Czerwona i podrażniona skóra wokół ust - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-09-14, 00:49   #1
ewka.mnk
Wtajemniczenie

Unhappy

Czerwona i podrażniona skóra wokół ust

Od kilku miesięcy noszę aparat ortodontyczny. Wiąże się to z bardzo częstym rozdziawianiem buzi i niestety, ale moja skóra już sobie z tym nie radzi.
Usta są ok, smaruję je pomadką Nivea Med i nic im się nie dzieje. Ale skóra na około ust (szczególnie przy kącikach) jest wysuszona, podrażniona, spękana, zaczerwieniona itp. Już nie wiem co mam robić. Pomadka Niveii na tym "obszrze" się nie sprawdza (i inne, niby "lecznicze" pomadki), krem Nivea (ten najpopularniejszy, w niebieskim pudełku) daje efekty, ale krótkotrwałe (smaruję nim skóre przy ustach obficie na noc). Nie mogę normalnie używać szminek, gdyż wyglądam jakbym cała się nią wysmarowała. Z kolei korektory zbierają się w tych mikro-zmarszczkach i jeszcze bardziej podkreślają wysuszone, odstające skórki.
Znacie jakieś kremy, które mogłyby mi pomóc? Oczywiście chodzi mi o takie, które można stosować w okolicach ust.

ewka.mnk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 11:16   #2
debbie_harry
Przyczajenie

Dot.: Czerwona i podrażniona skóra wokół ust

Ja nigdy nie nosilam aparatu, ale z twojego opisu wydaje mi sie ze mialam podobny problem. Spróbuj kosmetyków do skóry bardzo wrażliwej, ja używam kremik Oilatum. Mi pomoglo mimo że jest to krem na cerę wrażliwą i suchą, a ja suchej cery z pewnością nie mam ))
debbie_harry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 11:59   #3
ewka.mnk
Wtajemniczenie

Ja też z pewnością nie mam suchej skóry.
Czyli kremy do skóry suchej i wrażliwej? Hmm... Wypróbuję, nie mam nic do stracenia.
Najgorsze jest to, ze u mnie niemozliwe jest zlikwidowanie przyczyn tego podrażnienia (czyli częstego, szerokiego otwierania buzi + pasta do zębów jakieś 8 razy dziennie) przez najbliższe póltora roku.
Tak w ogóle, to witam na forum.

Stary 2005-09-14, 12:26   #4
debbie_harry
Przyczajenie

A witam witam
Ja u siebie to chyba alergie mialam, wiem bo często chodzilam z tym do dermatologa. Po wielu perypetiach z najróżniejszymi specyfikami, robionymi lekami w końcu babka spytala jakich ja kosmetyków urzywam (wtedy to bylo chyba cos na trądzik, dr Eris zdaje sie...) Kazala mi to odstawic i zafundowac sobie z apteki Oilatum wlasnie. Nie wierzylam ze to pomoze, ale po pewnym czasie czerwone kółeczko zaczelo znikac z mojej twarzy...
Pozdrawiam i powodzenia!
debbie_harry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 13:54   #5
evee
Wtajemniczenie

GG do evee

polecam Ci Alantan w kremie
evee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:08   #6
ewka.mnk
Wtajemniczenie

Czy Alantan nie jest bardzo podobny do Bepanthenu? Mam Bepanthen, ale trochę boję się używać go w bezpośredniej oklicy ust (w ulotce nic o tym nie piszą), przy tym nie pachnie on najlepiej (nie mówiąc o smaku). Czy Alantan ma jakiś zapach/smak ?

Stary 2005-09-14, 14:16   #7
evee
Wtajemniczenie

GG do evee

nie ma smaku ani zapachu.. tzn ma taki lekko apteczny zapach, ja mialam kiedys problemy z mocno wysuszona skora wokol ust od kosmetykow p-tradzikowych i on mi bardzo pomogl,
evee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 15:24   #8
emer
Rozeznanie

.

Edytowane przez emer
Czas edycji: 2011-02-21 o 11:17
emer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 15:39   #9
guia
Zadomowienie

GG do guia

masc witaminowa (nie wiem czemu sie tak nazywa ma tylko wit. A) i linomag kosztuja grosze, a sa to moje masci na kazde cierpienie
guia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 16:08   #10
ewka.mnk
Wtajemniczenie

emer- Jak już pisałam, to nie jest zapelenie skóry, ale podrażnienie spowodowane pośrednio noszeniem aparatu ortodontycznego. To nie jest coś, co można leczyć atybiotykiem, potrzebuję raczej stałej ochrony na najbliższe póltora roku. Myślę, że sam Bepanthen powinien pomóc (ewentualnie Alantan), skoro udowodniłaś, że nie jest trujący.

Dziekuje wszystkim Wizażankom za zainteresowanie i pomoc. Będę próbować wszystkiego po koleii - jak jedno nie pomoże, to spróbuje następnego.

Stary 2005-09-14, 16:35   #11
shachownica
Zakorzenienie

a czy nie jest to jakieś uczulenie na pastę? ja też miałam apart i jakiś czas po jego ściagnięciu miałam podobny problem, właściwie, mam do tej pory mogę używać tylko 'clogate herbal'. spróbuj zmienić pastę do zębów na jakąś łagodniejszą i doraźnie na skórę wokół ust to co ci dziewczyny już doradziły

twory i potwory

shachownica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 16:57   #12
ewka.mnk
Wtajemniczenie

Używam róznych past, których uzywałam tez przed załozeniem aparatu i nigdy nie wywoływały podraznienia (tak się składa, że teraz tez mam Colgate Herbal). To chyba jest wina małej elastyczności, tak sądze. Skóra nie wytrzumuje tego ciagłego rozciagania. A pasta, jak kazda pasta, ma własciwości lekko żrące na skórę i tylko pogarsza sprawę.

Stary 2009-03-26, 14:46   #13
dorhej
Przyczajenie

Miałam identyczny problem, zwłaszcza, że drażnię skórę kosmetykami antytrądzikowymi. O dermatolożki dostałam maść Cutivate i jakąś drugą na nawilżanie. Wyniki zadowalające.
dorhej jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości