Jak podkreślić jasną cerę? część VIII - Strona 19 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-03-26, 07:10   #541
masija
Zakorzenienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
A z Benefitu by się nie nadał..? Podobno ładny ma kolor.

masija, przede wszystkim trochę tego wszystkiego mniej i w chłodniejszej tonacji. Co do bronzera, musisz pokombinować, ekran może przekłamać kolory. Możesz ukręcić sobie sama, łącząc cienie, aż powstanie kolor idealny i róż się kładzie na kośś policzkową lub 'jabłuszko', a nie przy żuchwie
Myślę nad tymi:
https://www.google.pl/search?q=Viper...w=1366&bih=596
https://www.google.pl/search?q=Wibo+...ml%3B640%3B480

Róż jest nałożony na kości policzkowe

masija jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 07:17   #542
nicRu
maszyna, nie człowiek

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy możecie mi powiedzieć czy nałożony przeze mnie bronzer + róż jest w porządku?
Nie jest za ciemno? I czy w ogóle dobrze jest nałożony?

Zdjęcie trochę kiepskie ale nie potrafię zrobić innych

Podkład Revlon Colorstay 110
Za dużo bronzera - rzuca się w oczy jako mocna plama, jakby stary siniec.

Этой холодной ночью
Мне одиноко очень
Ну почему я не усну?
Жить без тебя не могу…
nicRu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 07:29   #543
masija
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Za dużo bronzera - rzuca się w oczy jako mocna plama, jakby stary siniec.
Ok, rozumiem
Ale w sumie jak patrzyłam w normalnym świetle to nie wyglądało aż tak mocno. Tym bardziej, że nakładałam naprawdę małą ilość.
No nic, w takim razie muszę jeszcze popracować nad tym
Dzięki

Stary 2014-03-26, 12:03   #544
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
A z Benefitu by się nie nadał..? Podobno ładny ma kolor.
o noł miałam nadzieję że to koniec.
Mówisz o hoooli ?
neska951 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 12:22   #545
blanche_
Rozeznanie

Czy któraś miała podkład cc z bell?
Bo potrzebuje mieć podkład płynny na dni kiedy nie mam czasu się z minerałami bawić i ze swatchy robionych na ręce najlepiej wypadł.
Stary 2014-03-26, 14:48   #546
Ingran
Psycho

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
o noł miałam nadzieję że to koniec.
Mówisz o hoooli ?
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 19:06   #547
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Jak na mój gust trochę tego za dużo, i za ciepłe to...
mi się wydaje, że może nie tyle za ciepłe, co właśnie za dużo i za nisko położone tak nisko kładziony bronzer postarza, zwłaszcza taki ciemny. W ogóle to warto bronzerem musnąć lekko (!) żuchwę i skronie, żeby kolor tej plamy na policzku nie wydawał się taki "obcy"
Stary 2014-03-27, 07:04   #548
masija
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
mi się wydaje, że może nie tyle za ciepłe, co właśnie za dużo i za nisko położone tak nisko kładziony bronzer postarza, zwłaszcza taki ciemny. W ogóle to warto bronzerem musnąć lekko (!) żuchwę i skronie, żeby kolor tej plamy na policzku nie wydawał się taki "obcy"
Dziękuję za uświadomienie
Dopiero niedawno zaczęłam stosować bronzer, zawsze był róż.
Będę próbowała jak to wychodzi i może nie będzie takiego złego efektu

Kupiłam wczoraj bronzer z Catrice sun glow. W pomieszczeniu wydawał się chłodny natomiast teraz... sama nie wiem. Po przeczytaniu dodatkowo opinii na KWC jestem coraz bardziej przekonana, że się nie sprawdzi

Czy możecie mi polecić jakiś dobry bronzer ale z tej niższej półki cenowej? Do 40 zł?

Stary 2014-04-10, 11:04   #549
absurdalna89
Zadomowienie

Witajcie bladolice! Potrzebuję Waszej rady, mam pewien problem. Otóż cerę mam jasną, ale nie aż tak, by specjalnie zamawiać drogie produkty itd., idealnie spisuje się u mnie podkład Rimmel stay matte odcień 100-ivory. Jednak chciałabym zainwestować w coś, co dodatkowo ma filtry, bo wydaje mi się, że to jest taki o podkładzik i nic poza tym. Byłabym wdzięczna za jakąs poradę, tylko proszę - nie wybielajcie mnie przesadnie, kiedyś zamówiłam na allegro Revlon Colorstay (nie pamiętam jaki odcień) i miałam twarz o dwa tony jaśniejszą niż szyję i dłonie.
absurdalna89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 16:14   #550
nosferatku
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Witajcie bladolice! Potrzebuję Waszej rady, mam pewien problem. Otóż cerę mam jasną, ale nie aż tak, by specjalnie zamawiać drogie produkty itd., idealnie spisuje się u mnie podkład Rimmel stay matte odcień 100-ivory. Jednak chciałabym zainwestować w coś, co dodatkowo ma filtry, bo wydaje mi się, że to jest taki o podkładzik i nic poza tym. Byłabym wdzięczna za jakąs poradę, tylko proszę - nie wybielajcie mnie przesadnie, kiedyś zamówiłam na allegro Revlon Colorstay (nie pamiętam jaki odcień) i miałam twarz o dwa tony jaśniejszą niż szyję i dłonie.
Polecam koreańskie bb kremy gdziekolwiek jestem xD

Mnie taki krem kosztuje 30-40 złotych, starcza na baaaardzo długo (od pół roku mam *___*) i ma wszystko.

Kupuję na ebayu z Korei. I nie jest to Skin79, bo za tę cenę się go nie dostanie.
nosferatku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 18:46   #551
achajq
Raczkowanie

Cytat:
Dziękuję za uświadomienie
Dopiero niedawno zaczęłam stosować bronzer, zawsze był róż.
Będę próbowała jak to wychodzi i może nie będzie takiego złego efektu

Kupiłam wczoraj bronzer z Catrice sun glow. W pomieszczeniu wydawał się chłodny natomiast teraz... sama nie wiem. Po przeczytaniu dodatkowo opinii na KWC jestem coraz bardziej przekonana, że się nie sprawdzi

Czy możecie mi polecić jakiś dobry bronzer ale z tej niższej półki cenowej? Do 40 zł?
Ja uzywam bronzer W7 Honolulu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
achajq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 19:41   #552
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Polecam koreańskie bb kremy gdziekolwiek jestem xD

Mnie taki krem kosztuje 30-40 złotych, starcza na baaaardzo długo (od pół roku mam *___*) i ma wszystko.

Kupuję na ebayu z Korei. I nie jest to Skin79, bo za tę cenę się go nie dostanie.
znaleźć bardzo jasny krem bb to też problem Pomijam oklepaną Misshę #13 która jest zbyt ciężka jak dla mnie. Jak pasuje mi efekt to kolor nie mój i tak w kółko.

Ostatnio moja skóra wariuje, nie chodzi mi o "wysyp" bo tego nie mam ale zrobiła się nadreaktywna - naczynka obudziły się, wszystko co do tej pory trzymało się, teraz strasznie tłuści z prędkością światła wręcz, warzy,spływa, zbiera w zmarszczkach z kremem i bez, z bazą...itd. Kusi mnie Tony Moly Luminous Pure aura cc cream, myślę że to mogłoby być coś dla mnie, z drugiej strony obawiam się że może mnie rozczarować słabe krycie Ktoś próbował tego cuda?:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=61686

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2014-04-10 o 19:43
iamsolucky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 21:01   #553
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
znaleźć bardzo jasny krem bb to też problem Pomijam oklepaną Misshę #13 która jest zbyt ciężka jak dla mnie. Jak pasuje mi efekt to kolor nie mój i tak w kółko.

Ostatnio moja skóra wariuje, nie chodzi mi o "wysyp" bo tego nie mam ale zrobiła się nadreaktywna - naczynka obudziły się, wszystko co do tej pory trzymało się, teraz strasznie tłuści z prędkością światła wręcz, warzy,spływa, zbiera w zmarszczkach z kremem i bez, z bazą...itd. Kusi mnie Tony Moly Luminous Pure aura cc cream, myślę że to mogłoby być coś dla mnie, z drugiej strony obawiam się że może mnie rozczarować słabe krycie Ktoś próbował tego cuda?:
Akurat mam w domu nieotwartą próbkę Mogę jakoś w tym tygodniu albo w następnym przetestować
Sabriel_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 21:28   #554
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Akurat mam w domu nieotwartą próbkę Mogę jakoś w tym tygodniu albo w następnym przetestować
przetestuj Bardzo mnie interesuje czy on tonuje zaczerwienienia bo na tym mi zależy najbardziej i czy faktycznie nie zmienia koloru skóry, nie przyciemnia jej
Stary 2014-04-10, 21:43   #555
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
przetestuj Bardzo mnie interesuje czy on tonuje zaczerwienienia bo na tym mi zależy najbardziej i czy faktycznie nie zmienia koloru skóry, nie przyciemnia jej
nie mam zaczerwień na twarzy, więc może być ciężko, ale pod kątem krycia i koloru na pewno przetestuję
Stary 2014-04-11, 10:48   #556
nosferatku
Zadomowienie

Cytat:

Ja się przymierzam do misshy...jestem rozdarta wewnętrznie xD bo kolor ma dość dobry dla mnie (nawet pasuje mi do szyi o-O ), ale jest taka...taka...taka silikonowa.

Czekam na efekty testowania tonymoly.

Sama używam teraz holika holika aqua petit jelly.
Efekt cudny, ale trochę za ciemny kolor -__-.

ponoć jakieś zielone skin79 jest dla bladawców. Ktoś coś wie?

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Cytat:
Napisane przez achajq Pokaż wiadomość
Ja uzywam bronzer W7 Honolulu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja też
jest całkiem dobry.
Stary 2014-04-11, 12:07   #557
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Ja się przymierzam do misshy...jestem rozdarta wewnętrznie xD bo kolor ma dość dobry dla mnie (nawet pasuje mi do szyi o-O ), ale jest taka...taka...taka silikonowa.

Czekam na efekty testowania tonymoly.

Sama używam teraz holika holika aqua petit jelly.
Efekt cudny, ale trochę za ciemny kolor -__-.

ponoć jakieś zielone skin79 jest dla bladawców. Ktoś coś wie?

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Ja też
jest całkiem dobry.
quench pisała że tynkowy i się utlenia a jej zdanie biorę pod uwagę bo zauważyłam że mamy podobne odczucia(i rodzaj skóry) co do podkładów Jeśli jest taki tynkowaty jak Skin79 orange to też by mi nie przypadł do gustu. Uwielbiam za to efekt jaki daje ten:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=46547

tylko ten kolor wprawdzie jaśnieje i po przypudrowaniu krzemionką jeszcze bardziej ale wciąż ma zgaszony beżowy ton

Jelly był dla mnie zbyt suchy w wykończeniu. Mi bardzo odpowiada wygładzająca pory silikonowa bomba w bb bo daje efekt śliskości i gładkości a Missha do mojej mieszanej skóry kompletnie nie nadaje się na wiosnę i lato bo szybko tłuści i warzy a szkoda bo Signature Real Complete ma ładny kolor

od nie tak dawna na ebayu pojawiły się podkłady Innisfree Smart Foundation w odcieniu m.in #13(może odpowiednik misshy #13) i różnych wersjach, są taniutkie ok.25zł za 15ml
http://jenyshin83.wordpress.com/2014...oundation-new/

http://www.ebay.pl/itm/Innisfree-SMA...item19eb6cbe2a

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2014-04-11 o 12:14
Stary 2014-04-11, 17:02   #558
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
quench pisała że tynkowy i się utlenia a jej zdanie biorę pod uwagę bo zauważyłam że mamy podobne odczucia(i rodzaj skóry) co do podkładów Jeśli jest taki tynkowaty jak Skin79 orange to też by mi nie przypadł do gustu. Uwielbiam za to efekt jaki daje ten:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=46547

tylko ten kolor wprawdzie jaśnieje i po przypudrowaniu krzemionką jeszcze bardziej ale wciąż ma zgaszony beżowy ton

Jelly był dla mnie zbyt suchy w wykończeniu. Mi bardzo odpowiada wygładzająca pory silikonowa bomba w bb bo daje efekt śliskości i gładkości a Missha do mojej mieszanej skóry kompletnie nie nadaje się na wiosnę i lato bo szybko tłuści i warzy a szkoda bo Signature Real Complete ma ładny kolor

od nie tak dawna na ebayu pojawiły się podkłady Innisfree Smart Foundation w odcieniu m.in #13(może odpowiednik misshy #13) i różnych wersjach, są taniutkie ok.25zł za 15ml
http://jenyshin83.wordpress.com/2014...oundation-new/

http://www.ebay.pl/itm/Innisfree-SMA...item19eb6cbe2a
I nadal to podtrzymuję. Podchodziłam parę razy do tego bebika i nie lubimy się. Może to kwestia mojej skóry, ale na twarzy wygląda ciężko... Tłuścioszki będą zadowolone, ale moja mieszana cera (miejscami przesuszona) już nie bardzo. Kolor jest całkiem jasny, ale szarawy, dlatego źle wygląda na oliwkowej skórze.
Stary 2014-04-11, 19:46   #559
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
I nadal to podtrzymuję. Podchodziłam parę razy do tego bebika i nie lubimy się. Może to kwestia mojej skóry, ale na twarzy wygląda ciężko... Tłuścioszki będą zadowolone, ale moja mieszana cera (miejscami przesuszona) już nie bardzo. Kolor jest całkiem jasny, ale szarawy, dlatego źle wygląda na oliwkowej skórze.
teraz używasz Yves Rocher teint rayonnant jeunesse? Mogłabyś tak w skrócie porównać go z Pure Light(z którego też byłaś zadowolona)? Bo przyznam że kolor najjaśniejszy wygląda bardzo przyjemnie chyba kolorystyka jaśniejsza niż Pure Light? Z opisu wydają się być podkładami o takich samych właściwościach. Nie chcą robić ani sprzedawać próbek w salonach YR
Stary 2014-04-12, 16:22   #560
Sabriel_
Zadomowienie

Dzisiaj po raz pierwszy nałożyłam CC Tony Moly i tak szczerze nie widzę różnicy po ani przed. Może tylko minimalnie matuje skórę... Zaczynając od początku. Nałożyłam go na prawy policzek (nie nakładałam filtra pod niego), na którym mam więcej przebarwień (ale też nie są bardzo ciemne, mimo że widoczne). CC ani trochę ich nie przykrył, więc nie wiem czy z zaczerwieniami sobie poradzi. Jeśli chodzi o kolor, ani trochę nie odcina się od drugiej połowy twarzy, ale czy to jest kwestia dopasowania? Może po prostu słabego krycia. Póki co nie wiem skąd zachwyty na KWC, ale jeszcze będę go testować

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2014-04-12 o 22:01
Stary 2014-04-12, 20:08   #561
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
teraz używasz Yves Rocher teint rayonnant jeunesse? Mogłabyś tak w skrócie porównać go z Pure Light(z którego też byłaś zadowolona)? Bo przyznam że kolor najjaśniejszy wygląda bardzo przyjemnie chyba kolorystyka jaśniejsza niż Pure Light? Z opisu wydają się być podkładami o takich samych właściwościach. Nie chcą robić ani sprzedawać próbek w salonach YR
Te dwa podkłady to zupełnie inna bajka. Pure Light to jakby pigment rozpuszczony w silikonie; bardzo przypomina mi Healthy Mix Serum Bourjois czy Shiseido Sheer and Perfect. Krycie delikatne, ale jednak pięknie wyrównuje fakturę skóry. Rayonnant to typowy podkład; jest już treściwszy, bardziej ciężki, rozświetla optycznie ale w zupełnie inny sposób niż Pure Light - bardziej na zasadzie 'mam coś rozświetlającego w składzie'. Kolory ma faktycznie jaśniejsze niż Pure Light; używam 000 różowy beż i jest to coś pomiędzy 110 ivory, a 150 buff revlona. Bardzo żałuję, że Pure Light nie ma takiej kolorystyki. Rayonnant jest fajny, używam go teraz naprzemiennie z Shiseido Perfect Refining Foundation i w sumie jestem na tyle zadowolona, że nie czuję potrzeby posiadania innych mazideł nagębnych

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Dzisiaj po raz pierwszy nałożyłam CC Tony Moly i tak szczerze nie widzę różnicy po ani przed. Może tylko minimalnie matuje skórę... Zaczynając od początku. Nałożyłam do na prawy policzek (nie nakładałam filtra pod niego), na którym mam więcej przebarwień (ale też nie są bardzo ciemne, mimo że widoczne). CC ani trochę ich nie przykrył, więc nie wiem czy z zaczerwieniami sobie poradzi. Jeśli chodzi o kolor, ani trochę nie odcina się od drugiej połowy twarzy, ale czy to jest kwestia dopasowania? Może po prostu słabego krycia. Póki co nie wiem skąd zachwyty na KWC, ale jeszcze będę go testować
Osobiście zlewam już opinie na KWC; zwykle mam odmienne zdanie na temat recenzowanych tam kosmetyków Może Tony Moly to coś takiego jak CC kremy iFiony - niby baardzo jasne, ale krycie tak marne, że w zasadzie nie widać, że ma się coś na buzi.
Stary 2014-04-12, 21:12   #562
iamsolucky
Wtajemniczenie

dzięki dziewczyny za podzielenie sie opinią
Pure Light pewnie mocno by mi się utlenił skoro podobny do HM no i kolory też niespecjalne ma Rayonnant będę musiała na żywo obadać jak się znajdę w pobliżu salonu

Tak też myślałam że ten TM przereklamowany podejrzewam że lepiej rozjaśnia skórę i tuszuje naczynka już ta baza z Etude House Sweet recipe.

Ja się srogo przejechałam na opinii i jaśniutkich swatchach na kilku blogach tego cc:
http://agathblog.blogspot.com/2013/0...-cream-37.html

moja skóra go nie toleruje, nie przyjmuje

Tak samo jak czytałam zachwyty o minerałkach Blushe, przestałam narzekać na Pixie po tym co ujrzałam w lustrze po nałożeniu Blushe Takiego ciasta nie miałam nigdy wcześniej kolor był super więc musiał być beznadziejny for me a jakże

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Może Tony Moly to coś takiego jak CC kremy iFiony - niby baardzo jasne, ale krycie tak marne, że w zasadzie nie widać, że ma się coś na buzi.
u mnie iFiona red kryła baaardzo dobrze niebieska to faktycznie prawie nic
Stary 2014-04-12, 22:58   #563
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=64886 bronzer
róż z Bell Ladycode tylko nie mam nigdzie żadnego nr.

Starałam się i tak nakładać delikatnie.

A możesz powiedzieć co robię źle i gdzie?
I jeśli mogłabyś polecić mi jakiś bronzer(?) byłabym bardzo wdzięczna
Niestety na jasnych cerach brązery często dają efekt plamy lub nienaturalnego wyglądu. Wydaje mi się, że dla bladziochów potrzeba czegoś jaśniejszego niż standardowe brązery. Może warto wybrać po prostu ciemniejszy puder do twarzy?
Stary 2014-04-12, 23:09   #564
NomadSoul
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Niestety na jasnych cerach brązery często dają efekt plamy lub nienaturalnego wyglądu. Wydaje mi się, że dla bladziochów potrzeba czegoś jaśniejszego niż standardowe brązery. Może warto wybrać po prostu ciemniejszy puder do twarzy?
Ja jestem blada i używam normalnych bronzerów, ale to też zależy co kto lubi [jaki efekt oczekuje] i jak aplikuje
Stary 2014-04-12, 23:56   #565
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Odcien oczywiscie musi byc dobrze dobrany, ale plamy i nienaturalny wyglad to raczej kwestia nieumiejetnego uzycia brazera, a nie koloru skory.
Stary 2014-04-13, 10:04   #566
lemka
Zakorzenienie

Miałam na myśli to, że na bardzo jasnej skórze brązer będzie zawsze bardziej widoczny i mniej naturalny niż na takiej trochę ciemniejszej, lekko opalonej. Oczywiście wszystko zależy też od aplikacji i własnych preferencji.

A jakich brązerów używacie?
Stary 2014-04-17, 13:15   #567
"niusia"
Wtajemniczenie

Witam. Widzę, że tu głównie dyskusja o filtrach i podkładach, ja jednak od dawna mam problem z doborem szminek.
Mam bardzo jasną skórę (podkład revlon colorstay IVORY), naturalnie ciemne włosy (najlepsze określenie to heban), tak samo ciemne brwi i rzęsy, oraz ciemnobrązowe oczy z czarną obwódką; staram się utrzymac zimne tony w swojej urodzie, ale podton mojej skóry możnaby okreśić jako żółtawy, a włosy mają tendencję do wpadania w rudości. Mimo, że opalam się szybko i na brązowo, ale jako fanka bladości unikam słońca i stosuje filtry (svr 50spf) i udaje mi się utrzymać bardzo jasną skórę . To chyba wszystko.

Makijaż nie jest mi potrzebny do szczęścia, bo moja uroda jest dośc wyrazista, jednak lubie delikatnie podkreślać urodę. Wiem, że jeśli chodzi o ciemne kolory na ustach poleca się przy mojej urodzie śliwki, fiolety - takich pomadek używałam kiedyś, teraz jednak sympatyzuję z brązami.

Mam dwie tanie pomadki, jednak używam ich na codzien i po pewnym czasie wysuszyły się, opakowania są brzydkie, źle się rozprowadzają.
Chciałabym kupić coś porządniejszego i zwróciłam uwagę na Pomadki Revon Super Lustrous.
Ponieważ usta maluję przed każdym wyjściem, codziennie, pomadka towrzyszy mi wszędzie ważna jest da mnei trwałość, to jak pomadka się "zjada". Nie oczekuję całego dnia, ale od posiłku do posiłku powinna się utrzymywać.

Zainteresowały mnie te brązy
http://www.izntlifesojuicy.com/2010/...-lipstick.html
Co o nich myślicie przy takiej urodzie?

Szczerze mówić nie za bardzo rozumiem używanie bronzera jako sposób na podkreślenie jasnej skóry. Domyślam się że znalezienie odpowiedniego jest trudne. Ja jestem makijażową ignorantką, podkład jak skóra mi się popsuje, różu nawet nie mam, a cienia używam jednego nawiasem mówiąc jest to cień Astor pojedyńczy w kolorzekarmelowego brązu. Na codzień nakadam szminkę, podkreślam brwi i maluję rzęsy - czasem mam wrażenie że kontrasty w mojej urodzie są za mocne i każdy cień nałożony na powieki daje wrażenie jakbym pomalowała się węglem i nawet cienka czarna kreska mnie przytłacza, więc nie wiem czy będę potrafiła wdać się w dyskusję.. Bardziej skupiam sie na utrzymaniu idealnej skóry i chłodnego odcienia włosów i to mi "robi" cały makijaż

Filtra używam jednego od dawna -pierwszy okazał się najlepszym.

Edytowane przez "niusia"
Czas edycji: 2014-04-17 o 13:17
"niusia" jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 15:04   #568
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Witam. Widzę, że tu głównie dyskusja o filtrach i podkładach, ja jednak od dawna mam problem z doborem szminek.
Mam bardzo jasną skórę (podkład revlon colorstay IVORY), naturalnie ciemne włosy (najlepsze określenie to heban), tak samo ciemne brwi i rzęsy, oraz ciemnobrązowe oczy z czarną obwódką; staram się utrzymac zimne tony w swojej urodzie, ale podton mojej skóry możnaby okreśić jako żółtawy, a włosy mają tendencję do wpadania w rudości. Mimo, że opalam się szybko i na brązowo, ale jako fanka bladości unikam słońca i stosuje filtry (svr 50spf) i udaje mi się utrzymać bardzo jasną skórę . To chyba wszystko.

Makijaż nie jest mi potrzebny do szczęścia, bo moja uroda jest dośc wyrazista, jednak lubie delikatnie podkreślać urodę. Wiem, że jeśli chodzi o ciemne kolory na ustach poleca się przy mojej urodzie śliwki, fiolety - takich pomadek używałam kiedyś, teraz jednak sympatyzuję z brązami.

Mam dwie tanie pomadki, jednak używam ich na codzien i po pewnym czasie wysuszyły się, opakowania są brzydkie, źle się rozprowadzają.
Chciałabym kupić coś porządniejszego i zwróciłam uwagę na Pomadki Revon Super Lustrous.
Ponieważ usta maluję przed każdym wyjściem, codziennie, pomadka towrzyszy mi wszędzie ważna jest da mnei trwałość, to jak pomadka się "zjada". Nie oczekuję całego dnia, ale od posiłku do posiłku powinna się utrzymywać.

Zainteresowały mnie te brązy
http://www.izntlifesojuicy.com/2010/...-lipstick.html
Co o nich myślicie przy takiej urodzie?

Szczerze mówić nie za bardzo rozumiem używanie bronzera jako sposób na podkreślenie jasnej skóry. Domyślam się że znalezienie odpowiedniego jest trudne. Ja jestem makijażową ignorantką, podkład jak skóra mi się popsuje, różu nawet nie mam, a cienia używam jednego nawiasem mówiąc jest to cień Astor pojedyńczy w kolorzekarmelowego brązu. Na codzień nakadam szminkę, podkreślam brwi i maluję rzęsy - czasem mam wrażenie że kontrasty w mojej urodzie są za mocne i każdy cień nałożony na powieki daje wrażenie jakbym pomalowała się węglem i nawet cienka czarna kreska mnie przytłacza, więc nie wiem czy będę potrafiła wdać się w dyskusję.. Bardziej skupiam sie na utrzymaniu idealnej skóry i chłodnego odcienia włosów i to mi "robi" cały makijaż

Filtra używam jednego od dawna -pierwszy okazał się najlepszym.
Jeśli sama dobrze się czujesz i wyglądasz w brązach, beżach, karmelach to te pomadki z Revlonowskie powinny Ci pasować bo mają ładne nieco transparentne i bezpieczne kolory. Jeśli byś chciała coś niedrogiego i matowego, dużo bardziej napigmentowanego to polecam przyjrzeć się pomadkom z GR:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=65241
http://katosu.blogspot.com/2014/02/p...te-golden.html
http://kulkaowszystkim.blogspot.com/...ick-02-03.html

Brązera raczej nie traktowałam bym jako "podkreślacza" jasnej cery tylko kosmetyk(w przypadku gdy nie służy nam do "zrobienia" opalenizny) kamuflujący jakieś dysproporcje twarzy, zbyt pucate policzki, za długa broda/nos. W mojej opinii brązer i róż nawet świetnie dobrany w jakimś stopniu odbiera skórze super alabastrowy kolor, choć sama akurat róż uwielbiam stosować
Stary 2014-04-17, 18:40   #569
"niusia"
Wtajemniczenie

Cóż, wydaje mi się, że jeśli chodzi o pomadki , gdy stosujemy je na co dzień to cena jednak ma znaczenie. Golden Rose to firma dobra, ale pomadki w cenie 8-12zł już mam i tak jak pisałam nie nadają się do codziennego stosowania przez dłużej niż 2 miesiące nie mówiąc o kiepskich opakowaniach. Czasem wyjmuje lusterko przy ludziach i przejeżdżam po ustach szminką, a taka odrapana źle wygląda
Dzisiaj nawet oglądałam pomadki Golden Rose, jeden odcień wydał mi się wprost idealny, ale odpuściłam, bo obawiam się nabyć trzecią pomadkę która mi posłuży tylko krótki czas, no ale ale.. teraz jak czytam o velvet matte i że to taka dobra seria to może się skuszę. Muszę tam jeszcze raz pójść.

Hm konturowanie twarzy? Myślę, że tak na prawde bronzer nie może wiele zdziałać jeśli chodzi o rysy twarzy.
Ja nie stosuje różu właśnie z tego powodu, o których wspominasz - skóra się robi mniej blada, cała twarz jest inna i mi się ten efekt nie podoba, dla nie to niepotrzebny kosmetyk.

"niusia" jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 19:27   #570
nosferatku
Zadomowienie

Ja używam różu, a także czasem bronzera, gdyż bez nich zamiast porcelanowej laleczki przypominam księżyc. W pełni. Bardzo łatwo o taki efekt przy bladej cerze.l

Co do szminek, mam dobre doświadczenia z Astor, szminka tej firmy obijała się w mojej torbie przez ponad rok i nic jej nie było.

Teraz używam półtransparentnej z essence i jest bardzo przyjemna.

Chociaż wśród mazideł do ust moim bezwzględnym faworytem jest królik z tonymoly. Nie dość, że daje piękny efekt, to jeszcze jest absolutnie przeuroczy.
Odpowiedz

Tagi
jasna cera

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości