Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-01-17, 13:44   #1411
imago84
Wtajemniczenie

Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Nie przetłuszcza Wam Jantar włosów? Bo mi niestety trochę tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bardzo dawno temu miałam Jantar, ale włosy nie były po niej w dobrym stanie - chodzi mi o czas bezpośrednio po wtarciu, w przeciwieństwie właśnie do kozieradki.
Kozieradkę wcieram co 2 dzień, wieczorem na noc jak wiem że rano włosy myje. Jedna aplikacja bezpośrednio po zaparzeniu, a druga za 3 dni. Trzymam w zamknięciu w małej ampułce w lodówce. Potem robię świeży napar.
Stary 2017-01-17, 15:40   #1412
vindicta
Rozeznanie

Ja po skończeniu jantaru przerzucę się na kozieradkę
Stary 2017-01-18, 14:46   #1413
ally5
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez vindicta Pokaż wiadomość
Ja po skończeniu jantaru przerzucę się na kozieradkę
Ja po Jantarze na Joannę Rzepę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ally5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-18, 20:34   #1414
vindicta
Rozeznanie

Widzzę jednak postępy, jestem po 2 mies stosowania wcierki z kropli żołądkowych, ponad 1 tydz stosowania jantaru i brania biotebal. Zamiast dwóch garści włosów przy myciu, wypada mi jedna garść i pojawiło się mnóstwo babyhear
Stary 2017-01-19, 09:03   #1415
imago84
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez vindicta Pokaż wiadomość
Widzzę jednak postępy, jestem po 2 mies stosowania wcierki z kropli żołądkowych, ponad 1 tydz stosowania jantaru i brania biotebal. Zamiast dwóch garści włosów przy myciu, wypada mi jedna garść i pojawiło się mnóstwo babyhear
zastanawiam się nad tymi kroplami, czy któreś konkretnie (chodzi o firmę) są polecane?
Stary 2017-08-01, 12:49   #1416
adziakf
Raczkowanie

wydaje mi się,że warto byłoby zrobić badania hormonalne,żeby mieć pewność czy wszystko jest ok
adziakf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 14:26   #1417
Marlenka_Wojcik78
Przyczajenie

Badania hormonalne to bardzo ważna sprawa przy wypadających włosach wiem to po swoim przykładzie. Moje włosy zaczęły wypadać mi jak szalone i po badaniach okazało się, że mam niedoczynnosc tarczycy. Zmiana diety, suplementacja, dobre kosmetyki do włosów i powoli moje włosy zaczynają wracać do normalności

Nie każde wypadanie włosów musi wiązać się z hormonami, jednak nie zaszkodzi je sobie zbadać. W moim przypadku zadziałało. Teraz jem zdrowo, łykam witaminki, zainwestowałam w skuteczny szampon, odżywkę i tonik i powiem Wam, że zaczynam wierzyć że da się walczyć z wypadającymi włosami

PS po krótkim czasie kuracji zauważyłam pierwsze babyhairy
Marlenka_Wojcik78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 11:55   #1418
dews
Raczkowanie

Wypadające włosy cz. V

I to i ha się dołączę dziewczyn
Ja z wypadaniem włosów mecze się od prawie 2 lat.
Możliwe, że był to tylko zbieg okoliczności, ale pierwszy raz zobaczyłam wzmożone wypadanie włosów po pofarbowaniu ich na ciemny brąz, chociaż włosy farbowałam od 16 roku życia (teraz mam 26)

Po farbie tej włosy przetluszczlay mi się w pół dnia do takiego stopnia, że były mokre.. Ogólnie zawsze jednak musiałam myć włosy codziennie, więc myślałam że to przejdzie, jak farba się wypłucze. Później zaczęło się swędzenie i pieczenie skóry i tak rozpoczęła się moja historia z lekarzami. Nie będę opisywać wszystkiego, bo to temat rzeka, ale widziałam chyba 3 dermatologow, 3 endokrynologów i 2 trychologów.
Robiłam badania na tarczyce i hormony, wszystko w normie. Przeszłam przez wcierki, witaminy, leki, szampony, peelingi...

Nikt oczywiście nie wie dokładnie co mi jest, ale obecny trycholog u którego robiłam mezoterapie stwierdził, że to łojotok i pozapychane mieszki włosowe.

Obecnie mam mega cienką kitkę, mega przerzedzone skronie, tragedia.
Dzięki wcierkom Radical i szamponów Vichy opanowałam wypadanie, bo np dziś przy myciu specjalnie sprawdzałam ile ich wypadło i było ich tylko trzy. Miałam 3 zabiegi mezoterapii osoczem, ale szczerze mówiąc wątpię że to ona pomogła, bo zdecydowaną poprawę zobaczyłam właśnie po szamponie, mimo że wcześniej żaden środek mi nie pomagał.
Mam jednak kompleksy z powodu włosów. Mieszkam w Anglii i na samą myśl o powrocie do Polski robi mi się słabo, bo znajomi i rodzina, którzy nie widzieli mnie kilka miesięcy zobaczą te różnice najbardziej.. Planuje przeczytać ten wątek od początku i może znaleźć coś, co pomoże mi zagęścić włosy i odzyskać dawną pewność siebie.

Powodzenia z wakacji dziewczyny!
dews jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 08:31   #1419
Marlenka_Wojcik78
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez dews Pokaż wiadomość
Planuje przeczytać ten wątek od początku i może znaleźć coś, co pomoże mi zagęścić włosy i odzyskać dawną pewność siebie.

@Dews - powodzenia! najważniejsze, że powoli odnajdujesz już coś co Ci pomaga. Wiem doskonale, co przechodzisz, a opiniami innych, co do wyglądu włosów się nie przejmuj. Ja używam zestaw Tea Tree Scalp Care od jakiegoś czasu i naprawdę działa cuda, także jak coś to polecam te kosmetyki jakbys chciała spróbować czegoś nowego. Pozdrawiam!
Stary 2017-08-14, 12:24   #1420
dews
Raczkowanie

Chętnie zerknę dzięki!

Zewnętrznie: Radical ampułki, WAX maska do włosów, szampon Vichy /selsum blue
Wewnętrznie: krzem, cynk, D3, A+E, kolagen, pokrzywa
Stary 2017-08-17, 15:52   #1421
X_ana_X
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dews Pokaż wiadomość
I to i ha się dołączę dziewczyn
Ja z wypadaniem włosów mecze się od prawie 2 lat.
Możliwe, że był to tylko zbieg okoliczności, ale pierwszy raz zobaczyłam wzmożone wypadanie włosów po pofarbowaniu ich na ciemny brąz, chociaż włosy farbowałam od 16 roku życia (teraz mam 26)

Po farbie tej włosy przetluszczlay mi się w pół dnia do takiego stopnia, że były mokre.. Ogólnie zawsze jednak musiałam myć włosy codziennie, więc myślałam że to przejdzie, jak farba się wypłucze. Później zaczęło się swędzenie i pieczenie skóry i tak rozpoczęła się moja historia z lekarzami. Nie będę opisywać wszystkiego, bo to temat rzeka, ale widziałam chyba 3 dermatologow, 3 endokrynologów i 2 trychologów.
Robiłam badania na tarczyce i hormony, wszystko w normie. Przeszłam przez wcierki, witaminy, leki, szampony, peelingi...

Nikt oczywiście nie wie dokładnie co mi jest, ale obecny trycholog u którego robiłam mezoterapie stwierdził, że to łojotok i pozapychane mieszki włosowe.

Obecnie mam mega cienką kitkę, mega przerzedzone skronie, tragedia.
Dzięki wcierkom Radical i szamponów Vichy opanowałam wypadanie, bo np dziś przy myciu specjalnie sprawdzałam ile ich wypadło i było ich tylko trzy. Miałam 3 zabiegi mezoterapii osoczem, ale szczerze mówiąc wątpię że to ona pomogła, bo zdecydowaną poprawę zobaczyłam właśnie po szamponie, mimo że wcześniej żaden środek mi nie pomagał.
Mam jednak kompleksy z powodu włosów. Mieszkam w Anglii i na samą myśl o powrocie do Polski robi mi się słabo, bo znajomi i rodzina, którzy nie widzieli mnie kilka miesięcy zobaczą te różnice najbardziej.. Planuje przeczytać ten wątek od początku i może znaleźć coś, co pomoże mi zagęścić włosy i odzyskać dawną pewność siebie.

Dews, jaki to szampon z vichy? Mogłabyś podać pełną nazwę ew. link? Używasz go do każdego mycia?
X_ana_X jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-17, 16:07   #1422
dews
Raczkowanie

Wypadające włosy cz. V

X_ana_X kupuje w Anglii więc tak tłumacząc jest to Vichy Dercos szampon przeciwłupieżowy do włosów tłustych, ale możliwe że w Polsce nazywa się inaczejIMG_1502982584.291327.jpg

Wcześniej uzywalam go codziennie, ale ostatnio przeczytałam, że po jakimś czasie włosy się przyzwyczajają więc używam na zmianę z Selsum blue, ktory przy okazji mówiąc, kompletnie mi nie służy, więc szukam innego zamiennika obecnie

Vichy jednak w dalszym ciągu polecam, po żadnym szamponie nie mam takich fajnych włosów. Ogranicza też wypadanie razem z wcierkami.

Edytowane przez dews
Czas edycji: 2017-08-17 o 16:09
Stary 2017-08-18, 06:43   #1423
X_ana_X
Raczkowanie

dziękuję, Dews
Stary 2017-08-18, 08:12   #1424
maria_magdalena_sz
Przyczajenie

Mnie zaczęły wypadać włosy po urodzeniu dziecka. Wszyscy mówili, żeby się nie przejmować, że to przejdzie, no ale moje dziecko jest już w przedszkolu a poprawy u mnie za bardzo nie widać. Czytając to forum, trafiłam gdzieś na opis działania plastrów dermastic, zaciekawiło mnie to, bo to dość oryginalny pomysł, plaster na włosy. Spróbowałam i mam wrażenie, że jest lepiej. Czas pokaże Chciałabym mieć znowu piękne, gęste włosy jak kiedys
maria_magdalena_sz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 08:23   #1425
dews
Raczkowanie

Maria_Magdalena_sz koniecznie daj znać jak rezultaty bo słyszałam o tych plastrach i jestem ich bardzo ciekawa

Stary 2017-08-18, 09:17   #1426
X_ana_X
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez maria_magdalena_sz Pokaż wiadomość
Mnie zaczęły wypadać włosy po urodzeniu dziecka. Wszyscy mówili, żeby się nie przejmować, że to przejdzie, no ale moje dziecko jest już w przedszkolu a poprawy u mnie za bardzo nie widać. Czytając to forum, trafiłam gdzieś na opis działania plastrów dermastic, zaciekawiło mnie to, bo to dość oryginalny pomysł, plaster na włosy. Spróbowałam i mam wrażenie, że jest lepiej. Czas pokaże Chciałabym mieć znowu piękne, gęste włosy jak kiedys
Zbadaj całą tarczycę. Możliwe ze tu jest problem. U wielu kobiet zaczyna się właśnie po porodzie
Stary Dzisiaj, 09:34   #1427
Marlenka_Wojcik78
Przyczajenie

@maria_magdalena_sz zgadzam się z @X_ana_X żeby koniecznie zbadać tarczycę, też miałam problemy z wypadaniem włosów i okazało się, że mam sporo podwyższone tsh co daje niedoczynność teraz biorę leki, używam odzywki i szamponu Tea Tree Scalp Care i jest ok
Odpowiedz

Tagi
gęste włosy, hormony, loxon 2%. łysienie, silica, stres, włosy, wypadanie, wypadanie włosów

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości