Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-11-26, 10:56   #151
burn-it-up
Zakorzenienie

GG do burn-it-up
Smile Dot.: To już szczyt!!! allegro i naiwniacy...

Cytat:
Napisane przez kizia mizia
Oj wiem o czym mówisz ...ja właśnie delektuje się aromatyzowaną herbata liptona...
Marocco...w kolejce czeka jeszcze Kenya i Carabbian....
Ja znam tylko Cabbian,jak w smaku te pozostałe smaki.Kocham herbatę we wszystkich odmianach ale gdbym mogła zostawić jedną jedyną to byłby to zdecydowanie earl grey
Stary 2005-11-26, 16:13   #152
kizia mizia
Wtajemniczenie

Dot.: To już szczyt!!! allegro i naiwniacy...

Ja jestem narazie po degustacji marocco..Ciekawa , mięta z przyprawami...Lubię dziwaczne smaki i moze dlatego mi bardzo odpowiada...taka herbaciana dewiacja
A jak Carabbian? Lubisz aromatyzowane herbaty ? Takie z herbaciarni?Ja wciąż poszukuje nowych smaków...Ale nie ma to jak gorący Earl Grey z rana im wiecej bergamotki tym lepiej
kizia mizia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 18:01   #153
burn-it-up
Zakorzenienie

GG do burn-it-up
Wink Dot.: To już szczyt!!! allegro i naiwniacy...

Cytat:
Napisane przez kizia mizia
Ja jestem narazie po degustacji marocco..Ciekawa , mięta z przyprawami...Lubię dziwaczne smaki i moze dlatego mi bardzo odpowiada...taka herbaciana dewiacja
A jak Carabbian? Lubisz aromatyzowane herbaty ? Takie z herbaciarni?Ja wciąż poszukuje nowych smaków...Ale nie ma to jak gorący Earl Grey z rana im wiecej bergamotki tym lepiej
Powinnyśmy założyć stowarzyszenie herbato maniaków,odłam earlgrey`owy.Bardzo lubię aromatyzowane jedną z moich ulubionych jest Irish Cream...pychota
Stary 2005-11-26, 19:39   #154
vretka
Zakorzenienie

GG do vretka

Przepraszam, że tak nagle zmieniam temat i nie będe kontynuować dyskusji dotyczącej herbaty (również jestem jej maniaczką ), ale chciałam poznać Waszą opinię na temat sprzedaży próbek na Allegro Zawsze myślałam, że z założenia próbki są bezpłatne, a coraz częściej spotykam się z ofertami ich sprzedaży. Przyznam, że osobiście koszmarnie mnie to denerwuje, ponieważ za każdym razem kiedy oglądam taką stronę już widzę oczami wyobraźni zadowolone twarze pań z perfumerii i sklepów z kosmetykami, które zamiast rozdawać próbki, robią na nich niezły interes Oczywiście nie chcę generalizować i robić ze wszystkich oszustów, ale skądś te próbki muszą się brać... Poza tym, jeśli na próbce napisane jest "not for sale", to zgarnianie za nią pieniędzy jest zwykłym oszustwem (może przestępstwem ). Chciałabym się dowiedzieć co Wy myślicie na ten temat
vretka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 19:44   #155
Joasiaa
Wtajemniczenie

GG do Joasiaa

Dla mnie to też jakaś paranoja. Najprawdopodobniej ktoś dostaje to za darmo a robi na tym interes. Jedna rada na to czytać uważnie opisy aukcji i zwyczajnie nie kupować takich wynalazków. Ale i tak zawsze znajdą się osoby chętne na nabycie próbek. Inaczej by tego nie sprzedawali. Wystarczy popatrzeć jak się na aukcjach o to biją.
Joasiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 19:50   #156
Basia39
Zakorzenienie

O bardzo dobry temat. Mnie tez to irytuje bardzo zreszta nie tylko, dlatego, ze ktos to sprzedaje, czy wymienia, ale dlatego, ze ile razy czlowiek pojdzie do perfumerii czy apteki i chcialby cos najpierw wyprobowac to Panie nigdy nie dysponuja probkami, a dlaczego nie dysponuja? odpowiedz mysle kazdy zna. Zazwyczaj dysponuja jedynie saszetkami kosmetykow, ze tak powiem malo chodliwych. Mysl, ze to bardzo nieuczciwe!
Basia39 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 19:57   #157
olcia7
Zadomowienie

GG do olcia7

Cytat:
Napisane przez Basia39
Mysl, ze to bardzo nieuczciwe!
To mnie się od razu przypomina kawał, jak to rozmawia przyszły teść z przyszłym zięciem:
- To chcesz się ożenić z moją córką?
- Tak...
- To mówisz jesteś odpowiedzialny...
- mhm..
- i uczciwy?
- Tak..
- To z czego będziecie żyć??

Wymiana
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post68212696
olcia7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 20:02   #158
olcia7
Zadomowienie

GG do olcia7

A tak swoją drogą i już na poważnie, to pewnie istnieje jakiś paragraf, który traktuje o sprzedaży rzeczy do tego nie przeznaczonych. Inna sprawa, że testery też nie są przeznaczone do sprzedaży, a jednak cieszą się ogromną popularnością! A nawet istnieje teza, ze są lepsze i trwalsze od nie-testera (ciekawa teoria..)

Wymiana
Stary 2005-11-26, 20:02   #159
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez olcia7
To mnie się od razu przypomina kawał, jak to rozmawia przyszły teść z przyszłym zięciem:
- To chcesz się ożenić z moją córką?
- Tak...
- To mówisz jesteś odpowiedzialny...
- mhm..
- i uczciwy?
- Tak..
- To z czego będziecie żyć??
Tak no niestety przyzwolenie z przymruzeniem oka.
Stary 2005-11-26, 20:05   #160
olcia7
Zadomowienie

GG do olcia7

No, Basiu, jak kto uczciwy, to już nie ma z czego żyć. Jak kombinuje, to ŻYJE!!

Wymiana
Stary 2005-11-26, 20:27   #161
Vila
Raczkowanie

Jestem w stanie zaakceptować sprzedaż próbek (choć sama tego jeszcze nigdy nie zrobiłam), jeżeli są to próbki zapachu, który jest niedostępny lub trudno dostępny w Polsce. Często jest to jedyna okazja poznania go. Sądzę, że próbki kupują głównie osoby z małych miast, gdzie nie ma wielu perfumerii i może być problem z dorwaniem testera, o próbkach nie wspomnę. Oczywiście to tylko hipoteza Zresztą zawsze można poprosić o pomoc Wizażanki
Swoją drogą to ciekawe, że nikt się nie burzy na sprzedaż testerów, co słusznie zauważyła Olcia7.

A dziś na allegro w kategorii "Zdrowie i Uroda - Pozostałe" (często tam zaglądam, bo trafiają się tam ciekawe rzeczy) zobaczyłam całe mrowie ofert tzw. odpowiedników, czyli ordynarnych podrób. Sprzedający miał czelność umieścić w nazwie aukcji nazwę oryginału, a tylko w nawiasie skrót odp. W dodatku jedna aukcja była nazwana "Cacharel - Casmir", co chyba dobitnie świadczy o znajomości rzeczy przez sprzedającego
Vila jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 20:38   #162
olcia7
Zadomowienie

GG do olcia7

Cytat:
Napisane przez Vila
A dziś na allegro w kategorii "Zdrowie i Uroda - Pozostałe" (często tam zaglądam, bo trafiają się tam ciekawe rzeczy) zobaczyłam całe mrowie ofert tzw. odpowiedników, czyli ordynarnych podrób. Sprzedający miał czelność umieścić w nazwie aukcji nazwę oryginału, a tylko w nawiasie skrót odp. W dodatku jedna aukcja była nazwana "Cacharel - Casmir", co chyba dobitnie świadczy o znajomości rzeczy przez sprzedającego
Ja myślę, że ogromna większość sprzedających perfumy na Allegro zdaje sobie sprawę co sprzedaje. Niektórzy sprzedają może już nie tak ewidentne podróby (tureckie podróby baaardzo łudząco podobne do oryginału) i nie zamieszczają takiego detalu jakim jest słowo "odp.", tylko sprzedają podróbę jako oryginał po fantastycznej cenie! To fakt, beznadziejnie mają się perfumoholiki z mniejszych miasteczek, tudzież wsi, gdzie nie ma dostępu do rossmannowskich czy sephorowych promocji.

Wymiana
Stary 2005-11-26, 20:40   #163
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Vila
Jestem w stanie zaakceptować sprzedaż próbek (choć sama tego jeszcze nigdy nie zrobiłam), jeżeli są to próbki zapachu, który jest niedostępny lub trudno dostępny w Polsce. Często jest to jedyna okazja poznania go. Sądzę, że próbki kupują głównie osoby z małych miast, gdzie nie ma wielu perfumerii i może być problem z dorwaniem testera, o próbkach nie wspomnę. Oczywiście to tylko hipoteza Zresztą zawsze można poprosić o pomoc Wizażanki
Swoją drogą to ciekawe, że nikt się nie burzy na sprzedaż testerów, co słusznie zauważyła Olcia7.
Tu się zgadzam jesli chodzi o próbki perfum
A z tymi testerami to dziwna sprawa, ja mysle, ze Ci ktorzy sprzedaja je na allegro (sama dwa razy kupilam tester) maja ich tak ogromne ilosci, ze chyba musza gdzies je wczesniej kupowac, bo to niemozliwe, zeby wynosili je na masowa skale, a moze jestem naiwna
Stary 2005-11-26, 20:50   #164
Vila
Raczkowanie

Co do testerów, to mnie to od dawna nurtuje, może ktoś nas oświeci Chyba muszą "znikać" na poziomie hurtowni, bo zwykle te wystawiane na aukcje są jeszcze opakowane w takie testerowe pudełka.

A wracając jeszcze do próbek, to właśnie mną zatrzęsło Ktoś sprzedaje na allegro próbki w ilościach hurtowych! Nic dziwnego, że nie ma ich potem w sklepach! Poza tym są np. próbki Tumulte Lacroix - też już się nie dziwię, że dostałam w Sephorze próbkę robioną, a nie fabryczną, chociaż to nowy zapach i próbek powinno być raczej dużo?

BTW, dużo jest ciekawych oryginalnych miniaturek, m.in. kilka zapachów Estee Lauder, AA Winter Delice
Stary 2005-11-26, 21:12   #165
vretka
Zakorzenienie

GG do vretka
Angry Dot.: To już szczyt!!! allegro i naiwniacy...

O testerach zapomniałam wspomnieć, a rzeczywiście problem ich sprzedaży istnieje Zastanawiam się tylko, w którym momencie dystrybucji i w jaki sposób próbki i testery trafiają do rąk ludzi, którzy je sprzedają
Stary 2005-11-26, 21:16   #166
Basia39
Zakorzenienie

Dziewczyny na chwileczke zmienie temat. Czy ktos kupowal moze zapachy u osoby o nicku martaperfumy ???

Zachorowałam na słonika
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73092628
Stary 2005-11-26, 22:20   #167
Vila
Raczkowanie

[QUOTE=Basia39]Dziewczyny na chwileczke zmienie temat. Czy ktos kupowal moze zapachy u osoby o nicku martaperfumy ???

Zachorowałam na słonika
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=730926 28[/QUOTE]

Basiu, właśnie przejrzałam ofertę tej osoby i wydaje mi się, że to oryginał. Sama u niej nie kupowałam, ale inne aukcje martyperfumy (perfumy, których raczej "się nie podrabia") oraz pozytywne opinie (zwłaszcza kubypl ) świadczą na jej korzyść. Ale może lepiej niech wypowiedzą się jeszcze fanki i znawczynie Słonia - ja się do nich nie zaliczam
Stary 2005-11-26, 22:25   #168
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Vila
Cytat:
Napisane przez Basia39
Dziewczyny na chwileczke zmienie temat. Czy ktos kupowal moze zapachy u osoby o nicku martaperfumy ???

Zachorowałam na słonika
Basiu, właśnie przejrzałam ofertę tej osoby i wydaje mi się, że to oryginał. Sama u niej nie kupowałam, ale inne aukcje martyperfumy (perfumy, których raczej "się nie podrabia") oraz pozytywne opinie (zwłaszcza kubypl ) świadczą na jej korzyść. Ale może lepiej niech wypowiedzą się jeszcze fanki i znawczynie Słonia - ja się do nich nie zaliczam
Ja tez tak myslalam, ale wlasnie sie dowiedzialam, ze perfumy u marty na allegro to na 99...5% podroba. Napisala ORYGINaLNie zapakowane, a nie ORYGINALNE.
Stary 2005-11-26, 22:28   #169
sylwia.gda
Wtajemniczenie

Rzeczywiscie pod spodem napisala ze sa ORYGINALNE, ale jakos rozsadek mi mowi, ze jest to cena podejrzana. Owszem, sa okazje, ale nie az o tyle taniej...ja bym stawiala na sprzedawcow majacych wiecej niz pare pozytywow na koncie.
sylwia.gda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 22:29   #170
vretka
Zakorzenienie

GG do vretka

Cytat:
Napisane przez Basia39
Ja tez tak myslalam, ale wlasnie sie dowiedzialam, ze perfumy u marty na allegro to na 99...5% podroba. Napisala ORYGINaLNie zapakowane, a nie ORYGINALNE.
Przyznam się bez bicia, że na perfumach kompletnie się nie znam, ale jeśli chodzi o informacje na stronie, to poniżej sprzedawca napisał:
W 100% ORYGINALNE!!!!

Stary 2005-11-26, 22:36   #171
Vila
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Basia39
No tak, też mi się to wydało podejrzane Ale z drugiej strony - taki opis jest przy wszystkich aukcjach tej osoby, a nie sądziłam, że Egoiste Platinium czy nowy męski Lacoste są podrabiane Nie można oczywiście wykluczyć, że niektóre z tych produktów to oryginały, a inne - podróby.
A z trzeciej strony... ta osoba gwarantuje zwrot pieniędzy w przypadku reklamacji

I bądź tu człowieku mądry i kupuj na allegro
Stary 2005-11-26, 22:40   #172
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Vila
No tak, też mi się to wydało podejrzane Ale z drugiej strony - taki opis jest przy wszystkich aukcjach tej osoby, a nie sądziłam, że Egoiste Platinium czy nowy męski Lacoste są podrabiane Nie można oczywiście wykluczyć, że niektóre z tych produktów to oryginały, a inne - podróby.
A z trzeciej strony... ta osoba gwarantuje zwrot pieniędzy w przypadku reklamacji

I bądź tu człowieku mądry i kupuj na allegro
Dokladnie
Ponoc najpewniejszy mateusz124, ale on tez ma juz na swoim koncie 15 negatywow i 22 neutrale
Pewnie, ze najlepsze wyjscie to kupic w renomowanej perfumerii, tylko, ze tam maja ceny z ksiezyca! I badz tu czlowieku madry ehhh ....
Stary 2005-11-26, 22:41   #173
Vila
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sylwia.gda
ja bym stawiala na sprzedawcow majacych wiecej niz pare pozytywow na koncie.
Tak, to dobra strategia Ale ci super sprawdzeni sprzedawcy też kiedyś zaczynali od kilku pozytywów na koncie
Oj, chyba wyszło na to, że stałam się advocatus diaboli w sprawie martaperfumy
Stary 2005-11-26, 22:59   #174
Pomadka
Pomadkorator

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez Vila
Cytat:
Napisane przez Basia39

Zachorowałam na słonika
Otóż pozwole sobie zauważyc, ze Kenzo Słonik to jedna z najczęściej pojawiających się podrób ostatnimi czasy. Są nawet po 30-40,oo zł na Allegro.
Co do sprzedającej to może jest i pewna i towar ma dobry, jednak ma mało komantarzy i ciężko stwierdzić czym tak naprawdę handluję. Nie ma żadnej renomy, bo jest poczatkująca...
To też proponuję kupić u zaufanego sprzedawcy np. Perfumy-kremy, Szyll, czy gregor [nie wiem czy dobrze nick zapamiętałam Bruna?], niz wydać pieniądzę w sumie na niewiadomo co... Biorac pod uwagę, że równie dobrze moze handlowac podróbką za 145,0 zł. Bo i tacy się zdarzają-przebiegli sprzedawcy.
Stary 2005-11-26, 23:04   #175
olcia7
Zadomowienie

GG do olcia7

Wracając do tematu testerów, to nie wiem skąd tyle testerów i na taką skalę. Mogę tylko powiedzieć, że pracuję w miejscu, gdzie dostawcą jest np. firma Coty. Z każdą dostawą dostarcza też testery, w zasadzie bezpłatnie, bo jest to zaledwie kilka groszy na fakturze. Sama z tego źródła zostałam obdarowana przez szefową 2 wodami 75 ml Isabelli Rossellini My Manifesto (to testery oczywiście - takie same jak wody do sprzedaży, tyle, że nie mają pudełka, mają np. uszczerbiony flakon, ale w środku pełnowartościowa woda toaletowa)

Wymiana
Stary 2005-11-26, 23:12   #176
olcia7
Zadomowienie

GG do olcia7

A , i już też pisałam, chyba nawet w tym wątku, że niby testerów się nie podrabia. Tester jest łatwiejszy do podrobienia, przecież nie ma pudełka, które musi być nie do odróżnienia!

Wiele dziewczyn już też pisało, ze kupowanie na Allegro to ryzyko. Nawet pozytywy o niczym nie muszą świadczyć. Ani przekonanie, ze jakiejś wody się nie podrabia ( w co też średnio wierzę... ) Przecież sprzedawca mógł majstrować przy flaszce i napełnić ją np. Brutalem (to ci brutal!!). W końcu na Allegro też masowo skupuje się lub sprzedaje puste flakony ŚWIATOWYCH FIRM. No, chyba że w celach kolekcjonerskich!!!
Ale dziewczyny mimo wszystko życzę powodzenia w zakupach... Nie wszyscy chcą nas oszukać! Nie mozna wychodzić z takiego założenia. Tylko ze mnie akurat trochę szkoda kasy na eksperymenty..
A ten sprawdzony sprzedawca to zdaje się gregorydek, czy jaoś tak.

Wymiana
Stary 2005-11-26, 23:15   #177
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pomadka
Otóż pozwole sobie zauważyc, ze Kenzo Słonik to jedna z najczęściej pojawiających się podrób ostatnimi czasy. Są nawet po 30-40,oo zł na Allegro.
Co do sprzedającej to może jest i pewna i towar ma dobry, jednak ma mało komantarzy i ciężko stwierdzić czym tak naprawdę handluję. Nie ma żadnej renomy, bo jest poczatkująca...
To też proponuję kupić u zaufanego sprzedawcy np. Perfumy-kremy, Szyll, czy gregor [nie wiem czy dobrze nick zapamiętałam Bruna?], niz wydać pieniądzę w sumie na niewiadomo co... Biorac pod uwagę, że równie dobrze moze handlowac podróbką za 145,0 zł. Bo i tacy się zdarzają-przebiegli sprzedawcy.
Pomadko ja mam cala liste WIARYGODNI SPRZEDAWCY NA ALLEGRO z forum gazeta "O perfumach", sa na niej rowniez wymienione przez Ciebie osoby.
Oczywiscie wyszukiwalam ich na Alegro i ogladalam oferty oraz komentarze. Czesc z nich juz nie sprzedaje m.in. grycek, a pozostali, coz kazdy ma na swoim co najmniej po kilka negatywnych i neutralnych komentarzy, wiec z nimi jak sie okazuje tez roznie bywa. Chociaz fakt kupujacy tez zdarzaja sie nieuczciwi ... Slonikiem dysponuje w tej chwili tylko mateusz124, ale tak jak pisalam wyzej w poprzednim poscie - 15 negatywow i 22 neutrale ...
Stary 2005-11-26, 23:30   #178
daqmar
Raczkowanie

Eh apropos podróbek, to sprzedawcy na allegro maja ciekawe wytłumaczenia.W pewnym momencie zgłupiałam, po przeczytaniu jednego z komentarzy i wyjaśnieniach sprzedającego.Mianowicie kupujący zarzucił że perfumy nie są oryginalne, że znacznie krócej pachną itp, a jest pewny bo tego samego zapachu używa od ponad roku,więc potrafi wyczuć róznicę,sprawa dotyczyła Hugo Bossa bodajże.Na to sprzedawca zgrabnie wytłumaczył, że widocznie wczesniej kupujący miał do czynienia z zapachem o WIĘKSZEJ INTENSYWNOŚCI 3,0 fl. oz. a ta którą sprzedał miała 1,6 fl. oz. Jakie to piękne, sensowne wytlumaczenie, szkoda tylko ze fl.oz. to po prostu brytyjska lub amerykańska miara objętości a nie intensywnosci zapachu.Ale przyznam ze mnie to na początku skołowało.No chyba że jestem w błędzie
daqmar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 23:33   #179
konfitura
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez daqmar
Eh apropos podróbek, to sprzedawcy na allegro maja ciekawe wytłumaczenia.W pewnym momencie zgłupiałam, po przeczytaniu jednego z komentarzy i wyjaśnieniach sprzedającego.Mianowicie kupujący zarzucił że perfumy nie są oryginalne, że znacznie krócej pachną itp, a jest pewny bo tego samego zapachu używa od ponad roku,więc potrafi wyczuć róznicę,sprawa dotyczyła Hugo Bossa bodajże.Na to sprzedawca zgrabnie wytłumaczył, że widocznie wczesniej kupujący miał do czynienia z zapachem o WIĘKSZEJ INTENSYWNOŚCI 3,0 fl. oz. a ta którą sprzedał miała 1,6 fl. oz. Jakie to piękne, sensowne wytlumaczenie, szkoda tylko ze fl.oz. to po prostu brytyjska lub amerykańska miara objętości a nie intensywnosci zapachu.Ale przyznam ze mnie to na początku skołowało.No chyba że jestem w błędzie
Masz rację

konfitura jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 23:35   #180
Basia39
Zakorzenienie

A wracajac do polskich renomowanych perfumerii to tak jak pisalam ceny z ksiezyca chyba maja wziete.

Cena Jungle Elephant Eau De Parfum Spray 50ml/1.7oz dla porównania

w polskiej perfumerii UWAGA W PROMOCJI 245 PLN

a na strawberrynet 174 PLN - bez promocji

Czy to nie jest różnica z księżyca?

Jeszcze lepiej wyglada:

Jungle Elephant Eau De Parfume Spray 100ml/3.3oz

w polskiej perfumerii również w promocji 340 PLN

a na strawberrynet 251 PLN

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości