Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-06-29, 20:59   #1
patkao2
Przyczajenie

Jaki szampon do przetłuszczających się włosów?

Mam przetłuszczające się włosy, które musze myć codziennie inaczej całe tłuste A nie mam czasu na codzienne mycie, więc może znacie jakiś dobry szampon? Teraz używam Ziaji z oliwkowej serii i nie jestem za bardzo zadowolona... na drugi dzień już przetłuszczone...mówię o włosach z początku Gdzieś czytałam jak nasze włosy się przetłuszczają to żeby myć drugi raz, ale czy to coś da jak myślicie? Więc czekam na wasze propozycje I żeby jeszcze nie było po nim skłonności do łupieżu (jakby co to po Ziaji nie ma )
patkao2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 16:32   #2
ZbuntowanaRebeldomanka
Raczkowanie

Dot.: Jaki szampon do przetłuszczających się włosów?

Też mam przetłuszczające, ale możliwe że nie tak bardzo jak ty Używam nivea energy fresh (chyba dobrze pamiętam nazwę) w przezroczystej butelce z zielonymi akcentami. Mi się bardzo podoba jest delikatny fajnie odświeża włosy. Wiem że szampony z miętą są dobre na włosy przetłuszczające.
I think I know"

JEstem SobĄ!!!
ZbuntowanaRebeldomanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 17:02   #3
patkao2
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez ZbuntowanaRebeldomanka Pokaż wiadomość
Też mam przetłuszczające, ale możliwe że nie tak bardzo jak ty Używam nivea energy fresh (chyba dobrze pamiętam nazwę) w przezroczystej butelce z zielonymi akcentami. Mi się bardzo podoba jest delikatny fajnie odświeża włosy. Wiem że szampony z miętą są dobre na włosy przetłuszczające.
A nie będzie po nim łupieżu ?
patkao2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 20:45   #4
Agnieszka987
Zakorzenienie

Smaczny profil Agnieszka987
Smaczne przepisy2

Cytat:
Napisane przez ZbuntowanaRebeldomanka Pokaż wiadomość
Mi Nivea (w tym w/w ) bardzo nie służą

Ja od siebie mogę polecić używanie łagodnych szamponów np. barwa. One mają delikatniejsze detergenty, wiec nie draznia i nie wzmagają produkcji sebum. Nie radziłabym często szorować skóry szamponami typu sls+ trochę ziół, bo one mogą wysuszać na dłuszą metę.
Każdy szampon możesz rozcienczac w poejmniku z wodą i oblewać ta "spienioną wodą" włosy. Mniej podrażnia a dobrze oczysci (poczytaj o metodzie kubeczkowej). Dobre mogą się okazać olejki do mycia- usuwają sebum łączac je z olejkiem, ale ciężko o nie w sklepach stacjonarnych Przejrzyj kwc bo polecane tam są różne maski z glinkami, odżywki z ziołami... itd
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 20:57   #5
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

myć włosy odżywką. Mi po dwóch miesiącach takiego mycia przetłuszczanie zmniejszyło się. Musiałam myć codziennie, mogę myć co 3 dni. Ale myję co 2, bo lepiej się tak czuję.

Nie piszę od 08.06.2014
_Tinkerbell jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 10:02   #6
agniesha
Raczkowanie

Ja z doświadczenia mogę polecić szampon Organicum, jest dostępny na allegro w granicach cenowych 40zł, ale naprawdę pomaga. Od kiedy go stosuję (myję metodą OMO) włosy praktycznie całkowicie przestały mi się przetłuszczać (a miały do tego tendencję u nasady).
Także polecam spróbować

Zapraszam! http://coraz-mniej.blogspot.com

Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
agniesha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 14:47   #7
bea28
Przyczajenie

spróbuj szamponu z ziaji ale do włosów tłustych (brązowa butelka lekko przezroczysta ) .Jeżeli włosy są bardzo przetłuszczone to można je umyć dwa razy .Na drugi dzień spróbuj użyć tak zwanego suchego szamponu
bea28 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości