Rada dotycząca podkładu! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-08-01, 16:39   #1
california_dream
Raczkowanie

GG do california_dream

Rada dotycząca podkładu!

Drogie Wizażanki!
Od pewnego czasu zaczęłam używać podkładu Revlon Colorstay Softflex (dla cery tłustej i mieszanej). Chciałabym,żebyście poleciły mi inny podkład, który tak samo dobrze kryje i matuje jak revlon, jednak nie zapycha tak porów oraz nie jest tak ciężki. U mnie Revlon sprawdza się idealnie, jednak po zużyciu jednego opakowania moja cera jest w dużo gorszym stanie.

Mógłby mi ktoś doradzić?
Stary 2013-08-01, 16:56   #2
PannaEwelina
Zakorzenienie

Dot.: Rada dotycząca podkładu!

Dość podobne do Colorstaya są Makeup Atelier Paris Waterproof i Estee Lauder Double Wear Ale czy te nie zatkają Ci porów, tego niestety nie umiem powiedzieć.

Blog

Kolekcje makijażowe wiosna/lato 2014

PannaEwelina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 20:45   #3
Mijanou
Kot-rewolucjonista.

Ja bym radziła Double Wear Estee Lauder. Mnie nie zapycha. Tylko pamiętaj o umiarze w nakładaniu, produktu stosuje się naprawdę niewiele. Jeśli przesadzisz z Estelką to zrobi Ci się maska. Trzeba się nauczyć go dokładnie nakładac.
Mijanou jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 21:28   #4
viosna82
Raczkowanie

EL Double Wear owszem dobrze kryje i matuje, ale nie jest lżejszy od Revlonu. Moje odczucie jest takie, że Revlon jest jednak lżejszy i jest podobno tańszą, drogeryjną wersja EL. Posiadam oba, aczkolwiek używam tylko Revlonu. Ale, że całe życie szukałam matujących i kryjących podkładów, to mogę polecić następujące, jeśli nie miałaś (ciężko stwierdzić, czy są lekkie, bo pewnie żaden kryjący i matujący nie będzie, ale są całkiem przyzwoite):
1) Max Factor - Lasting Performance
2) jeśli chodzi o BB kremy azjatyckie to polecam Missha Perfect Cover - kryje idealnie i podobno leczy cerę
3) Vichy Dermablend - bardzo kryjący
4) Bourjois Healthy Mix - jest średnio kryjący i średnio matujący - tzn ja przy tłustej cerze go używam i trzyma się całkiem nieźle i jest na pewno lżejszy niż Revlon.
viosna82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 22:12   #5
california_dream
Raczkowanie

GG do california_dream

Lasting Performance używałam (chyba kolor ivory beige). Jednak ciemnieje na buzi, dlatego go odstawiłam. Zastanawiam się właśnie nad kupnem EL Double Wear.

Ogólnie mam maskarę z wybieraniem podkładu. Revlon Colorstay jest pierwszym fluidem, który nie warzy mi się na buzi. Reszta, nie ważne czy to Vichy czy Max Factor - we wszystkich moja cera po paru godzinach wyglądała jak poparzona
Stary 2013-08-01, 22:32   #6
viosna82
Raczkowanie

a czego używasz na podkład?
U mnie bez względu na podkład cera świeciłaby się jak latarnia najdalej po 3-4 godzinach. Ale używam dobrych pudrów matujących i kilka razy dziennie poprawiam, inaczej nie ma wyjścia. Podkład przypudrowuję pudrem naturalnym Dr. Hauschki takim białym sypkim i/lub pudrem Clinique sypkim w transparentnym kolorze - bardzo dobry produkt.
viosna82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 08:34   #7
Dorkax
Przyczajenie

spróbuj podklad mineralny, ja uzywam EDM bo mi najbardziej pauje, ale dobry jest tez meow. Jak miałam problemy z cera to zamiast podkładu nakladalam korektor mineralny i było super. Musisz mieć dobrze nawilżoną twarz. Na wierzch uzywam fixera cryolan w pudrze (najlepszy), ale lżejszy jest art deco i w sumie przyzwoicie trzyma. Mogę jeszcze polecić finish glazel, który mieszam z minerałem i się tak maluje
Dorkax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 18:36   #8
california_dream
Raczkowanie

GG do california_dream

Cytat:
Napisane przez viosna82 Pokaż wiadomość
a czego używasz na podkład?
U mnie bez względu na podkład cera świeciłaby się jak latarnia najdalej po 3-4 godzinach. Ale używam dobrych pudrów matujących i kilka razy dziennie poprawiam, inaczej nie ma wyjścia. Podkład przypudrowuję pudrem naturalnym Dr. Hauschki takim białym sypkim i/lub pudrem Clinique sypkim w transparentnym kolorze - bardzo dobry produkt.

Ja zawsze używam pudru jako wykończenie makijażu, bo też byłaby masakra, jeżeli nakładałabym sam fluid.
Stary 2013-08-03, 11:39   #9
v-x-n
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez california_dream Pokaż wiadomość
Ja zawsze używam pudru jako wykończenie makijażu, bo też byłaby masakra, jeżeli nakładałabym sam fluid.
Może fluid kryjący od Pharmaceris? Nie jest tak kryjący i trwały jak Revlon, ale daje radę, a przy tym jest delikatny dla skóry. Nie matuje specjalnie, ale skoro i tak używasz pudru, to może by zdał egzamin. Ja go lubię, mimo wszystkich jego wad.

Proponowałabym zaopatrzenie się w próbkę właśnie wymienionego podkładu Pharmaceris i któregoś z serii Iwostin Correctin (podobno dobre i delikatne), może akurat któryś Ci się spodoba?

A może któryś z podkładów MAC?
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 13:09   #10
sistermorphine
Rozeznanie

używałam kiedyś podkładu z Inglota. wprawdzie po dwóch-trzech godzinach musiałam już poprawić makijaż, ale cera przez niego nie ucierpiała. był delikatny, buzia robiła się aksamitna i nigdy nie miałam efektu maski.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg podklad-inglot-ysm.jpg (15,8 KB, 0 załadowań)

sistermorphine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 15:25   #11
Kaoru22
Zadomowienie

A jak zmywasz Colorstaya? Mi zapychał pory ale od kiedy oczyszczam buzię olejami jest w porządku.
Kaoru22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 19:46   #12
california_dream
Raczkowanie

GG do california_dream

Zmywam mleczkiem Garniera. Mi zależy bardzo na dobrym kryciu i macie, więc lekkie podkłady odpadają. Chyba zdecyduję się na EL Double Wear, bo kosmetyczka malowała mnie nim na studniówkę i przez całą noc przypudrowałam się ze dwa razy. Ale ja mam obsesję,że moja cera nie może się w ogóle świecić.
Stary 2013-08-05, 20:29   #13
kobieta oszczedna
Raczkowanie

Jak dla mnie tylko i wyłącznie Extralasting z Avonu - bardzo mocno kryje - wygładza nawet rozszerzone pory, nie mówiąc nawet o naczynkach, krostkach i innych rzeczach Jest faktycznie trwały i stosunkowo niedrogi. Perełka w Avonowej ofercie.
kobieta oszczedna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 21:13   #14
beforeyou
Zakorzenienie

porównać nie umiem , bo nigdy z niego nie korzystałam ale mogę polecić z KOBO jak dla mnie jest idealny i świetnie kryje tylko musisz sobie wybrać to co dokładnie oczekujesz po podkładzie , ja mam matujący i jestem z niego zadowolona

Klik i poznajesz mnie
beforeyou jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 01:59   #15
Mijanou
Kot-rewolucjonista.

Ja się nie zgadzam, że Double Wear jest cięższy od Revlonu. Uzywam go bardzo długo ( późna jesien-zima) i mnie nie zapycha. To znaczy trzeba się nauczyć go nakladać oszczędnie i najlepiej na krem i bazę. Inaczej będzie się tępo nakładał. Jego zaletą jest wydajnośc bo mi jedna buteleczka starcza na rok.
Mijanou jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
fluid, kosmetyka makijaż, revlon colorstay

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości