do cery mieszanej? Bo miałam 150 i do cery mieszanej i do suchej - oba były za jasne. Zastanawiałam się nad 180, ale nie wiem, do jakiego podkładu można byłoby go porównać.
niegramatyczna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 14:04   #1509
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki śliczne. A powiedz mi, czy duża jest przepaść między 150 a 180 Revlona do cery mieszanej? Bo miałam 150 i do cery mieszanej i do suchej - oba były za jasne. Zastanawiałam się nad 180, ale nie wiem, do jakiego podkładu można byłoby go porównać.
...
ja się dopisze,nie wiem do jakiego podkładu porównać 180,jest nico ciemniejszy i o wiele bardziej chłodny i beżowy od 150,jeżeli potrzebujesz czegoś w cieplejszej tonacji to raczej 180 sie nie nadaje.

wizażowo&pazurkowo
Stary 2014-06-02, 14:10   #1510
gazelaa
Zadomowienie

Cytat:
Nie używam tego podkładu na pewno już od ponad roku bo stał się kiepski, nie wiem jak z kolorówka bo ja miałam tylko 220. Pójdź do sephory albo innej drogerii gdzie je maja i porównaj kolory.
Stary 2014-06-02, 22:19   #1511
Ingran
Psycho

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
ja się dopisze,nie wiem do jakiego podkładu porównać 180,jest nico ciemniejszy i o wiele bardziej chłodny i beżowy od 150,jeżeli potrzebujesz czegoś w cieplejszej tonacji to raczej 180 sie nie nadaje.
A ja wszędzie czytam, że 180 to pomarańczka
bzdura.

Stary 2014-06-02, 22:45   #1512
sylwka37
koci świat

Cytat:
żadna pomarańczka używam i na pewno chłodny beż
Stary 2014-06-02, 23:08   #1513
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
...
taaa...pomarańczka.... chłodny beż to jest... możliwe,że ktos ma taki koloryt skóry,że mu się wybija dziwnie ten kolor.....ale zasadniczo to tam nie ma niczego bardzo ciepłego jeżeli chodzi o pigment

wizażowo&pazurkowo
Stary 2014-06-03, 14:35   #1514
Ingran
Psycho

To dzięki za wyprowadzenie z błędu
bzdura.

Stary 2014-06-05, 12:04   #1515
nattania
Raczkowanie

Trudna cera - podkład

Poszukuję podkładu, który będzie dobry dla mojej cery.

Moja twarz jest koloru prawie, że białego. Mam bardzo jasną karnację z natury i nie opalam się, gdyż zawsze wychodzę różowa. Do tego jest bardzo skłonna do przebarwień (w okolicach nosa, zatoki, broda, pomiędzy brwiami mam wiecznie czerwone punkty). Do tego mam bardzo często wysypy wyprysków. Na policzkach, brodzie, na czole taka kaszka. Z kolei na nosie tworzą się czarne wągry. Do tego skóra jest bardzo bardzo bardzo sucha i bardzo szybko się przetłuszcza. (Przez kilka lat walczyłam, by ją nawilżyć, z zewnątrz, od środka, przez dermatologów, kosmetyczki i innych - nie da się). Używałam olejku arganowego, masła shea, wazeliny, kremów, toników.

Poszukuję więc podkładu, który będzie mocno krył, nie zapychał, nawilżał skórę. Próbowałam CC kremy i BB kremy - i nic.
nattania jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 13:17   #1516
OlaM
Moderator

Dot.: Trudna cera - podkład

Cytat:
Napisane przez nattania Pokaż wiadomość
Poszukuję podkładu, który będzie dobry dla mojej cery.

Moja twarz jest koloru prawie, że białego. Mam bardzo jasną karnację z natury i nie opalam się, gdyż zawsze wychodzę różowa. Do tego jest bardzo skłonna do przebarwień (w okolicach nosa, zatoki, broda, pomiędzy brwiami mam wiecznie czerwone punkty). Do tego mam bardzo często wysypy wyprysków. Na policzkach, brodzie, na czole taka kaszka. Z kolei na nosie tworzą się czarne wągry. Do tego skóra jest bardzo bardzo bardzo sucha i bardzo szybko się przetłuszcza. (Przez kilka lat walczyłam, by ją nawilżyć, z zewnątrz, od środka, przez dermatologów, kosmetyczki i innych - nie da się). Używałam olejku arganowego, masła shea, wazeliny, kremów, toników.

Poszukuję więc podkładu, który będzie mocno krył, nie zapychał, nawilżał skórę. Próbowałam CC kremy i BB kremy - i nic.
Pytania dotyczące doboru podkładu zadajemy w tym właśnie wątku.

Dodatkowo, jeśli interesują Cię jasne podkłady, możesz zerknąć do poniższego wątku:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=591396&page=121
OlaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 16:17   #1517
Loyd
Zakorzenienie

Dot.: Trudna cera - podkład

Nattania Podkład cery nie nawilźy . Moźe ewentualnie nie wysuszać Ostatnio miałam przyjemność stosować full Coverage od mary kay i polecam. Niestety ciężko dostępny ale- ma świetne krycie, jest matowy ale w stronę satyny, trwały( a jak wiadomo na cerze suchej podklady trzymają się dłużej ) cena jest niewysoka . Mam skórę normalną ale skłonną do zapychania. Nie stało się nic takiego. Uźywam podkładów mocno wysoko półkowych i uważam że ten podkład nie ustępuje drogim podklładom kryjącym. Nie ma w sobie witamin,olejków i innych bzdur ale po to jest serum krem, maseczka.
W moim odczuciu podkład nie przesusza ale jak każdy podkład kryjący lubi podkreślać nierówności cery, suche skórki itp.

Blog poświęcony wyłącznie podkładom
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 21:47   #1518
aneczka077
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aneczka077 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomóżcie! Poszukuję podkładu dość jasnego, o żółto-oliwkowym zabarwieniu. Obecnie używam Bourjois Healthy Mix 52, ale jest lekko zbyt pomarańczowy i okazało się, że mnie zapycha Zależy mi też, żeby podkład był lekki i nie matujący (mam suchą skórę). Pomóżcie
Pomożecie?
aneczka077 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 21:56   #1519
Ingran
Psycho

Cytat:
Pomożecie?
Do jakiej kwoty?
bzdura.

Stary 2014-06-05, 22:09   #1520
aneczka077
Raczkowanie

Cytat:
Do jakiej kwoty?
Do około 100 zł najlepiej
Stary 2014-06-05, 22:11   #1521
treselle0
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez waniliowa_mama Pokaż wiadomość
Witajcie Całe życie z kolorówki używałam jedynie tuszu i kredki do kresek, ale chciałabym zacząć się malować i zacząć te eksperymenty od dobrego podkładu. Mam problematyczną skórę, która jest sucha i się łuszczy, po peelingu także. Jaki polecicie podkład do takiej skóry? Może jakiś z aptecznych lub jeszcze bardziej specjalistycznych, o ile są?
mam identyczny problem wiec chetnie posłucham rad
treselle0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 22:26   #1522
Ingran
Psycho

Cytat:
Do około 100 zł najlepiej
BB kremy mają w swojej ofercie takie odcienie (mowa o azjatyckich). Na te chwilę ciężko mi coś jeszcze przytoczyć. Z drogeryjnych raczej oliwek nie uświadczysz, ew. odcienie ciemniejsze od 52 HM. Poleciłabym MAP w odcieniach NB, ale nie wiem, czy się nada do Twojej skóry

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

Cytat:
Napisane przez treselle0 Pokaż wiadomość
mam identyczny problem wiec chetnie posłucham rad
Łuszczącą się, suchą skórę trzeba nawilżać. Żaden podkład na to nie pomoże i nie będzie dobrze wyglądać.
bzdura.

Stary 2014-06-05, 22:36   #1523
gazelaa
Zadomowienie

Cytat:
BB kremy mają w swojej ofercie takie odcienie (mowa o azjatyckich). Na te chwilę ciężko mi coś jeszcze przytoczyć. Z drogeryjnych raczej oliwek nie uświadczysz, ew. odcienie ciemniejsze od 52 HM. Poleciłabym MAP w odcieniach NB, ale nie wiem, czy się nada do Twojej skóry

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

Łuszczącą się, suchą skórę trzeba nawilżać. Żaden podkład na to nie pomoże i nie będzie dobrze wyglądać.

Jezeli maja problem z sucha skora i plackami. To ostatnio kupiłam serum z farmony intensywnie nawilżające w hebe super jest. Ogólnie mam problem bo mam mieszana cerę szybko przetluszczajaca sie a policzki nos są suche i fajnie to balansuje zacznijcie od nawilżenia i nawodnienia skory.

Wysłane z aplikacji
Stary 2014-06-05, 23:28   #1524
treselle0
Zadomowienie

Cytat:

wiem chetnie posłucham dokładniejszych rad, i konkretów
treselle0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 10:32   #1525
aneczka077
Raczkowanie

Cytat:
A jakie BB kremy mają dokładnie takie odcienie? Bo przyznam szczerze interesowałam się kiedyś nimi, ale zazwyczaj widziałam tylko odcienie jasne z różowymi tonami Chyba źle szukałam
A jeżeli chodzi o odcienie typowo żółte, bez oliwki? Może takich jest więcej?
Stary 2014-06-06, 13:42   #1526
Obywatelka29
BAN stały

BB series

Tez podłącze się pod watek i czekam na info
Obywatelka29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 18:52   #1527
Ingran
Psycho

Cytat:
A jakie BB kremy mają dokładnie takie odcienie? Bo przyznam szczerze interesowałam się kiedyś nimi, ale zazwyczaj widziałam tylko odcienie jasne z różowymi tonami Chyba źle szukałam
A jeżeli chodzi o odcienie typowo żółte, bez oliwki? Może takich jest więcej?
Poprzeglądaj sobie swatche w wątkach czy na blogach, nie znam wszystkiego na pamięć
bzdura.

Stary 2014-06-06, 19:11   #1528
aneczka077
Raczkowanie

Cytat:
Poprzeglądaj sobie swatche w wątkach czy na blogach, nie znam wszystkiego na pamięć
A jeżeli chodzi o same żółte podkłady, bez oliwki? BB creamy poprzeglądam, ale może są jeszcze jakieś inne produkty? Sorki, że tak męczę
Stary 2014-06-06, 19:32   #1529
Ingran
Psycho

Na wątku o jasnych podkładach lub o podkreśleniu jasnej cery któraś wizażanka wstawiła zdjęcie z dużą ilością swatchy, całkiem niedawno. Poszukaj.
bzdura.

Stary 2014-06-07, 17:11   #1530
Basiolinka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Dracy Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam duży problem z dobraniem dla siebie dobrego podkładu - moja cera jest trochę dziwna. Nos i jego okolice są suche, łuszczące się, do tego zaskórniki na nosie, brodzie i policzkach i skłonnośc do wyskakiwania wyprysków na całej twarzy. Szukam czegoś, co jednocześnie dobrze by nawilżało, kryło a przy okazji miało rozsądną cenę jak na kieszeń nastolatki. Możecie coś polecic?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
na wstępie odpowiednią pielęgnacje,żeby nawilżyć i unormowac skóre,podkład Ci tego nie zapewni.
Mam podobny problem ze skórą i przebrnęłam już przez kilka podkładów i są dni, że podkład fajnie leży ale sa takie kiedy najlepiej żadnego podkładu nie nakładać, bo w każdym wyglądam źle...

Edytowane przez Basiolinka
Czas edycji: 2014-06-07 o 17:17
Basiolinka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
3in1, affinitone pharmaceris, all day flawless, astor loreal, baza, błyszczenie sie skóry, bourjois 123, bourjois healthy mix, brzoskwiniowy, cena, cera, cera atopowa, cera mieszana, cera młoda, cera naczyniowa, cera podkład jaki, cera sucha, cera tłusta, cera trądzikowa, chanel, dobór, fluid, fluid kryjący, fluid twarz uroda pomoc, fluidy, glow, ideał, inny podkład, jakość, jasna cera, kompakt, kosmetyki, krem, krem bb, krycie, kryjąco-matujący, kryjący, który, lancome, lato, lekki podklad, lepszy, luminizer, mac, makeup, makiajaż, makijaz, makijaz dzienny, makijaż, makijaż do szkoły, makijaż ślubny, matujący, maxfactor, maybelline dream matte, mieszana cera, młoda cera, naturalny look, niedoskonałości, odcienie, odcień, odpowiednik, podklad, podklad kryjący, podklad matujący, podklady, podkład, podkład do jasnej cery, podkład idealny, podkład jasny, podkład kryjacy, podkład kryjący, podkład matujący, podkład mineralny, podkład na cały dzień, podkład revlon color stay, podkład się waży, podkłady, podkłady kryjące, pomarańczowa twarz, pomoc, pomocy, pomocy !, puder, puder jaki, retinoidy, revlon, revlon colorstay, revlon180, rimmel, rozszerzone pory, różowa twarz, sand, skóra sucha, strefa t, sucha skóra, sucha skóra twarz, suche skórki, ślub, tłusta, tłusta cera, tłusta cera trądzik, trądzik, trwałość, twarz, uroda, uroda . twarz, wypryski, zamienniki, zima, złuszczanie naskórka, żółty

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości