kremy BB - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-07-31, 14:50   #1
toughlikedaddy
Przyczajenie

Question

kremy BB

Interesuje mnie nowy rodzaj kosmetyków - kremy BB.
Nie zawsze mam ochotę na nakładanie fluidu, zwłaszcza po starannym oczyszczeniu twarzy, jednak makijaż wygląda źle przy nie wymalowanej skórze. Krem BB jest zatem świetnym rozwiązaniem, skoro ma właściwości kremu, a przy tym ujednolica kolor.
Moje pytanie brzmi, której marki kosmetycznej krem BB polecacie?
toughlikedaddy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 15:00   #2
alex24112
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: kremy BB

Ja mam garnier i nie polecam. Nie wiem, czy to wada wszystkich kremów bb, ale garnier kompletnie nie wyrównuje kolorytu. Ponadto potwornie mnie zatyka + nie nawilża, więc od jakichś 3 miesięcy leży na dnie kosmetyczki nieruszany.
Świeci mi się od niego skóra, nawet sporo pudru matującego się na nim nie sprawdza. Mam podkład, który ogólnie skórę matuje, ale jeśli nałożę pod niego bb garniera, to niestety muszę też nałożyć puder, którego bez bb nie stosuję.

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 15:18   #3
reila_
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez toughlikedaddy Pokaż wiadomość
Interesuje mnie nowy rodzaj kosmetyków - kremy BB.
Nie zawsze mam ochotę na nakładanie fluidu, zwłaszcza po starannym oczyszczeniu twarzy, jednak makijaż wygląda źle przy nie wymalowanej skórze. Krem BB jest zatem świetnym rozwiązaniem, skoro ma właściwości kremu, a przy tym ujednolica kolor.
Moje pytanie brzmi, której marki kosmetycznej krem BB polecacie?
Ty chyba nie wiesz czym jest BB Cream. Niektóre są o wiele cięższe niż podkłady. Zapraszam do poszukania wątków, bo już jest kilka aktywnych, gdzie dyskutujemy o BB i innych AZJATYCKICH mazidłach. Bo akurat dla mnie te wszystkie garniery, rimmele i bielendy nawet koło BB nie stały.
reila_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 15:31   #4
Kwidiks
Przyczajenie

fajne te zegarkli

_________________________ ________________
Zaskakująca oferta http://www.kseromax.com/ Zobacz!

Edytowane przez Kwidiks
Czas edycji: 2013-12-12 o 20:59
Kwidiks jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 16:02   #5
Noodle Soup
Zadomowienie

Z tym się zgodzę - zachodnie 'bb' to w większości przypadków zwykłe kremy tonujące czy lekkie podkłady pod nową nazwą.
Jak chce się sprawdzić kremy BB, to polecam tylko te prawdziwe, azjatyckie.

No i jak piszę też reila_, niektóre kremy BB są ciężkie, mają wysokie krycie.
Do tego, co Ty opisujesz, to najlepiej pasuje po prostu zwykły krem tonujący.
Noodle Soup jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 18:50   #6
DwaKoty
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Z tym się zgodzę - zachodnie 'bb' to w większości przypadków zwykłe kremy tonujące czy lekkie podkłady pod nową nazwą.
Jak chce się sprawdzić kremy BB, to polecam tylko te prawdziwe, azjatyckie.

No i jak piszę też reila_, niektóre kremy BB są ciężkie, mają wysokie krycie.
Do tego, co Ty opisujesz, to najlepiej pasuje po prostu zwykły krem tonujący.

A w Azji akurat BB traktowane sa jako "wszystko-w-jednym-podklad" (all-in-1-foundation) i tak nawet sa reklamowane.
Sa traktowane jako podklady z dodatkami. I wydaje mi sie, ze to wlasnie ten aspekt BB jest kopiowany przez zachodnie firmy.
Swojego czasu byly nawet tu reklamy, ze BB to "new generation foundation".
A jesli szukasz zachodnich odpowiednikow azjatyckich BB, to najblizej chyba jest EsteeLauder Double Wear, ktorys z japonskich blogow robil kiedys dokladne porownanie i doszedl do tego samego wniosku.
Stary 2013-07-31, 21:50   #7
jenifeer
Raczkowanie

Ja miałam próbkę nowego BB z firmy Thalgo koloru naturalnego, dla mnie całkiiem fajny na teraz, wiec może się skuszę zakupic,w zimie na pewno wroce co podkładów mineralnych kryjących, bo BB mniej kryje zdecydowanie.
jenifeer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 10:45   #8
Aimee_J
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
A w Azji akurat BB traktowane sa jako "wszystko-w-jednym-podklad" (all-in-1-foundation) i tak nawet sa reklamowane.
Sa traktowane jako podklady z dodatkami. I wydaje mi sie, ze to wlasnie ten aspekt BB jest kopiowany przez zachodnie firmy.
Swojego czasu byly nawet tu reklamy, ze BB to "new generation foundation".
A jesli szukasz zachodnich odpowiednikow azjatyckich BB, to najblizej chyba jest EsteeLauder Double Wear, ktorys z japonskich blogow robil kiedys dokladne porownanie i doszedl do tego samego wniosku.
Miałam odlewkę i złapałam się za głowę, bo nijak to nie miało nic wspólnego z tymi azjatyckimi BB, które miałam w domu
Ale prawda jest taka, że azjatycki BB azjatyckiemu BB nie równy. Tak jak tradycyjny podkąłd tradycyjnemu podkładowil
Aimee_J jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 12:17   #9
DwaKoty
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Miałam odlewkę i złapałam się za głowę, bo nijak to nie miało nic wspólnego z tymi azjatyckimi BB, które miałam w domu
Ale prawda jest taka, że azjatycki BB azjatyckiemu BB nie równy. Tak jak tradycyjny podkąłd tradycyjnemu podkładowil
Ja mam i DW Light i cala game azjatyckich BBs i prawda jest taka, ze te BBs z gornej polki (skinfoodow, innisfreeow i im podobnych zabawek dla malolat nawet nie biore tu pod uwage) sa bardzo podobne do DW Light. A raczej odwrotnie.
Stary 2013-08-01, 12:40   #10
Aimee_J
Zakorzenienie

Cytat:
Ja mam i DW Light i cala game azjatyckich BBs i prawda jest taka, ze te BBs z gornej polki (skinfoodow, innisfreeow i im podobnych zabawek dla malolat nawet nie biore tu pod uwage) sa bardzo podobne do DW Light. A raczej odwrotnie.
Ja chyba właśnie zaczęłam do takich dla małolat, ale nie szłam w te droższe, bo po co, jak mi te tańsze pasują?
Jeżeli mówisz, ze te droższe są cieżkie, to chyba tylko utwierdza mnie to w przekonaniu, żeby się za nie nie brać. Chyba, że ich ciężkość jest inna niż tradycyjnych podkładów. Z tradycyjnych podkładów zrezygnowałam wieki temu, bo każdy za który się brałam wyglądał na mnie w moim mniemaniu tragicznie [zbyt widoczny i to obojętnie ile położyłam i jak], ich kolory nigdy mi nie pasowały, i dosłownie je czułam na twarzy. Z BB tak nie mam, z podkładami mineralnymi też.
Swoją drogą to paranoja, żebym ja przez pół świata ściągała kosmetyki, bo w moim własnym kraju nic dobrać nie mogłam :/
Stary 2013-08-01, 13:02   #11
DwaKoty
Raczkowanie

Aimee, nie sa ciezkie, sa inne.

Z tego co piszesz o Double Wear, zaczynam podejrzewac, ze byc moze nie probowalas autentycznego DW, ale innego podkladu od EL, ktory zostal Ci podany jako DW. Lub tez mozliwe, ze Twoja odlewka byla ze starego podkladu, niepoprawnie przechowywanego lub utlenionego (oxidized).

A probowalas moze Liquid Fluid lub CyberWhite od Estee Lauder? To typowe azjatyckie BB (formula taka sama), ale sa sprzedawane jako podklad, bo firma uwaza, ze w ten sposob lepiej beda sie sprzedawaly na rynkach zachodnich.

Ja uzywam wszystkich trzech (LF, CW i DW) i sa duzo lzejsze niz niektore BBs, ktore mialam okazje sprobowac.

A sprowadzanie kosmetykow przez pol swiata to znam bardzo dobrze. Ja zawsze zebram o farbe do wlosow i dezodorant w sztyfcie.
Stary 2013-08-01, 13:16   #12
Aimee_J
Zakorzenienie

Cytat:
Aimee, nie sa ciezkie, sa inne.

Z tego co piszesz o Double Wear, zaczynam podejrzewac, ze byc moze nie probowalas autentycznego DW, ale innego podkladu od EL, ktory zostal Ci podany jako DW. Lub tez mozliwe, ze Twoja odlewka byla ze starego podkladu, niepoprawnie przechowywanego lub utlenionego (oxidized).

A probowalas moze Liquid Fluid lub CyberWhite od Estee Lauder? To typowe azjatyckie BB (formula taka sama), ale sa sprzedawane jako podklad, bo firma uwaza, ze w ten sposob lepiej beda sie sprzedawaly na rynkach zachodnich.

Ja uzywam wszystkich trzech (LF, CW i DW) i sa duzo lzejsze niz niektore BBs, ktore mialam okazje sprobowac.

A sprowadzanie kosmetykow przez pol swiata to znam bardzo dobrze. Ja zawsze zebram o farbe do wlosow i dezodorant w sztyfcie.
Może faktycznie coś nie tak było z odlewkami. Próbowałam tradycyjnego Double Wear oraz jeszcze DayWear BB - żaden mi nie pasował, ale może to faktycznie wina próbek. Albo mojej cery. Nie od dziś wiadomo, ze nie każda rzecz się tak samo trzyma na różnych skórach.
Generalnie wątpię, żebym się złapała za EL - kwestia ceny. Niestety
Na razie ejstem zadowolona z tego co mam.

A coś pomiędzy?

Edytowane przez Aimee_J
Czas edycji: 2013-08-01 o 13:17
Stary 2013-08-01, 15:18   #13
DwaKoty
Raczkowanie

A teraz dalas mi do myslenia. Bo ponoc nie ma roznicy pomiedzy Double Wear w butelce i DW Light w tubce, ale moze jednak jest.

Ja mam DW Light, i pani w stoisku przekonywala mnie, ze to dokladnie to samo co w butelce. Ale jak czytam raz jeszcze to co napisalas o swojej odlewce, to moze jednak nie to samo.

Jak bede w miescie to postaram sie sprawdzic.

Ze zwyklych drogeryjnych japonskich podkladow polecam Esprique Forming Beauty Liquid od Kose i Coffret d'Or Silky od Kanebo.

To jedne z nielicznych podkladow, gdzie "dla wszystkich typow cery" naprawde to znaczy. Krycie - srednie, wykonczenie - matowe dla Esprique, satynowe dla Coffret, konsystencja - plynna, zupelnie plynna, nie ma co porownywac do zachodnich plynnych podkladow, bo to zupelnie inna bajka.

A jesli chodzi o BBs, to niestety nie jestem w stanie obecnie pomoc. W tej chwili uzywam DiorSnow BB 01, i chyba polowa Azji robi to samo. Po odkryciu Diora dwa lata temu wywalilam w diably inne BBs, bo nie widzialam potrzeby aby dalej sie nimi bawic.

Edytowane przez DwaKoty
Czas edycji: 2013-08-01 o 15:21
DwaKoty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 15:22   #14
Aimee_J
Zakorzenienie

Ja się nie mam zamiaru upierać przy tym czy jest różnica czy nie ma Przyznaję, ze mogła to być wina odlewki - z testerami w sklepach w PL jest różnie -_- [nie wiem jak w innych krajach]. Zresztą tak jak mówię - każdej cerze pasuje co innego. Moja EL nie polubiła i może mi nawet trochę ulżyło jak tak myślę o cenie
Odpowiedz

Tagi
krem bb

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości