Henna do rzęs Delia Cream czy RefectoCil - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-07-15, 19:17   #1
Klarira
Raczkowanie

Henna do rzęs Delia Cream czy RefectoCil

Witam Was Dziewczyny
Uwielbiam mocno podkreślać oczy a zwłaszcza rzęsy licznymi tuszami. Jednak (lepiej późno niż wcale) zauważyłam z forum, że istnieje łatwiejszy sposób na ich koloryzację. Posiadam naturalnie jasne, lecz grube i długie rzęsy. Interesuje mnie kolor czarny. Czytam wiele recenzji, ale proszę o radę Was - te które sprawdzały to na własnej skórze. Która henna bardziej przypadła Wam do gustu? Delia Cream, Delia tradycyjna, czy RefectoCil? A może znacie jakąś inną? Chciałabym przestać już używać tuszy do rzęs, dlatego pytam o to, czy macie jakieś sprawdzone henny. I żeby trzymała jak najdłużej. Wiem, że henna nie zastąpi mi tuszu i nie pogrubi rzęs.
I jeszcze dodam, że nie mam zamiaru używać jej na brwi. Tylko rzęsy mnie interesują.
Pozdrawiam

Edytowane przez Klarira
Czas edycji: 2013-07-15 o 19:21
Klarira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 21:36   #2
joaska_g
Raczkowanie

Dot.: Henna do rzęs Delia Cream czy RefectoCil

Próbowałam obu. Delia potrafi zniknąć po kilku dniach, RefectoCil trzyma się dużo dłużej, to naprawdę dobry produkt, widać to z resztą patrząc na KWC. Jednak najlepsza i najczarniejsza i najdłużej utrzymująca się henna to henna krakowska w proszku .
No i sama sobie dobrze rzęs nie zafarbujesz, potrzeba do tego asysty, bo hennę nakłada się grubą warstwą, przy zamkniętych oczach a dolną powiekę zabezpiecza się płatkiem kosmetycznym lub specjalnymi podkładkami.
Henna też nigdy nie da tak wyrazistego efektu jak tusz, fajna jest dla osób ,które nie mogą, nie lubią, nie mają czasu się malować. Henną po prostu nie da się mocno podkreślić oczu a większość kobiet lubi jednak jak jest mocno.
joaska_g jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 08:56   #3
Klarira
Raczkowanie

Dziękuję za odpowiedź będę musiała poszukać tej krakowskiej, albo na pierwszy raz kupie sobie delie, bo podobno łatwo ją zmyć, gdyby mi coś nie poszło dam radę
Stary 2013-07-16, 10:11   #4
kuki9
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Klarira Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź będę musiała poszukać tej krakowskiej, albo na pierwszy raz kupie sobie delie, bo podobno łatwo ją zmyć, gdyby mi coś nie poszło dam radę
Raczej nie pójdzie nic nie tak, więc możesz kupić od razu refectocil. On nie farbuje skóry wcale więc nic się nie stanie jak wyjedziesz "poza kontur"

Rozrabiasz ze zwykłą woda utlenioną z apteki, skórę powiek zabezpiecz wazeliną a dolną powiekę podkładkami albo zwykłymi wacikami kosmetycznymi wyciętymi w kształt półksiężyca.
Warto zrobić próbę uczuleniową przed-nakładasz za uchem albo na przedramię kropkę farby i czekasz 24h, jak nie wystąpi żadna reakcja to możesz farbować.

No i do rzęs przyda się jednak pomoc.
kuki9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 10:51   #5
joaska_g
Raczkowanie

Potwierdzam post wyżej, jak masz możliwość to kup RefectoCil .
Stary 2013-07-16, 20:25   #6
Klarira
Raczkowanie

Kupiłam dziś Delię cream w kolorze czarnym i pomogła mi z nią przyjaciółka. W sumie nakładałyśmy ją we trzy (wszystkie na rzęsy): ja, przyjaciółka i jej siostra. Przyjaciółce i jej siostrze nic to nie dało - totalnie zero skutków (miały ciemne rzesy), mi je zafarbowało (miałam jasne) ale w stopniu minimalnym. Ledwo widać. Za miesiąc wypróbuję RefectoCil. Jednak henny nie ma co porównywać do tuszu. Nie dorasta mu do pięt Dziękuję dziewczyny
Stary 2013-07-16, 22:52   #7
joaska_g
Raczkowanie

W sumie zamiast kupować całe opakowanie proponowałabym ci udać się do kosmetyczki - paradoksalnie może wyjdzie cie to taniej. Moim zdaniem efekt będzie porównywalny do Delii więc na 90% będziesz zawiedziona i tym sposobem zamiast płacić za całe opakowanie henny i przesyłkę (bo ciężko dostać refectocil stacjonarnie) lepiej zapłacić kosmetyczce 10-15zł i najpierw przekonać się czy efekt będzie warty świeczki. No i kosmetyczka na pewno zafarbuje rzęsy prawidłowo - jeśli chodzi o twoje wyczyny z koleżankami to nie mam pewności co tam wykombinowałyście .
Stary 2013-07-16, 23:07   #8
Klarira
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez joaska_g Pokaż wiadomość
W sumie zamiast kupować całe opakowanie proponowałabym ci udać się do kosmetyczki - paradoksalnie może wyjdzie cie to taniej. Moim zdaniem efekt będzie porównywalny do Delii więc na 90% będziesz zawiedziona i tym sposobem zamiast płacić za całe opakowanie henny i przesyłkę (bo ciężko dostać refectocil stacjonarnie) lepiej zapłacić kosmetyczce 10-15zł i najpierw przekonać się czy efekt będzie warty świeczki. No i kosmetyczka na pewno zafarbuje rzęsy prawidłowo - jeśli chodzi o twoje wyczyny z koleżankami to nie mam pewności co tam wykombinowałyście .
Kierowałam się instrukcją z bloga TwojaDomowaKosmetyczka używając płatków kosmetycznych itd. Kolezanki robiły to po swojemu, czyli czystą szczoteczką z tuszu do rzęs. Chyba rzeczywiście wybiorę się do kosmetyczki. Ale nakręciłam się na tym forum na jakieś spektakularne efekty a tu nic
Stary 2013-07-17, 07:17   #9
kuki9
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Klarira Pokaż wiadomość
Kierowałam się instrukcją z bloga TwojaDomowaKosmetyczka używając płatków kosmetycznych itd. Kolezanki robiły to po swojemu, czyli czystą szczoteczką z tuszu do rzęs. Chyba rzeczywiście wybiorę się do kosmetyczki. Ale nakręciłam się na tym forum na jakieś spektakularne efekty a tu nic
Lepiej jest nakładać patyczkiem albo pędzelkiem od cieni(jak masz jeden na straty). Oczy muszą być zamknięte, wszystkie muszą leżeć na tych płatkach albo podkładach kosmetycznych. Farbkę nakładasz obficie, przyklepując rzęsy do tego płatka.

Spiralka od maskary to zły pomysł

Generalnie farbka czy henna nie jest porównywalna z maskarą. Ja tez efektami na rzęsach byłam zawiedziona ale ja mam rzesy mocno przeciętne. Farbka nie zagęści, nie doda objętości, nie wydłuzy. Efekt jest zawsze subtelniejszy niestety.
kuki9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 20:23   #10
Klarira
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Lepiej jest nakładać patyczkiem albo pędzelkiem od cieni(jak masz jeden na straty). Oczy muszą być zamknięte, wszystkie muszą leżeć na tych płatkach albo podkładach kosmetycznych. Farbkę nakładasz obficie, przyklepując rzęsy do tego płatka.

Spiralka od maskary to zły pomysł

Generalnie farbka czy henna nie jest porównywalna z maskarą. Ja tez efektami na rzęsach byłam zawiedziona ale ja mam rzesy mocno przeciętne. Farbka nie zagęści, nie doda objętości, nie wydłuzy. Efekt jest zawsze subtelniejszy niestety.
Tak jak opisujesz robiłam, o ten efekt właśnie mi chodziło. Ale co poradzić, spróbuję ta kosmetyczkę i powiem jakie efekty Bo jeśli będą lepsze tzn, że źle nakładałam tą hennę.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości