Jak podkreślić jasną cerę? część VIII - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-03-21, 22:12   #961
Atenya
night owl

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
F&B C1 to niezbyt jasny podklad i u osoby z bardzo jasna karnacja bez rozjasniania bialym sie nie obejdzie.

Jesli chodzi o roze, to obecnie najczesciej siegam po NARS matte multiple w kolorze Anguilla, Givenchy le prisme blush i Giorgio Armani blushing fabric. Nie moge na opakowaniah Armaniego i Givenchy znalezc informacji o kolorze ale GA to chyba Pink Chiffon a Givenchy to chyba kolor 21 - taki jasniutki roz. Musze sie namachac, zeby Givenchy bylo widac, ale efekt jest tego wart.
Poza tym mam jeszcze roz w kremie Yves Saint Laurent w kolorze nr 2, NARS Deep Throat i Gaiety. Wszystkie lubie.
Dlugo przymierzalam sie do zakupu Deep Throat, bo balam sie, ze moze byc zbyt intensywny, ale ostatecznie go wzielam i nie zaluje - trzeba uwazac, zeby nie przesadzic, ale efekt jest swietny.
Te z NARS'a są boskie Szczególnie Anguilla Gaiety jest tez śliczny, mam róż w podobnym odcieniu, choć jest troszkę cieplejszy Chyba znowu będę miała prośbę do kuzynki Dziękuję EnnA Deep Throat też bardzo ładny
A tak się zastanawiałam jeszcze nad Bourjois nr 95 - cukierkowy, ale ciut przygaszony, więc byłby lepszy niż 34, który wyglądał jakby mi ktoś przywalił Pomacam go sobie jeszcze.

P.S. co do F&B, faktycznie C1 sprawia wrażenie za ciemnego niestety.

Edytowane przez Atenya
Czas edycji: 2015-03-21 o 22:15
Atenya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 22:47   #962
enn_
Zakorzenienie

Anguilla jest swietna i uwielbiam to, ze jest w sztyfcie, bardzo jest to wygodne. A kolor daje u mnie ladny, swiezy efekt i trudno z nim przesadzic. Teoretycznie to produkt do policzkow i ust, ale w tej drugiej roli nie sprawdza sie zbyt dobrze.
Stary 2015-03-21, 22:52   #963
Atenya
night owl

Cytat:
Anguilla jest swietna i uwielbiam to, ze jest w sztyfcie, bardzo jest to wygodne. A kolor daje u mnie ladny, swiezy efekt i trudno z nim przesadzic. Teoretycznie to produkt do policzkow i ust, ale w tej drugiej roli nie sprawdza sie zbyt dobrze.
Oki Dziękuję raz jeszcze
Atenya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 18:52   #964
sillke29
Raczkowanie

używał z Was ktoś Urban Decay Krem BB Naked Skin? Jak z kryciem?

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 20:41   #965
Amu_Ikuto
Raczkowanie

"niusia"
Numerki przeze mnie wymienione to cienie, dostępne są w formie kwadratowej i okrągłej (okrągłe już raczej wycofują). Kreski generalnie robię takim ściętym pędzelkiem i sru po powiece albo daję kropelkę duraline (taki płyn do robienia kresek z inglota, z każdego cienia zrobi eyeliner!!!), maczam pędzelek i maluję po powiece. Ostatnio odkryłam, że jeżeli robię kreskę przy użyciu duraline, to te kolorki, które ładne były dopiero na czarnej kresce, na duraline wyglądają równie dobrze!

Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^

Edytowane przez Amu_Ikuto
Czas edycji: 2015-03-25 o 20:43
Amu_Ikuto jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 12:19   #966
fiasco
Wtajemniczenie

Hej bladzioszki Znacie może jakąś pomadkę ochronną/balsam do ust w kolorze chłodnego różu? Szukam czegoś koniecznie nawilżającego ale co by dało trochę koloru na ustach, najlepiej bez drobinek. Maybelline Baby Lips ma fajny kolor, ale słyszałam, że nawilżenie jest słabiutkie...
Stary 2015-05-04, 17:19   #967
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Hej bladzioszki Znacie może jakąś pomadkę ochronną/balsam do ust w kolorze chłodnego różu? Szukam czegoś koniecznie nawilżającego ale co by dało trochę koloru na ustach, najlepiej bez drobinek. Maybelline Baby Lips ma fajny kolor, ale słyszałam, że nawilżenie jest słabiutkie...
Jeśli masz na myśli baby lips w kolorze pink punch to szczerze odradzam, ohydnie wygląda na ustach ciężko równomiernie nałożyć ( a mam zawsze nawilżone wypielęgnowane usta), warzy się i dziwnie migruje, wysusza i ten odcień różu jakiś bazarowy. Myślałam że będzie bardziej transparentny bo różowe landrynkowe kolory mi pasują ale ten jest kiepski też bym coś chciała różowawego, transparentnego i pielęgnującego jednocześnie

Zastanawiam się nad jakimś pudrem wykończeniowym/utrwalającym o efekcie soft focus. I nie wiem czy zrobić miks z krzemionki i innymi "wygładzaczami" z półproduktów czy może zainwestować w NARS'a reflecting loose powder a może jakiś wykończeniowiec mineralny. Nie zależy mi na rozświetleniu/glow tylko na mocnym wygładzeniu/rozmyciu porów, zmarszczek i utrwalającym macie bez żadnego brokatu. Mam pytanie do dziewczyn które używały/używają tego Narsa czy można go nałożyć np. na suchy podkład i też dobrze się scali ze skórą? Bo półprodukty zwykle potrzebują pod spód lepkiego podkładu, kremu dla przyczepności żeby zmatowiły/wygładziły utrwaliły a ja bym chciała coś coś dobrze scali się nawet ze suchą w dotyku skórą
iamsolucky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 18:08   #968
evelinek_r
Wtajemniczenie

Cytat:
A może nivea?
evelinek_r jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 18:23   #969
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Jeśli masz na myśli baby lips w kolorze pink punch to szczerze odradzam, ohydnie wygląda na ustach ciężko równomiernie nałożyć ( a mam zawsze nawilżone wypielęgnowane usta), warzy się i dziwnie migruje, wysusza i ten odcień różu jakiś bazarowy. Myślałam że będzie bardziej transparentny bo różowe landrynkowe kolory mi pasują ale ten jest kiepski też bym coś chciała różowawego, transparentnego i pielęgnującego jednocześnie
wiem o tym, że Nivea i Carmex (seria Moisture Plus) mają coś różowego, ale nie wiem, na ile ten kolor jest widoczny na ustach. A żadna z tych pomadek w wersji podstawowej nie zachwyca mnie na tyle, żeby jej używać, gdy koloru prawie nie widać
Stary 2015-05-04, 21:45   #970
enn_
Zakorzenienie

Wazelina Vaseline w wersji rozanej barwi usta. Carmex moisture plus wystepuje w kilku wersjach kolorystycznych. W necie sa swatche.

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

+ revlonowe maselka dosc fajnie nawilzaja i daja sporo koloru, ale to nie typowy kosmetyk pielegnacyjny.
Stary 2015-05-05, 00:10   #971
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Wazelina Vaseline w wersji rozanej barwi usta. Carmex moisture plus wystepuje w kilku wersjach kolorystycznych. W necie sa swatche.

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

+ revlonowe maselka dosc fajnie nawilzaja i daja sporo koloru, ale to nie typowy kosmetyk pielegnacyjny.
Te masełka z Revlonu już kiedyś mnie kusiły, ale 40zł to dla mnie spora cena jak na kosmetyk, który nie jest mi niezbędny i którego nie używam regularnie, zwłaszcza, że w przeciwieństwie do "suchych" kosmetyków nie ma długiego terminu ważności... Ale będę się czaić na promocję, dzięki za przypomnienie
Wazelina dla mnie odpada. Typowo "tłuszczowe" kosmetyki pielęgnacyjne do ust, o składach opartych na olejach i masłach - np. Tisane czy Blistex - zupełnie się u mnie nie sprawdzają, a wręcz zdają się pogarszać sytuację
Stary 2015-05-06, 09:31   #972
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Kiedyś była Nivea "różana", ale nei wiem czy to jeszcze robią.
Stary 2015-05-06, 10:58   #973
BiteAddict
Rozeznanie

Mam takie pytanie:

Otóż od paru dni opanowało mnie straszne chciejstwo na biały rozświetlacz, nie opalizujący na różowo albo złoto, ale dający białą taflę żadnych drobinek.
Typowy rozświetlacz, a nie puder wykończeniowy jak meteoryty.
Cena nie gra roli, w sumie forma też nie. Miło by było, jakby był jakoś w Polsce dostępny, nieważne czy internetowo czy stacjonarnie.
Czy któraś wie coś o takim produkcie?
Jakoś poszukiwania w necie na niewiele się zdały...

Edytowane przez BiteAddict
Czas edycji: 2015-05-06 o 11:49
BiteAddict jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 11:10   #974
enn_
Zakorzenienie

Wydaje mi sie, ze mam taki MACa, cream colour base bodajze. Tylko nie pamietam czy on jest zupelnie bialy czy lekko zlamany.
Stary 2015-05-06, 11:19   #975
Noodle Soup
Zadomowienie

Inglot AMC 59. Teraz można taniej sam wkład kupić za jakieś 30 zł.
https://www.inglotusa.com/Files/Products/6320_1.png
Noodle Soup jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 12:11   #976
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Te masełka z Revlonu już kiedyś mnie kusiły, ale 40zł to dla mnie spora cena jak na kosmetyk, który nie jest mi niezbędny i którego nie używam regularnie, zwłaszcza, że w przeciwieństwie do "suchych" kosmetyków nie ma długiego terminu ważności... Ale będę się czaić na promocję, dzięki za przypomnienie
Wazelina dla mnie odpada. Typowo "tłuszczowe" kosmetyki pielęgnacyjne do ust, o składach opartych na olejach i masłach - np. Tisane czy Blistex - zupełnie się u mnie nie sprawdzają, a wręcz zdają się pogarszać sytuację
no ale przecie od dziś jest promo w Ross-49% na produkty(tylko makijaż) do ust ja kupiłam masełko właśnie ale nie różowe akurat
Stary 2015-05-06, 12:59   #977
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
no ale przecie od dziś jest promo w Ross-49% na produkty(tylko makijaż) do ust ja kupiłam masełko właśnie ale nie różowe akurat
ooo to super! dzięki za informację pewnie jutro zajrzę, chociaż nie wiem, czy w "moim" rossmanie jest revlon

edit: jak przypuszczałam, w najbliższym rossmanie szafy Revlonu nie ma, kupiłam za to coś niby-nawilżającego z Wibo i z Rimmela (z tym że tylko Wibo różowa, jak chciałam). Do pomadek ochronnych i innych pielęgnujących już nie zaglądałam. Jak czas dopisze to jutro dam zdjęcia i wstępną opinię

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2015-05-06 o 20:25
fiasco jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 12:14   #978
iamsolucky
Wtajemniczenie

na pielęgnację też wchodzi rabat chociaż ekspedientki mówiły że nie i nie ma żadnej plakietki przy ochronnych ale od wszystkiego co kupiłam z działu pielęgnacji ust wszedł rabacik a te "masła" Revlona jakością nie powalają(chociaż pewnie też od koloru zależy), do tego jest ich o jakieś 1/3 mniej/krócej niż w normalnej długości sztyfcie w pomadce. 40zł to one absolutnie nie są warte

Z barwiącej pielęgnacji ciekawe wydają się(zdjęcia z neta bo nie próbowałam) Nivea fruity shine pink guava i cherry i Vitamin shake cranberry & raspberry

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2015-05-07 o 12:38
Stary 2015-05-10, 13:37   #979
Drakan
Zadomowienie

Cześć
Poszukuję jasnego kremu BB z wysokim filtrem na lato. Generalnie cały czas noszę BB, bo w zupełności taka forma krycia mi wystarcza, tudzież jest wystarczająco lekka. Jak na razie jedyne co mi się udało znaleźć to Even Effect z Estee Laudera. Ma filtr 30 SPF i kolor też jest dobry, ale świetliste, błyszczące wykończenie. O ile na niektórych partiach twarzy rozświetlenie jest ok, tak coś takiego na całość niekoniecznie mi służy.
Skóra moja jest z gatunku suchych. Odcień cery chłodny, ale nie za mocno, trochę żółtego pigmentu, który lubi wychodzić przy niedobranych kolorach, głównie przy zgaszonych odcieniach. Muszę uważać też na parafinę w składzie, bo ewidentnie mi nie służy. Silikony od biedy jak już muszą być to niech będą, ale lepiej bez nich. Hmm, nie wiem jeszcze jakie informacje mogą Wam się przydać. Jak by było wyżej coś niejasne, to proście.

Drakan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 16:45   #980
Rozowelusterko
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Cześć
Poszukuję jasnego kremu BB z wysokim filtrem na lato. Generalnie cały czas noszę BB, bo w zupełności taka forma krycia mi wystarcza, tudzież jest wystarczająco lekka. Jak na razie jedyne co mi się udało znaleźć to Even Effect z Estee Laudera. Ma filtr 30 SPF i kolor też jest dobry, ale świetliste, błyszczące wykończenie. O ile na niektórych partiach twarzy rozświetlenie jest ok, tak coś takiego na całość niekoniecznie mi służy.
Skóra moja jest z gatunku suchych. Odcień cery chłodny, ale nie za mocno, trochę żółtego pigmentu, który lubi wychodzić przy niedobranych kolorach, głównie przy zgaszonych odcieniach. Muszę uważać też na parafinę w składzie, bo ewidentnie mi nie służy. Silikony od biedy jak już muszą być to niech będą, ale lepiej bez nich. Hmm, nie wiem jeszcze jakie informacje mogą Wam się przydać. Jak by było wyżej coś niejasne, to proście.
Ja korzystam z Face It Waterproof BB cream. Ma filtr 50
Rozowelusterko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 01:11   #981
kaledonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez BiteAddict Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie:

Otóż od paru dni opanowało mnie straszne chciejstwo na biały rozświetlacz, nie opalizujący na różowo albo złoto, ale dający białą taflę żadnych drobinek.
Typowy rozświetlacz, a nie puder wykończeniowy jak meteoryty.
Cena nie gra roli, w sumie forma też nie. Miło by było, jakby był jakoś w Polsce dostępny, nieważne czy internetowo czy stacjonarnie.
Czy któraś wie coś o takim produkcie?
Jakoś poszukiwania w necie na niewiele się zdały...
Też szukam rozświetlacza i zastanawiam się nad
the balm mary lou manizer
NARS Highlighting Blush Powder (Albatross)

Testowałyście może?
Stary 2015-05-14, 06:09   #982
enn_
Zakorzenienie

Ja mam Albatross, ale rzadko go uzywam, nie lubie tej zoltej poswiaty jaka daje.
Stary 2015-05-14, 22:07   #983
Ennyo
Raczkowanie

Dziewczyny jeżeli chodzi o rozświetlacz, który ładnie podkreśli jasną cerę to polecam Wam cień i rozświetlacz w jednym z serii Provoke Dr Irena Eris. Trzyma się cały dzień i jest neutralny, można powiedzieć, że błyszczy się na biało, lekko różowo, beżowo. Przed nabyciem tego rozświetlacza rozważałam zakup Mary Lou Manizer, ale po zmacaniu w sklepie stwierdziłam, że jest zbyt żółty, aby dobrze komponował się z bladą cerą. Aha wstawiam na dole zdjęcia rozświetlacza o którym piszę oraz drugiego rozświetlacza, który również jest biały, lecz w moim mniemaniu zbyt brokatowy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg p1298_champagne_rose-highlighter_wl2015_d.jpg (57,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p1073_provoke_star_shimmer_d.jpg (58,6 KB, 9 załadowań)
Ennyo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 22:37   #984
fiasco
Wtajemniczenie

Też kiedyś pragnęłam białego rozświetlacza, budżet ograniczony więc skończyło się na białym metalicznym cieniu, który dawał idealny efekt białej tafli
Ale moje upodobania się zmieniły, teraz polubiłam się z trochę cieplejszymi kolorami w makijażu - na tyle, na ile pozwala mi typ urody. Zaprzyjaźniłam się z mocno błyszczącymi różami, dążyłam do takiego, który jest słodko-różowy ale ma złoty błysk (jak cień "Golden Rose" z KOBO). Zaopatrzyłam się właśnie w taki pigment, niebawem z niego ukręcę kosmetyk; wcześniej tylko raz robiłam swój 100% mineralny róż, ale kolor wyszedł zbyt ciepły.
Stary 2015-05-14, 23:14   #985
Ingran
Psycho

Cytat:
Też kiedyś pragnęłam białego rozświetlacza, budżet ograniczony więc skończyło się na białym metalicznym cieniu, który dawał idealny efekt białej tafli
Ale moje upodobania się zmieniły, teraz polubiłam się z trochę cieplejszymi kolorami w makijażu - na tyle, na ile pozwala mi typ urody. Zaprzyjaźniłam się z mocno błyszczącymi różami, dążyłam do takiego, który jest słodko-różowy ale ma złoty błysk (jak cień "Golden Rose" z KOBO). Zaopatrzyłam się właśnie w taki pigment, niebawem z niego ukręcę kosmetyk; wcześniej tylko raz robiłam swój 100% mineralny róż, ale kolor wyszedł zbyt ciepły.
Czasem żałuję, że nie mogę sobie tak pokombinować z makijażem
Tak w ogóle, planujesz prowadzić blog?

I btw, orientujecie się może, czy sprzedają gdzieś odlewki MAP np? Kiedyś były rozbiórki na wizażu to był taki fajny dostęp ;/ a na all tylko 2nb i to drogo...
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 01:34   #986
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Czasem żałuję, że nie mogę sobie tak pokombinować z makijażem
Tak w ogóle, planujesz prowadzić blog?
eee tam, pokombinować zawsze można, ot choćby dla zabawy
W sumie to tak odechciało mi się zimnych kolorów w makijażu odkąd mam fioletowe włosy, mimo iż to chłodny i zgaszony odcień. W zimnych kolorach na twarzy wyglądam dobrze, ale przy każdym innym kolorze włosów cieplejsze odcienie makijażu się strasznie gryzły. Teraz to jakoś współgra, więc korzystam.
Raczej nie, od paru miesięcy się zbieram żeby go w ogóle usunąć, bo regularne robienie zdjęć i pisanie to zbyt czasochłonna rutyna, żeby ją opanować
Stary 2015-05-15, 01:50   #987
Ingran
Psycho

Nie przy mojej cerze, niestety
Szkoda, lubiłam podczytywać :/
bzdura.

Stary 2015-05-15, 07:41   #988
BiteAddict
Rozeznanie

Cytat:
Biały metaliczny cień mówisz... jakiś powinnam mieć. Plus 2 albo 3 białe błyszczące miki, może tak muszę potestować

Ja sobie kupiłam cień Sugarpill - Kitten Parade Jest piękny, tęczówkę mi ładnie podbija, ale zbyt złoty trochę jak na moją chłodną karnację, ale w połączeniu z innymi kolorami jest dobrze

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
I btw, orientujecie się może, czy sprzedają gdzieś odlewki MAP np? Kiedyś były rozbiórki na wizażu to był taki fajny dostęp ;/ a na all tylko 2nb i to drogo...
]

Też kiedyś szukałam... W końcu jak mnie potrzeba przycisnęła to kupiłam własny egzemplarz
Stary 2015-05-15, 12:09   #989
Ingran
Psycho

Cytat:
Napisane przez BiteAddict Pokaż wiadomość
Też kiedyś szukałam... W końcu jak mnie potrzeba przycisnęła to kupiłam własny egzemplarz
Właśnie widzę, że innego wyjścia brak szkoda.

Wysłano z
bzdura.

Stary 2015-05-15, 13:24   #990
Drakan
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Rozowelusterko Pokaż wiadomość
Ja korzystam z Face It Waterproof BB cream. Ma filtr 50
Ok, dzięki. Dorwę gdzieś stacjonarnie próbkę?

Czy jeszcze któraś z Was może coś polecić? Filtr 30 powinien już wystarczyć, ale może być wyższy.

Drakan jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
jasna cera

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości