Jak podkreślić jasną cerę? część VIII - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-05-17, 10:50   #991
Ilavonne1764
Przyczajenie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cześć Wam może już któraś z kobitek dodała takie pytania ale spróbuję jeszcze raz .. Często słyszę , że wyglądam jak trup albo jak ściana .. Jaki najlepszy sposób jest na zakrycie mojej strasznie bladej twarzy ?! wiem , że niby naturalność najpiękniejsza jest ale chciała bym , żeby moja twarz nie wyglądała tak jak teraz .
Ilavonne1764 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 10:57   #992
enn_
Zakorzenienie

Jesli Twoja bladosc nie wynika z choroby, a po prostu odcienia skory, to jej nie "zakrywaj". Uzyj dobrze dobranego podkladu i rozu do policzkow - on wlasnie ozywia twarz, dodaje swiezosci i koloru.
Czy farbujesz wlosy? Kolor zle dobrany do typy urody rowniez moze spowodowac, ze twarz wyglada niezdrowo.
Stary 2015-05-17, 15:25   #993
fiasco
Wtajemniczenie

dokładnie można przy jasnej cerze wyglądać zdrowo i świeżo, trzeba jednak zadbać o takie szczegóły jak róż do policzków w odpowiednim odcieniu i zamaskowanie cieni pod oczami, jeśli są. Kolor włosów jest bardzo ważny.
Jeśli naprawdę przeszkadza ci jasność cery, to można pobawić się bronzerem tak, żeby udawał lekką opaleniznę. Mam na myśli muśnięcie tych miejsc na twarzy, które najszybciej łapią słońce - szczyty kości policzkowych, grzbiet nosa, czoło, broda. Na pewno będzie to wyglądać naturalniej niż przyciemnienie całej twarzy. Ale i tak jestem za tym, żeby podkreślać to, co się ma - w naszym przypadku jasną cerę
Stary 2015-05-17, 17:44   #994
BiteAddict
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Ilavonne1764 Pokaż wiadomość
Cześć Wam może już któraś z kobitek dodała takie pytania ale spróbuję jeszcze raz .. Często słyszę , że wyglądam jak trup albo jak ściana .. Jaki najlepszy sposób jest na zakrycie mojej strasznie bladej twarzy ?! wiem , że niby naturalność najpiękniejsza jest ale chciała bym , żeby moja twarz nie wyglądała tak jak teraz .
Ale pytasz w złym miejscu To jest wątek o podkreślaniu jasnej cery, dla ludzi, którzy ją lubią

Jeśli to kwestia wyglądania niezdrowo: możesz spróbować z makijażem, kolorem włosów albo kolorystyką ubrań.
Jeśli po prostu nie podoba Ci się odcień skóry to spróbuj delikatnego bronzera albo samoopalacz.
Ewentualnie wystaw się na słońce
Stary 2015-05-17, 18:25   #995
enn_
Zakorzenienie

BiteAddict, ale nie kazda jasna cera wyglada pieknie. Czasami trzeba sie bardziej wysilic z makijazem, tak samo jak niektore niedoskonalosci sa duzo mniej razace przy ciemniejszej cerze.
O samoopalaczu nie wspomnialam, ale dobry kosmetyk tego typu moze ladnie ocieplic i ozywic twarz.
Stary 2015-05-17, 18:52   #996
BiteAddict
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
BiteAddict, ale nie kazda jasna cera wyglada pieknie. Czasami trzeba sie bardziej wysilic z makijazem, tak samo jak niektore niedoskonalosci sa duzo mniej razace przy ciemniejszej cerze.
Wiem, ale pytanie brzmiało 'jak zakryć?' a nie 'co zrobić, żeby wyglądała ładnie?'.
Stąd tekst o pytaniu w złym miejscu.
Stary 2015-05-18, 04:36   #997
ORIENT Music
Raczkowanie

Cytat:

Kolor zle dobrany do typy urody rowniez moze spowodowac, ze twarz wyglada niezdrowo.
np ktory kolor wlosow-(ktore odcienie maja na to wplyw ,przy jasnej chlodnej karnacji) -ktore powoduja, ze twarz wyglada niezdrowo?
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.

Edytowane przez ORIENT Music
Czas edycji: 2015-05-18 o 04:47
ORIENT Music jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 09:09   #998
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
np ktory kolor wlosow-(ktore odcienie maja na to wplyw ,przy jasnej chlodnej karnacji) -ktore powoduja, ze twarz wyglada niezdrowo?
Każdy, który nie pasuje do naturalnej kolorystyki. Przy chłodnej ciepły odcień, przy ciepłej karnacji - chłodny. Do tego dochodzi też czynnik czystości koloru. Jeśli ktoś ma raczej czysty odcień skóry, to w zgaszonych kolorach będzie wyglądał źle, a jeśli ktoś ma zgaszony odcień karnacji, to w czystych, świetlistych kolorach włosów będzie wyglądał źle.

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Ilavonne1764 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim nie przejmuj się takimi "życzliwymi" uwagami.
Stary 2015-05-18, 09:24   #999
enn_
Zakorzenienie

To, co mowi Wampierz + kwestia ciemny/jasny. Ja zle wygladam w jasnych wlosach, z kolei na ulicach jest pelno kobiet, ktorym ewidentnie nie pasuje czern, na ktora farbuja.
Stary 2015-05-18, 09:28   #1000
BiteAddict
Rozeznanie

Cytat:
Na moim przykładzie - chłodna, beżowo - żółtawa skóra - paskudnie wyglądał złoty blond (coś mi odbiło i sobie zrobiłam pasemka).
Przypuszczam, że rudości by wyglądały podobnie.

Tak ogólnie: źle wyglądają ciepłe przy chłodnej kolorystyce oraz zlewające się z karnacją przy dużym naturalnym kontraście. I odwrotnie.
Stary 2015-05-18, 09:42   #1001
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
To, co mowi Wampierz + kwestia ciemny/jasny. Ja zle wygladam w jasnych wlosach, z kolei na ulicach jest pelno kobiet, ktorym ewidentnie nie pasuje czern, na ktora farbuja.
Czyli trzeci czynnik - walor. Część ludzi wygląda lepiej w kolorze włosów nie kontrastującym mocno z karnacją, część odwrotnie.
Stary 2015-05-18, 10:28   #1002
ORIENT Music
Raczkowanie

No wlasnie nie wiem o co chodzi do konca
Raz fryzerka zrobila mi dekoloryzace,wlosy wyszly pomaranczowe wrecz... i mowi"o i teraz nawet skora ladnie wyglada"

jestem CHLODNY typ to na pewno,ale w zlotych,zoltych ,rudych, miedzianych -te odcienie wrecz oszpecaja mnie okropnie mi-jakby skora sie gryzla ,ale i w popielatych skora wyglada na zrzaszala..

i jak kupie farbe ciemny blond, tez jakos niezbyt ladnie komponuje sie ze skora z kolei w zbyt jasych typu platyna-podkresla niedoskonalosci bardziej -sztucznie wyglada,jakbym byla niewyrazna.
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.

Czas edycji: 2015-05-18 o 10:40
Stary 2015-05-18, 10:37   #1003
BiteAddict
Rozeznanie

Cytat:
Raz fryzerka zrobila mi dekoloryzace,wlosy wyszly pomaranczowe wrecz i mowi"o i teraz nawet skora ladnie wyglada"
jestem CHLODNY typ to na pewno,ale w zlotych,zoltych miedzianych mi okropnie,ale i w popielatych skora wyglada na zrzaszala.. i jak kupie farbe ciemny blond, tez jakos niezbyt ladnie komponuje sie ze skora z kolei w zbyt jasych typu platyna-podkresla niedoskonalosci bardziej -sztucznie wyglada.
To Ty w awatarze?
Jeśli jesteś chłodna to normalne, że w złotych, żółtych i miedzianych odcieniach będzie źle.
Popielate mogą być po prostu zbyt zgaszone, ciemny blond nadal za jasny i dający zbyt mały kontrast.
Platyna zbyt jaskrawa ew. zlewająca się ze skórą (widziałam taki przypadek).

enn_ wiele farbowanych na czarno to po prostu takie 'buntowniczki' albo subkultura
Albo myślące, że im więcej kontrastu tym lepiej

Mi czerń pasowała, naturalnie mam ciemny brąz, ale przestałam farbować 2 lata temu, w ramach dania włosom odpocząć I teraz wszyscy tak naturalny chwalą, że nie mogę się zebrać po farbę

Edytowane przez BiteAddict
Czas edycji: 2015-05-18 o 11:00
BiteAddict jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 10:44   #1004
ORIENT Music
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez BiteAddict Pokaż wiadomość

Jeśli jesteś chłodna to normalne, że w złotych, żółtych i miedzianych odcieniach będzie źle.
Popielate mogą być po prostu zbyt zgaszone, ciemny blond nadal za jasny i dający zbyt mały kontrast.
Platyna zbyt jaskrawa ew. zlewająca się ze skórą (widziałam taki przypadek).

:
wiec co wybrac w takim razie,zeby ladnie pasowalo
Stary 2015-05-18, 11:56   #1005
Ingran
Psycho

Cytat:
Swego czasu cały wątek chwalił Ciebie w blondzie

Wysłano z
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 12:35   #1006
enn_
Zakorzenienie

Wtedy jak wrzucilam zdjecia z przerobka z photoshopa? to byl baaardzo jasny, platynowy wrecz blond, wiec byl kontrast, dlatego wygladal ok. Natomiast to jest wyjatek, generalnie w jasnych kolorach wlosow jest mi zle.
Stary 2015-05-18, 13:31   #1007
Ingran
Psycho

Jakiś rok temu przechodziłam przez rudy i kasztan, i mimo, że to nie są jakieś mega jasne kolory to wyglądałam na taką rozmemłaną

Wysłano z
bzdura.

Stary 2015-05-18, 13:50   #1008
enn_
Zakorzenienie

Nie, ale sa cieple, a Ty przeciez masz chlodny typ urody?
Stary 2015-05-18, 14:23   #1009
Ingran
Psycho

Niby tak, ale żółć mojej karnacji jest myląca

Wysłano z
bzdura.

Stary 2015-05-18, 18:13   #1010
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
jestem CHLODNY typ to na pewno,ale w zlotych,zoltych ,rudych, miedzianych -te odcienie wrecz oszpecaja mnie okropnie mi-jakby skora sie gryzla ,ale i w popielatych skora wyglada na zrzaszala..

i jak kupie farbe ciemny blond, tez jakos niezbyt ladnie komponuje sie ze skora z kolei w zbyt jasych typu platyna-podkresla niedoskonalosci bardziej -sztucznie wyglada,jakbym byla niewyrazna.
Też jestem chłodnym typem i mi również popielaty blond nie pasował. Może gdybym miała idealną cerę bez zaczerwienień to byłby ok, ale ta popiel podkreślała wszystkie te niedoskonałości. Jak już blond, to sprawdził się u mnie perłowy, mimo iż był mały kontrast z cerą. Ale i tak lepiej wyglądam w ciemnych - ciemniejszych niż mój naturalny kolor, chłodnych i zgaszonych.
Teraz noszę na głowie fiolet, ale daję do niego kapkę czarnej farby żeby przygasić kolor i to jest strzał w dziesiątkę - kompromis między czernią (jasne odrosty - coś strasznego) a brązami, których nie chcę, bo szybko mi się nudzą.

Jeszcze bym dodała czynnik kształtu fryzury. Ona też może nam dodać lub odjąć sporo uroku. Ja na przykład we fryzurze z przedziałkiem na środku wyglądam na zabiedzoną Jak jakiś czas temu weszła moda na taki przedziałek byłam zaskoczona, jak wiele dziewczyn dobrze wygląda, skoro ja gdy dla eksperymentu to robię wyglądam jak (cytując znajomych) jakiś przychlast. Za to ostatnio zrobiłam sobie krótką grzywkę i bardzo ożywiła mi twarz (wyrównała nieco jej proporcje i wyeksponowała oczy).
Na ładny, zdrowy wygląd składa się wiele czynników, wyłapanie ich i wykorzystanie to nie lada wyzwanie

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2015-05-18 o 18:18
fiasco jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 00:27   #1011
ORIENT Music
Raczkowanie

Tak niewlasciwy,niepasujacy kolor wlosow,moze odebrac duzo swiezosci twarzy-skory,postarzyc,odebrac urody,

podobie z czarnym tuszem do rzes --potrafi odebrac swiezosc oczom(Podkresla podraznienia,zaczerwienie nia,),czasai postarza,dlatego teraz szukam GRAFITOWEGO Tuszu do rzes

Czas edycji: 2015-05-19 o 04:00
Stary 2015-05-19, 09:07   #1012
BiteAddict
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Też jestem chłodnym typem i mi również popielaty blond nie pasował. Może gdybym miała idealną cerę bez zaczerwienień to byłby ok, ale ta popiel podkreślała wszystkie te niedoskonałości. Jak już blond, to sprawdził się u mnie perłowy, mimo iż był mały kontrast z cerą. Ale i tak lepiej wyglądam w ciemnych - ciemniejszych niż mój naturalny kolor, chłodnych i zgaszonych.
Teraz noszę na głowie fiolet, ale daję do niego kapkę czarnej farby żeby przygasić kolor i to jest strzał w dziesiątkę - kompromis między czernią (jasne odrosty - coś strasznego) a brązami, których nie chcę, bo szybko mi się nudzą.

Jeszcze bym dodała czynnik kształtu fryzury. Ona też może nam dodać lub odjąć sporo uroku. Ja na przykład we fryzurze z przedziałkiem na środku wyglądam na zabiedzoną Jak jakiś czas temu weszła moda na taki przedziałek byłam zaskoczona, jak wiele dziewczyn dobrze wygląda, skoro ja gdy dla eksperymentu to robię wyglądam jak (cytując znajomych) jakiś przychlast. Za to ostatnio zrobiłam sobie krótką grzywkę i bardzo ożywiła mi twarz (wyrównała nieco jej proporcje i wyeksponowała oczy).
Na ładny, zdrowy wygląd składa się wiele czynników, wyłapanie ich i wykorzystanie to nie lada wyzwanie
Z tym kształtem fryzury masz sporo racji...
Zanim odnalazłam swój kształt grzywki i reszty, miałam włosy do brody i grzywkę do brwi, co przy okrągłej twarzy wyglądało koszmarnie.

Zazdroszczę fioletowych włosów I bardzo żałuję, że u mnie do jakichkolwiek kolorów trzeba je mocno utleniać...
Przy czerni odrostów były widoczne tylko w mocnym słońcu, a utlenienia więcej niż kilku pasemek się żadna fryzjerka nie chciała podjąć:P

Cytat:
Tak niewlasciwy,niepasujacy kolor wlosow,moze odebrac duzo swiezosci twarzy-skory,postarzyc,odebrac urody,

podobie z czarnym tuszem do rzes --potrafi odebrac swiezosc oczom(Podkresla podraznienia,zaczerwienie nia,),czasai postarza,dlatego teraz szukam GRAFITOWEGO Tuszu do rzes
Ja się spotkałam z polecaniem innego tuszu niż czarny tylko w wypadku typów kolorystycznych o bardzo małym kontraście...
Mi czerń nigdy nic nie podkreślała, wręcz odwrotnie.

Krzywdę robił różowy tusz, ale tylko raz go użyłam na całe rzęsy

Za to dla mnie najgorszą krzywdę można sobie zrobić źle dobranym różem i szminką...

Jakiś pomysł na letnią szminkę dla kogoś kto najlepiej wygląda w czerwieniach, w różowym kiepsko, w ciepłych barwach fatalnie?
Stary 2015-05-19, 09:18   #1013
enn_
Zakorzenienie

Podaj przyklady szminek, ktore Ci pasuja lub przeciwnie, bo roz rozowi nierowny, to samo z czerwieniami.
Stary 2015-05-19, 11:04   #1014
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
No wlasnie nie wiem o co chodzi do konca
Raz fryzerka zrobila mi dekoloryzace,wlosy wyszly pomaranczowe wrecz... i mowi"o i teraz nawet skora ladnie wyglada"

Ciemny mocny kasztan mógłby być ok tylko żeby zbyt czerwony nie był. Przy zaczerwienieniach trzeba uważać na wszelkie złote, marchewkowe i czerwone odcienie, z kolei w popielach najpiękniej moim zdaniem wyglądają dziewczyny z błękitnymi oczami, piaskową skórą i naturalnie mysimi włosami coś w stylu młodej Brooke Shields w Błękitnej Lagunie. Być może potrzebujesz dość mocnego koloru ale jednocześnie w miarę neutralnego-nie za czerwony nie za popielaty i nie za ciemnego by nie wyglądać dramatycznie Dlatego skupiłabym się na mocnych kasztanowatych i czekoladowych brązach.

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2015-05-19 o 11:07
iamsolucky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 12:10   #1015
BiteAddict
Rozeznanie

Cytat:
Podaj przyklady szminek, ktore Ci pasuja lub przeciwnie, bo roz rozowi nierowny, to samo z czerwieniami.
Zrobiłam zdjęcie tego co mam, tak chyba będzie najłatwiej:

1. Guerlain Rouge G - Genna, szminkę dostałam, sama bym tego koloru nie wybrała, taka makowa czerwień, bardzo radosna, ale dla mnie za ciepła, czasami noszę, ale nie do końca dobrze to wygląda.
2. MAC Prolongwear Lipcolour - Lasting Lust, jaskrawa czerwień, neutralna, bardzo dobrze się w niej czuję i dobrze wygląda.
3. MAC Lipstick - Russian Red, nowy nabytek, raz wypróbowana, spokojniejsza od poprzedniej, neutralna, też się w niej dobrze czuję.
4. L'Oreal Rouge Caresse - Hypnotic Red, trochę wiśniowa, trochę malinowa ale wciąż wystarczająco czerwona. Półprzejrzyste masełko do ust, jest okej, kolor też pasuje.
5. Golden Rose Velvet Matte Lipstick - 20, nie pasują mi ani właściwości, ani kolor, bo wybija brąz, a to mi bardzo nie pasuje.
6. Inglot Matte Lip Pencil - 21, bardzo pasująca mi czerwień z lekkimi różowymi podtonami
7. Bourjois Color Boost - Fuchsia Libre, podobno kolor wygląda na mnie w miarę, ale nie czuję się w nim dobrze i mam nieodparte wrażenie, że przy zielonych oczach się gryzie.
8. Maybelline Color Whisper - Petal Rebel, dla mnie kolor porażka, za blady, za różowy. Nie wiem co myślałam kupując go.

Zastanawiam się nad czymś wpadającym w fiolet, albo czymś z pogranicza czerwieni i różu, mam ciemne brązowe włosy, chłodny odcień i zielono-szare tęczówki, ciemną oprawę oczu.
Jakiekolwiek sugestie?
Byłabym bardzo wdzięczna, chodzi o jakąś wakacyjną szminkę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szminki.jpg (95,7 KB, 16 załadowań)
Stary 2015-05-19, 12:20   #1016
enn_
Zakorzenienie

Nie moge zobaczyc teraz zdjec, ale nie rozwazalas czegos w stylu MAC impassioned?

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Podobny roz ma Golden Rose w serii Velvet Matte.
Swoja droga, ja mam nr 20, u mnie/na mnie nie ma w nim sladu brazu, ot, takie ladne, klasyczne bordo.

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

No i Russian Red to moim zdaniem nie do konca neutralny kolor - ona jest zdecydowanie w strone ciepla.
Stary 2015-05-19, 12:23   #1017
BiteAddict
Rozeznanie

Cytat:
Nie moge zobaczyc teraz zdjec, ale nie rozwazalas czegos w stylu MAC impassioned?

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Podobny roz ma Golden Rose w serii Velvet Matte.
Swoja droga, ja mam nr 20, u mnie/na mnie nie ma w nim sladu brazu, ot, takie ladne, klasyczne bordo.

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

No i Russian Red to moim zdaniem nie do konca neutralny kolor - ona jest zdecydowanie w strone ciepla.
Na mnie Russian Red wygląda neutralnie O dziwo ciepły nie wybija Ale też może odbieram ją jako neutral przez kontrast. I pasowała mi do lakieru

Coś w stylu Impassioned szukam, ale musi być chłodniejsze, bo to na większości wygląda ciepło niestety.

Edytowane przez BiteAddict
Czas edycji: 2015-05-19 o 12:24
BiteAddict jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 12:33   #1018
enn_
Zakorzenienie

To moze nie masz az tak chlodnej karnacji? Mnie Russian Red pasuje mimo, ze jestem dosc chlodnym typem urody, no ale jednak neutralnie nie wyglada.

Impassioned jest dosc neutralna, to nie jest cieply roz. nieznacznie kolorem rozni sie jeszcze Relentlessly Red.
All Fired Up to tez chlodny kolor.

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-05-19 o 12:35
enn_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 12:46   #1019
BiteAddict
Rozeznanie

Cytat:
To moze nie masz az tak chlodnej karnacji? Mnie Russian Red pasuje mimo, ze jestem dosc chlodnym typem urody, no ale jednak neutralnie nie wyglada.

Impassioned jest dosc neutralna, to nie jest cieply roz. nieznacznie kolorem rozni sie jeszcze Relentlessly Red.
All Fired Up to tez chlodny kolor.
Powiedziałabym, że neutralna w stronę chłodnej, żółtawe podtony, zero różu. Kolega fotograf stwierdził, że w jego obiektywie jestem niebieska

Spotkałam się ze stwierdzeniem, że Russian Red pasuje każdemu, więc nie wiem jak z nią jest

Pójdę do MACa i pomacam, ale w różu na ustach się czuję źle. Musi być mocno czerwonkawy. Co jest dziwne, bo w ubraniach niektóre odcienie okej, w makijażu oka też, tylko na ustach mi nie odpowiada

Dostanę jeszcze w czerwcu szminkę Nars - Scarlett Empress, to była miłość od pierwszego zdjęcia http://cdn.specktra.net/a/a0/500x500...sda1fa2c0.jpeg
Tylko to nadal nie jest wakacyjny kolor
Stary 2015-05-19, 12:47   #1020
enn_
Zakorzenienie

Jesli dotre do domu jak jeszcze bedzie jasno, to moge zeswatchowac szminki, ktore mam (moze nie wszystkie ).

Tagi
jasna cera

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości