Jak podkreślić jasną cerę? część VIII - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-03-15, 21:04   #931
evelinek_r
Wtajemniczenie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Muszę Wam przyznać, że kolor tego podkładu Rimmel jest dla mnie idealny. W życiu tak nie trafiłam, w dodatku bez zastanowienia i przekonania. Do tej pory używałam za ciemnego odcienia 100-ivory, też tej firmy (zdecydowanie za żółty dla mnie), dlatego dziś rodzina i znajomi uznali, że wyglądam wyjątkowo blado.
A to bardzo się cieszę Mnie też jak na razie całkiem nieźle się nosi
evelinek_r jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 21:30   #932
ORIENT Music
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość

co byście mi poleciły, w kwestii podkreślania bladości - kredki, cienie, eyelinery, szminki - na podkład się nie zdecyduję. Wiem że pasują do takiej karnacji kolory kamieni szlachetnych, ale trudno znaleźc takie kosmetyki...

Dziewczyna z filmiku - coś okropnego. Powinna się zając tym trądzikiem zamiast nakładać tonę szpachli - ten makijaż odejmuje jej urody. Już lepiej wygląda z trądzikiem i zerowym makijażem.
Dziwczyno chyba nie masz pojecia o tradziku,tak latwo nie da sie wyleczyc tradziku ! moze wstydzi sie pokazywac z takim tradzikiem ? no ale kto nie przezyl nie zrozmie
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.

Edytowane przez ORIENT Music
Czas edycji: 2015-03-15 o 21:31
ORIENT Music jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 15:15   #933
absurdalna89
Zadomowienie

DagmaraRose2000, nie mam niestety sensownego aparatu i prędko się nie dorobię. Jak dla mnie jest lekki, średnio kryjący - nawet w kierunku słabego (ale może oceniam tak po ciężkim Stay Matte), w ogóle nie czuję, że mam go na twarzy, a koloryt jest ładnie wyrównany, czerwone plamki znikają, ale bez szału. Jednak ja wolę taki efekt, niż "tapetę" po Stay Matte czy koszmarnym Revlonie Colorstay.
absurdalna89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 17:10   #934
evelinek_r
Wtajemniczenie

Cytat:
DagmaraRose2000, nie mam niestety sensownego aparatu i prędko się nie dorobię. Jak dla mnie jest lekki, średnio kryjący - nawet w kierunku słabego (ale może oceniam tak po ciężkim Stay Matte), w ogóle nie czuję, że mam go na twarzy, a koloryt jest ładnie wyrównany, czerwone plamki znikają, ale bez szału. Jednak ja wolę taki efekt, niż "tapetę" po Stay Matte czy koszmarnym Revlonie Colorstay.
Co człowiek, to opinia Dla mnie krycie i ogólnie 'feel' tego podkładu są bliźniaczo podobne do cs. Który bardzo lubię, choć za buteleczkę bym zabiła
evelinek_r jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 17:27   #935
mikasa5
Zadomowienie

Testowałam dzisiaj na ręce tego nowego najjaśniejszego Rimmela i jest... różowo Na początku jaśniutki beż, po kilku minutach niestety świnka, boję się co by było na mojej twarzy, która naturalnie jest trochę zaczerwieniona. Także szukam dalej
Stary 2015-03-17, 00:47   #936
MuffinBaby
Raczkowanie

Ja szukając żółtego odcienia trafiłam na minerały pixie cosmetics-są cudowne, ale mega trudno na nie trafić. Ja mam odcień tinkerbell 0 lub 1. Jedyny jaki jest dla mnie dobry,a próbowałam już .... Nawet nie wiem ilu. A z podkładów to mac- ja nie używam ,ale gdybym szła jakies wesele to wiem,że w macu znajdę odpowiednio blady i żółty kolor, w którym nie bd wyglądała jak mały blady prosiaczek.
Stary 2015-03-17, 07:52   #937
Noodle Soup
Zadomowienie

Pixie wycofało starą formułę, teraz mają zupełnie inne odcienie.
Noodle Soup jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 07:57   #938
absurdalna89
Zadomowienie

evelinek_r, ja w sumie rc używałam kilka lat temu i jakieś mam złe wspomnienia - przede wszystkim, że za ciężki. Ale w ogóle wyglądałam wtedy paskudnie, bo ufarbowałam włosy na granatową czerń, a revlon ivory pięknie podkreślał mój trupi wygląd.
Teraz do włosów brązowych i raczej delikatniejszych kolorów w ubiorze ten Rimmel się ładnie dopasowuje.

Ktoś pisał, że jest różowy, ja się raczej zgadzam, przy czym do mnie taki kolor podkładu akurat pasuje, wszelkie żółcie odcinają się od szyi i dekoltu (nawet najjaśniejsze z możliwych).
Stary 2015-03-17, 15:39   #939
MuffinBaby
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Pixie wycofało starą formułę, teraz mają zupełnie inne odcienie.
Ohh, to może dlatego nigdzie nie mogę trafić na nie... A nie wiesz jak z tymi nowymi odcieniami? Też jest taka duża różnorodność ?
Stary 2015-03-17, 16:23   #940
Noodle Soup
Zadomowienie

Wszystko jest na stronie
http://pixiecosmetics.pl/

Ja na swoim blogu kosmetycznym wrzucałam też swego czasu swatche wszystkich odcieni. Niestety nie jestem w stanie porównać z poziomem 0 ze starej formuły, ja korzystałam z 1-2.
Noodle Soup jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 16:41   #941
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Wszystko jest na stronie
http://pixiecosmetics.pl/

Ja na swoim blogu kosmetycznym wrzucałam też swego czasu swatche wszystkich odcieni. Niestety nie jestem w stanie porównać z poziomem 0 ze starej formuły, ja korzystałam z 1-2.
O IZYDO jak te rzeczy Pixie podrożały! Pamiętam czasy, jak podkłady kosztowały koło 50zł Pędzle też były po 30-40zł. Lubiłam te podkłady kiedyś, bardzo podobał mi się system 5 poziomów jasności w obrębie koloru, których było całkiem sporo. No cóż, Pixie pnie się na wyższe półki
Stary 2015-03-17, 16:43   #942
dispersi
Rozeznanie

Tyle bladych twarzy Dziewczyny, przygarniecie?
Stary 2015-03-17, 17:14   #943
Ingran
Psycho

Cytat:
Napisane przez dispersi Pokaż wiadomość
Tyle bladych twarzy Dziewczyny, przygarniecie? rosi:
To nie żaden klub, tylko otwarte forum, piszta co chceta

Wysłano z
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 23:14   #944
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Wpisy w blogu: 3

Kurdę, no chodzę w okół tych 2 rimmelów; match perfection i stay'a
i kupiłabym w ciemno, ale się boje, a do sklepu daleko - siedzę u Tż
To w końcu ten Stay to w szklanej czy plastikowej? Dużo dziewczyn na vinted się pozbywa oby2 rimmelów.

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 10:07   #945
absurdalna89
Zadomowienie

DagmaraRose2000, Rimmel Stay Matte jest dość ciężki, ale rewelacyjnie kryje i matuje. Jeśli nie boisz się ewentualnej maski, to polecam - ja zostawiłam go sobie na specjalne okazje. Oczywiście możesz nakładać w ciągu dnia mniej i będzie dobrze.

Jeśli chodzi o kolory, to najjaśniejszy jest zimny i wpada w róż, a ivory 100 jest uniwersalny, taki jakby beż, ale wydaje mi się, że dla prawdziwych bladziochów jest odrobinę za ciemny, u mnie się odcinał. Nie wiem jakim jesteś typem urody, ale jeśli lato albo zima, to spokojnie się spisze najjaśniejszy Rimmel Stay Matte 091.

http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...w=1366&bih=631

Edytowane przez absurdalna89
Czas edycji: 2015-03-19 o 10:08
Stary 2015-03-19, 11:52   #946
Ingran
Psycho

Cytat:
DagmaraRose2000, Rimmel Stay Matte jest dość ciężki, ale rewelacyjnie kryje i matuje. Jeśli nie boisz się ewentualnej maski, to polecam - ja zostawiłam go sobie na specjalne okazje. Oczywiście możesz nakładać w ciągu dnia mniej i będzie dobrze.

Jeśli chodzi o kolory, to najjaśniejszy jest zimny i wpada w róż, a ivory 100 jest uniwersalny, taki jakby beż, ale wydaje mi się, że dla prawdziwych bladziochów jest odrobinę za ciemny, u mnie się odcinał. Nie wiem jakim jesteś typem urody, ale jeśli lato albo zima, to spokojnie się spisze najjaśniejszy Rimmel Stay Matte 091.

http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...w=1366&bih=631
Lato lub zima nie musi oznaczać różowego podtonu

Wysłano z
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 12:39   #947
absurdalna89
Zadomowienie

Ingran, ja jestem chyba chłodnym latem i podkład mi pasuje rewelacyjnie, ale nie znam się na tych typach jakoś bardzo, więc pewnie masz rację.
Stary 2015-03-19, 15:39   #948
enn_
Zakorzenienie

Prawda, ja mam bardzo jasna cere z chlodno zoltym podtonem. No i roz tez moze byc cieply.
Stary 2015-03-20, 01:37   #949
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Wpisy w blogu: 3

Halo, poczekajcie bo pomieszałam nazwy podkładów
Chodziło mi o rimmel lasting finish

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 11:52   #950
"niusia"
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
Dziwczyno chyba nie masz pojecia o tradziku,tak latwo nie da sie wyleczyc tradziku ! moze wstydzi sie pokazywac z takim tradzikiem ? no ale kto nie przezyl nie zrozmie
Jestem po Izoteku więc raczej rozumiem

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Nie wiem jakim jesteś typem (ze zdjeć wyglądasz na zimę - ale ja się na tym generalnie nie znam), ale od siebie poleciłabym kolorowe kreski. To jest akurat mój ulubiony rodzaj makijażu. Kładę na całą powiekę cień w kolorze mojej cery (u mnie to 351 matte - używam tylko cieni inglota, nic mnie nie uczulają i moim zdaniem są bardzo dobre jakościowo!), na załamanie powieki, żeby nadać głębi oku daję cień 360 i do tego robię kolorową jaskółkę. Kolorki, które bym poleciła: 607(miedź), 428(piękny granat, ale piękno ukazuje dopiero nałożony na czarną kredkę), 418(głęboka zieleń na czarnej kredce), 419(złoto-zgniła zieleń), 446(ciekawy fiolet z różowym połyskiem na czarnej kredce), 434(grafit z nutką fioletu), 148(brudne, złamane stare złoto), 452 (bordobrąz), 414(ciemny turkus, trochę bliżej zielonego na czarnej kredce), 115(jasny turkus na czarnej kredce), 504(jeszcze inny odcień turkusu), 371 (matowy lazurowy). Z pomadek to bardzo lubię pomadkę 22 z inglota - bardzo delikatna czerwień, jak dla mnie dobra na co dzień. To tyle jeśli chodzi o moje typy takie "do pracy/szkoły".
Jutro mam zamiar rozpocząć moją przygodę z kwasem mlekowym, mam nadzieję, że moja bladość na tym zyska
OO, dziękuję - przyznam że zawsze myślałam o kolorowych kreskach, ale mało jest na rynku ciekawych eyelinerów w kolorze - większośc ma tandetny brokat lub nienasycone kolory. To mówisz inglot - a te kolory wymieniłaś, to kredki cienie,eyelinery?

Ja dawno nie robiłam kuracji kwasami a przydałoby się trochę odświezyć przed latem.

"niusia" jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 21:27   #951
ORIENT Music
Raczkowanie

Dla mnie prawie kazdy podklad jest albo zbyt szarawy -piaskowy
albo zoltaczkowe badz pomaranczowe i te odcienie sprawiaja ze twarz wyglada staro,na zmeczona zszarzala.. nieswiezo ...Nie rozumiem polityki

BRAK mi ..za malo podkladow : Czystego swiezego bezu jasnego ,odcienia ECRU,badz vanili ..

-takie sa najbardziej pozadane,a tak rzadko proponowane... za to wciskaja nam pomaranczzzzzzze,zbyt szarawe-badz jak jasny, to Bialo -szarawy odcien nam proponuja...., szarawo-piaskowe badz zbyt rozowe,badz zoltaczkowe nienaturalne odcienie..?
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.

Czas edycji: 2015-03-20 o 21:40
Stary 2015-03-20, 22:13   #952
Atenya
night owl

Cytat:
Dla mnie prawie kazdy podklad jest albo zbyt szarawy -piaskowy
albo zoltaczkowe badz pomaranczowe i te odcienie sprawiaja ze twarz wyglada staro,na zmeczona zszarzala.. nieswiezo ...Nie rozumiem polityki

BRAK mi ..za malo podkladow : Czystego swiezego bezu jasnego ,odcienia ECRU,badz vanili ..

-takie sa najbardziej pozadane,a tak rzadko proponowane... za to wciskaja nam pomaranczzzzzzze,zbyt szarawe-badz jak jasny, to Bialo -szarawy odcien nam proponuja...., szarawo-piaskowe badz zbyt rozowe,badz zoltaczkowe nienaturalne odcienie..?
Zgadzam się w 100% U mnie na skórze wiele podkładów wygląda na zbyt ziemiste albo różowe albo pomarańczowo-różowe albo totalne żółtka
Tak BTW - niedawno w Douglasie pani mi "dopasowała" próbkę Skin Illusion Clarinsa nr chyba 110 - bo taki popularny i na pewno będzie mi pasować Ja tam nie znam tego podkładu, nie byłam nawet zorientowana w kolorach (przypomniały mi się po prostu dobre opinie), więc ok zaufałam, wzięłam do domu, patrzę i szok - żółtko, ciemne w dodatku Nałożyłam na twarz tak czy siak, żeby zobaczyć co i jak i wyglądałam jak totalna pomarańcza Nawet nie umiem teraz określić do końca czy ten podkład jest ok czy nie To tak w ramach doradztwa w drogeriach EL DW też dostałam za ciemny 2in1, MUFE HD także, chociaż jak będę opalona to odcień idealnie będzie mi pasować (118). Po prostu nie rozumiem czemu zawsze doradzają mi za ciemne podkłady?? Jestem naprawdę jasna...Chyba muszę sama proponować konkretne numery.

Edytowane przez Atenya
Czas edycji: 2015-03-20 o 22:15
Atenya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 22:22   #953
ORIENT Music
Raczkowanie

jedyny odcien dobry dla mnie sposrod wieluuu .... bardziej pasujacego do mnie nie znalazzlam... to MAKE UP FOR EVER HD ,odcien 115,-okreslilabym go jako stonowany ton: jasny -beż (czysty) + odrobinke czystego jasnego zdrowego różu.

Czas edycji: 2015-03-20 o 22:37
Stary 2015-03-21, 10:27   #954
Atenya
night owl

Cytat:
jedyny odcien dobry dla mnie sposrod wieluuu .... bardziej pasujacego do mnie nie znalazzlam... to MAKE UP FOR EVER HD ,odcien 115,-okreslilabym go jako stonowany ton: jasny -beż (czysty) + odrobinke czystego jasnego zdrowego różu.
Obczaję sobie ten kolorek następnym razem, chociaż różowe tony nie wróżą dobrze w moim przypadku:P 117 jeszcze zobaczę. A próbowałaś Siberii z NARS? Ja gdzieś około maja będę go miała, ciekawa jestem czy nie będzie zbyt żółty, bo dość żółtawy się wydaje, ale przynajmniej jest jaśniutki
Stary 2015-03-21, 19:43   #955
ORIENT Music
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Obczaję sobie ten kolorek następnym razem, chociaż różowe tony nie wróżą dobrze w moim przypadku:P 117 jeszcze zobaczę. A próbowałaś Siberii z NARS? Ja gdzieś około maja będę go miała, ciekawa jestem czy nie będzie zbyt żółty, bo dość żółtawy się wydaje, ale przynajmniej jest jaśniutki
Nie probwalam,do mnie bardziej pasuja chlodne jasne czyste - beze,-ecri,niz zoltawe.
Stary 2015-03-21, 20:31   #956
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Jeśli masz w sobie tony różowe, to NARS będzie za żółty.

ORIENT Music, a próbowałaś kolorówki Bobbi Brown? Odcienie Alabaster i Porcelain? Albo Gosh X-Ceptional Wearing Porcelain? Jeszcze Givenchy Photo Perfexion 03 Perfect Sand?
Stary 2015-03-21, 20:44   #957
Atenya
night owl

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Nie mam różowych tonów Raczej moja cera jest lekko oliwkowa/lekko żółtawa, ale baardzo jasna. Często niestety podkłady wybijają się u mnie na różowo-pomarańczowo:/Tak po słoczach wydaje mi się, że Siberia mi podpasuje.

Edytowane przez Atenya
Czas edycji: 2015-03-21 o 20:53
Stary 2015-03-21, 20:58   #958
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
Nie mam różowych tonów Raczej moja cera jest lekko oliwkowa ale baardzo jasna. Często niestety podkłady wybijają się u mnie na różowo-pomarańczowo:/
Ja jestem bardzo jasna, chlodna, z oliwkowym podtonem i NARS mi odpowiada pod katem tonacji, chociaz go dodatkowo rozjasniam.

Poza tym uzywam MAC Face and Body bialego mieszanego pol na pol z C1. Quench, czytalam o nim na Twoim blogu i bylam zaskoczona, ze Ci nie przypasowal. Dla mnie to super podklad. Jedna warstwa to dla mnie, podobnie jak dla Ciebie, za malo, ale przy dwoch krycie jest calkiem nie najgorsze, a efekt wciaz uwazam za rewelacyjny.

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość

ORIENT Music, a próbowałaś kolorówki Bobbi Brown? Odcienie Alabaster i Porcelain? Albo Gosh X-Ceptional Wearing Porcelain? Jeszcze Givenchy Photo Perfexion 03 Perfect Sand?
MUFE 115 nie jest aby jasniejszy od wszystkiego, co wymienilas?
To podklad zupelnie nie dla mnie, ale kiedys go macalam i odnioslam wrazenie, ze jasnoscia (bo nie podtonem) moglby mi nawet pasowac, czego nie mozna powiedziec o Goshu ani BB
Ale moge sie mylic, bo nie pamietam go az tak dobrze.
Stary 2015-03-21, 21:06   #959
Atenya
night owl

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Ja jestem bardzo jasna, chlodna, z oliwkowym podtonem i NARS mi odpowiada pod katem tonacji, chociaz go dodatkowo rozjasniam.

Poza tym uzywam MAC Face and Body bialego mieszanego pol na pol z C1. Quench, czytalam o nim na Twoim blogu i bylam zaskoczona, ze Ci nie przypasowal. Dla mnie to super podklad. Jedna warstwa to dla mnie, podobnie jak dla Ciebie, za malo, ale przy dwoch krycie jest calkiem nie najgorsze, a efekt wciaz uwazam za rewelacyjny.-
Właśnie między innymi dzięki Twoim postom na temat Siberii zdecydowałam się na ten podkład Widzę, że mamy ten sam problem z odcieniami Właśnie muszę obczaić F&B C1, już mam na niego chętkę od jakiegoś czasu.

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Enn, a jakiego różu używasz? Przyznam, że mam spory problem z dobraniem odpowiedniego odcienia.
Stary 2015-03-21, 21:35   #960
enn_
Zakorzenienie

F&B C1 to niezbyt jasny podklad i u osoby z bardzo jasna karnacja bez rozjasniania bialym sie nie obejdzie.

Jesli chodzi o roze, to obecnie najczesciej siegam po NARS matte multiple w kolorze Anguilla, Givenchy le prisme blush i Giorgio Armani blushing fabric. Nie moge na opakowaniah Armaniego i Givenchy znalezc informacji o kolorze ale GA to chyba Pink Chiffon a Givenchy to chyba kolor 21 - taki jasniutki roz. Musze sie namachac, zeby Givenchy bylo widac, ale efekt jest tego wart.
Poza tym mam jeszcze roz w kremie Yves Saint Laurent w kolorze nr 2, NARS Deep Throat i Gaiety. Wszystkie lubie.
Dlugo przymierzalam sie do zakupu Deep Throat, bo balam sie, ze moze byc zbyt intensywny, ale ostatecznie go wzielam i nie zaluje - trzeba uwazac, zeby nie przesadzic, ale efekt jest swietny.

Tagi
jasna cera

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości