zakup podróbki Skin79? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-07-16, 00:41   #1
nordika
Przyczajenie

Unhappy

zakup podróbki Skin79?

Cześć Dziewczyny,
Kupiłam w polskiej drogerii internetowej alledrogeria "koreański" puder firmy Skin79 i obawiam się, że przysłali mi fałszywkę. Czy mogłybyście zerknąć, porównać i wyrazić swoją opinię?
Produkt w sklepie internetowy:
http://www.alledrogeria.pl/product.php?id_product=485
Zakupiony produkt wygląda tak:http://img109.imageshack.us/img109/7774/pw6e.jpg
Ze strony producenta: http://www.skin79mall.com/Product/?prdNo=0000000631
Jak możecie zobaczyć, na moim opakowaniu brakuje na górze napisu "Summer Collection".
Czy ktoś miał ten produkt i czy to jest podróba? Proszę o odpowiedź, bo chce złożyć reklamację w razie czego.
Dziękuję i pozdrawiam
nordika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 12:37   #2
DwaKoty
Raczkowanie

Dot.: zakup podróbki Skin79?

Koreanska cena 19000 wonow, czyli ponad 55 zlotych.
W Polsce 49 zl + vat?
A gdzie clo, marza, itp, itd?

Do tego przyslali Ci inny produkt niz to co figuruje u nich na zdjeciu.

Chyba masz juz odpowiedz na swoje pytanie.

Choc mam nadzieje, ze sie myle, i ze jakims cudem twoj puder to oryginal z "szarego" rynku.
Stary 2013-07-16, 13:30   #3
zxcvbnmasd
Moderator

Wg mnie jest OK.
Nie wiem co macie do ceny, przykładowe "obce" aukcje: amazon, ebay i jest jeszcze taniej. Na allegrogerii napis jest on tyko na zdjęciach, w opisie go nie ma.
Aż sprawdziłam w grafikach google i napis mają tylko zdjęcia reklamowe, normalne fotografie już nie mają.

Edytowane przez zxcvbnmasd
Czas edycji: 2013-07-16 o 13:31
zxcvbnmasd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 13:50   #4
nosferatku
Zadomowienie

Skin79 to jedna z najchętniej i najstaranniej podrabianych marek kosmetycznych w Azji.
Podrabiana tak starannie, że jeżeli nie pracujesz w fabryce Skin79-nie odróżnisz.

Co do polskich drogerii-ja bym była ostrożna.
Co do ebaya-też.
Warto albo przerzucić się na marki niszowe, których nikomu nie opłaca się podrabiać, albo kupować z pewniejszego źródła.
nosferatku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 14:02   #5
DwaKoty
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Skin79 to jedna z najchętniej i najstaranniej podrabianych marek kosmetycznych w Azji.
Podrabiana tak starannie, że jeżeli nie pracujesz w fabryce Skin79-nie odróżnisz.

Co do polskich drogerii-ja bym była ostrożna.
Co do ebaya-też.
Warto albo przerzucić się na marki niszowe, których nikomu nie opłaca się podrabiać, albo kupować z pewniejszego źródła.
Dokladnie. Nic dodac nic ujac.
Stary 2013-07-16, 15:23   #6
nordika
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez zxcvbnmasd Pokaż wiadomość
Wg mnie jest OK.
Nie wiem co macie do ceny, przykładowe "obce" aukcje: amazon, ebay i jest jeszcze taniej. Na allegrogerii napis jest on tyko na zdjęciach, w opisie go nie ma.
Aż sprawdziłam w grafikach google i napis mają tylko zdjęcia reklamowe, normalne fotografie już nie mają.
Właśnie, ja też widziałam zdjęcia z zagranicznych blogów kosmetycznych, gdzie tego napisu nie ma na opakowaniu (chyba, że blogerki nie wiedziały same, że mają fałszywki). Próbowałam znaleźć info, czy może była jakaś seria pudru bez górnego napisu, ale w sieci nie ma nic na ten temat. Sprzedawca nie wyjaśnił mi skąd ta różnica. Miałam nadzieję, że może któraś z Was używała tego produktu lub orientuje się, po czym poznać fałszywkę. Co prawda, w sieci są takie informacje, ale dotyczą one jedynie klasycznego BB Skin79 w płynie...
Dziękuję za podzielenie się Waszymi spostrzeżeniami. Jakby coś Wam przyszło jeszcze do głowy, to wrzućcie

Mam jeszcze taką smutną refleksję, bo kiedyś już raz sparzyłam się zamawiając perfumy w iperfumy (nie miałam wątpliwości, że produkt był podrobiony, a kosztował niemało). Teraz kolejna perfumeria internetowa okazuje się nieuczciwa. Zastanawiam się, skąd wynika taka totalna ignorancja sprzedawców?!Czy oni sądzą, że ludzie są tak zahukani i będą cicho siedzieć i nie mówić, że ich oszukano? Zwłaszcza w czasach internetu i facebooka? Nie znam się na sprzedaży i reklamie, ale nie tak się tworzy markę, a zaufanie kupujących to podstawa działalności. I potem ciągnie się taka opinia o "polaczkach-cwaniaczkach"
Pozdrawiam

Edytowane przez nordika
Czas edycji: 2013-07-16 o 15:26
Stary 2013-07-16, 15:36   #7
DwaKoty
Raczkowanie

Nordika, bardzo czesto sprzedawcy sami nie maja pojecia, ze sprzedano mi podrobki i dlatego sprzedaja je jako oryginaly.

Juz nie raz mi sie zdarzylo, ze ktos sie pytal mnie o autentycznosc czegos tam na allegro, ze niby wg sprzedawcy "oryginalne, prosto z Japonii", a po chwili na googlach okazywalo sie, ze to chinska kopia.

Mnie najbardziej zastanawia cena Twojego pudru, bo zazwyczaj, jesli cos jest tansze za granica niz w kraju pochodzenia kupowane na stronie producenta, to przynajmniej ja, myslalabym, ze to albo podrobka, albo produkt przeterminowany. Niesprzedane przeterminowane kosmetyki zazwyczaj zwraca sie do producenta, zeby mogl sie ich pozbyc w odpowiedni sposob, ale bardzo czesto zdarza sie, ze taka dostawa "ginie" po drodze.
Stary 2013-07-17, 11:22   #8
Zanthia
Zadomowienie

Cenę można wytłumaczyć w rożny sposób - przecież sklepy zamawiając od producenta nie płacą za każdy przedmiot takiej ceny jak na stronie producenta. Raz, że zniżka na hurt, dwa jakieś tam podatki na bank odpadają zarówno po stronie koreańskiej jak i polskiej, więc możliwe jest zarobienie na cło i marżę tylko na tym. Po to są handlowcy, żeby wynegocjować niską cenę z drugą stroną, o której zwykłym ludziom się nie śni.

Nie mówię, że ten puder jest na bank oryginalny, ale nie mam powodu twierdzić, że coś jest z nim nie tak. Może rzeczywiście to była kiedyś letnia kolekcja a potem weszła do regularnej sprzedaży i napis zniknął.

Próbowałaś wysłać maila bezpośrednio do skin 79 z milionem zdjęć puderniczki z każdej strony i pytanie czy to podróbka? Albo zapytać się alleedrogerii od kogo konkretnie się zaopatrują? Poza tym reklamacje możesz złoży zawsze, bo tak.
Zanthia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 22:41   #9
nordika
Przyczajenie

Cześć Dziewczyny,
otrzymałam od polskiego sprzedawcy informację, że jedynie zdjęcie promujące produkt tak wygląda tj. posiada górny napis. Natomiast późniejsze pudry już go nie mają. Być może tak jest. No cóż, w przyszłość już nie dam się skusić na takie kosmetyki (zupełnie obcych tj. poza-europejskich/-amerykańskich marek), ponieważ nigdy nic nie wiadomo, a już nie chcę sobie więcej nerwów psuć. Zwłaszcza, gdy większość informacji na temat kosmetyku i od użytkowniczek nie widnieje w języku angielskim.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz

Tagi
alledrogeria, podróbki, skin79

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości