Wypadające włosy cz. V - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-09-13, 16:46   #691
handzia600
perfumowe ADHD

Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
A ile masz lat? Ja mam bardzo nieregularne okresy, chybapójdę zbadać hormony. Ty swoje badałaś? Rozregulowane? Myślisz, że to wszystko ma związek z wypadaniem włosów?
Mam 20lat , tych hormonów nie badałam może zbadam niebawem. Ostatnie podejście mam , jeżeli teraz się nie unormuje - IDĘ ! Myślę że ma duży wpływ na wypadanie włosów. Ja tak mam od 15 roku życia (wtedy pierwszy raz miałam @ ) przez 5 lat męczę się a hormonów nie chce brać bo jeszcze gorzej na mnie działają...
Stary 2013-09-13, 16:54   #692
KinkyGirl
BAN stały

Cytat:
Napisane przez handzia600 Pokaż wiadomość
Mam 20lat , tych hormonów nie badałam może zbadam niebawem. Ostatnie podejście mam , jeżeli teraz się nie unormuje - IDĘ ! Myślę że ma duży wpływ na wypadanie włosów. Ja tak mam od 15 roku życia (wtedy pierwszy raz miałam @ ) przez 5 lat męczę się a hormonów nie chce brać bo jeszcze gorzej na mnie działają...
Mam 23 i też nieregularne. I też przymierzam się do badań. Ostatnia szansa dla okresu Chociaż myślę, że jak się pojawi, to pójdę zrobie te hormony (czytałam, że trzeba w 3 dniu cyklu). Potem mogę czekać na następny cykl z 3 miesiące, więc wolę przy najbliższym toz robić. Ale kiedy będzie, to pojęcia nie mam.
KinkyGirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 19:38   #693
handzia600
perfumowe ADHD

ja poczekam i zobaczę może cos sie ureguluje...

Właśnie mam sesę na głowie której zapach już mnie irytuje
Swoją drogą to miała któras z was hennę naturalna waxa (maska) ? Chodzi o to czy orientuje się ktoś czy data na denku jest datą produkcji czy przydatności? W ogóle jaka trwałośc ma henna?
Stary 2013-09-13, 20:25   #694
dzamatasi
Wtajemniczenie

Kupiłam większą dawkę witamny D. zobaczymy
W poniedziałek ide robic badania na grzyby. 2 lata temu miałam gronkowca w jamie ustnej olalam jego...A przy nim wypadają garściami włosy.. plus do tego piłam drożdze ktore nie wiem czy bardziej mnie nie zagrzybiły
Stary 2013-09-13, 20:48   #695
Nathalynn
Raczkowanie

Dziewczyny, mam takie pytanie czy sesa, nafta kosmetyczna oraz kozieradka będą nadawały się na męską skórę głowy? Być może jestem przewrażliwiona, ale mam wrażenie, że u mojego TŻ powoli zaczynają pojawiać się zakola A nawet jeżeli to tylko moje zwidy to profilaktyka chyba nie powinna zaszkodzić, zwłaszcza że TŻ jakimś cudem zgodził się na moje eksperymenty Wiadomo, nie wszystko na raz, ale nawet nie wiem od czego zacząć. Bardzo proszę o pomoc
Nathalynn jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 21:04   #696
s_pinka
Raczkowanie

dzamatasi jakie badanie robisz na grzyba? Kilka miesięcy temu przeszłam na dietę oczyszczającą pod kontem grzyba i w sumie efekt był całkiem niezły. Poza lepszym samopoczuciem włosy szybciej zaczęły odrastać i wypadanie trochę się zmniejszyło. Teraz chciałam wrócić do diety ale brak mi silnej woli ;/

Chyba udało mi się wkleić zdjęcia moich zakoli .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0841.jpg (83,5 KB, 80 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0844.jpg (119,7 KB, 79 załadowań)
s_pinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 21:14   #697
dzamatasi
Wtajemniczenie

Z kału. z krwi- HAT,IFT, wymaz z gardła
A co to za dieta była? Może ja bym spróbowała
Stary 2013-09-13, 21:22   #698
s_pinka
Raczkowanie

dzamatasi
Dieta łatwa nie jest
zero cukru,
zero glutenu
zero kury i świniny
zero nabiału krowiego - tylko kozi

Z nabiału zrezygnowałam całkiem bo na sam zapach kozy puszczałam pawia. Dla jaj też zrobiłam wyjątek. Do tego dużo błonnika i dużo wody. W internecie można znaleźć dużo informacji na temat diety oczyszczającej. Właśnie jestem na etapie uzupełniania zapasów zdrowego jedzenia (kasz, ryżu brązowego, mąki gryczanej i innych pierdół) i zaczynam znowu dietę .
Stary 2013-09-13, 22:17   #699
mastiff
Zadomowienie

s_pinka ja też powolutku, ale staram się ograniczyć niektóre rzeczy: z mięsa całkiem zrezygnowałam, na dziki polowała przecież nie będę, z nabiału jako takiego również. Mój duuuuży grzech aktualnie to pieczywo Ale jak wyrzuciłam niektóre rzeczy musiałam znaleźć zamiennik i poszłam po najmniejszej linii oporu...z braku czasu. Robiłam przez jakiś czas na śniadanie kaszę np z jabłkiem, no ale, tu zapomniałam tu coś tam. I zaczęłam jeść ziemniaki które do tej pory były u mnie rzadkością. A zamiast kawy od której zaczęło mnie odrzucać...(a ja kawosz straszny) zaczełam pić nesce 3 w 1 czyli turbo syf. Mam nadzieję, że z czasem coraz lepiej będę się organizowała.
mastiff jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 22:25   #700
Siempretalia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Catacomb_Kitten Pokaż wiadomość
2,5 roku stałego wypadania (chociaż pewnie czasem jest lepiej, czasem gorzej) to też musi nisczyc psychikę Moja byłaby w o wiele lepszym stanie gdyby własnie nie te włosy, bo cała reszta w życiu w miarę mi się układa. Musimy jakoś wyluzować z tymi kłakami, nie wiem jeszcze jak ale będę szukać jakiegoś sposobu
Tak psychika cierpi może bardziej niż włosy ;( Taki rozdmuchany problem się robi. Ja to się pocieszam, że niedługo kończą mi się wakacje i nie będę miała tyle czasu, żeby myśleć o włosach

s_pinka kurczę taka dieta to musi być ciężka, ale na pewno pomaga i nie tylko na włosy. Sama chciałabym zacząć się odżywiać w ten sposób, ale przeraża mnie to jakoś, właściwie musiałabym zrezygnować ze wszystkiego co lubię
Siempretalia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 22:47   #701
zmisia
Raczkowanie

A ja planuję przeprowadzić od przyszłego weekendu dietę oczyszczająco-odkwaszającą organizm żeby się robali pozbyć. Strasznie mam ostatnio ochotę na słodycze jakoś mogę je jeść bez przerwy no i trądzik to również moje wielkie zmartwienie..

Ostatnio czytałam u kogoś na blogu właśnie o robakach i objawy się u mnie niestety w większości zgadzają,..
BooBoo z nami od 10.07.2014
Kocham żyć ..!

Edytowane przez zmisia
Czas edycji: 2013-09-13 o 22:51
zmisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 23:03   #702
s_pinka
Raczkowanie

zmisia odrobaczenie tez było jednym z etapów oczyszczania . Jak ma wyglądać ta odkwaszająca dieta? Weekend to nie za krótko na odrobaczanie?

Mastiff ja też chlebek od czasu do czasu podjadam ale ogólnie staram się na śniadanko pić sok wazywno owocowy. Czasem nie chce mi się go robić a później myć sokowirówki ;p i z wygody sięgam po kanapeczkę. Trzy miesiące diety utwierdziły mnie w tym, że gluten nie jest dla mnie dobry. Nie miałam żadnych problemów z brzuchem, żadnych zaparć i wzdęć a teraz koszmar chodzę naładowana jak bomba.

Któraś pytała się o szampon babydream. Miałam i używałam go jakiś czas ale jakoś go nie lubiłam. Zdecydowanie bardziej wolę szampon Alterra (rossmann) i z yves rocher. One tez nie mają slesów i są w miarę łagodne. Ale jak wiadomo wszystko trzeba sprawdzić na własnej głowie. Cenę też maja przystępną.

Edytowane przez s_pinka
Czas edycji: 2013-09-13 o 23:04
Stary 2013-09-13, 23:28   #703
Siempretalia
Raczkowanie

A można jeść pieczywo pełnoziarniste? A i przypomniało mi się, że niedawno piłam płyn Parafarm na odrobaczanie, myślicie, że on też coś pomaga, nawet jeśli nie jest się na tej diecie?
Siempretalia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 01:51   #704
mastiff
Zadomowienie

s_pinka, tak jak piszesz! Soki to podobno kapitalna sprawa, zwłaszcza na śniadanie. Ja na razie jestem bez sokowirówki, ale za jakiś czas planuję zakup, tylko muszę kasę odłożyć, a na razie ciężko. Powiem Ci, że jak jadłam nabiał to nie jadłam chleba, ale to kompletnie. I to już od dobrych prawie 10 lat (oczywiście że zdarzało mi się podjadać, ale to raczej jak byłam u kogoś czy w domu u rodziców). No a jak odstawiłam nabiał to nie miałam pomysłu czym szybko i bezboleśnie zastąpić. najgorsze jest to, że jem niedużo, jestem szczupła, a mam właśnie taki wywalony brzuch.
mastiff jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 11:11   #705
Catacomb_Kitten
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Siempretalia Pokaż wiadomość
Tak psychika cierpi może bardziej niż włosy ;( Taki rozdmuchany problem się robi. Ja to się pocieszam, że niedługo kończą mi się wakacje i nie będę miała tyle czasu, żeby myśleć o włosach:
Ja tym samym się pocieszam, od października praca i studia więc na włosy będzie o wiele mniej czasu

Cytat:
Napisane przez s_pinka
Któraś pytała się o szampon babydream. Miałam i używałam go jakiś czas ale jakoś go nie lubiłam. Zdecydowanie bardziej wolę szampon Alterra (rossmann) i z yves rocher. One tez nie mają slesów i są w miarę łagodne. Ale jak wiadomo wszystko trzeba sprawdzić na własnej głowie. Cenę też maja przystępną.
Ja zastanawiałam się nad Babydream'em ale na razie mam zestaw Emolium na zmianę z Dermeną. Zobaczę jak moja skóra zareaguje na Dermenę, bo różnie może być ;/ Jeśli źle to rozważę też Alterre o której dużo dobrego słyszałam

Co do świeżych soków z sokowirówki to ja piję ich już od kilku miesięcy sporo, z tym że bardziej owocowe (marchew+jabłko+banan+pom arańcze) i nie na śniadanie a przeważnie chwilę po obiedzie. Naczytałam się gdzieś ze takie soki, jak i typowo warzywne, są wspaniałym "pokarmem" dla cebulek włosów. Ale trzeba przyznać ze mycie sokowirówki to jest bardzo uciażliwe zajęcie
Stary 2013-09-14, 11:35   #706
handzia600
perfumowe ADHD

Cytat:
Ale trzeba przyznać ze mycie sokowirówki to jest bardzo uciażliwe zajęcie
dlatego ja mam blender który równie dobrze się spisuje do robienia takich soków no oprócz twardej marchewki bo z taką sobie nie poradzi raczej
Stary 2013-09-14, 12:10   #707
zmisia
Raczkowanie

[QUOTE=s_pinka;42796287]zmisia odrobaczenie tez było jednym z etapów oczyszczania . Jak ma wyglądać ta odkwaszająca dieta? Weekend to nie za krótko na odrobaczanie?

Nie weekend tylko Od przyszłego weekendu

A dieta ta wygląda następująco . Zalewasz 10 główek czosnku sokiem z kiszonych ogórków i ostawiasz w ciepłe miejsce na 10 dni. Potem pijesz przez miesiąc codziennie na wieczór po jedne łyżeczce.

W tym czasie nie można spożywać żadnych cukrów, tłuszczy, i podobno ograniczyć białka.

Przez weekend planuje się do tego przygotować, a mianowicie w piątek, sobotę i niedzielę spożywać jak najwięcej kapusty kiszonej, ogórków kiszonych, oraz pić wody z kapuchy, ogórków i buraków.
Podobno może spowodować to przeczyszczenie, dlatego planuję to zrobić w weekend. Nie wiem czy uda mi się wytrzymać cały miesiąc bez cukru i tłuszczów.

Myślałam też o lewatywie, i ciekawi mnie to ale jakoś tak nie mogę się do tego przełamać .
Kocham żyć ..!
Stary 2013-09-14, 13:32   #708
dzamatasi
Wtajemniczenie

W nocy szperałam na temat diety grzybicznej no i od dziś zaczęłam!
Wypiłam sok z ogórków kiszonych,kapusty, cytryny,zjadłam czosnek.
Poszłam na zakupy kupiłam produkty ktore trzeba jeść-mleko kozie... płatki owsiane itd. Najgorsze ,że musiałam zrezygnować ze słodyczy i bananów Nie wiem ile wytrzymam bez nich.. mam jednak nadzieje, że dam radę w końcu chodzi tu o moje zdrowie no i o kłaki

Zrezygnowałam także ze wszelkich suplementów. teraz jak lepiej się odżywiam będę naturalnie dostarczać niezbędnych witamin.Jedynie witaminę D zażywam . Zobaczymy czy będzie warto się tak pomęczyć
Stary 2013-09-14, 14:25   #709
zmisia
Raczkowanie

Hey dziewczyny a powiedzcie mi jak obrazowo prezentuje się wasze wypadanie? u mnie od kiedy zaczęłam jeść zdrowiej i dostałam @ jest lepiej. Mniej ich wypada.

Myłam dzisiaj głowę i postanowiłam wstawić fotki ilości włosów jakie mi wypadają przy tej czynności.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC06631.jpg (98,7 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC06630.jpg (79,7 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC06629.jpg (77,8 KB, 72 załadowań)
Kocham żyć ..!
Stary 2013-09-14, 14:31   #710
dzamatasi
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez zmisia Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny a powiedzcie mi jak obrazowo prezentuje się wasze wypadanie? u mnie od kiedy zaczęłam jeść zdrowiej i dostałam @ jest lepiej. Mniej ich wypada.

Myłam dzisiaj głowę i postanowiłam wstawić fotki ilości włosów jakie mi wypadają przy tej czynności.
to jest to co wypadło przy spłukiwaniu czy razem po wyschnięciu ?

Mi tyle wypada po spłukaniu a jeszcze trza dodać po wyschnięciu-wtedy najwięcej leci

Ale fakt, trza przyznać ,że dużo Ci poleciało;/
Stary 2013-09-14, 14:40   #711
zmisia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
to jest to co wypadło przy spłukiwaniu czy razem po wyschnięciu ?

Mi tyle wypada po spłukaniu a jeszcze trza dodać po wyschnięciu-wtedy najwięcej leci

Ale fakt, trza przyznać ,że dużo Ci poleciało;/
To wyciągnęłam z odpływu przy samym myciu .. przy czesaniu jeszcze wyciągam polowe z tego ..
Kocham żyć ..!
Stary 2013-09-14, 14:59   #712
Catacomb_Kitten
Rozeznanie

zmisia, a jakiej długości masz włosy i jak często je myjesz?
Stary 2013-09-14, 15:05   #713
la_meilleure
Raczkowanie

a możecie polecić mi jakiś szampon i odżywkę na wzmocnienie włosów i skóry na głowie? od tygodnia łykam Bellisime, + mam zamiar kupic kozieradkę to wystarczy?
la_meilleure jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 15:26   #714
handzia600
perfumowe ADHD

U mnie wypada znacznie mniej ale i tak wypada... Mam już resztki włosów (zdjęcia na blogu) a tu załączam dowody zbrodni

1379105074792.jpg1379149695079.jpg
Stary 2013-09-14, 19:38   #715
KinkyGirl
BAN stały

Dziewczyny, zobaczylam swoje foty sprzed 2,5 roku...mialam wlosy dluzsze niz teraz, geste, piekne, lsniace....a przeciez wtedy bylam niezadowolona! Nie moglam sie doczekac az wlosy mi urosna jeszcze dluzsze, myslalam, ze za dwa lata, czyli dzis, bede miala super wlosy. A ja sie uwstecznilam:'( mam 1/3 wlosow i nadal je trace, wycieniowane, krotsze:'(:'(:'(
Stary 2013-09-14, 20:28   #716
"niusia"
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja zastanawiałam się nad Babydream'em ale na razie mam zestaw Emolium na zmianę z Dermeną. Zobaczę jak moja skóra zareaguje na Dermenę, bo różnie może być ;/ Jeśli źle to rozważę też Alterre o której dużo dobrego słyszałam
Jak się sprawuje szampon emolium jeśli chodzi o mycie i działanie na skórę głowy? Masz problem z przesuszoną skórą głowy, emolium pomaga w tym problemie? Właśnie sobie go kupiłam bo sam cerkogel nie daje rady..

Cytat:
Napisane przez handzia600 Pokaż wiadomość
U mnie wypada znacznie mniej ale i tak wypada... Mam już resztki włosów (zdjęcia na blogu) a tu załączam dowody zbrodni

Załącznik 5408062Załącznik 5408063
Hmm, marzę żeby mi wypadało tyle włosów przy myciu, uznałabym że nie mam już problemu..

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zobaczylam swoje foty sprzed 2,5 roku...mialam wlosy dluzsze niz teraz, geste, piekne, lsniace....a przeciez wtedy bylam niezadowolona! Nie moglam sie doczekac az wlosy mi urosna jeszcze dluzsze, myslalam, ze za dwa lata, czyli dzis, bede miala super wlosy. A ja sie uwstecznilam:'( mam 1/3 wlosow i nadal je trace, wycieniowane, krotsze:'(:'(:'(
Takie gadanie jest bez sensu. Ja jeszcze 3 miesiące temu miałam włosy prawie do pasa, lwia grzywa dookoła głowy, słyszałam pochwały itd. A teraz co mi zostało...pisałam wielokrotnie. Staram się o tym nie myśleć... za rok czy dwa mogę znów mieć takie same włosy, czas tak szybko leci a włosy dzięki kuracji rosną mi dużo szybciej.. Tak trzeba myśleć, bo inaczej tylko plułabym sobie w brodę i rozmyślała jakie to teraz miałabym włosy gdyby nie to czy tamto.. niestety tego się nie odwróci a zamartwianie nic nie pomoże, trzeba zmienić podejście...

"niusia" jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 21:41   #717
handzia600
perfumowe ADHD

Jeszcze niedawno leciało więcej ale pielęgnacja pomaga...
A w porównaniu z tym ile mi włosów zostało to to jest duża ilość bo jak tak ma za każdym razem wypadac to niedługo będę łysa ; ]
Stary 2013-09-14, 22:20   #718
"niusia"
Wtajemniczenie

Ja też już czasami wymiękam, szczególnie ostatnio.
Wypadało mi już "tylko" 200 włosów przy myciu, w ostatnich tygodniach widziałam poprawę ale przy myciu znowu odpływ był niedrożny i wskoczyło ponownie na ok 300...
Ostatnio użyłam mydła sesa i włosy mi lecą teraz jak szalone. Nie wiem czy od mydła czy linieje po loxonie, ale wymiękam już czasami....
Niczego użyć nie mogę bo moja porąbana skóra na wszystko reaguje wypadaniem, sił mi czasem brak i nerwów.
Związuję włosy w kok, a gdy go rozpuszczam wieczorem jest masakra.
Chciałabym już mieć to za sobą. Niedługo moje pozytywne myślenie chyba pryśnie.
Pisze to bo właśnie wyczesałam wieczorem włosy i leciały jakby nic ich na tej głowie nie trzymało, ot tak..pełno długich włosów z cebulkami...mam wrażenie, że jakbym je mocniej szarpnęła wyleciałyby wszystkie..

W duchu sobie powtarzam że linieje po loxonie, wypadają szybciej te włosy które i tak miały wypaść i niedługo zaczną mi odrastać.. Teraz łatwo o przerwanie kuracji, ale to będzie bez sensu, skoro już się zaczęło linienie. Byle tylko jak najszybciej minęło, nie wiem ile wytrzymam i jak będą po tym wyglądały moje włosy .
Zakładam, że pomoże mi na stałe.. innej myśli nie dopuszczam jak na razie.

Boję się użyć nawet szamponu emolium, nie wiem czy znów nie wypadnie ich więcej, boję się też samego mycia, ile włosów mi wypadnie teraz gdy rozpoczęło się linienie. Nie wiem czy zmieniać szampon.. Jutro musze je umyć i nie wiem jak to zniosę, pozytywne myślenie powoli pryska..

Edytowane przez "niusia"
Czas edycji: 2013-09-14 o 22:33
"niusia" jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 10:45   #719
KinkyGirl
BAN stały

Dziewczyny, pomocy:'( co mam zrobić, gdzie się udać? Z rana wyczesałam 300 włosów, a czeszę się rano i przed spaniem:'( pewnie dobiję do 500... Niby mam nadczynnosc tarczycy, ale obecnie wyniki w normie, przyjmuje leki, po ktorych wczesniej wlosy nie wypadaly. Pojde zbadac magnez, zelazo, zrobie ogolna morfologie. Co jeszcze proponujecie?

Chyba w koncu bede miec okres, bo powoli zaczynaja bolec mnie piersi (oby to nie byl urojony objaw okresu...). Wtedy trzeciego dnia cyklu zrobie hormonu plciowe. Chyba nic wiecej zrobic nie moge:'( poradzcie cos jezeli jestescie w stanie:'(
Stary 2013-09-15, 11:26   #720
zmisia
Raczkowanie

Cytat:
zmisia, a jakiej długości masz włosy i jak często je myjesz?
Do zapięcia stanika, więc są długie ale kiedyś z ciekawości policzyłam (było to chyba z dwa tyg temu) to miałam 280 Kłaków na ręku podczas samego mycia , tego co po i przed myciem nie liczyłam
Kocham żyć ..!

Edytowane przez zmisia
Czas edycji: 2013-09-15 o 11:35
Odpowiedz

Tagi
gęste włosy, hormony, loxon 2%. łysienie, silica, stres, włosy, wypadanie, wypadanie włosów

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości