Problem z cerą! Ona i on! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-08-20, 23:33   #1
kamila_509
Zakorzenienie

Problem z cerą! Ona i on!

Witam,
Od jakiegoś czasu borykam się z nieprzyjemnym problemem. Otóż od kiedy pracuję "przy pomocy chemii", która niestety ma styczność z moją twarzą powstają na mojej twarzy różnego rodzaju "nieprzyjemności".

Kiedyś miałam problem z trądzikiem ale to był niedługi czas. Natomiast dziś nie poznaję swojej twarzy!

Na policzkach wysypała się "kaszka", która swędzi. Z kaszki rodzą się większe wypryski, jednak nie można ich "wycisnąć", bo nie zbiera się tam żadna wydzielina. Po prostu swędzące czerwone punkty

Na nosku mam lekko widoczne zaskórniki , czasem zdarzy się krostka ale rzadko.

Na czole też czasem coś wyskoczy, ale nie jest to bardzo częste. Na brodzie stale są jakieś zaczerwienienia, krostki, coś jak zaskórniki. Broda i policzki to moja bolączka.

Nie wiem jakich kosmetyków użyć, żeby to jakoś doprowadzić do normy
Do dermatologa nie mogę pójść, bo pracuję za grnaicą i nie mam na to czasu

Pomocy!

No tak. W wątku napisałam też, że "ON" potrzebuje pomocy.

No więc mój TŻ również ma problemy ze skórą.
Jego skóra jest trądzikowa i tłusta. Całe ciało rozsiane krostami.
Na twarzy wciąż nowe wypryski ropne. Po goleniu ten stan się nasila niestety. No i nie wiemy co zrobić.

W aptece polecono nam jakiś żel do cery trądzikowej i naczynkowej. Bo z naczynkami też ma problem.

Co można kupić bez recepty w aptece bądź drogerii by chciaż zminimalzować objawy trądziku??

Bardzo zależy mi na pomocnych odpowiedziach. Mojego TŻ za żadne chiny nie zagnam do dermatologa

Pozdrawiam!
kamila_509 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 12:51   #2
maacieek
Zakorzenienie

Dot.: Problem z cerą! Ona i on!

Moim zdaniem wychodzące kaszaki czy kaszki jak to nazwałaś to już nie przelewki i tego się raczej nie da wyleczyć inaczej jak u dermatologa.

Co do twojego chlopaka wszelakie dobra z drogerii to sobie można wsadzić w 4 litery, ja na jego miejscu pierw bym jakoś podleczył dermatologicznie jak się te ropne zagoją i nie będzie ich w wielu miejscach to zrobił sobie peeling migdałowy. Sam miałem problemy z tłustą skórą i powiem że fajnie działał na mnie, na pewno nie było to tak widoczne i tak szybko jak normalnie.
Zresztą jeżeli chodzi o takie zabiegi kwasowe o ile się luby zgodzi to są wątki odpowiednie i tam ludzie nakierują konkretnie
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 19:06   #3
Figula94
Zadomowienie

Na Twoim miejscu nie wiem, co może to być. To ciężka sprawa i to akurat powinien zobaczyć dermatolog, bo to raczej nie są zmiany trądzikowe, raczej coś bardziej jak alergia...

Co to Twojego TŻa to ja doradzam przede wszystkim lekką chociaż dietę, czyli nie jeść "złych" rzeczy z dodatkami i najlepiej jak najwięcej na surowo, żeby dostarczać organizmowi witamin. Poza tym nie przebywać za długo na słońcu, nie wyciskać, nie dotykać twarzy, zacząć ją myć wodą przegotowaną, a nie kranówką (chociaż ponoć w Niemczech mają lepszą, ale Ty nie napisałaś w jakim kraju jesteście).

Jeśli chodzi o żele przeciwtrądzikowe to odradzam, za bardzo wysuszają, albo te apteczne (choć też nie wszystkie, a ja nie próbowałam za bardzo, więc ktoś inny musiałby doradzić). Ja aktualnie myję twarz tym ( http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,54...sensitive.html ) i jestem zdziwiona - to miał być eksperyment, a jest lepiej. Poprawka, ja myję się tym aktualnie cała i na plecach i dekolcie też jest lepiej. A do włosów też jest bardzo dobry i tak był mi polecony. A jeśli nie żele to na pewno polecam mydełko Aleppo, nie wiem, jak tam, ale raczej przez internet, a jak nie to trzeba poszukać i już.

Na pewno skórę trzeba nawilżać czymś, co jej nie zapcha, czyli na przykład bez parafiny (chociaż każdego zapycha co innego, to już trzeba rozpracować metodą prób i błędów).

Maseczek zgaduję, że nie zechce stosować. Ale co do tego golenia i problemów po nim to sprawdź, czy nie ma przypadkiem kosmetyków po goleniu z alkoholem, bo to może mu szkodzić.

I jeśli palicie to radzę obojgu przestać, albo przejść na e-papierosy. No i warto byłoby jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu.

Na razie tylko tyle mogę poradzić, bo nie wiem, jak rzeczywiście prezentuje się sytuacja, czego używa on, a czego Ty...
Figula94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 14:35   #4
Goch1986
Raczkowanie

Dokładnie, ja kiedyś też miałam podobny problem z cerą, oprócz tego, że pojawiały się krostki, to cera miała także niezdrowy koloryt, wyglądała ciągle na zmęczoną. U mnie jednak wynikało to nie tyle ze złej diety, co z faktu, że paliłam dużo papierosów. Przez 8 lat wypaliłam ich niezliczone ilości, rzucałam na tysiąc sposobów i nic. A stan cery faktycznie się pogarszał. Z rok temu zdecydowałam się zainwestować w pierwszego e-papierosa, bodajże cigito Tango, no i musze przyznać, że to uratowało mi nie tylko płuca zapewne przed rychłym zniszczeniem, ale i cerę. Efekty odstawienia analogów da się syzbko dostrzec, cera wraca powoli do normalnego stanu. A już samo przestawienie sie na e-papierosy pociągnęło za sobą chęć wprowadzenia dalszych zmian, zdrowszego jedzenia itp. Zatem warto przyjrzeć się popełnianym błedom w żywieniu, zamienić fajki na e-papierosy i stosować naturalne kosmetyki, bez dodatków tych wszystkich parabenów i innych szkodliwych substancji. Powinno pomóc.
Goch1986 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości