Broda-mój problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-09-08, 12:35   #1
Seagirl
Zadomowienie

Broda-mój problem

Zauważyłam u siebie takie oto zjawisko, od dawna borykam się z wyskakujacymi non stop syfkami na brodzie i żuchwie.
Ogólnie tez mam takie krostki pod skórą, z których właśnie czasami wyskakują te syfki i bardzo szybko podchodzą ropą.Jak go wycisnę to w innym miejscu na brodzie wyskakuje mi kolejny i tak wkółko.
Zaczęłam uzywać mydła siarkowego ale ono strasznie wysusza i o dziwo jak nie posmaruję brody kremem nawilżającym to jest ona bardzo sucha ale wtedy te syfki nie wyskakują.
No i teraz mam pytanie, czy warto zasuszać brodę żeby nie mieć syfków i nie smarować jej kremem, czy to moze wina akurat kremu, czy moze powodem tych syfków są hormony?-bo też coś takiego kiedyś usłyszałam.

Poradźcie coś
Please.
Seagirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 13:21   #2
Asik_
Zakorzenienie

Dot.: Broda-mój problem

Mam ten sam problem. W koncu sie zdenerwowalam i poszlam do dermatologa, bo probowalam juz wsyztskiego a one i tak "zyły wlasnym zyciem"
Asik_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 13:24   #3
aisulo
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Asik_
Mam ten sam problem. W koncu sie zdenerwowalam i poszlam do dermatologa, bo probowalam juz wsyztskiego a one i tak "zyły wlasnym zyciem"
i co na to dermatolog?
Ja mam taki sam problem wiec sie podpinam
aisulo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 13:24   #4
MagJa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Asik_
I co dermatolog powiedział? Co zalecił? Bo ja mam niestety podobnie
MagJa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 13:25   #5
MagJa
Zakorzenienie

aisulo - jakie my jednomyślne jesteśmy
MagJa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 14:07   #6
Seagirl
Zadomowienie

No i co powiedział dermatolog?
Prze te krostki mam dużo przebarwień i blizn po tych syfkach, już mam ich dosyć.Dodam że nie są to wielkie bolące krosty, tylko takie ropniaki co bardzo szybko podchodza ropą. No i nawet jak delikatnie ścisnę żeby wycisnąć to i tak zostaje mi ślad na długo.
Asik, opowiedz o tej wizycie u dermatologa.
Stary 2005-09-08, 16:23   #7
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

ja z takim samym problemem jestem po kuracji u dermatologa i na razie jest ok, chociaż lekarka uprzedziła mnie,że takie naciekowe zmiany leczy się trudno i lubią wracać.
ja brałam doustnie Sumamed i Isotrexin do smarowania.
dziś była ostatnia wizyta: kazała mi jesć tabletki drożdżowe i cynk, nie pić alkoholu i nie jeść czekolady...tyle to ja sam wiem...
jestem tuż po zakończeniu leczenia, więc efekty są super, ale jakoś nie wierzę, że to draństwo nie wróci...czuję, że taką kurację jeszcze nie raz i nie dwa powtórzę
joasiak1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 16:35   #8
aisulo
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MagJa
aisulo - jakie my jednomyślne jesteśmy
nooo
aisulo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 17:07   #9
owieeeczka
Raczkowanie

GG do owieeeczka
Post Dot.: Broda-mój problem

Też miałam ten problem. Ogromne ropne cysty pod skórą brrrrr.. nigdzie indziej tylko na brodzie. Poszłam do dermatologa i przepisała mi Isotrexin. I efekt był i jest cudowny - żadnych wielkich ropniaków!! A minął już prawie rok odkąd byłam u dermatologa.. Jedynie ten żel mi pomógł.. Polecam

"Każda kochana kobieta jest księżniczką w oczach tego kto się o nią ubiega i w swoich własnych..."
owieeeczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 17:29   #10
Seagirl
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez owieeeczka
Też miałam ten problem. Ogromne ropne cysty pod skórą brrrrr.. nigdzie indziej tylko na brodzie. Poszłam do dermatologa i przepisała mi Isotrexin. I efekt był i jest cudowny - żadnych wielkich ropniaków!! A minął już prawie rok odkąd byłam u dermatologa.. Jedynie ten żel mi pomógł.. Polecam
Isotrexin jest na recpetę? czy mogę go sobie sama kupić i spróbować go używać?
Stary 2005-09-10, 00:36   #11
Gonia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Seagirl
Isotrexin jest na recpetę? czy mogę go sobie sama kupić i spróbować go używać?

Na receptę.
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 08:58   #12
młodaa
Wtajemniczenie

Zdecydowanie polecam wizyte u dermatologa, choc wiem, z wlasnego doswiadczenia, ze dobrych lekarzy jest naprawde malo, gdyz wiekszosc z nbich traktuje swoich pacjentow jak kolejnych krolikow doswiedczalnych... :/
Bardzo dlugo meczylam sie z tradzikiem (zreszta mecze nadal, choc nie tak jak jeszcze miesiac temu). Probowalam niesamowicie duzo roznych specyfikow (masci, kremy apteczne na recepte, bez recepty, rozne smarowidla od mnichow )
Czytalam duzo dobrego o Isotrexinie, sama mialam zalatwic sobie recepte w zimie, ale przestarszylam sie, ze jednak jest to niesamowicie silny lek i do stosowania pod kontrola lekarza. W koncu poszlam do lekarki, ktora wlasnie przepisalam mi wczesniej wspomniany Isotrexin. Stosuje juz ponad miesiac, nie uzywam podkladu, tylko troszke korektora i puderku sypkiego i wreszcie ciesze sie gladka cera.
Minusem tego leku jest potrzeba uzywania kremu z wysokim faktorem przeciwslonecznym (ja kupilam LRP 60, zreszta, naprawde bardzo dobry).
Kiedys wyskakiwaly mi codziennie ropne pryszcze (czasami jeden dziennie nowy, czasami dwa), do tego zaskorniki, plamy po pryszczach, hm..male blizny?
Bardzo cera uspokoila sie, nowych praktycznie nie mam (a jesli juz to zauwazylam, ze pojawiaja sie, kiedy zjem czekolade :/ ), plamy wciaz jasnieja.
Przez ten miesiac nie zuzylam chyba nawet pol opakowania (cale ma 30g wiec wcale nie jest duze), bo naklada sie go bardzo malo (co nakazala mi lekarka).
To chyba tyle, ogolnei polecam Isotrexin, jednak pod kontrola lekarza (ja dermalolozce nic nie powiedzialam, ze cos takiego chcialabym, ale ucieszylam sie, kiedy mi to przepisala)
Mam nadzieje, ze moja wypowiedz jest w miare czytelna

pozdrawiam
młodaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 12:33   #13
Asik_
Zakorzenienie

Kochane juz mowie
W sumie to nie mowil duzo przepisal mi tabletki i zel I pwoiem Wam cos Zel rewelacja KIlka dni i koniec z klopotami na brodzie!!! Nie wiem czy to jego sprawka czy tez tych tabletek, ale jestem zadowolona, poprwa juz po 5 dniach
Stary 2005-09-10, 13:17   #14
guia
Zadomowienie

GG do guia

Asku (dobrze odmienilam?) a jakie tabletki i jaki zel Ci przepisal?
guia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-12, 10:28   #15
Asik_
Zakorzenienie

Tabletki to Doxycyclinum (?) a zel to Davercin
Pozdrawiam
Stary 2005-09-12, 10:41   #16
Asik_
Zakorzenienie

Dziewczyny ale sa tez skutki uboczne. Po tabletkach czasami zle sie czuje,szczegolnie jak od razu cos zjem. Musze powiedziec o tym lekarzowi
Stary 2005-09-13, 16:52   #17
guia
Zadomowienie

GG do guia

No tak.. antybiotyk ale masz cos ochronnego na zoladek oczywiscie? typu trilac, lakcid.. bo bez tego to łomatko! albo wcinaj duzo maslanek, kefirkow i jogurtow
Stary 2005-09-13, 16:59   #18
skapula
Raczkowanie

Dziewczyny podaję link, który może byc pomocny przy takich problemach

http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
skapula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 17:34   #19
TOMORROW
Zakorzenienie

jak wyciśniesz, to raczej oczywiste, że zniknie i powróci stadem
do tego wydaje mi się (taka teoria ), że jeszcze do tego często dotykamy tych części twarzy (np. podpierając głowę) brudnymi rekami, co ma takie skutki
mi sie z kolei co nieco robi na liniach zuchwy w czasie zimy, jak chodzę w szaliku i te częsci są przepocone-więc znów brud(to tak na poparcie w/w teorii )
TOMORROW jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 21:08   #20
Asik_
Zakorzenienie

Cos ochronnego na zoladek? nie mam
Stary 2005-09-15, 10:48   #21
Asik_
Zakorzenienie

A powinnam cos miec?
Stary 2005-09-15, 20:04   #22
guia
Zadomowienie

GG do guia

powinnas! KONIECZNIE! jezeli lykasz antybiotyki to ochrona zaladka jest niezbedna! tak wiec jutro lecisz do apteki kup lepiej trilac (ten drugi rozciencza sie z woda i trzeba pic- niedobry poza tym jest w szklanych fioleczkach, ktore kalecza usta i trudno je urwac) nie powiem Ci ile ten trilac kosztuje, ale wydaje mi sie, ze cos kolo 20zl. moze troszke wiecej. w opakowaniu masz 20kapsulek. Na opakowaniu masz oczywiscie napisane dawkowanie, jednak z wroc uwage, zeby lykac 2 godz przed lub po antybiotyku (o tym nic tam nie ma) To ja sie nie dziwie czemu Cie bolal zoladek..

Mam pytanko- po jakim czasie zauwazylyscie efekty dzialania tego isotrexinu? ja uzywam go od 5 dni. skora zlazla mi cala. doslownie. to co mam teraz jest rozowe i takie jakby poparzone.. widac, ze taka swieza, cienka skora. Tragicznie wrazliwa sie przez to zrobila i szczypie, cokolwiek bym nie polozyla.. I, co najgorsze, cera mi sie pogorszyla.. zamiast lepiej jest tragicznie. czy to taki przejsciowy etap? moze ten isotrex wyciaga wszystko i trzeba to przeczekac..? a moze nie powinno tak byc i lepiej, zebym go odstawila? nie wiem.. no nie wiem..
Stary 2005-09-15, 20:40   #23
Seagirl
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez skapula
Dziewczyny podaję link, który może byc pomocny przy takich problemach

http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
Skapula, tam się trzeba zalogować, nie można tego obejść?
Stary 2005-09-15, 22:02   #24
Asik_
Zakorzenienie

Hmm wiec chyba to kupie Nie wiedzialam, w sumie podobne dzialanie da picie kefirow i jogurtow?
Stary 2005-09-15, 22:49   #25
joasiak1
Zakorzenienie

GG do joasiak1

Cytat:
Napisane przez Seagirl
nie da się obejść.
(to se neda...)))
Stary 2005-09-15, 22:51   #26
joasiak1
Zakorzenienie

GG do joasiak1

Mam pytanko- po jakim czasie zauwazylyscie efekty dzialania tego isotrexinu? ja uzywam go od 5 dni. skora zlazla mi cala. doslownie. to co mam teraz jest rozowe i takie jakby poparzone.. widac, ze taka swieza, cienka skora. Tragicznie wrazliwa sie przez to zrobila i szczypie, cokolwiek bym nie polozyla.. I, co najgorsze, cera mi sie pogorszyla.. zamiast lepiej jest tragicznie. czy to taki przejsciowy etap? moze ten isotrex wyciaga wszystko i trzeba to przeczekac..? a moze nie powinno tak byc i lepiej, zebym go odstawila? nie wiem.. no nie wiem..[/QUOTE]

ja nie miałam takich efektów po smarowaniu się isotrexinem, ale mnie pani dermatolog kazała stosować go miejscowo, na zmiany, a nie całą brodę, tak też zrobiłam. a skóra łuszczy mi się minimalnie, prawie niezauważalnie, chyba mam coś z nosorożca...
Stary 2005-09-15, 23:12   #27
guia
Zadomowienie

GG do guia

hieihihehie Joasiak1- tez bym chciala byc takim nosorozcem

Asik- tak, podobne dzialanie dlatego wyzej tez napisalam, ze jak nie trilacowa oslona zoladka, to upijaj sie jogurtami a swoja droga, to jest baaaardzo zastanawiajace, ze Twoj dermatolog nie poinformowal Cie o takiej ochronie.. mi babka przypominala chyba ze 3 razy a na kartce napisala wielkimi literami i z wykrzyknikiem, za to w efekcie koncowym zapomniala o rozpisce odnosnie antybiotyku
Stary 2005-09-16, 06:36   #28
skapula
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Seagirl
Myślałam, ze podając bezpośredni link to wątku da się to obejść, ale jednak trzeba się zalogować. Zachęcam jednak do zalogowania się, bo naprawdę warto, znajdziecie tam mnóstwo bardzo ciekawych informacji o urodzie, kosmetykach, pielęgnacji.
skapula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 11:45   #29
Asik_
Zakorzenienie

Nie powiedziala mi nic Bylam u niej powiedzialam ze wymiotuje po tym , i kazala mi przestac brac, teraz mam tylko zel...
Stary 2005-09-16, 13:32   #30
Gonia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez guia

Mam pytanko- po jakim czasie zauwazylyscie efekty dzialania tego isotrexinu? ja uzywam go od 5 dni. skora zlazla mi cala. doslownie. to co mam teraz jest rozowe i takie jakby poparzone.. widac, ze taka swieza, cienka skora. Tragicznie wrazliwa sie przez to zrobila i szczypie, cokolwiek bym nie polozyla.. I, co najgorsze, cera mi sie pogorszyla.. zamiast lepiej jest tragicznie. czy to taki przejsciowy etap? moze ten isotrex wyciaga wszystko i trzeba to przeczekac..? a moze nie powinno tak byc i lepiej, zebym go odstawila? nie wiem.. no nie wiem..
Ja efekty zauważyłam już po ok. 2 tygodniach. U mnie nie było wysypu, ale wiem, że możliwe jest początkowe pogorszenie stanu cery. Skóra się w ten sposób oczyszcza.
A to podrażnienie też jest normalne na początku stosowania.
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości