E-light SHR - usuwanie włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-09-06, 15:03   #1
sharonth
Raczkowanie

E-light SHR - usuwanie włosów

W przyszłym tygodniu mam mieć pierwszy zabieg usuwania włosów urządzeniem e-light SHR (super hair removal). Jest to podobno nowy 'laser', który dopiero od niedawna jest w Polsce. Napisałam słowo 'laser' w cudzysłowie, ponieważ jest to podobno IPL, ale jakiś 'lepszy'. W internecie nie ma za dużo informacji na ten temat. Jedynie na jakiś angielskich stronach udało mi się wyczytać, że ten 'laser' jest bezbolesny i wykorzystuje się w nim niższą temperaturę. Czy ktoś wie cokolwiek na ten temat?
sharonth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 15:48   #2
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: E-light SHR - usuwanie włosów

Cytat:
Napisane przez sharonth Pokaż wiadomość
W przyszłym tygodniu mam mieć pierwszy zabieg usuwania włosów urządzeniem e-light SHR (super hair removal). Jest to podobno nowy 'laser', który dopiero od niedawna jest w Polsce. Napisałam słowo 'laser' w cudzysłowie, ponieważ jest to podobno IPL, ale jakiś 'lepszy'. W internecie nie ma za dużo informacji na ten temat. Jedynie na jakiś angielskich stronach udało mi się wyczytać, że ten 'laser' jest bezbolesny i wykorzystuje się w nim niższą temperaturę. Czy ktoś wie cokolwiek na ten temat?
...
ale chyba masz świadomość ,że ŻADEN typ ipl nie likwiduje włosków tylko je osłabia i poźnia odrastania,po zaprzestaniu zabiegów wszystko wraca do stanu wyjściowego,mi by zdecydowanie szkoda było kasy na ipl,jaki on by nie był...za to laser np LS jak najbardziej.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 22:50   #3
sharonth
Raczkowanie

Mam taką świadomość. Zapomniałam dodać, że zabieg ten będę miała wykonywany za darmo. I dlatego nie wiem czy dalej mam wykupić te zabiegi czy nie, bo nie wiem na czym to SHR polega. Z jednej strony wiem, że to IPL i włosy odrosną, ale z drugiej kusi mnie, bo to SHR o którym mało wiadomo. Miałam nadzieję, że ktoś się na to urządzenie natknął gdzieś za granicą i może coś na ten temat powiedzieć Najwyżej dopytam osobę, która będzie ten zabieg wykonywała.
sharonth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 13:16   #4
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Mam taką świadomość. Zapomniałam dodać, że zabieg ten będę miała wykonywany za darmo. I dlatego nie wiem czy dalej mam wykupić te zabiegi czy nie, bo nie wiem na czym to SHR polega. Z jednej strony wiem, że to IPL i włosy odrosną, ale z drugiej kusi mnie, bo to SHR o którym mało wiadomo. Miałam nadzieję, że ktoś się na to urządzenie natknął gdzieś za granicą i może coś na ten temat powiedzieć Najwyżej dopytam osobę, która będzie ten zabieg wykonywała.
....
musisz rozpatrzyc jeszcze jedną sytuacje,że gdybys po ipl która osłabia włosy ale ich nie usuwa,jesli byc sie zdecydowała potem na laser to może nie byc tak ,że nie będzie on efektywny,dla lasera im włos mocniejszy i ciemniejszy tym lepiej.... pozatym ile tych zabiegów masz mieć wykonanych za darmo,jeden? jeden zupełnie nic ci nie da.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 09:57   #5
lusiabambusia
Raczkowanie

Cytat:
Osoba wykonująca zabieg będzie Ci niesamowicie zachwalać ten zabieg. Po IPL włosy na pewno odrosną za jakiś czas i będzie potrzebna kolejna seria zabiegów. W przypadku lasera tzw. zabiegi przypomniające wykonywane są o wiele rzadziej i raczej wystarcza jeden, dwa, nie cała seria.
lusiabambusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 11:53   #6
kapeka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
musisz rozpatrzyc jeszcze jedną sytuacje,że gdybys po ipl która osłabia włosy ale ich nie usuwa,jesli byc sie zdecydowała potem na laser to może nie byc tak ,że nie będzie on efektywny,dla lasera im włos mocniejszy i ciemniejszy tym lepiej.... pozatym ile tych zabiegów masz mieć wykonanych za darmo,jeden? jeden zupełnie nic ci nie da.
Dla lasera z całą pewnością im włos ciemniejszy tym lepiej :P Dla metody SHR nie ma różnicy, gdyż ta technologia działa (wreszcie!) na włosy jasne, cieniutki i rude. Meszek włosowy i włosy siwe są nieusuwalne- wiadomo, całkowity brak melaniny.

Z całą mocą piszę iż nie masz racji. IPL, E-light oraz SHR usuwają włoski. Musi być za to spełnionych kilka warunków:

1. Kompetentna osoba wykonująca zabieg, która umie odpowiednio dobrać parametry do danego klienta.
2. Dobrej jakości urządzenie z nieprzepaloną lampą ksenonówką w środku (obecność błysków o niczym nie świadczy, lampa błyska mimo, że jej żywotność, która daje odpowiednią moc minęła).
3. Odpowiednia ilość zabiegów w serii.
4. Prawidłowe zachowania podczas przechodzenia serii: nie wyrywać włosków, nie depilatorować depilatorem
a wszystko to powyżej(z mała różnicą w pkt.2., bo w didówkach typu LighSheer wymienia się w głowicy również część roboczą, ale nie nazywa się to lampą ksenonową, a zestawem diod) tak samo tyczy innych metod z użyciem stricte laserów.

I najważniejsze: NIE MA metody, która usuwa na zawsze włosy . To się tyczy zarówno laserów (nawet LS :P) oraz IPLi, SHRów i E-Light.
Naturą człowieka jest posiadanie włosów i po zakończonej serii włoski mają prawo i z czasem na pewno się pojawią, bo pod skórą wytworzą się zupełnie nowe mieszki włosowe. Dzieje się tak dlatego iż taka jest natura człowieka, oraz bardzo często przez gospodarkę hormonalną, która ma to do siebie, że potrafi się burzyć.

Ważne jest więc pamiętanie o Zabiegu Przypominającym. Jest to jeden zabieg, a nie cała seria! Trzeba się zgłosić do wybranego salonu, kiedy zauważymy pierwsze włoski (przy dobrze wykonanej serii będzie to około pół do 1 roku po) lub po 1roku nawet jak nic nie odrosło.

Za darmo całą serię? W żadnej firmie tego nie ma, bo by splajtowały, a zabiegi swoje kosztują :P A po dobrze zrobionym pierwszym zabiegu efekty już są.

Pierwsz post a jaki długi...

Edytowane przez kapeka
Czas edycji: 2014-04-07 o 14:32
kapeka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości