Kremowy cud - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-06-21, 07:58   #1
Carmela_
Raczkowanie

Kremowy cud

Mam grubą cerę,nic jej praktycznie nie podrażnia.Lekko przetłuszcza mi się na nosie i czole,ale nie jest to uciążliwe.Moim problemem są maleńkie wybrzuszenia pod skórą,takie zaskórniki zamknięte.Nie mam ich dużo,ale pojawiają się w skupiskach po kilku osobników,głównie na moim czole i skroniach.Mam też zaskórniki otwarte na nosie,ale są one blade i siedzą tam już od 5 lat.W wieku 19 lat zaobserwowałam pierwsze zmarszczki,które niestety inni też widzą Są to kurze łapki i delikatne załamania skóry w okolicy oczu,oraz bruzdy nosowo-wargowe.

Generalnie szukam kremu który sprawi że będę śliczna Wiem,że trudno wyeliminować jednym kremem zmarszczki,zaskórniki zamknięte i otwarte oraz do tego nawilżyć skórę.Ale może akurat znacie coś takiego?

Chciałabym,żeby krem dobrze nawilżał,koił,sprawiał że buzia promienieje,że po prostu jest ładniejsza.O równiejszym kolorycie,wygładzona.

Wypróbowałam już wiele kremów,tych tańszych i tych droższych,dwa apteczne.Żaden nie zachwycił mnie na tyle,bym go uznała za cud kosmetologii.Na KWC jakoś ciężko mi znaleźć coś sensownego,bo jestem bardzo wybredna i wiele razy się przejechałam,kupując krem który był wychwalany na KWC,a okazał się przeciętny u mnie.Nie interesuje mnie po prostu nawilżanie,chcę czegoś co sprawi że będę zachwycona.

Górna granica ceny to ok.70 zł.
Powiedzcie,czy jakiś krem(lub serum) sprawiło że na waszych twarzach wydarzył się cud?
Carmela_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 17:54   #2
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Kremowy cud

Nie ma kremu, który jednocześnie zadziała uzdrawiająco na problem leżący głębiej w skórze i od razu upiększy, rozpromieni i zrobi cuda. To jest po prostu niemożliwe.
Na zaskórniki zamknięte najlepsze są kremy z kwasami, ale jest ich sporo i trzeba po prostu testować, jaki kwas komu posłuży i w jakim stężeniu. U mnie sprawdził się kwas glikolowy ale tylko w Glyco-A (12%), wcześniej miałam TriAcneal (6%) i zero efektów. Tylko że kwasy stosuje się raczej jesienią i zimą. I nie upiększają (w takim znaczeniu, o jakie Ci chodzi), bo mogą podrażniać, więc skóra przejściowo może wyglądać gorzej. Jednak nie znam niczego skuteczniejszego na zaskórniki zamknięte.
Tego efektu, który chcesz osiągnąć nie da Ci jeden krem, tylko całość pielęgnacji.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 21:58   #3
joaska_g
Raczkowanie

Carmela_ - napisz jeszcze czy opalasz skórę na słońcu lub w solarium? Czy palisz papierosy? Ile pijesz wody? Czy stosujesz jakieś peelingi enzymatyczne lub ziarniste? Czy oraz jakie stosujesz maseczki do twarzy? Samym kremem niestety ale nie da się całkowicie wypielęgnować, inne czynniki także mają wpływ .
Poza tym tak samo wyglądająca skóra będzie przez jedną osobę opisana jako "brak zmarszczek, lekko widoczne zaskórniki" a przez inną "rany, mam trądzik i zmarszczki jak moja babcia, pomocy!" dlatego może watro by było się wybrać do kosmetyczki, żeby ona fachowym okiem, z dystansu oceniła stan skóry, dotknęła skóry, przeprowadziła wywiad - szczególnie jeśli twoim celem jest żeby skóra wyglądała ślicznie. Tak wirtualnie to ciężko jest coś powiedzieć, bo to takie trochę wróżenie z fusów.
joaska_g jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 09:41   #4
Carmela_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez joaska_g Pokaż wiadomość
Carmela_ - napisz jeszcze czy opalasz skórę na słońcu lub w solarium? Czy palisz papierosy? Ile pijesz wody? Czy stosujesz jakieś peelingi enzymatyczne lub ziarniste? Czy oraz jakie stosujesz maseczki do twarzy? Samym kremem niestety ale nie da się całkowicie wypielęgnować, inne czynniki także mają wpływ .
Poza tym tak samo wyglądająca skóra będzie przez jedną osobę opisana jako "brak zmarszczek, lekko widoczne zaskórniki" a przez inną "rany, mam trądzik i zmarszczki jak moja babcia, pomocy!" dlatego może watro by było się wybrać do kosmetyczki, żeby ona fachowym okiem, z dystansu oceniła stan skóry, dotknęła skóry, przeprowadziła wywiad - szczególnie jeśli twoim celem jest żeby skóra wyglądała ślicznie. Tak wirtualnie to ciężko jest coś powiedzieć, bo to takie trochę wróżenie z fusów.
Opalam się dosyć często na słońcu i czasami w solarium,ale nigdy nie opalam twarzy-stosuję podkład z filtrem,często też krem z filtrem i zakrywam twarz jak się opalam.

Z papierosami to dziwne pytanie,bo bywa tak,że palę codziennie kilka papierosów przez cały tydzień,a czasem dwa tygodnie w ogóle nie palę.

Piję mnóstwo płynów ogólnie,głównie właśnie wodę i soki,oraz peeełno herbaty,niestety czarnej(ok 2 litry dziennie samej herbaty)-moje uzależnienie za to kawy nie lubię

Peelingi wykonuję regularnie,nie więcej niż 2 razy w tygodniu.Mechaniczne,bo jakoś nie trafiłam na fajny enzymatyczny

Maseczki lubię,przynajmniej 3 razy w miesiącu je nakładam.Najczęściej z Lirene i Perfecty,nawilżające,osta tnio mega spodobała mi się z kwasami Perfecty,ale teraz nie chcę jej używać ze względu na słońce,bo blokerem twarzy nie smaruję.

Wiem że samym kremem nie zdziałam wszystkiego,ale po prostu chcę mieć najlepszy krem,jaki można dostać w drogerii lub aptece

Swoją skórę znam,sama mam duże pojęcie o tym,czym są 'zmarszczki jak u babci' i wielki trądzik.Umiem dobrze ocenić,co z moją twarzą jest nie tak,jestem w szkole kosmetycznej i już teraz wiem więcej niż osiedlowa kosmetyczka która radzi wystawiać twarz na słońce żeby się pozbyć trądziku

Zaczęłam pracę i mam nagle kupę forsy z którą nie do końca mam co zrobić Dlatego mogę zacząć pozwalać sobie na rzeczy które dotąd były nieosiągalne.Zwykle kupowałam kosmetyki z niskiej półki,do 20 zł max.Teraz mogę zaszaleć i w końcu porządnie zadbać o moją twarz.

Myślicie że jaki peeling jest najlepszy?I z mechanicznych i z enzymatycznych
Carmela_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 10:38   #5
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Carmela_ Pokaż wiadomość
Myślicie że jaki peeling jest najlepszy?I z mechanicznych i z enzymatycznych
Mechaniczny - ściereczki z Body Shopu.
Enzymatyczny - bardzo dobre opinie zbiera Savon Noir. U mnie kompletnie nie działa, ale u mnie nie działa żaden peeling enzymatyczny.

A co do kremu, to jak chcesz poszaleć, to zamów coś przez neta. Np żel ze śluzem ślimaka, ma bardzo dobre opinie.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości