prosze o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-03-31, 12:04   #1
Calimero
Raczkowanie

GG do Calimero

prosze o pomoc

mam dziwny rodzaj cery, z jednej strony jest tlusta( na nosie brodzie i gornej czesci policzkow pojawiaja sie wypryski, rowniez duza ilosc wagrow ktorych w zaden sposob nei moge sie pozbyc), z drugiej sucha( bo umyciu- preparatem do suchej skory i wklepaniu kremu do suchej skury) nadal sie brzydko luszczy.Najgorzej jest po nalozeniu podkladu(uzywam takiego z Oriflame do cery tlustej lub Mabeline True Illusion):jest widoczny, skora sie luszczy. Dodam ze nie pomaga nawet peling ani krem tuz przed nalozeniem podkladu. Czy powinnam zmienic podklad i czy wogole da sie cos z tym zrobic?
Stary 2004-03-31, 14:24   #2
justa2
Rozeznanie

Re: prosze o pomoc

Doskonale Cie rozumiem,ja próbowałam juz wielu podkładów a efekt był taki ze skóra na nosie mi sie łuszczy(puder pięknie to podkreśla),policzki sie błyszczą.Zaczęłam uzywać Lysanel Mat i efekt jest żadny.Teraz wyszło sloneczko i wygląda to tak jakby mi podład "powchodził" w pory.Przyłączam sie do Twojej prośby, także licze na Wizażanki!
justa2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-01, 11:34   #3
lasiczka
Raczkowanie

GG do lasiczka

Moim skromnym zdaniem, możecie, drogie panie spróbować użyć różnych podkładów na raz inny do środkowej części twarzy a inny na policzki. Jedna uwaga: podkłady muszą być w identycznym kolorze. Myślę, że jeśli kupią panie podkłady jednej fimy, w tym samym odcieniu, to powinny pasować. Należy jednak uważać, bo przy mieszaniu podkładów o innych składnikach moga się one zważyć (chodzi mi o linię, na ktorej owe dwa podkłady będą się stykać), choć jeśli nie nałoży się za dużo kosmetyku, to efekt powinien być zadowalający. Inna sprawa, że chamikalia osobno nie uczylające po zmieszaniu moga wejść w reakcję chemiczną i uczulić. Osobiście zdarzało mi sie mieszać podkłady różnych firm, ale wyłącznie na swojej twarzy, nigdy bym tego nie wypróbowała na klientce. Jak na razie jeszcze żyję W każdym razie zalecałabym ostrożność i wcześniejsze wypróbowanie.
Jeszcze jedna rada. dobierając podkład matujacy i do cery suchej nalezy zwrócić uwagę, zeby nie było takiego efektu, że na środku będzie matowo a policzki bedą się świecic , choć podjrzewam, że trudno bedzie taki efekt uzyskać.
Pozdrawiam Ania.
lasiczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-01, 12:31   #4
A-nett
Przyczajenie

Witam
Cechy cery , które Opisujecie , wskazują ewidentnie na typ mieszany, z typowymi jej objawami, czyli:
-sfera T-(czoło, nos, broda) ktora ma tendencje do przetłuszczania;
-oraz jednoczesnie wystepujace suche partie (najczesciej policzki).
Owszem, mozna zastosowac rozwiazanie w postaci dwoch podkładow o roznych własciwosciach, ale jest łatwiejsza alternatywa.
Na naszym rynku dostepne sa specjalnie opracowane dla tego rodzaju cery kosmetyki, takze podkłady (czesto nazywane sa "inteligentnymi, gdyz "dostosowuja sie do potrzeb skóry- matujac partie tłuste, nawilzajac-suche).
Przykladami sa (od najdrozszych do najtańszych):
-Loreal Ideal Balance ( cztery odcienie, cena od 42,30 zł)
-Manhattan(fluid) Cool Control(cztery odcienie, cena od 31zł);
-Rimmel Double Act (dwa odcienie, cena od 29,60zł );
-Vipera: (fluid) Matt&Mosture (4 odcienie, cena od 11,9 zł).

Wartoe tez siegnac po kosmetyki do pielegnacji cery mieszanej.
Pozdrawiam, zycze powodzenia!
A-nett jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości