Jak podkreślić jasną cerę? część VIII - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-05-19, 13:00   #1021
BiteAddict
Rozeznanie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Byłabym bardzo wdzięczna
Stary 2015-05-21, 12:04   #1022
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
Tak niewlasciwy,niepasujacy kolor wlosow,moze odebrac duzo swiezosci twarzy-skory,postarzyc,odebrac urody,

podobie z czarnym tuszem do rzes --potrafi odebrac swiezosc oczom(Podkresla podraznienia,zaczerwienie nia,),czasai postarza,dlatego teraz szukam GRAFITOWEGO Tuszu do rzes
Maybelline One by One w kolorze Glam Grey. Na rzęsach wypada ciemniejszy niż wygląda w opakowaniu.

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Też jestem chłodnym typem i mi również popielaty blond nie pasował. Może gdybym miała idealną cerę bez zaczerwienień to byłby ok, ale ta popiel podkreślała wszystkie te niedoskonałości. Jak już blond, to sprawdził się u mnie perłowy, mimo iż był mały kontrast z cerą. Ale i tak lepiej wyglądam w ciemnych - ciemniejszych niż mój naturalny kolor, chłodnych i zgaszonych.
Teraz noszę na głowie fiolet, ale daję do niego kapkę czarnej farby żeby przygasić kolor i to jest strzał w dziesiątkę - kompromis między czernią (jasne odrosty - coś strasznego) a brązami, których nie chcę, bo szybko mi się nudzą.

Jeszcze bym dodała czynnik kształtu fryzury. Ona też może nam dodać lub odjąć sporo uroku. Ja na przykład we fryzurze z przedziałkiem na środku wyglądam na zabiedzoną Jak jakiś czas temu weszła moda na taki przedziałek byłam zaskoczona, jak wiele dziewczyn dobrze wygląda, skoro ja gdy dla eksperymentu to robię wyglądam jak (cytując znajomych) jakiś przychlast. Za to ostatnio zrobiłam sobie krótką grzywkę i bardzo ożywiła mi twarz (wyrównała nieco jej proporcje i wyeksponowała oczy).
Na ładny, zdrowy wygląd składa się wiele czynników, wyłapanie ich i wykorzystanie to nie lada wyzwanie
Popielaty blond jest zgaszony, poza tym często farby chłodne na włosach wypadają ocieplone, tak samo czyste barwy wypadają zgaszone. W obu przypadkach wynika to z naturalnych pigmentów obecnych we włosie lub resztek poprzednich farb.

Perłowy, srebrzysty i platynowy to czyste odcienie blondu, a popielaty oraz tzw. dirty blond są zgaszone. Neutralne w temperaturze 'naturale' różnie wypadają.

Ja w popielatych i "brudnych" blondach wyglądam właśnie na brudną. Czyste są super, ale za ciepłe nadają tandetny wygląd (a moje włosy rozjaśniają się na pomarńczowo i żółto), za chłodny (kolory chłodnej zimy) nadaje ciekawy efekt - bardzo podkreśla żółty barwnik w skórze.

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Cytat:
Napisane przez BiteAddict Pokaż wiadomość
enn_ wiele farbowanych na czarno to po prostu takie 'buntowniczki' albo subkultura
Albo myślące, że im więcej kontrastu tym lepiej

Mi czerń pasowała, naturalnie mam ciemny brąz, ale przestałam farbować 2 lata temu, w ramach dania włosom odpocząć I teraz wszyscy tak naturalny chwalą, że nie mogę się zebrać po farbę
Wiele farbowanych na czarno to osoby, które marzą o południowym typie urody, bywa że na zasadzie "Chcę wyglądać jak swoje przeciwieństwo). Przerobienie jasno ubarwionej ososby na śniadą brunetkę to skomplikowane i pracochłonne przedsięwzięcie, nie wystarczy pudełko czarnej farby i puder brązujący.

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cytat:
No wlasnie nie wiem o co chodzi do konca
Raz fryzerka zrobila mi dekoloryzace,wlosy wyszly pomaranczowe wrecz... i mowi"o i teraz nawet skora ladnie wyglada"

jestem CHLODNY typ to na pewno,ale w zlotych,zoltych ,rudych, miedzianych -te odcienie wrecz oszpecaja mnie okropnie mi-jakby skora sie gryzla ,ale i w popielatych skora wyglada na zrzaszala..

i jak kupie farbe ciemny blond, tez jakos niezbyt ladnie komponuje sie ze skora z kolei w zbyt jasych typu platyna-podkresla niedoskonalosci bardziej -sztucznie wyglada,jakbym byla niewyrazna.
Jak wyżej - popiel lubi wypaść zbyt brudno. A jeśli jesteś chłodnym typem, któremu włosy się rozjasniaja na ciepło (ja tak mam) to uzyskanie odpowiednio chłodnego jasnego koloru farbowanego nie jest takie proste.

Ja już z doświadczenia wiem, że na moich włosach farba zawsze wypada dużo cieplej i ciemniej, niż by wynikało z mojego poziomu (waloru) naturalnego koloru włosów. Tak, jakbym miała czarne. A mam średni blond.
Stary 2015-05-21, 15:05   #1023
BiteAddict
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Wiele farbowanych na czarno to osoby, które marzą o południowym typie urody, bywa że na zasadzie "Chcę wyglądać jak swoje przeciwieństwo). Przerobienie jasno ubarwionej ososby na śniadą brunetkę to skomplikowane i pracochłonne przedsięwzięcie, nie wystarczy pudełko czarnej farby i puder brązujący.
Częściej widywałam kategorie które wymieniłam, ale to pewnie kwestia wspomnień z lat szkolnych
Ja nie wiem czy w ogóle da się to przerobić tak, żeby wyglądało naturalnie, zawsze coś 'zdradzi' naturalny koloryt. Zwłaszcza, jak próbują się przerabiać kompletne skrajności.
Z ciekawości, widziałaś kiedyś udaną przeróbkę?
Stary 2015-05-21, 15:59   #1024
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Częściej widywałam kategorie które wymieniłam, ale to pewnie kwestia wspomnień z lat szkolnych
Ja nie wiem czy w ogóle da się to przerobić tak, żeby wyglądało naturalnie, zawsze coś 'zdradzi' naturalny koloryt. Zwłaszcza, jak próbują się przerabiać kompletne skrajności.
Z ciekawości, widziałaś kiedyś udaną przeróbkę?
Jak ktoś nosi cały czas staranny makijaż (głównie celebrytki), to efekt może być całkiem dobry, niekoniecznie zawsze pożądany jest efekt jak najbardziej naturalny - mniej lub bardziej sztuczny efekt jest własciwy dla różnych styli, od mainstreamowego glamour po jakieś niszowe typu gotycki.

Całkiem naturalny efekt da się uzskać nie odchodząc zbyt daleko od własnego typu, np. jasna wiosna na intensywną wiosnę, albo z dolnego krańca zakresu kontrastu własnego typu na górny. Albo zmiana koloru włosów w obrębie własnego typu z jasnego na ciemny, z ciemnego na jasny itp.
Stary 2015-05-22, 09:55   #1025
BiteAddict
Rozeznanie

Cytat:
Jak ktoś nosi cały czas staranny makijaż (głównie celebrytki), to efekt może być całkiem dobry, niekoniecznie zawsze pożądany jest efekt jak najbardziej naturalny - mniej lub bardziej sztuczny efekt jest własciwy dla różnych styli, od mainstreamowego glamour po jakieś niszowe typu gotycki.

Całkiem naturalny efekt da się uzskać nie odchodząc zbyt daleko od własnego typu, np. jasna wiosna na intensywną wiosnę, albo z dolnego krańca zakresu kontrastu własnego typu na górny. Albo zmiana koloru włosów w obrębie własnego typu z jasnego na ciemny, z ciemnego na jasny itp.
Dziękuję za wyjaśnienia
Ja w sumie często widuję raczej dziewczyny, które zaszalały np z drastyczną zmianą koloru włosów albo opalenizną (zło...) ale zapomniały, że wypadałoby dopasować makijaż/strój do ogółu i teraz wszystko się gryzie, a w najłagodniejszym przypadku wygląda niespójnie.

Taki trochę offtop, ale może masz jakiś pomysł jak definitywnie odróżnić ciemną jesień od ciemnej zimy? U faceta? Bo jakoś nie mogę TŻ zdefiniować, na 100% któryś z tych 2 typów, ale po raz pierwszy nie jestem w stanie określić czy ciepły czy chłodny
Stary 2015-05-22, 11:00   #1026
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Taki trochę offtop, ale może masz jakiś pomysł jak definitywnie odróżnić ciemną jesień od ciemnej zimy? U faceta? Bo jakoś nie mogę TŻ zdefiniować, na 100% któryś z tych 2 typów, ale po raz pierwszy nie jestem w stanie określić czy ciepły czy chłodny
Różnica jest nie tylko temperatura, ale i czystość. Ciemna jesień jest jednak przytłumiona, chociaż na pierwszy rzut oka trudne to może być do zauważenia. Prawdziwa czerń jest zdecydowanie super dla ciemnej zimy, ale dla ciemnej jesieni niezbyt dobrze. Za to jeseinne bardzo ciemne kolory wyglądają super, dlatego dobrze jest porównać efekt takich kolorów na danej osobie. Na ciemnej zimie cerń od stóp do głów wygląda dobrze, na jesieni - nie, tylko małe czarne elemnty otoczone jesiennymi kolorami. Połączenie srebrnego z czarnym jest szczegolnie złe dla jesieni, dobre dla zimy. Czysta biel też nie będzie dobra dla jesieni, ciepłe ecru będzie o wiele lepsze.
Stary 2015-05-23, 02:37   #1027
ORIENT Music
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Ciemny mocny kasztan mógłby być ok tylko żeby zbyt czerwony nie był. Przy zaczerwienieniach trzeba uważać na wszelkie złote, marchewkowe i czerwone odcienie, z kolei w popielach najpiękniej moim zdaniem wyglądają dziewczyny z błękitnymi oczami, piaskową skórą i naturalnie mysimi włosami coś w stylu młodej Brooke Shields w Błękitnej Lagunie. Być może potrzebujesz dość mocnego koloru ale jednocześnie w miarę neutralnego-nie za czerwony nie za popielaty i nie za ciemnego by nie wyglądać dramatycznie Dlatego skupiłabym się na mocnych kasztanowatych i czekoladowych brązach.
Dokladnie tak ,masz na mysli"mrozny kasztan"??a moze cos z perla,albo chlodny beż?Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna)

To co widzialam w sklepie" mrozny Kasztan"-to maja piatke -5.w nr-a to ozacza ze jest czerwien-czerwony jest

zbyt szarawe odbieraja mi swiezosc,wygladam na zmeczona,pomimo ze jestem chlodnym typem,moze cos polecisz ?,jakis NR FARBY? TestowalaM farby LOREAL INOA - mega szybko wyplukuja sie z moich wlosow,nie pokrywa siwych wlosow i wychodza bardzoo ciemno.. nienaturalnie,teraz zamierzam przerzucic sie na WELLA KOLESTON,tylko teraz ktory odcien wybrac?

Okropie mi w: zoltych,rdych-miedzianych,kasztan-miedz,zbyt popielatych szarawych-(wygladam na zmeczona ,szaro) z kolei zbyt jasny blond-(podkresla zaczerwienenia-podrazneinia-robi mnie wyblaknieta -niewyrazna),

bo naprawde nie wiem juz co wybrac,co bedzie pasowalo dobrze -ladnie komponowalo sie,ale nie odbieralo swiezosci skorze,ani nie robilo wrazenia wyblaknietej-niewyraznej(jasne blondy)
POMOZCIE cos wybrac,dobrze dobrac.

---------- Dopisano o 02:37 ---------- Poprzedni post napisano o 02:12 ----------

Cytat:

Popielaty blond jest zgaszony, poza tym często farby chłodne na włosach wypadają ocieplone, tak samo czyste barwy wypadają zgaszone. W obu przypadkach wynika to z naturalnych pigmentów obecnych we włosie lub resztek poprzednich farb.

Perłowy, srebrzysty i platynowy to czyste odcienie blondu, a popielaty oraz tzw. dirty blond są zgaszone. Neutralne w temperaturze 'naturale' różnie wypadają.

Ja w popielatych i "brudnych" blondach wyglądam właśnie na brudną. Czyste są super, ale za ciepłe nadają tandetny wygląd (a moje włosy rozjaśniają się na pomarńczowo i żółto), za chłodny (kolory chłodnej zimy) nadaje ciekawy efekt - bardzo podkreśla żółty barwnik w skórze.[COLOR="Silver"]

Ja już z doświadczenia wiem, że na moich włosach farba zawsze wypada dużo cieplej i ciemniej, niż by wynikało z mojego poziomu (waloru) naturalnego koloru włosów. Tak, jakbym miała czarne. A mam średni blond.
mam podobnie

Pamietacie jak jeszcze w sumie niedawno..ktos wmowil ludziom "zrobilmode" ,ze tylko brazowa,opalona skora jest fajna? propaganda,biznes-powstawaly solaria,jak grzyby po deszczu,kolejki do solarium..

Jak juz byles/bylas jasna,mialas jasna skore,to mowili,ze to wstyd,brzydko,"wez opal sie"!! ..
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.

Edytowane przez ORIENT Music
Czas edycji: 2015-05-23 o 07:34
ORIENT Music jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 07:46   #1028
ORIENT Music
Raczkowanie

Dziewczyny Ratunku Wlasnie umylam,wlosy i widze refleksy pod sloncem ZoltoSzarawo zielonetydzien temu rozjasnialam wlosy i polozylam po tym loreal casting odcien- 412-mrozne kakao,w poniedzialek pojade do sklepu fryzerskiego ,musze cos z tym zrobic jaki kolor polozyc by pozbyc sie tych zolto-szarawo-zielonych refleksow moze cos z Wella Koleston,ktory odcien wybrac Pomocy Co robic ?
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.

Czas edycji: 2015-05-23 o 07:52
Stary 2015-05-23, 14:24   #1029
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Dziewczyny Ratunku Wlasnie umylam,wlosy i widze refleksy pod sloncem ZoltoSzarawo zielonetydzien temu rozjasnialam wlosy i polozylam po tym loreal casting odcien- 412-mrozne kakao,w poniedzialek pojade do sklepu fryzerskiego ,musze cos z tym zrobic jaki kolor polozyc by pozbyc sie tych zolto-szarawo-zielonych refleksow moze cos z Wella Koleston,ktory odcien wybrac Pomocy Co robic ?
miałam do czynienia z Wella koleston, ja akurat dwa razy robiłam popielaty brąz z poziomu 6(nie pamiętam który dokładnie) i był piękny, wyszedł mi tak jak na próbniku w sklepie, tylko spłukiwał się w dwa, trzy tygodnie Dłużej to mi się szampony do 6 myć z Palette trzymały Nie wiem na jakim poziomie jasności masz włosy obecnie i w jaki poziom musisz uderzać ale myślę że najlepszy były poziom 5 lub 4, chyba że masz tak ciemne że będziesz potrzebować czegoś z poziomu 3.
Jak tak patrzę na zdjęcia z neta to fajnie wyglądają 5/1 i 5/3 np. Ale to musisz w sklepie popatrzeć na ich paletę i spojrzeć na serię naturalną/neutralną. 4/77 kasztan ale dość czerwono na zdjęciach wygląda. Teraz na pofarbowanych włosach i tak Ci inaczej to wszystko wyjdzie
https://www.google.pl/search?q=wella...w=1280&bih=591
https://www.google.pl/search?q=wella...ml%3B600%3B600

Jeszcze na 4/07 i 4/00 popatrz jak będziesz w sklepie. Z farb jednocześnie rozjaśniających i farbujących to azjatyckie Liese Bubble hair color przystosowane do bardzo ciemnych i czarnych włosów
iamsolucky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 14:56   #1030
Kori_Yoitama
Rozeznanie

Cześć Widzę, że się znacie na temacie zatem:

mam dość jasną cerę, która lepiej wygląda w podkładach o naturalnym pigmencie niż tymi z pigmentem różowym lub żółtym (choć w żółtkach jeszcze mogę się pokazać ludziom). Moja twarz lubi się czerwienić i pod koniec dnia spod podkładu prześwituje trochę różu głównie w strefie T twarzy. Ostatnio zastanawiam się nad farbowaniem włosów jednak nie wiem czy do jasnej o raczej ciepłym odcieniu twarzy będzie pasować ciemna czerwień na głowie (palette color shampoo 217 mahoń). Czy lekko czerwieniąca się twarz + czerwone włosy to zły pomysł?
Kori_Yoitama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 16:25   #1031
evelinek_r
Wtajemniczenie

Cytat:
Ciepły + prepigmentacja, bo inaczej zmyje ci się po kilku myciach i znów będzie glonek

Do prepigmentacji możesz użyć specjalnej bazy, albo po prostu położyć rozmieszaną farbę z wodą (zwykłą) lub 1,5% na 20-30 min, zmyć i dopiero właściwą farbę na niskiej wodzie. Dla poziomu 4-6 polecam 3%. Bardzo nie zniszczy włosów, a powinno nieźle pozbyć się glonka.
evelinek_r jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 16:41   #1032
helienka
BAN stały

ja zawsze bronzerem i rozem podkreslam, a czasami zeby miec brazowa twarz stosuje balsamy brazujace i na cialo i na twarz i wtedy moja buzia wydaje sie byc bardziej rozświetlona.
helienka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 16:45   #1033
BiteAddict
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez helienka Pokaż wiadomość
ja zawsze bronzerem i rozem podkreslam, a czasami zeby miec brazowa twarz stosuje balsamy brazujace i na cialo i na twarz i wtedy moja buzia wydaje sie byc bardziej rozświetlona.
To na pewno w dobrym temacie?
Stary 2015-05-23, 20:03   #1034
ORIENT Music
Raczkowanie

Cytat:
miałam do czynienia z Wella koleston, ja akurat dwa razy robiłam popielaty brąz z poziomu 6(nie pamiętam który dokładnie) i był piękny, wyszedł mi tak jak na próbniku w sklepie, tylko spłukiwał się w dwa, trzy tygodnie Dłużej to mi się szampony do 6 myć z Palette trzymały Nie wiem na jakim poziomie jasności masz włosy obecnie i w jaki poziom musisz uderzać ale myślę że najlepszy były poziom 5 lub 4, chyba że masz tak ciemne że będziesz potrzebować czegoś z poziomu 3.
Jak tak patrzę na zdjęcia z neta to fajnie wyglądają 5/1 i 5/3 np. Ale to musisz w sklepie popatrzeć na ich paletę i spojrzeć na serię naturalną/neutralną. 4/77 kasztan ale dość czerwono na zdjęciach wygląda. Teraz na pofarbowanych włosach i tak Ci inaczej to wszystko wyjdzie
https://www.google.pl/search?q=wella...w=1280&bih=591
https://www.google.pl/search?q=wella...ml%3B600%3B600

Jeszcze na 4/07 i 4/00 popatrz jak będziesz w sklepie. Z farb jednocześnie rozjaśniających i farbujących to azjatyckie Liese Bubble hair color przystosowane do bardzo ciemnych i czarnych włosów
Obecnie wlosy mam na poziomie 6,7 -refleksy zolto-szarozielono bure.

Planowalam polozyc farbe WELLA KOLESTON z seri odcieni : 7 /71 i 6/71. - CHLODNE GLEBOKIE BRAZY. Ale chyba w obecnym przypadku to chyba nie za bardzo :?

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Ciepły + prepigmentacja, bo inaczej zmyje ci się po kilku myciach i znów będzie glonek

Do prepigmentacji możesz użyć specjalnej bazy, albo po prostu położyć rozmieszaną farbę z wodą (zwykłą) lub 1,5% na 20-30 min, zmyć i dopiero właściwą farbę na niskiej wodzie. Dla poziomu 4-6 polecam 3%. Bardzo nie zniszczy włosów, a powinno nieźle pozbyć się glonka.
Prepigmentacja czyli : zmieszanie farby z woda,cieply ton tej farby?+ktory ton?
Obecnie mam wlosy na poziomie 6,7 refleksy zolto-szaro-zielone szarobure

Czyli najpierw robie Prepigmentacje -czyli mieszam farbe o cieplym tonie ?,ktory poziom farby?[Obecnie mam wlosy na poziomie 6,7 ] + z woda i pozniej nakladam farbe w cieplej tonacji

Czas edycji: 2015-05-23 o 20:27
Stary 2015-05-23, 20:26   #1035
evelinek_r
Wtajemniczenie

Cytat:
Prepigmentacja czyli : zmieszanie farby z woda,cieply ton tej farby?+ktory ton?
Obecnie mam wlosy na poziomie 6,7 refleksy zolto-szaro-zielone szarobure

Czyli najpierw nakladam farbe w cieplej tonacjI ,a pozniej robie Prepigmentacje -czyli mieszam farbe o cieplym tonie ?,ktory poziom farby? + z woda
Najpierw nakładasz farbę z wodą, zmywasz, potem już "normalnie" farbujesz. TU masz objaśnione tony, nie wiem, jaki efekt chcesz osiągnąć, oprócz pozbycia się refleksów. Jeśli chcesz zostać na 6. poziomie, radziłabym prepigmentację na 5., a farbowanie na 6. Na początku mogą wyjść ciemnawe, ale po kilku myciach dojdą do docelowego poziomu.
Stary 2015-05-23, 20:53   #1036
ORIENT Music
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Najpierw nakładasz farbę z wodą, zmywasz, potem już "normalnie" farbujesz. TU masz objaśnione tony, nie wiem, jaki efekt chcesz osiągnąć, oprócz pozbycia się refleksów. Jeśli chcesz zostać na 6. poziomie, radziłabym prepigmentację na 5., a farbowanie na 6. Na początku mogą wyjść ciemnawe, ale po kilku myciach dojdą do docelowego poziomu.
Bardzo dziekuje a jeszcze zapytam
jakie proporcje ile farby ile wody ? a co myslisz gdybym po prepigmentacji,nalozyla WELLA KOLESTON odcien: 7 /71 albo 6/71. - z seri CHLODNE GLEBOKIE BRAZY??
I CZY do prepigmentacji moglabym uzyc szampon koloryzujacy GARNIER MOVIDA,wlasnie ma m to w domu w odcieniu nr-. 13 " orzech laskowy",czy nadaloby sie to do prepigmentacji

w zalaczniku odcienie.7 /71 , 6/71. z WELLA KOLESTON Ktore odcienie najladniej beda komponowac sie, pasowac Waszym zdaniem do Jasnej mlecznej karnacji -różano-beżowa CHLODNA.+zaczerwienienia podraznienia na twarzy Zeby nie odbieral swiezosci skorze,nie przytlaczal,nie gryl sie ze skora.Zbyt jasne odcienie robia mnie niewyrazna-wyblaknieta.Chyba dosyc dobrze mi w nasyconych odcieniach.
Obecnie wlosy na poziomie 6,7 .??Czy lepiej odpuscic sobie te odcienie ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WELLA KOLESTON odcien 6 71.jpg (65,4 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WELLA KOLESTON odcienn 6 71.jpg (47,9 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wella-koleston-perfect-671-blond-inchis-maro-cenusiu-60ml-Mawlpc.jpg (88,9 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wella-koleston-perfect-deep-browns.jpg (137,9 KB, 11 załadowań)

Czas edycji: 2015-05-24 o 02:02
Stary 2015-05-23, 22:41   #1037
evelinek_r
Wtajemniczenie

Cytat:
jakie proporcje ile farby ile wody ? a co myslisz gdybym po prepigmentacji,nalozyla WELLA KOLESTON odcien: 7 /71 albo 6/71. - z seri CHLODNE GLEBOKIE BRAZY??
I CZY do prepigmentacji moglabym uzyc szampon koloryzujacy GARNIER MOVIDA,wlasnie ma m to w domu w odcieniu nr-. 13 " orzech laskowy",czy nadaloby sie to do prepigmentacji

w zalaczniku odcienie.7 /71 , 6/71. z WELLA KOLESTON Ktore odcienie najladniej beda komponowac sie, pasowac Waszym zdaniem do Jasnej mlecznej karnacji -różano-beżowa CHLODNA.+zaczerwienienia podraznienia na twarzy Zeby nie odbieral swiezosci skorze,nie przytlaczal,nie gryl sie ze skora.Zbyt jasne odcienie robia mnie niewyrazna-wyblaknieta.
Nie wiem, ile utleniacza (czy substancji podobnie działającej) ma garnier, więc nie jestem ci w stanie powiedzieć, czy się nada. Wg mnie lepiej użyć farby, bo wtedy sama dozujesz ilość wody utlenionej lub jej wcale nie dodajesz, biorąc pod uwagę, że niedawno rozjaśniałaś i nie ma sensu niszczyć włosów. Rozjaśnianie to nic innego, jak pozbawianie włosów naturalnego pigmentu, więc kiedy następnie dajesz im pigment w postaci farby - chłoną go dużo chętniej niż włosy naturalne, zwłaszcza ciemniejsze. Natomiast ponieważ łuski włosa są podniesione po rozjaśnianiu - pigment z farby dużo szybciej się wymywa.

Wody (zwykłej, najlepiej miękkiej, np. przefiltrowanej) dodajesz tyle, ile normalnie dałabyś utleniacza, czyli zależnie od farby, 1:1, 1:1.5 zazwyczaj. Wg mnie, jeśli konsystencja na to pozwala, lepiej dodać mniej wody, czyli 1:1, bo wtedy jest większe stężenie pigmentu.

Ja bym unikała odcieni popielatych, czyli z 1 po kropce, bo to właśnie one mają tendencję do wytrącania zieleni nałożone na rozjaśniane włosy. Z tych, które wkleiłaś poszłabym w .75 w celu zniwelowania refleksów. Kolor nie wyjdzie taki, jak na próbniku, a przynajmniej nie będzie taki po kilku myciach, tylko stopniowo będzie się ochładzał. Kolestony dość mocno łapią, więc wydaje mi się, że jedno takie farbowanie powinno ci dać dobrą bazę pod dalszą zabawę z kolorem.
Stary 2015-05-24, 01:55   #1038
ORIENT Music
Raczkowanie

Jeszcze raz dzieki za szczegolowe objasnienie
Tak sie zastanawiam,skoro nalozylabym odcien z 5-czyli czerwien,to moze wtedy mozna by bylo pominac wczesniejsza prepigmentacje
Wiesz tak troche boje sie Czerwieni,poniewaz mam zaczerwieninia na skorze i dziewczyny odradzaly czerwienie-bo poglebia zaczerwienienia na twarzy,ogolnie o kolorze dla mnie - to myslalam o chlodnym bezu,chyba teraz nie dojde
ten kolor w zalaczniku bardzo mi sie podoba i prawdopodobnie dobrze by mi sie komponowal z moja skora,to najjasniejszy odcien ktory by mi pasowal,jaki to kolor na wasze oko? chlodny bez?Kiedys mialam bardzo podoby odcien i skora wtedy wygladala bardzo dobrze ,cienie pod oczami jakby mniej widoczne Chyba musze miec cos nasyconego.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg JAKI TO KOLOR.jpg (18,9 KB, 13 załadowań)

Czas edycji: 2015-05-24 o 02:20
Stary 2015-05-24, 11:25   #1039
evelinek_r
Wtajemniczenie

Cytat:
Jeszcze raz dzieki za szczegolowe objasnienie
Tak sie zastanawiam,skoro nalozylabym odcien z 5-czyli czerwien,to moze wtedy mozna by bylo pominac wczesniejsza prepigmentacje
Wiesz tak troche boje sie Czerwieni,poniewaz mam zaczerwieninia na skorze i dziewczyny odradzaly czerwienie-bo poglebia zaczerwienienia na twarzy,ogolnie o kolorze dla mnie - to myslalam o chlodnym bezu,chyba teraz nie dojde
ten kolor w zalaczniku bardzo mi sie podoba i prawdopodobnie dobrze by mi sie komponowal z moja skora,to najjasniejszy odcien ktory by mi pasowal,jaki to kolor na wasze oko? chlodny bez?Kiedys mialam bardzo podoby odcien i skora wtedy wygladala bardzo dobrze ,cienie pod oczami jakby mniej widoczne Chyba musze miec cos nasyconego.
Ale to jest ciepły odcień Wygląda mi na .34, ale specjalistą nie jestem.

Prepigmentacja jest po to, żeby ci się kolor nie wymył po tygodniu i żeby zneutralizować zieleń. Jeśli nałożysz samą farbę, bez względu w jakim kolorze, to włosy będą wyglądały inaczej z tygodnia na tydzień (zakładając, że myjesz co 1-2 dni), a jeśli mocno lub długo rozjaśniałaś, mogą ci się porobić jaśniejsze pasemka, zbliżone w odcieniu do tego, czego się chcesz pozbyć. Jeśli bardzo boisz się czerwieni możesz jako podkład nałożyć czysty kolor, np. 6.0, a na to farbę w ciepłym odcieniu. Też może zadziałać
Stary 2015-05-24, 14:43   #1040
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:

w zalaczniku odcienie.7 /71 , 6/71. z WELLA KOLESTON Ktore odcienie najladniej beda komponowac sie, pasowac Waszym zdaniem do Jasnej mlecznej karnacji -różano-beżowa CHLODNA.+zaczerwienienia podraznienia na twarzy Zeby nie odbieral swiezosci skorze,nie przytlaczal,nie gryl sie ze skora.Zbyt jasne odcienie robia mnie niewyrazna-wyblaknieta.Chyba dosyc dobrze mi w nasyconych odcieniach.
ten 7.71 wygląda jakoś dziwnie żółto zielono Eva tez ma bardzo ciepłe karmelowo rudziakowe włosy. 6/77 wydaje się fajnym neutralnym kolorkiem:
http://static.necy.eu/i/gw/13/2000x2...eep-browns.jpg

Nie wiem czy paleta chłodnych brązów dla Ciebie, jak wspominałam ja robiłam przed laty chłodnym odcieniem, nie wiem czy czasem nie był to 6/71 i wyszły mi bardzo popielate włosy 6/0 jest dobry nie za ciemny i neutralny:

http://static.necy.eu/i/gw/13/2000x2...e-naturals.jpg

Wella Koleston to była najszybciej wypłukująca się farba z moich włosów
iamsolucky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 20:13   #1041
ORIENT Music
Raczkowanie

w takim razie bez prepigmentacji sie nie obejdzie,musze zrobic

wiec plan dzialania taki.

1.Kupuje FARBE Wella Koleston: odcien 6.0 albo 5.75-do prepigmentacji,ale chyba lepiej 6.0 -mieszam z woda przegotowana 1:1-nakladam-zmywam po 20 min.

2.Po godzinie nakladam juz farbe normalnie[FARBA+oxydant] WELLA Koleston nr. 6/77-mam nadzieje ze ten odcien bedzie pasowal do mojej karnacji,skory.

Czas edycji: 2015-05-24 o 20:17
Stary 2015-05-24, 20:21   #1042
Kori_Yoitama
Rozeznanie

Zostałam zignorowana

Zatem napiszę jeszcze raz, ale krócej. Mam dość jasną cerę, ale czerwieniącą się. Używam podkładów średnio kryjących więc w połowie dnia rumień lekko prześwituje. Zatem czy jasna cera, lekko różowa będzie się ok prezentować z ciemną czerwienią na włosach?
Stary 2015-05-24, 20:57   #1043
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Zostałam zignorowana

Zatem napiszę jeszcze raz, ale krócej. Mam dość jasną cerę, ale czerwieniącą się. Używam podkładów średnio kryjących więc w połowie dnia rumień lekko prześwituje. Zatem czy jasna cera, lekko różowa będzie się ok prezentować z ciemną czerwienią na włosach?
Nie wiem, czy zawsze to tak działa ale u mnie bardzo dobrze wyglądała ciemna, ale chłodna czerwień - przy niej zaczerwienienia wręcz gasły. Sytuacja wyglądała odwrotnie w cieplejszych, ceglastych odcieniach.
Stary 2015-05-24, 21:33   #1044
Kori_Yoitama
Rozeznanie

Cytat:
Nie wiem, czy zawsze to tak działa ale u mnie bardzo dobrze wyglądała ciemna, ale chłodna czerwień - przy niej zaczerwienienia wręcz gasły. Sytuacja wyglądała odwrotnie w cieplejszych, ceglastych odcieniach.
Ja to się nie znam na tych ciepłych czy chłodnych kolorach jeśli nie są skrajnie ciepłe lub skrajnie zimne. Zatem czy palette color shampoo 217 mahoń to wg Ciebie zimna ciemna czerwień? Bo ja to w sumie się zastanawiam czy tak czy nie i im dłużej patrze tym bardziej nie wiem, a ten kolor strasznie mi się podoba
Stary 2015-05-24, 21:40   #1045
ORIENT Music
Raczkowanie

Cytat:
ten 7.71 wygląda jakoś dziwnie żółto zielono Eva tez ma bardzo ciepłe karmelowo rudziakowe włosy. 6/77 wydaje się fajnym neutralnym kolorkiem:
http://static.necy.eu/i/gw/13/2000x2...eep-browns.jpg

Nie wiem czy paleta chłodnych brązów dla Ciebie, jak wspominałam ja robiłam przed laty chłodnym odcieniem, nie wiem czy czasem nie był to 6/71 i wyszły mi bardzo popielate włosy 6/0 jest dobry nie za ciemny i neutralny:

http://static.necy.eu/i/gw/13/2000x2...e-naturals.jpg

Wella Koleston to była najszybciej wypłukująca się farba z moich włosów
wiec do prepigmentacji ktora polecisz nr ? 6.0 ? albo 5.75 ? a moze 6.00?- Ktory odcien bedzie lepszy.
Bo pozniej (po prepigmentacji )chce dac odcien ktory polecilas nr.6/77.- i ile % OKSYDANT do tego nr wybrac ?Obecnie wlosy mam na poziomie 6,7 -refleksy zolto-szarozielono bure.-glony

Czas edycji: 2015-05-24 o 23:54
Stary 2015-05-24, 21:59   #1046
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Ja to się nie znam na tych ciepłych czy chłodnych kolorach jeśli nie są skrajnie ciepłe lub skrajnie zimne. Zatem czy palette color shampoo 217 mahoń to wg Ciebie zimna ciemna czerwień? Bo ja to w sumie się zastanawiam czy tak czy nie i im dłużej patrze tym bardziej nie wiem, a ten kolor strasznie mi się podoba
U mnie na monitorze na zdjęciach opakowania wygląda chłodno, ale to mało wiarygodny sposób oceny
Robiłam kiedyś szamponetką (saszetką) Palette "Czerwień granatu", i to był chłodny kolor - z niebieskimi wręcz refleksami. Kolory wiśniowe też powinny być zimne.
Spotkałam się też kiedyś z efektem, jaki dało położenie farby Joanna "soczysta malina" na naturalnych, mysich włosach - świetna, chłodna czerwień, ale strasznie szybko się wypłukuje (wiem z doświadczenia). Na włosach jasny blond daje za to intensywny róż

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2015-05-24 o 22:01
fiasco jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 22:18   #1047
Kori_Yoitama
Rozeznanie

Cytat:
U mnie na monitorze na zdjęciach opakowania wygląda chłodno, ale to mało wiarygodny sposób oceny
Robiłam kiedyś szamponetką (saszetką) Palette "Czerwień granatu", i to był chłodny kolor - z niebieskimi wręcz refleksami. Kolory wiśniowe też powinny być zimne.
Spotkałam się też kiedyś z efektem, jaki dało położenie farby Joanna "soczysta malina" na naturalnych, mysich włosach - świetna, chłodna czerwień, ale strasznie szybko się wypłukuje (wiem z doświadczenia). Na włosach jasny blond daje za to intensywny róż
Ja mam włosy jasny brąz naturalnie. Więc intensywny róż mnie raczej nie czeka Pewnie kupie sobie szampon Isana do rudych włosów i kolor nie wypłucze się aż tak szybko (taką mam nadzieję przynajmniej ). Kiedyś jakąś czerwienią się mazałam (szamponetką), ale nie pamiętam co to było. Ogólnie nie widziałam efektu koloryzacji póki nie byłam w intensywnym słońcu, bo dopiero wtedy było widać jakiś czerwony połysk. Pewnie za krótko trzymałam, albo po prostu nie rozjaśniłam włosów więc i efektu nie było widać.

Przed tą koloryzacją kupiłam sobie nowy podkład (Rimmel Wake Me UP w odcieniu 010 light porcelan), by mieć bardziej rozświetloną cerę i być może to jakoś lepiej będzie się prezentować z czerwienią.
Jeszcze kwestia różu... mam aktualnie 3 róże z czego lubię najbardziej Bourjois 11 Bruh Illusion, ale jest raczej brązowo-pomarańczowy i z moimi aktualnymi włosami super się komponuje, ale nie wiem jak wypadnie z tym nowym kolorem. Mam też róż Bourjois 41 Healthly Mix i Wibo z jedwabiem nr 3
Stary 2015-05-24, 23:13   #1048
nicRu
maszyna, nie człowiek

A skąs masz najjaśniejszy odcień Rimmella?

Этой холодной ночью
Мне одиноко очень
Ну почему я не усну?
Жить без тебя не могу…
nicRu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 23:54   #1049
Kori_Yoitama
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
A skąs masz najjaśniejszy odcień Rimmella?
Zamówiłam w drogerii internetowej. Za granicą podobno dopiero w tym roku wyszedł ten nowy jasny kolor. Na allegro też można w sumie znaleźć. Jak przyjdzie mi paczka to mogę jakiegoś swatcha zrobić w zestawieniu z podkładami Bourjois i BB under20
Stary 2015-05-25, 00:24   #1050
ORIENT Music
Raczkowanie

Zdjecie jakie znalazlam w necie WELLA KOLESTON nr 6/77- bedzie pasowal do Jasnej mlecznej karnacji (różano-beżowa NIE Zólta ,a beżowa chlodna)+jasny baby-dzieciecy róż-kolor ust.?? Czy dobrze bedzie sie komponowal ?Zeby nie odbieral swiezosci skorze-nie poszarzal jej,nie przytlaczal,nie gryl sie ze skora.Moja skora lubi nasycone odcienie-wydobywaja urode.

Natomiast zbyt jasne gasza ja-robia niewyrazna.Rude jasne-gryza sie ze skora, zbyt ciemne odcienie-przytlaczaja.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WELLA KOLESTON nr 6 77.jpg (39,9 KB, 12 załadowań)

Czas edycji: 2015-05-25 o 01:31
Odpowiedz

Tagi
jasna cera

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości