Dziewczyna+trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-08-20, 20:57   #1
cute17
Przyczajenie

Question

Dziewczyna+trądzik

Witam wszystkich,
mam 17 lat i moim problemem od 3 lat jest trądzik zaskornikowo-grudkowy. Zalogowalam sie na forum bo czytalam tutaj wiele ciekawych rzeczy i chcialabym podzielic sie swoim "doswiadczeniem" z osobami ktore rowniez borykają sie z tym gównem, o ile na takie okreslenie zasluguje.
Zaczne mowiac, ze bardzo zalezy mi na dobrym stanie mojej skory ale czym wiecej sie staram to jej stan sie pogarsza. Stosowałam juz chyba wszytsko co jest dostepne:
-antybiotyk TETRALYSAL + epiduo zel (minimalne poprawy skory, a stosowalam przez 8 miesiecy, tradzik powrocil)
-DUAC zel (nikomu nie polecam, podraznia gorzej niz epiduo)
-kwasy AHA
-kwas glikolowy
-skinoren (poprawa byla ale tylko na poczatku)
-EFFACLAR DUO
-EFFACLAR K
-kwas migdalowy 10% z PHARMACERIS
-inne kosmetyki z wyzszej polki - "la prairie" /guerlain/chanel
-zineryt
-kwas salicylowy

Jak widac uzywalam wszystko co mozliwe a i tak z uplywem czasu krost jest jakby co raz wiecej a do tego zostają slady po nich. Na co dzien uzywam podkladu o srednim kryciu z clinique z serii do cery problemowej "anty blemish solutions" pod ktorym skora moze swobodnie oddychac. Pod makijazem niczego nie widac. Mysle,ze wiekszosc moich znajomych nawet nie wie,ze mam problemy ze skorą, no ale przeciez nie mam ochoty malowac sie codziennie by ladnie wygladac gdy jeszcze jestem mloda! Normalnie wkurza mnie jak ide ulicą i widze dziewczyny z buzką jak u lalki. Moja kolezanka w ogole nie dba o cere, o te wszystkie zasady ktore pewnie znacie (dieta, oczyszczanie itp) i nie ma na twarzy ani jednej czarnej kropki -.-
Teraz jestem w trakcie kuracji ISOTREXINEM na noc i HASCODERM lipo-zel na dzien,.jak na razie to jest 5 dzien kuracji i skora ktora wygladala nawet calkiem normalnie zmienila się w pizze -.- wszystkie krosty zdecydowaly sie "obudzic" .. mam nadzieje ze to jest tylko chwilowe bo sklad isotrexinu jest bardzo dobry (antybiotyk+retinoid).
Jak to mi nie pomoze to chyba skusze sie na izotek nawet jesli moja dermatolog powiedziala ze mam za ladna cere na ten lek.
No chyba,ze lepszym rozwiazeniem bedzie laser fraxel ktory w przyszlosci i tak zrobie by pozbyc sie lekkich przebarwien. Tradzik mnie rujnuje a niby jestem ładną dziewczyną...
powoli trace nadzieje, ile mozna?! pomocyy. czy ktos sie z tego wyleczył?
pozdrawiam.

cute17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 21:13   #2
maacieek
Zakorzenienie

Dot.: Dziewczyna+trądzik

Boże, weź dziewczyno to zmniejsz bo się tego czytać nie da. Nie wiem czy komukolwiek będzie się chciało tyle razy i przewijać i tak wzrok sobie psuć żeby cokolwiek odpisać.
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 10:11   #3
sliwka90
Raczkowanie

jak wyżej, zmniejsz czcionke to może ktoś odpisze na temat
sliwka90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 12:19   #4
sylwi1
Przyczajenie

Sporo tych specyfików już testowałaś. Może wizyta u drugiego dermatologa coś pomoże i dobierze Ci odpowiednią kurację. Popytaj i poszukaj dobrego i polecanego lekarza.
Stary 2013-08-21, 18:53   #5
Figula94
Zadomowienie

Przede wszystkim zmniejsz czcionkę.

Poza tym byłabym też ciekawa jaką dietę stosujesz i w jaki sposób używasz tego wszystkiego, bo to też ważne. Mi na przykład pomaga sterylność maksymalna, czyli mycie rąk i moczenie ich w roztworze olejku herbacianego (jest antybakteryjny) przed dotknięciem twarzy. Tak samo zmiana kranówki na wodę przegotowaną.

Chodzi mi tak właściwie o to, że możesz popełniać jakieś błędy mimo wszystko. No i też nie dotykaj najlepiej twarz, oprócz nakładania czegoś rękoma na skórę, nie wyciskaj i nawilżaj (bo nie wspominałaś, że to robisz, a to źle).

Poza tym z tego co piszesz to nie może być aż tak źle, bo ludzie często mają zmiany, których nie da się niczym zakryć i choćby nałożyli tonę tapety to będzie je widać.
Figula94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 11:11   #6
Puszyslawa
Rozeznanie

Ciężko było przeczytać, oj, ciężko

Z tego, co czytałam, to właśnie tak skóra reaguje na retinoidy. Bardzo chciałam zacząć je stosować, ale zwyczajnie się przestraszyłam. Chyba pozostaje Ci tylko przeczekać, dobrze oczyszczać i nawilżać, a potem cieszyć się ładną skórą.

Polecam też (wszystkim prawie to polecam ) poczytanie o retinoidach u Italiany (italianablog.com)
Puszyslawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 11:43   #7
ornellia
Raczkowanie

cute17 można widzieć gdzie dostałaś Isotrexin skoro w listopadzie ubiegłego roku został on wycofany ??

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości