Nadmierny problem z trądzikiem !! Proszę o pomoc ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-06-28, 23:36   #1
Bela21
Przyczajenie

GG do Bela21
Angry

Nadmierny problem z trądzikiem !! Proszę o pomoc ;)

Witam
Zwracam się o poradę , gdyż mam problem z trądzikiem.
Od jakiegoś czasu (chyba roku) często mnie wysypuje na twarzy, najczęściej na czole pod grzywką. Dodam,że dbam o twarz, myję ją rano jak i wieczorem , używam peelingu do twarzy i serum.
Wcześniej używałam różne maseczki i też mi nic nie pomogło
dlatego zwracam się do Was o jakies porady , wskazówki , sprawdzone sposoby na zwalczanie tego 'dziadostwa' .
Z góry dziękuję
Bela21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 23:48   #2
Magda9876
Rozeznanie

GG do Magda9876 Send a message via Skype™ to Magda9876
Dot.: Nadmierny problem z trądzikiem !! Proszę o pomoc ;)

Dermatolog. Zapisz się na wizytę.
Magda9876 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 23:53   #3
Bela21
Przyczajenie

GG do Bela21

Na początku chciałabym się dowiedzieć o jakichś innych sposobach :kremach, maściach
dermatolog w ostateczności.
Stary 2013-06-28, 23:58   #4
Syl993
Zadomowienie

Najpierw daj oddychac skorze, musisz spinac grzywke no i oczywiscie lzejszy podklad i puder. Mi pomoglo szare mydlo i spinanie grzywki do gory.
Syl993 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 00:03   #5
Bela21
Przyczajenie

GG do Bela21

Grzywkę mogę spiąć , ale jesli chodzi o makijaż to maluje sie tylko jak wychodzę gdzieś
ufff głupi trądzik ;/
Stary 2013-06-29, 00:07   #6
Syl993
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Bela21 Pokaż wiadomość
Grzywkę mogę spiąć , ale jesli chodzi o makijaż to maluje sie tylko jak wychodzę gdzieś
ufff głupi trądzik ;/

Przejdzie w swoim czasie, tez kiedys mnie draznil, tradzik powstaje, gdyz wysuszasz skore kosmetykami z alkoholem i skora po prostu wytwarza za duzo sebum, musisz dac sygnal skorze, ze ma wystarczajaca duzo nawilzenia od Ciebie i nie musi tak produkowac sebum, pewnie Cie wysypie strasznie na poczatku, gdy bedziesz ja nawilzala, ale potem sie polepszy, odstaw wszystkie produkty z alkoholem, wiekszosc tych przeciwtradzikowych maja w skladzie alkohol, dawaj skorze jak najwiecej oddychac.
Syl993 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 00:11   #7
Bela21
Przyczajenie

GG do Bela21

Dzięki za radę
Widzę ,że nawet łatwo szybko jest przesadzić z kosmetykami
od dzisiaj będę dokładniej patrzeć na ulotki
ale i tak szukam dalej ...

Edytowane przez Bela21
Czas edycji: 2013-06-29 o 00:12
Stary 2013-06-29, 16:34   #8
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

Ale dlaczego nie chcesz iść do dermatologa? Od tego jest lekarz, żeby Ci pomógł. My możemy ci podać kremy i maści, tabletki, ale skąd wiesz, że nie masz uczulenia na jakiś składnik leku, albo nie spaprzesz sobie skóry jeszcze bardziej? Np. mnie po brevoxylu (podobno bardzo dobra maść na trądzik) złaziła skóra płatami, i tak, to się zdarza kiedy używa się go za często, ale ja używałam raz na 3 dni, i łaziłam ze spieczoną, bolącą skórą, która po nałożeniu kremu aż się paliła.. Idź do dermatologa, on na pewno pomoże. Jeśli nie masz pieniędzy na drogie leki, to mu to po prostu powiedz. Ja chodziłam do mojej pani 3 lata, i doszłyśmy do porozumienia lekowego i cenowego. Powiedziałam, że nie chciałabym czegoś bardzo drogiego, bo płacę za to ze swojej kieszeni. Teraz mam idealną buzię, nie muszę używać fluidu, pudru, a przedtem używałam i to mocno kryjących. Używam tylko korektora pod oczy, bo mam straszne sińce. Dobry dermatolog to skarb. Nie pozbędziesz się trądziku po tygodniu. Działaj wewnętrznie (możesz pić drożdże, skrzyp i pokrzywę, siemię lniane). Po tym strasznie wysypuje, ale cera się oczyszcza i potem zostanie tylko czystość.
Stary 2013-06-29, 18:24   #9
paula78
Zakorzenienie

Ginekolog.
Endokrynolog
dermatolog
i odstawic pilingi i wszelakie drogeryjne syfy.
co jesz?
ruszasz się?
przyjmujesz leki?
jaki tryb zycia prowadzisz...

paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 20:27   #10
Figula94
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ale dlaczego nie chcesz iść do dermatologa? Od tego jest lekarz, żeby Ci pomógł. My możemy ci podać kremy i maści, tabletki, ale skąd wiesz, że nie masz uczulenia na jakiś składnik leku, albo nie spaprzesz sobie skóry jeszcze bardziej? Np. mnie po brevoxylu (podobno bardzo dobra maść na trądzik) złaziła skóra płatami, i tak, to się zdarza kiedy używa się go za często, ale ja używałam raz na 3 dni, i łaziłam ze spieczoną, bolącą skórą, która po nałożeniu kremu aż się paliła.. Idź do dermatologa, on na pewno pomoże. Jeśli nie masz pieniędzy na drogie leki, to mu to po prostu powiedz. Ja chodziłam do mojej pani 3 lata, i doszłyśmy do porozumienia lekowego i cenowego. Powiedziałam, że nie chciałabym czegoś bardzo drogiego, bo płacę za to ze swojej kieszeni. Teraz mam idealną buzię, nie muszę używać fluidu, pudru, a przedtem używałam i to mocno kryjących. Używam tylko korektora pod oczy, bo mam straszne sińce. Dobry dermatolog to skarb. Nie pozbędziesz się trądziku po tygodniu. Działaj wewnętrznie (możesz pić drożdże, skrzyp i pokrzywę, siemię lniane). Po tym strasznie wysypuje, ale cera się oczyszcza i potem zostanie tylko czystość.
A mi dermatolog zepsuł skórę bardziej przez eksperymenty, poza tym on też nie skieruje na badania i nie sprawdzi, czy jest się na coś uczulonym, czy nie... Nabawiłam się przez dermatologa wysuszonej skóry, wypadających włosów i przedwczesnych zmarszczek. Wiem, że nie wszyscy tacy są, ale w większości, a jeśli już to niech lepiej prywatnie idzie, albo do kogoś sprawdzonego.

Autorko, na początek zmień może makijaż na ten mineralny (bez tlaku i parafiny w składzie), żeby nie zapychał Ci porów, uważaj też na żele przeciwtrądzikowe, lepiej poszukaj czegoś dla wrażliwców, od siebie polecam wodę różaną, albo hydrolaty, ale niestety raczej przez internet, może ewentualnie w większych miastach. Chociaż woda termalna równie dobra i można dostać w każdej aptece, ale też droższa. No i jakiś dobry krem nawilżający, ale który nie będzie Cię zapychał. A tonik bez alkoholu. I spróbuj też kilka razy umyć twarz wodą przegotowaną, jeśli to coś zmieni to zostań przy tym .
Powodzenia życzę, jeśli będzie bardzo źle to idź do dermatologa, ale na razie spróbuj czegoś lżejszego.
Możesz też z dietą spróbować, czyli odstawić na jakiś czas przekąski takie jak chipsy i ogólnie rzeczy ostre, no i słodycze, chociaż mi osobiście czekolada nie szkodzi, ale po serze żółtym i majonezie to mam masakrę na kilka dni (na każdego działają różnie różne rzeczy), ale ser sprawdza się przy większości akurat.
Właśnie, warto byłoby sobie zbadać hormony.
Figula94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 20:52   #11
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

wiadomo, że nie do pierwszego lepszego, najlepiej do sprawdzonego i polecanego. DOBRY dermatolog Cię wyleczy, a konował będzie przepisywał leki na chybił trafił.
Stary 2013-06-29, 21:59   #12
201607111040
Konto usunięte

Jeśli masz zanieczyszczoną skórę to polecam ci mydło alep. Ja miałam 5% z Alepi i bardzo dobrze mi oczyścił twarz. Co prawda jeszcze trochę jest ale tu już sprawę załatwi dermatolog. Naprawdę poszukaj sobie dobrego dermatologa. Ja zwlekałam bardzo długo z powodu braku zaufania i szukałam dobrego dermatologa. Co do czoła to spinaj grzywkę jak najczęściej, bo skóra się poci i rozmnażają się bakterie.
201607111040 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 17:27   #13
ZbuntowanaRebeldomanka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Magda9876 Pokaż wiadomość
Dermatolog. Zapisz się na wizytę.
A ja nie polecam od razu dermatologa. Często przepisują byle co strata czasu i pieniędzy.

Jeśli mówisz że masz grzywkę to możliwe, że to jest powód Zepnij ją daj odetchnąć skórze. Nie polecam tych wszystkich specyfików z drogerii. Większość to buble. Ja miałam długo problem z pryszczami i wyleczyłam go domowymi sposobami, maścią bez recepty i cierpliwością. Zainwestowałam również w toniki i kremy ziaja nie są przeznaczone dla cery trądzikowej, ale uwierz że od kiedy je stosuje nie mam problemów z wysypami. Więc może warto coś zmienić. No i zdrowe odżywianie
I think I know"

JEstem SobĄ!!!
ZbuntowanaRebeldomanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 21:49   #14
Puszyslawa
Rozeznanie

Wiesz co? Mam pomysł. Opisz dokładnie co i jak robisz ze skórą od rana aż do wieczora (z makijażem i bez).

A może uprawiasz sport? Skóra pod grzywką szybciej się poci. Może dieta?
Puszyslawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 23:37   #15
vikuniaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Bela21 Pokaż wiadomość
Na początku chciałabym się dowiedzieć o jakichś innych sposobach :kremach, maściach
dermatolog w ostateczności.
Szkoda, że dermatolog to w ostateczności, bo myslę, że on Tobie najbardziej mógłby pomóc.
Jako nastolatka również borykałam się z tym problemem, po wizycie u dermatologa dostałam apteczne leki robione specjalnie dla mnie i wszystko jak ręką odjął .
Jeszcze wtedy pani dermatolog poradziła mi zaprzestanie częstych peelingów, bo robiłam to niemal codziennie i naprawdę to była dla mnie cenna rada .

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości