Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 97 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 16 84,21%
Pudry? 7 36,84%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 19. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-02-23, 10:07   #2881
Loyd
Zakorzenienie

Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez BreakIt Pokaż wiadomość
Hej!
nie wiem, czy trafiłam w dobry wątek, ale potrzebuje pomocy z moją skórą, mam skóre typowo mieszaną i chyba troche (bardzo?) odwodnioną, po myciu twarzy żelem odczywam dyskomfort... dodatkowym problemem od kilku miesięcy ( ) jest alergia na nie-mam-pojecia-co, uczuliło mnie kilka kosmetyków i analizujac ich składy, nie natrafiłam na powtarzające się skladniki (poza wodą gliceryną itp) alergia objawia się czerwonymi swędzącymi lekko opuchnietymi plamami wokoł oczu, powieki, skronie, za uszami. Potem te plamy robią się suche i złuszczają się.

moja pielęgnacja obecna (jestem nawet zadowolona, nie mam alergii i skóra jest gładka ale chciałabym ja lepiej nawilzyc, bo czesto odczuwam dyskomfort....

Rano: żel sylveco tymiankowy, potem woda termalna psiik, potem hydrolat werbeny i potem krem nawilzajacy (w sumie uzywam róznych, ale wszystkie sa bez parabenow bez olejow mineralnych, np. iwostin hydratia, linum z dermedica
Wieczór : makijaz zmywam obecnie mixą ( dwufazowy do oczu i micel do twarzy), potem OCM (10% rycynowego + głownie avocado z dodatkiem makadamii i słodkich migdałow) , tonik norel z kwasami, potem czasami serum z żelem hialuronowym, i na to olej (obecnie marula, przedtem stosowalam arganowy) , czasami jeszcze jakis krem (mam ich sporo, uzywam zamiennie)
z kremów słuzyły mi też toleransy z dermedica (i ten na noc i na dzień)
pod oczy rano i wieczorem topialyse z SVR , dobrze radzi sobie z alergia

efekt jest taki, ze skore mam gładka i pory wygladaja ok, ale rano i tak budze sie z lekkim dyskomfortem na skórze i czasami z piekącymi oczami...

Zapytaj tu
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=574791&page=64

Blog poświęcony wyłącznie podkładom
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 10:26   #2882
BreakIt
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
ok, dziękuje
BreakIt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 11:53   #2883
aankaa092
Zakorzenienie

Dot.: Pytanie o podkład do twarzy

Cytat:
Napisane przez kami005 Pokaż wiadomość
Witam! Mam ogromny problem z dobraniem odpowiedniego podkładu do twarzy, ponieważ mam na czole taką drobną, podskórną wysypkę widoczną głównie pod światłem a także na całej twarzy mnóstwo suchych skórek. Stosowałam już przeróżne podkłady, ale każdy podkreśla moje suche skórki i przede wszystkim sprawia, że ta podskórna wysypka staje się jeszcze bardziej widoczna. Jakiego podkładu użyć , aby zamaskował a nie uwydatniał niedoskonałości?
Jedyne co to mogę polecić to peeling enzymatyczny norel i zmywanie go gąbką (twardą stroną, bo ma parafinę i potrafi odłożyć się na skórze, ale wszystkie skórki znikają). Świetnie usuwa suche skórki. Niestety kaszka jak każde inne wypryski zawsze będą widoczne w makijażu. Ja mam trochę odwrotny problem, bo mam dziury po trądziku i też każdy makijaż je podkreśla i nie ważne czy używam podkładu za 20 czy 200zł.
aankaa092 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 13:49   #2884
panterarozyczka
Zadomowienie

Cytat:
Ja mam takich kilka , zwykle gdy coś mnie zapcha.

Kwasy lub retinol powinny pomóc. Mnie tak wszystko zapychało tj kaźdy kosmetyk kolorowy. .wydawalo mi się że doprze się oczyszczam a tu bęć.

Od kiedy zrezygnowałam z codziennego makijaźu i wywaliłam kremy z silikonaki( przynajniej w początkowych miejscach składu) mam chyba jeden zaskórnik.. Na brodzie. Wcześniej pojawiały się całymi grupami.

Dobrze wycisza skórę miód. Kładę codziennie pod prysznicem na twarz. Delikatnie peelinguje i ma działanie przeciwzapalne

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 09:29 ----------

Zajrzyj na biochemię

Maść natłuszczająca to pomijając jakieś drastyczne przypadki raczej zaskórniko mejjker być może wydaje Ci sie że nawilżasz twarz. Krem nie oznacza nawilżenia

Czego używasz? W jakiej częstotliwości?

Czym tonizujesz twarz? Czym złuszczasz?

Warto wejść na wątek " skóra sucha, mieszana. Problematyczna , wrażliwa" ( albo jakoś tak) na biochemii i podczytać

Właśnie wróciłam od dermatologa i wg niego to nie jest sucha skora tylko złuszczanie od trądziku różowatego i problemów łojotokowych(do tego mam cos z naczynkami) masakra są takie podkłady w ogóle dostosowane do trądziku różowatego czy nadal zwykłe jak w drogerii?
panterarozyczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 22:19   #2885
Loyd
Zakorzenienie

Ewentualnie minerały, drogeryjne wynalazki mogą pogorszyć sprawę

Stary 2015-02-23, 22:49   #2886
panterarozyczka
Zadomowienie

Cytat:
Ewentualnie minerały, drogeryjne wynalazki mogą pogorszyć sprawę

Jeśli odpowiadasz na mój post to na minerałach się nie znam ani odrobinkę
Stary 2015-02-24, 07:38   #2887
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez panterarozyczka Pokaż wiadomość
Jeśli odpowiadasz na mój post to na minerałach się nie znam ani odrobinkę
Ja miałam tylko kilka podkładów mineralnych. Efekt jest nieco inny niź w przypadku "standardowego"podkła du, ale przy tradziku to dużo lepszy pomysł niż coś z drogerii.
Są całe wątki o podkładach mineralnych. Można kupić niewielkie próbki takich podkładów

Stary 2015-02-24, 17:53   #2888
SouthEater
ciepłe kluchy

Powiem coś nt Bourjois Healthy Mix klasycznego Otóż jest to - dla mnie - podkład bardzo podobny do wielu podkładów z wyższej półki, a dlatego, że on, jak i wszystkie 'wyższe' wymagają cud miód cery, żeby wyglądał cud miód
Dla mnie minusem jest konsystencja i prawdopodobnie wydajność, bo jest to jedyny podkład, którego zużywam dwie pompy na jedno umalowanie, ale za tą cenę Ludzie, nigdy go już nie opuszczę
SouthEater jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 19:02   #2889
navioe
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SouthEater Pokaż wiadomość
Powiem coś nt Bourjois Healthy Mix klasycznego Otóż jest to - dla mnie - podkład bardzo podobny do wielu podkładów z wyższej półki, a dlatego, że on, jak i wszystkie 'wyższe' wymagają cud miód cery, żeby wyglądał cud miód
Dla mnie minusem jest konsystencja i prawdopodobnie wydajność, bo jest to jedyny podkład, którego zużywam dwie pompy na jedno umalowanie, ale za tą cenę Ludzie, nigdy go już nie opuszczę
Cieszę się, ze Ci przypadł do gustu
navioe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 19:41   #2890
Listopadowaa
Zakorzenienie

Nie wiem czy na takiej cerze minerały będą dobrze leżeć.Mi przy łuszczącej się skórze nie za bardzo efekt się podobał. Proszkowany podkład odznaczał się i u mnie minerały nie są trwałe tak jak niektóre zwykłe drogeryjne podkłady. Ja radziłabym wziąć się porządnie za pielęgnacje, podleczyć skórę i wtedy testować minerały.
Listopadowaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 20:04   #2891
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Nie wiem czy na takiej cerze minerały będą dobrze leżeć.Mi przy łuszczącej się skórze nie za bardzo efekt się podobał. Proszkowany podkład odznaczał się i u mnie minerały nie są trwałe tak jak niektóre zwykłe drogeryjne podkłady. Ja radziłabym wziąć się porządnie za pielęgnacje, podleczyć skórę i wtedy testować minerały.
Nie znam nic co będzie dobrze leżeć na łuszczącej się skórze, ale biorąc pod uwagę że każdy czasami chce się podmalować ( oraz trądzik) to minerały wydają mi się rozsądniejsze niż podkłady drogeryjne, bo ( najprawdopodobniej) nie będą pogarszać stanu cery.

Stary 2015-02-24, 20:13   #2892
Listopadowaa
Zakorzenienie

Cytat:
Nie znam nic co będzie dobrze leżeć na łuszczącej się skórze, ale biorąc pod uwagę że każdy czasami chce się podmalować ( oraz trądzik) to minerały wydają mi się rozsądniejsze niż podkłady drogeryjne, bo ( najprawdopodobniej) nie będą pogarszać stanu cery.
To prawda
Stary 2015-02-25, 00:13   #2893
panterarozyczka
Zadomowienie

Cytat:

Do tej pory używałam healthy mixa i wszystko było super, tylko skórki widoczne i prześwit różowych placów, bo krycia jakiegoś mocnego nie ma, ale tak był świetny. Nie wyobrażam sobie nagle odstawić podkładu i nie używać niczego nawet kresek nie zrobię, bo bez wyrównania kolorytu twarzy wygląda to komicznie
Stary 2015-02-26, 07:01   #2894
Loyd
Zakorzenienie

Rozumiem Cię..
Tak sobie pomyślałam źe vlogerka callmeblondie ostatnio mówiła że u niej przy złuszczaniu kwasami najlepiej w makijażu sprawdza się bb krem z TBSu, ale nie ten klasyczny... Taki w zielonej tubce..

Stary 2015-02-26, 13:00   #2895
panterarozyczka
Zadomowienie

Cytat:
Rozumiem Cię..
Tak sobie pomyślałam źe vlogerka callmeblondie ostatnio mówiła że u niej przy złuszczaniu kwasami najlepiej w makijażu sprawdza się bb krem z TBSu, ale nie ten klasyczny... Taki w zielonej tubce..

Nie jestem z Warszawy niestety albo i stety, by się nim zainteresować.
Stary 2015-02-26, 15:58   #2896
fiska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fiska Pokaż wiadomość
Podpinam się pod temat, bo rownież chciałam zapytać o odpowiednik podkłądu Maybelline z tym że jest to podkład Affinimatt w odcieniu 14 creamy beige.

Czy ktos zna takiego zółtka w wersji nawilżającej? Albo do cery normalnej?

Napisałam jeszcze w innym temacie, może nikt mnie po łapach nie palnie
ponawiam pytanko

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 22:05   #2897
ORIENT Music
Raczkowanie

Niestety wiekszosc podkladow mineralnych wzmaga przetluszczanie skory,+bardzo podkresla pory powieksza i maja odcienie albo zbyt szarawe,albo wpadajace w pomarancz
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.
ORIENT Music jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 22:26   #2898
panterarozyczka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
Niestety wiekszosc podkladow mineralnych wzmaga przetluszczanie skory,+bardzo podkresla pory powieksza i maja odcienie albo zbyt szarawe,albo wpadajace w pomarancz

To chyba wolę się w to nie zagłębiać.
Stary 2015-02-26, 23:50   #2899
Ingran
Psycho

Cytat:
Oj polemizowałabym
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 06:57   #2900
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Jak coś zupełnie pozbawionego silikonu może wzmagać przetłuszczanie się skóry? Minerały to jedyny rodzaj podkładów które mają niemal zerowy wpływ na skórę. Ja lubie standardowe podklady ale mówienie źe one przetłuszczają cerę nie jest prawdą! co by miało nie przetłuszczać? Kosmetyki z tablicą mendelejewa w składzie?
Zresztą nawet jeśli kogoś coś przetłusciło...to dla trądzikowca to jedyne rozwiązanie. Podkłady pięknie ukrywają pory ..ale zwykle te które mają b.dużo silikonu...
Im prostrzy skład tym mniejszy wpływ na skórę.
( nie dotyczy uczuleń)

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2015-02-27 o 07:08
Stary 2015-02-27, 11:43   #2901
Ingran
Psycho

Minerały mogą nieco wysuszać, stąd możliwość wzmożonego przetłuszczania.

Wysłano z
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 11:51   #2902
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

[QUOTE=Ingran;50446567]Minerały mogą nieco wysuszać, stąd możliwość wzmożonego przetłuszczania.
....
dodatkowo sposób aplikacji może spowodowac mikrozłuszczanie naskórka z tego powodu np ja ich nie używam,bo mam za wrazliwą skóre

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 13:30   #2903
SouthEater
ciepłe kluchy

Ja używałam i miło wspominam, co jakiś czas zastanawiam się, czy nie wrócić. I używałam (w tamtym okresie czasu) najbardziej wysuszających na rynku i żyję do tej pory. I mniej się wtedy przetłuszczałam niż teraz...
SouthEater jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 15:18   #2904
Listopadowaa
Zakorzenienie

Cytat:
Rozumiem Cię..
zainteresowało mnie, poszukam.
Ja chyba spróbuje coś z bb kremów koreanskich. Muszę tylko poszukać jakiś kryjących i w miarę trwałych.

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

Cytat:
Mi nie wzmagał przetłuszczania ale był nietrwały , wchodził w pory, podkreslał suchą skóre i zmraszczki. Przez pierwsze 2 godziny cera wygląda fajnie ale potem już nie. a ja potrzebuje podkładu ltory wytrzyma mi 8 godzin w pracy.
A odcienie można sobie wybrać, jest bardzo szeroki asortyment.
Stary 2015-02-28, 22:38   #2905
Fenris
Czekam na Ragnarok

Czy testowałyście już może podkład IsaDora Nude Sensation? Ogólnie polecacie podkłady IsaDory? Mam ochotę coś kupić z tej firmy.
Fenris jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 13:05   #2906
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Minerały mogą nieco wysuszać, stąd możliwość wzmożonego przetłuszczania.

Wysłano z
Masz rację oczywiście , ale wydaje mi się że to wynika też w dużym stopniu z błędów pielęgnacyjnych lub złego doboru podkładu

------------------------
Ps.
Zakupiłam mac pro longwear i studio fix , testuje ale chyba jednak przy jich nie zostanę

Stary 2015-03-01, 13:09   #2907
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Masz rację oczywiście , ale wydaje mi się że to wynika też w dużym stopniu z błędów pielęgnacyjnych lub złego doboru podkładu

------------------------
Ps.
Zakupiłam mac pro longwear i studio fix , testuje ale chyba jednak przy jich nie zostanę
Co w nich Ci nie pasuje?

Nie używamy cukru
Pokrzywa 10/100
Skrzyp 10/100

Siemię lniane 47/100

Jeśli ktoś wie, gdzie kupię zestaw legginsy plus krótki top z długim bądź krótkim rękawkiem to proszę dać znać
Smerfetka696969 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 13:12   #2908
Atenya
Czekoladoholiczka:D

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Co w nich Ci nie pasuje?
Też jestem ciekawa, bo o SF właśnie myślałam, chociaż i tak najjaśniejszy kolor byłby pewnie dla mnie za ciemny
Atenya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 13:18   #2909
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Co w nich Ci nie pasuje?
Nie mam dużych obiekcji . Oba są całkiem fajne choć chyba fajniejszy jest pro longwear ALE na codzień używam lekkich podkładów a gdy mam ochotę na " tapetę "sięgam po DW... Nie wiem czy z racji tego że DW mam od lat i opanowałam do perfekcji jego obsługę czy ze względów jakościowych ale wydaje mi się o niebo lepszy niż studio fix..
Mam też shiseido SP i ten też jest fajniejszy niż pro longwear czy SF...macowe są fajne..Ale jakoś tak.. nie wiem ..Ciągle szukam czegoś lepszego ale to nie to...

Kocham guerlainowskiego Perfection ale kolor!

Stary 2015-03-02, 16:06   #2910
Listopadowaa
Zakorzenienie

Dziewczyny a skąd bierzecie próbki podkładów?
Odpowiedz

Tagi
3in1, affinitone pharmaceris, all day flawless, astor loreal, baza, błyszczenie sie skóry, bourjois 123, bourjois healthy mix, brzoskwiniowy, cena, cera, cera atopowa, cera mieszana, cera młoda, cera naczyniowa, cera podkład jaki, cera sucha, cera tłusta, cera trądzikowa, chanel, dobór, fluid, fluid kryjący, fluid twarz uroda pomoc, fluidy, glow, ideał, inny podkład, jakość, jasna cera, kompakt, kosmetyki, krem, krem bb, krycie, kryjąco-matujący, kryjący, który, lancome, lato, lekki podklad, lepszy, luminizer, mac, makeup, makiajaż, makijaz, makijaz dzienny, makijaż, makijaż do szkoły, makijaż ślubny, matujący, maxfactor, maybelline dream matte, mieszana cera, młoda cera, naturalny look, niedoskonałości, odcienie, odcień, odpowiednik, podklad, podklad kryjący, podklad matujący, podklady, podkład, podkład do jasnej cery, podkład idealny, podkład jasny, podkład kryjacy, podkład kryjący, podkład matujący, podkład mineralny, podkład na cały dzień, podkład revlon color stay, podkład się waży, podkłady, podkłady kryjące, pomarańczowa twarz, pomoc, pomocy, pomocy !, puder, puder jaki, retinoidy, revlon, revlon colorstay, revlon180, rimmel, rozszerzone pory, różowa twarz, sand, skóra sucha, strefa t, sucha skóra, sucha skóra twarz, suche skórki, ślub, tłusta, tłusta cera, tłusta cera trądzik, trądzik, trwałość, twarz, uroda, uroda . twarz, wypryski, zamienniki, zima, złuszczanie naskórka, żółty

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości