Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła - Edukacja

Notka

Szkoła - Edukacja Wszystko o szkołach, szkoleniach, uczelniach i sprawach uczennic i studentek.
Na tym forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-09-01, 14:35   #1
modesta3323
Przyczajenie

Question Klasa teatralna LO nr.17 we Wrocławiu. Rekrutacja

Witam. Chciałabym się dostać do liceum wymienionego w temacie, do klasy teatralnej. Czytałam co trzeba zrobić, aby się tam dostać, te 4 testy, czyli proza, wiersz, śpiew i scenka... no cóż jakoś będę musiała dać radę, poproszę o pomoc w szkole panie od kółek - teatralnego i muzycznego, lecz mam kilka pytań odnośnie samego przesłuchania.
Spodziewam się pytań o to dlaczego chcę się dostać do tej klasy itp. Ja po prostu lubię grać, chciałabym kiedyś zostać aktorką, lecz wiem, że takich osób jest mnóstwo i nie jestem jedyna. I moje pytania są następujące:
1. Jak ująć to, że lubię grać, lecz zarazem wiem, że ta klasa nie otworzy mi drzwi do wielkiej kariery w ten sposób, aby jakby to powiedzieć.. nie zniechęcić komisji do siebie i aby mnie polubili.
2. Myślę, że powinnam być przygotowana na pytania odnośnie filmów, aktorów, a więc ja oglądam sporo filmów i nie mam tu na myśli samych hitów. Uwielbiam musicale i aktorów takich jak Johny Depp, Helena Bonham Carter, Barbra, Natalie Wood i wielu innych, lecz nie chcę w jakiś sposób o nich wspominać na przesłuchaniu, bo jeszcze pomyślą sobie, że przyrównuję się do aktorów takiego formatu i wyobrażam sobie za dużo, a jest o wiele więcej osób ode mnie bardziej utalentowanych. Więc w przypadku pytania o film, czy aktora jak ująć to w ten sposób abym nie wyszła na zuchwałą, wyobrażającą sobie za dużo dziewczynę, czy na taką samą jak inni szarzy ludzie, którzy się tu nie dostali. Chodzi o to, żeby być oryginalną, zapadającą w pamięć, ale zarazem nie być niewiadomo jak zuchwałą.
Prosiłabym o odpowiedź, ogólnie mówiąc na to co powiedzieć na takim przesłuchaniu (mile widziane byłyby takie jakby wasze "przemowy" podczas takiego przesłuchania). Jeśli ktoś brał udział w podobnym przesłuchaniu proszę opisać jak było, czy się dostaliście i ogólnie rady dla mnie. Wiem, wiem strasznie długi tekst, ale oni tak ogólnie to wszystko ujmują, a ja wolę być przygotowana jak mogę. A i jeszcze jedno. Jest napisane, że należy przyjechać w zwiewnym stroju nie krępującym ruchów. Przesłuchania są po szkole, a ja mieszkam dość daleko od Wrocławia, więc nie zdążyłabym wrócić do domu. Musze po prostu pojechać od razu po szkole na przesłuchanie. Jeśli będę w dżinsach, to może to zostać uznane jako ubranie krępujące ruchy i mnie zdyskwalifikować? Ja tam w dżinsach czuję się swobodnie i nie sprawiają mi one jakichkolwiek problemów w wykonywaniu zadań praktycznych (jak oni sami to ujęli ;p). Dziękuje tym, którzy wytrwali i odpowiedzieli już z góry
modesta3323 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:27   #2
Erestee
Raczkowanie

GG do Erestee
Dot.: Klasa teatralna LO nr.17 we Wrocławiu. Rekrutacja

Nie chodziłam do teatralnej, tylko do biol-chemu, ale z tego co się orientuję to przesłuchanie wcale nie jest takie znowu mega trudne. Koleżanka mówiła, że poprosili ją żeby wyrecytowała kawałek jakiegoś wiersza, zaśpiewała kawałek jakiejkolwiek piosenki (podobno mogło być nawet "Wlazł kotek na płotek..." i z podobnego repertuaru) i odegrała jakąś tam krótką scenkę (wiadomo, wyrażanie emocji, niektórzy mieli krzyknąć, zezłościć się i takie tam). To tyle co wiem na temat tego przesłuchania. Nie sądzę żebyś miała mieć jakieś większe problemy z dostaniem się, więc się tak nie stresuj i życzę powodzenia
P.S. Co do ubioru to ja bym powiedziała że jakaś sukienka czy spódnica będzie bardziej krępować ruchy niż zwykłe dżinsy, ale co kto lubi i kto jak się czuje Na pewno nie zdyskwalifikują Cię z powodu ubioru. Po prostu ubierz się tak jak chodzisz na co dzień, żeby było Ci wygodnie i żebyś dobrze się czuła
Erestee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 21:07   #3
plywok
Zakorzenienie

Dot.: Klasa teatralna LO nr.17 we Wrocławiu. Rekrutacja

a czemu sie nie możesz poprostu przebrać już na miejscu, w liceum?

(;
plywok jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła - Edukacja

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości