Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Wymiana do鈍iadcze, porady

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2013-08-14, 06:32   #1
smutna123321
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 4
Unhappy Br您owa wydzielina z pochwy i mocne sw璠zenie...

mam 18 lat. od tygodnia sw璠zi mnie pochwa. otatnio tez mnie piek這,ale to kr鏒ko i zaraz przesz這. og鏊nie dbam o higien. sw璠zenie jest bardzo uci捫liwe. nie wiem co mam robi. zauwa篡豉m r闚nie powi瘯szon lew warg sromow.;/ a od wczoraj leci mi br您owa wydzielina jest jej do嗆 sporo. nie powinnam jeszcze dosta okresu;/ nie wiem co si dziej. na razie nie mog wybra si do ginekologa. mo瞠 kto m鏬lby mi polecic jakis krem. p造n . chcia豉bym jako sama sobie z tym poradzi...
smutna123321 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-08-14, 08:41   #2
Gomra
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 354
GG do Gomra
Dot.: Br您owa wydzielina z pochwy i mocne sw璠zenie...

le do apteki bo jakies leki przeci grzybicy, bo tak mi to wygl康a, chociaz moze by to powazniejsze skoro leci jakby by to okres.
Stary 2013-08-14, 09:25   #3
nowy99
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 22

Tez mi to wyglada na zapalenie pochodzenia grzybicznego. Niestety bez wizyty i badania ginekologicznego dziewczyna lek闚 nie dostanie. No, chyba 瞠 jakie czopki Clotrimazolum, jak mocno poprosi aptekark.
Takie stany bior si nie z braku higieny, ale z powodu zachwiania r闚nowagi kwasowego 鈔odowiska pochwy, czy to po antybiotykach , czy wlasnie np po bezzasadnych irygacjach pochwy, ktore wyplukuja kwasne srodowisko.
Najlepiej teraz, w stanie chorobowym, zrobi irygacj z Tantum Rosa ( niestety trzeba sobie kupic irygator), a potem zaaplikowa na noc czopek, jesli sie ma. I tak do skonczenia opakowania codziennie na noc czopek, juz bez kolejnych irygacji. Po czopkach, jesli pomogly, od razu wejsc z czopkami typu Lactovaginal - na odbudowanie kwasnego srodowiska, zeby znow grzyby szybciej nie weszly po leczeniu. Co wieczor Lactovaginal i tak do skonczenia opakowania.
Grzybice leczy sie latami niestety, dlatego trzeba byc bardzo sumiennym w braniu czopkow.
No i na czas leczenia zero kontaktow seks.
nowy99 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-08-16, 07:44   #4
Honey7
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 254

Dziewczyny maj racj. U mnie tak zaczyna si stan zapalny pochodzenia grzybicznego. Bez ginekologa si nie obejdzie, jak nie mo瞠sz i嗆 do swojego to id do innego, bo z tym nie ma 瘸rt闚, wiem co o tym niestety.
Stary 2013-08-17, 20:46   #5
angie931210
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 3
Unhappy Dot.: Br您owa wydzielina z pochwy i mocne sw璠zenie...

Mam do嗆 podobny problem. 15.08 zauwa篡豉m u siebie br您ow wydzielin ( nie jestem pewna czy to plamienie czy up豉wy). Ponadto ostatnio mam troch nieregularnie okres, zwykle cykl trwa 30-31 dni, w czerwcu sp騧ni si okres mniej wi璚ej tydzie ( i trwa jeden dzie, cho zazwyczaj trwa 5-6 dni), kolejny o dwa tygodnie oko這, a teraz 8 dni po okresie pojawi豉 si ta wydzielina. Nie wiem czym to mo瞠 by spowodowane... Mo瞠 kt鏎a z wiza瘸nek podejrzewa/domy郵a si co to mo瞠 by? B璠 wdzi璚zna za pomoc.
angie931210 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2014-04-10, 08:45   #6
Aniawan
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 4

No kandydoza jak nic. Odgrzewam watek, bo jestem na bie膨co...
Grzybice pochwy mo積a z豉pa wsz璠zie, jest cholera wiatropylna, ze tak powiem Clotrimazol jej nie leczy niestety, wcze郾iej czy p騧niej wroci po takim leczeniu. Trzeba specjalisty, najlepiej 瞠by zrobi posiew. ja ze swojej strony mog poleci t klinik, ale grzybica jest na tyle powszechn przypadlo軼ia, 瞠 przeci皻ny lekarz te sobie poradzi.
Aniawan jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum Ginekologia

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.

Wizaz.pl - Polityka poufno軼i - Warunki dost瘼u - G鏎a