makijaż oka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-06-29, 16:30   #1
Lidka22
Przyczajenie

makijaż oka

Hej. Mam problem nie wiem jakim kolorem powinnam robić sobie kreski by wyeksponować mój kolor oczu. Mam oczy o nie typowy kolor bo są zielone z obwódką brązową. Pracuje w urzędzie i chciałam bym podkreślić mój nie typowy kolor oczu by był bardziej zauważalny ale i za razem nie wyzywający, dodam że noszę okulary. Proszę o rade.
Lidka22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 17:41   #2
ZbuntowanaRebeldomanka
Raczkowanie

Dot.: makijaż oka

czarny?
I think I know"

JEstem SobĄ!!!
ZbuntowanaRebeldomanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 12:24   #3
blackdaisy
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Lidka22 Pokaż wiadomość
Hej. Mam problem nie wiem jakim kolorem powinnam robić sobie kreski by wyeksponować mój kolor oczu. Mam oczy o nie typowy kolor bo są zielone z obwódką brązową. Pracuje w urzędzie i chciałam bym podkreślić mój nie typowy kolor oczu by był bardziej zauważalny ale i za razem nie wyzywający, dodam że noszę okulary. Proszę o rade.
A jakiego koloru masz oprawki?
Do brazowego i zielonego ladnie wyglada fiolet i zielony eyeliner
blackdaisy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 19:34   #4
Lidka22
Przyczajenie

Oprawki mam srebrne matowe i mam tylko górę oprawioną a dół na żyłce trzymające szkło. A ten fiolet to bardziej delikatny typu lilia czy może mocniejszy taki np. śliwkowy? A ten zielony to bardziej szmaragdowy czy nie koniecznie? Chciałam by podkreślić te oko ale nie za bardzo aby na dywanie u dyrektora od razu nie wylądować.
Stary 2013-07-02, 01:01   #5
Youshi
Przyczajenie

MA pytanie dot. Makijażu oka. Moje oczy mają wymiary 4cm x 1,5 cm. Wydaje mi się że wymiarowo są dość małe. Jak grubą kreskę eyelinera nakładać? I czy warto? Próbowałam powiększać wizualnie oko, lecz wyglądało to nienaturalnie. Drugi problem to fakt że jeden zewnętrzny kącik oka mam opadający a drugi jest podniesiony. Znacie dobry i łatwy sposób na symetryczną kreskę z przedłużeniem?
Youshi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 10:11   #6
blackdaisy
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Lidka22 Pokaż wiadomość
Oprawki mam srebrne matowe i mam tylko górę oprawioną a dół na żyłce trzymające szkło. A ten fiolet to bardziej delikatny typu lilia czy może mocniejszy taki np. śliwkowy? A ten zielony to bardziej szmaragdowy czy nie koniecznie? Chciałam by podkreślić te oko ale nie za bardzo aby na dywanie u dyrektora od razu nie wylądować.
Na pewno khaki bedzie dobrym kolorem. Jest to bezpieczna wersja, ale przyciaga uwage no i psauje tez do matowego srebra.
Poeksperymentuj w weekend z natezeniem kolorow i zobacz jaki odcien Ci sie podoba i jak sie czujesz sama ze soba..
Jesli na przyklad zrobisz ladna kreske np, czarnym eyelinerem, a na to polozysz kolor np. gleboki fiolet bedzie sie to trzymalo caly dzien, kolor nie bedzie zanikal.
blackdaisy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 21:37   #7
Lidka22
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Youshi Pokaż wiadomość
MA pytanie dot. Makijażu oka. Moje oczy mają wymiary 4cm x 1,5 cm. Wydaje mi się że wymiarowo są dość małe. Jak grubą kreskę eyelinera nakładać? I czy warto? Próbowałam powiększać wizualnie oko, lecz wyglądało to nienaturalnie. Drugi problem to fakt że jeden zewnętrzny kącik oka mam opadający a drugi jest podniesiony. Znacie dobry i łatwy sposób na symetryczną kreskę z przedłużeniem?
ja to jak robię jaskółkę to naklejam taśmę bezbarwną przy oku. czyli tak: koniec brwi przy skroni do kącika oka wewnętrznego. ta metoda jest z programu mistrzyni makijażu na you tobe są filmiki. a i jeszcze jedno ja robię takie małe kropeczki przy rzęsach a później je łącze i ładna kreska wychodzi.

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Na pewno khaki bedzie dobrym kolorem. Jest to bezpieczna wersja, ale przyciaga uwage no i psauje tez do matowego srebra.
Poeksperymentuj w weekend z natezeniem kolorow i zobacz jaki odcien Ci sie podoba i jak sie czujesz sama ze soba..
Jesli na przyklad zrobisz ladna kreske np, czarnym eyelinerem, a na to polozysz kolor np. gleboki fiolet bedzie sie to trzymalo caly dzien, kolor nie bedzie zanikal.
dziękuję Ci bardzo na pewno wypróbuję.
Stary 2013-07-08, 15:27   #8
martuslewandowska
Przyczajenie

Bardzo ciekawy pomysł z tą taśmą. Jeszcze o nim nie słyszałam, ale myślę że można dzięki niemu uzyskać fajne symetryczne kreski. Zastanawia mnie tylko czy nie uszkodzi za bardzo wcześniej nałożonego podkładu... Jak myślicie?
A co do kresek to moim zdaniem idealne na lato są te wielobarwne i przez połączenia różnych kolorów będą pasowały do każdego oka. Plus na pewno zrobią wrażenie. Chodzi mi o coś takiego jak tutaj: http://beautybook.pl/pl/nowosci/Teczowa-kreska-pl
martuslewandowska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 15:47   #9
Lidka22
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez martuslewandowska Pokaż wiadomość
Bardzo ciekawy pomysł z tą taśmą. Jeszcze o nim nie słyszałam, ale myślę że można dzięki niemu uzyskać fajne symetryczne kreski. Zastanawia mnie tylko czy nie uszkodzi za bardzo wcześniej nałożonego podkładu... Jak myślicie?
A co do kresek to moim zdaniem idealne na lato są te wielobarwne i przez połączenia różnych kolorów będą pasowały do każdego oka. Plus na pewno zrobią wrażenie. Chodzi mi o coś takiego jak tutaj: http://beautybook.pl/pl/nowosci/Teczowa-kreska-pl
Prawidłowo najpierw powinno się robić makijaż oka a później podkład, ja tak robię i to dużo lepszy efekt daje.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości