Makijaż w upalne dni. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-08-08, 12:50   #1
Bibix3
Przyczajenie

Makijaż w upalne dni.

Siemka.
Od pewnego czasu przeglądam forum i nie znalazłam nic dla siebie więc postanowiłam napisać własny post ;p
Macie jakieś rady dotyczące makijażu w upalne dni?
Zaznaczam że nie posiadam takich rzeczy jak różnego rodzaju pudry czy kremy lub cienie
Gdy się maluję moja skóra wydaję się być brudna :| zmywam wodą itd ale ten efekt nie znika. Używam kremu BB od Garniera do jasnej skóry.
Posiadam czarną, niebieską, brązową kredkę i czarny eyeliner, tusz do rzęs pogrubiający oraz puder w kamieniu.

Może macie jakieś pomysły jak wykorzystać coś z mojego ubogiego ekwipunku do ładnego prostego makijażu tak żeby nie było uczucia brudnej twarzy?
Bibix3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 14:34   #2
_ruDzik
Raczkowanie

Red face Dot.: Makijaż w upalne dni.

Ja w upalne dni maluję się bardzo prosto - Krem BB Garniera do jasnej cery żeby wyrównac koloryt + tusz do rzęs. Nie bawię się w cieniowanie powiek, malowanie ich kredką, nakładanie różu na policzki bo wszystko płynie Latem stawiam na minimum, a gdy jest na prawdę ciepło, to rezygnuję nawet z BB.
Polecam taki makijaż, jest błyskawiczny w wykonaniu i nie wymaga poprawek w ciągu dnia.

Może powinnaś popróbowac w drogeriach innych kremów BB? Może akurat ten nie jest dla Ciebie odpowiedni. Albo w upały po prostu z niego zrezygnuj.
Nie wiem jaką masz skórę twarzy - suchą/tłustą/mieszaną. Możesz zainwestowac kilka złotych w krem odpowiedni dla Twojej cery i używac go zamiast BB.
Mogę Ci polecic także kupno bibułek matujących ( np. takich - http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,32...-matujace.html ), dla mnie są ratunkiem w upały, ładnie odświeżają i matują twarz, nie ścierając przy tym BB. Używam ich zamiennie ze zwykłymi mokrymi chusteczkami Babydream

Pani filolog
_ruDzik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 19:48   #3
Mijanou
Kot-rewolucjonista.

Dot.: Makijaż w upalne dni.

Proszę, może okażę się pomocna:

http://www.youtube.com/watch?v=iQr4i...myDiID1ASMA4Dg

http://www.youtube.com/watch?v=zFz5diZd8hU

http://www.youtube.com/watch?v=Xql3MenPRbw

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2013-08-10 o 20:08
Mijanou jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 17:08   #4
asiunia_28
Raczkowanie

przed malowaniem dobrze umyj twarz żelem antybakteryjnym chyba że masz suchą skóre. to makijaż bedzie trzymał sie dłużej i pozniej zacznie się świeci. można też użyc matujące bibułki, gdy juz masz na twarzy makijaż i zaczyna sie swieci to wystarczy je przyłozyc a one wchłoną sebum
asiunia_28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 21:34   #5
didi_b
Rozeznanie

Ja również używam kremu BB, ale i tak łączę go z normalnym kremem, żeby nie był za mocny, później obowiązkowy korektor. Jeśli jest naprawdę, naprawdę gorąco to używam tylko korektora w płynie na miejsca, których nie pokażę światu ;P Krem BB to Garnier, używałam też Flo Slek, Astor i Maybelline, ale Garnier jest najjaśniejszy z nich wszystkich. Przed makijażem mydełko z Alterry, uwielbiam te zapachy!
didi_b jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości