czym sie golicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-11-17, 12:17   #1
Prymulka_karmazynowa
Przyczajenie

Golenie nóg

Mam pytanie dotyczące właśnie golenia nóg. Dziś rano natknęła mnie pewna myśl.
Czy mogę ogolić nogi golarką męską? Taką elektryczną, jaką panowie używają do twarzy. Przeszukałam Internet i zazwyczaj, gdy padało takie pytanie, odpowiadający przekręcali to, albo nie zrozumieli i odpowiadali na temat depilatora, tudzież takiej zwykłej maszynki jednorazowej/ z wymiennymi ostrzami.
Ale mnie chodzi właśnie o taką golarkę, którą podłącza się pod prąd, ewentualnie ładuje przed użyciem. Czy mogę tego użyć? Czy ktoś próbował?

I drugie pytanie. Gdy raz spróbowałam depilatora na wilgotnych nogach, to nie dość, że bolało, to jeszcze moja skóra była jakby poparzona. Z kolei nie wyobrażam sobie golić na sucho nóg maszynka jednorazową.

A jak to jest z taką męską golarką elektryczną? Można na mokro, czy trzeba na sucho?

Z góry dziękuję za wszelkie porady (:
Stary 2012-11-20, 13:55   #2
Gwizdi
Raczkowanie

Dot.: Golenie nóg

O elektrycznej się nie wypowiem, ale ja mam 2 sposoby golenia nóg "jednorazówką" - pierwsza to na piankę Issana, a drugi gdy brak pianki to nogi pokryte delikatnym kremowym żelem pod prysznic
Stary 2012-11-20, 13:56   #3
Fuxia83
Zadomowienie

Pewnie ze mozna, nie rozumie czemu nie, pytanie tylko po co? nie lepiej jednorazowkami? zawsze mi sie wydawaly bardziej higieniczne a wiadomo ze po kazdym uzyciu trzeba dokladnie umyc.
No i na pewno trzeba uzywac tak jak w instrukcji, jesli kaza na sucho to golisz na sucho - to w koncu urzadzenie elektryczne!!!
Ja tez nie lubie depilatora na mokro uzywac, musze spedzic dwa razy dluzej na depilacji niz jak robie to na sucho.

Tyle ode mnie

Powodzenia z depilacja

Cytologia - raz w roku

USG ginekologiczne - co 3 lata
Fuxia83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 16:41   #4
i_wonax
Przyczajenie

Teoretycznie można, tylko właśnie po co? Elektryczna maszynka dla facetów raczej nie goli (to znaczy nie ścina włosów zaraz przy skórze) tylko je skraca, więc będziesz miała wrażenie, że włosy cały czas Ci odstają. Oczywiście nie będzie Cię bolało tak jak przy depilacji i nie zatniesz się jak to może być przy używaniu maszynki, ale efekt też będzie gorszy. Chyba, że nie będzie Ci to przeszkadzało, a Twojemu facetowi to, że używasz jego golarki do nóg

Edytowane przez i_wonax
Czas edycji: 2013-06-05 o 16:42
i_wonax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 11:06   #5
danana
Zadomowienie

Smile czym sie golicie?

uzywacie pianek czy żeli?droższych czy tanszych?widzicie jakas różnice?ja dzisiaj kupiłam sobie pianke dla mężczyzn z biedronki zobaczymy jak sie sprawdzi,bo niektóre rzeczy z biedry np.ten żel micelarny jest całkiem całkiem (ale ja narazie go nie uzywam) a wy czym sie golicie?jakich jednorazowek używacie?
danana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 11:19   #6
xmdln
Wtajemniczenie

Dot.: czym sie golicie?

Pamiętam, jak kiedyś chciałam zaoszczędzić i zamiast ulubionego żelu do golenia z Gillette zakupiłam piankę z Isany. Cóż to był za płacz... Jak dla mnie różnica - niebo a piekło. Żel Gillette był wydajny, dawał idealną intensywną pianę, świetnie przygotowywał nogi do golenia, "nawilżał" je na tyle, że nie było żadnych podrażnień, kropeczek. A po Isanie goliło się tępo, po kilkunastu minutach na mych nogach pojawiło się zaczerwienie i normalnie piekły mnie nogi Masakra. Już nie oszczędzam.

Co do samego golenia - używam maszynki. Albo Gillette, albo Wilkinson.
Z ruchomą główką i 3 ostrzami. Jakieś 4 zł za sztukę. Mam też depilator, ale nabawiłam się po nim wrastających włosków, poza tym ta metoda depilacji jest dla mnie zbyt bolesna.
Kremy do depilacji w 9/10 przypadków powodowały na mych nogach uczulenie / podrażnienie.
Tak więc tylko maszynki, bo na żadne woski itp. na razie mnie nie stać

Edytowane przez xmdln
Czas edycji: 2013-06-22 o 15:02
xmdln jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 11:28   #7
moolly
Raczkowanie

Ja do golenia pach używam golarek wikinsona, czasem są świetne promocja na nie, 12 golarek za 10zl ostatnio kupiłam, wypróbowałam przeróżne żele i pianki do golenia jednak od wszystkich dostawałam uczulenia, kiedyś pod prysznicem kiedy zapomniałam kupić pianki nowej użyłam żelu do higieny intymnej z ziaji i teraz używam do golenia tylko tego, nie podrażnia i włoski dobrze się golą. do nóg używam depilatora a na wrastające włoski robię peelingi przed goleniem

Stressed depressed
But well dressed
moolly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 12:14   #8
_Matilde_
Biała Dama

Ja uzywam pianki Venus i maszynek Gilette

Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 14:59   #9
asiuulkaa
Zadomowienie

Ja uwielbiam żel do golenia ISANA wersja fioletowa. Do tego maszynki. Bardzo lubię te z firmy BIC : Miss Soleil i takie jasno zielone.
asiuulkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 12:11   #10
colinca
Rozeznanie

Używam maszynek venus czasem od biedy tych różowych z biedry lub co wpadnie mi w rękę jako poślizg najczęściej odżywkę do włosów lub kremowy żel pod prysznic.
Niestety nie mogłam zaprzyjaźnić się z żadną pianką do golenia ani kremami. Próbowałam kiedyś pasty cukrowej i plastrów z woskiem niestety powodowało to podrażnienia.
colinca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 13:10   #11
ellish
Zakorzenienie

od dawna depilator
ellish jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 13:33   #12
winklepicker
Wtajemniczenie

Ja też depilatorem, a inne miejsca traktuję maszynką Mach3 Turbo z wymiennymi wkładami, jest męska, ale bardzo dobra. Nie przepadam za damskimi, ponieważ w rekordowym tempie znika ten pasek nawilżający. Pianki nie używam , wolę żele do golenia, teraz mam z Joanny z melonem i jest w porządku, dużo tańszy niż Gillette. Męskich też zdarzyło mi się używać i są równie dobre, różnią się w zasadzie zapachem i kolorem opakowania.

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 14:05   #13
Noane
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Ja maszynkami. W sumie nie jakimiś konkretnymi, bardziej co wpadnie w rękę i jest tanie Ale od jakiegoś czasu zawsze męskie, w damskich szybki znika ten pasek i szybciej się tępią. No i są droższe, a ja nie widzę sensu w dorzucaniu złotówki, żeby mieć błękitny kolor :P Mam też depilator, ale nie stosuję go od dawna. o pach się w ogóle nie nadawał, bo tak podrażniał, że przez tydzień nie mogłam normalnie opuścić ręki, a potem, włosy już były z powrotem. Na nogach z kolei powodował niesamowite (i momentami bolesne) wrastanie włosków. Co do maszynek przed jakiś czas stosowałam piankę (nie pamiętam jakiej firmy), ale ostatecznie okazało się, że niepotrzebnie. Teraz tuż przed goleniem obficie oblewam nogi wodą (czasem też w trakcie) i gotowe. Taniej, szybciej i podrażnień u mnie nie powoduje. Potem smaruję nogi jakimś balsamem, żeby nie swędziało i nie było podrażnień. I to tyle.
Ze słońcem twarzą w twarz.
Noane jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 18:12   #14
_Matilde_
Biała Dama

A ja sobie cenie kolory damskich maszynek, nie myla sie facetowi z tymi jego

Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 19:32   #15
SmerfetkaGdynia
Rozeznanie

GG do SmerfetkaGdynia

Ja używam różnych maszynek,ale kompletnie nie polecam tych najtańszych żółtych jednorazówek,bo można sobie nimi narobić niezłego bigosu (w kwestii skaleczeń i wrastających włosków). A w kwestii pianek do golenia : Długi czas używałam pianki Isana (tej z fioletową zakrętką),ale od niedawna używam pianki Venus o zapachu konwalii z dodatkiem alantoiny i bardzo ją sobie chwalę.
Moje uczucia są niezniszczalne...''

instagram.com/nemesisgotenhafen
SmerfetkaGdynia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 00:03   #16
Mona14
Przyczajenie

Ja używam ziołowego mydła Hair Stop - Arabska receptura. Mam bardzo alergiczną skórę. Mydło ma m.in. wyciąg z Łubinu i jest całkowicie naturalne. Po goleniu używam kremu tej samej serii NSJS. Normalnie włosy odrastają mi po .....12 godzinach. Teraz pierwsze pojawiają się po 2 dniach Jestem przeszczęśliwa. Dodatkowo kiedyś włosy mi bardzo wrastały pod skórę, moje nogi wyglądały jak po inwazji pcheł. Teraz już nie mam tego problemu. Tym mydłem też myję nogi i miejsca golone co 2 dzień. Dla mnie wielkie brawo!
Mona14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 16:28   #17
201607111040
Konto usunięte

Ja używam przeważnie maszynek i pianek albo kremów. Kremy są naprawdę świetne. Na początku jest z tym trochę zachodu, ale potem włoski wyrastają coraz wolniej, są jaśniejsze i słabsze.
201607111040 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 19:48   #18
milkybitch
Przyczajenie

Ja używam żeli do depilacji i często nawet nie "damskich" ponieważ uważam że to nabijanie w butelkę i podnoszenie ceny za różowe opakowanie, także bez problemu kupuję to co akurat jest w promocji, obecnie żel do golenia AA dla mężczyzn i nie widzę różnicy. Maszynka? Świetnie się spisują takie różowe, "damskie" Miss Soiler chyba BIC-a. Nie podrażniają skóry i akurat w kwestii maszynek widzę różnice pomiędzie zwykłą jednorazówka a tą trochę droższą. Niestety nie raz wyciełam sobie skórę zwykłą maszynką, a istnym horrorem są te dostępne w lidlu czy biedronce.
milkybitch jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 16:12   #19
patkao2
Przyczajenie

Ja gole nogi maszynkami ISANA z Rossmana. Są dobre można nimi długo golić i nie podrażniają. A do tego mam żel SENSUAL z firmy Joanna, którą kupisz w Naturze. POLECAM
patkao2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 12:20   #20
pachang
BAN stały

mam dokładnie takie samo zdanie, że jak się używa męskiej golarki to ona niedokładnie nam te nogi ogoli, jak chcesz mieć gładkie nogi to musisz użyć innych sposobów, wosk, depilator, pasta cukrowa, ale jednak najlepsze efekty są po depilacji laserowej.
pachang jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 12:38   #21
delfix10
Zakorzenienie

ja polecam pastę cukrową jest lepsza od depilatora ponieważ pozostawia nogi gładziutkie a nie jak depilator takie ,,chropowate''
i włoski wolniej odrastają :u mnie po paście to tak dopiero po 2 tygodniach a po depilatorze już po tygodniu odrastają
delfix10 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 13:09   #22
pachang
BAN stały

ja pianki i maszynki używałam, ale dość często pojawiały mi się podrażnienia, no i niestety efekty niezbyt dobre. Ale jestem po serii zabiegów depilacji laserowej w Studio Laser i teraz nie mam już problemu z niechcianymi włosami.
pachang jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 14:38   #23
kaledonia
Zakorzenienie

Zaczynałam od depilatora Braun i do nóg używałam,bo bardzo długo prawie 8 lat,ale pojawiły się naczynka i musiałam zrezygnować. Bólu nie czułam po dłuższym czasie, włosków coraz mniej było.
Cytat:
Napisane przez SmerfetkaGdynia Pokaż wiadomość
Ja używam różnych maszynek,ale kompletnie nie polecam tych najtańszych żółtych jednorazówek,bo można sobie nimi narobić niezłego bigosu (w kwestii skaleczeń i wrastających włosków). A w kwestii pianek do golenia : Długi czas używałam pianki Isana (tej z fioletową zakrętką),ale od niedawna używam pianki Venus o zapachu konwalii z dodatkiem alantoiny i bardzo ją sobie chwalę.
Z tanich to jedynie te z Biedronki jako takie są. Reszta, które stosowałam (męskie z Tesco Value, te tanie z Netto) tylko mnie pokaleczyły.

Najlepsze u mnie i do tego nie przesadnie drogie są Wilkinson extra sensitive (te męskie oczywiście). Do tego żel do depilacji Joanna.
Miałam inne,ale zawsze mi coś w nich nie pasowało,a to za rzadkie i za drogie (Gillette ),a to trudno dostępne (Wilkinson wersja dla kobiet),albo tanie i nic nie robiące (Isana).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg thumb31_9438360.jpg (497,2 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pol_pl_JOANNA-Sensual-Zel-do-Golenia-200-ml-4077_1.jpg (20,2 KB, 0 załadowań)
kaledonia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
golarka elektryczna, golenie, nogi

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości