Wyglądać łagodniej i mniej męsko - jak? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-09-06, 23:09   #1
Zarja
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 2
Wyślij wiadomość przez ICQ do Zarja

Wyglądać łagodniej i mniej męsko - jak?

Hej Dziewczyny Często jestem brana za mężczyznę mimo, że jestem raczej "klepsydrą" i noszę miseczkę DD (i to nawet jeśli jestem akurat w sukience! To jest strasznie przykre ). To głównie przez mój "nieludzki" wzrost 181 cm Generalnie, jest źle - i tak się też w swojej skórze czuję. Zawsze miałam i mam poziom hormonów w normie, rodzina jest ładna i normalna, nie wiadomo, czemu wyglądam jak babochłop

Moja twarz jest taka niesymetryczna, ponieważ miałam kręcz i złamanie nosa - przepraszam za nią.

Czy tu da się coś poprawić bez skalpela? Wyglądać łagodniej, normalniej, bardziej jak kobieta? Dziękuję z góry! Wiem, że na tych zdjęciach mogę wyglądać jak przeciętna baba, a nie po męsku, ale pamiętajcie proszę ile ja mam wzrostu, to jest zupełnie inne wrażenie

Zdjęcia twarzy na szybko tu: Zdjęcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 8426073.jpg (104,2 KB, 548 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8426077.jpg (159,5 KB, 403 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8426078.jpg (97,0 KB, 449 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8426084.jpg (82,0 KB, 338 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8426094.jpg (99,3 KB, 245 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8426092.jpg (141,4 KB, 266 załadowań)

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2013-09-07 o 08:32 Powód: załączenie zdjeć - regulamin
Zarja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 07:58   #2
TuReK
Przyczajenie

GG do TuReK
Dot.: Wyglądać łagodniej i mniej męsko - jak?

masz przepiekne oczy,cuudo
TuReK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 09:17   #3
pastelowy_usmiech
Raczkowanie

Wydaje mi się, że dobry makijaż i wyglądałabyś nieziemsko (oczy!), Dziewczyny, które znają się na makijażu napewno Ci coś doradzą.

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Wydaje mi się, że dobry makijaż i wyglądałabyś nieziemsko (oczy!), Dziewczyny, które znają się na makijażu napewno Ci coś doradzą. Grzywka, którą masz jest (według mnie) koszmarna.

pastelowy_usmiech jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 10:01   #4
gusia825
Raczkowanie

Ja bym zmieniła fryzurę, do Twojej buzi idealnie pasowałby bob, bez grzywki. Przedziałek na bok Można dodać kilka jaśniejszych refleksów, żeby rozświetlić twarz. Do tego makijaż, koniecznie róż na policzki i jakaś delikatna szminka.

Możesz się śmiać z mojej przeróbki, ale uważam, że widać, że bob to jest to Pomalowałam Ci też usta i dodałam coś ala korektor pod oczy Niestety nie znam się na robieniu porządnych symulacji makijażowych, na pewno ktoś doda od siebie jak pomalować oko
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg asymetryczny-przedzialek-bob.jpg (29,8 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8426084 copy.jpg (89,7 KB, 377 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2013-09-07 o 15:28 Powód: post pod postem
gusia825 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 11:01   #5
Zarja
Raczkowanie

Moje włosy dość mocno falują, więc nie wiem, czy bob by na nich wyszedł, jeśli je skrócę zrobi się "piorun strzelił w kupkę siana". Gdybym miała prostsze, to owszem - fajnie wyszedł ten collage! Tę nieszczęsną grzywkę mam prostowaną chemicznie, ale i tak robi, co chce - rano była okrągła "w ząbek", a wieczorem jak widać na obrazkach. :/ Myślisz, że powinnam pozbyć się długich włosów? Są prawie do pasa i jeśli kiedykolwiek słyszę jakieś pozytywne uwagi od znajomych to prawie zawsze jest to "Masz super włosy". Załączam swoje zdjęcia z dłuższą grzywką, może takie coś? Tu byłam wprawdzie trochę młodsza, miałam dużo krótsze włosy i nie prostowałam ich.

Nigdy natomiast nie sądziłam, że moje oczy w ogóle mają jakikolwiek sens, dzięki TuReK za dobre słowo!

OK, czyli podkreślić oczy, używać różu. Jakieś pastelowe kolory, żeby nie wyglądać surowo?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P6058594.jpg (47,3 KB, 602 załadowań)
Stary 2013-09-07, 11:44   #6
pastelowy_usmiech
Raczkowanie

Ta symulacja z różem piękna

pastelowy_usmiech jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 11:49   #7
Zarja
Raczkowanie

Za nic nie mogłam dodać drugiego załącznika. Przepraszam za dwa posty pod rząd, trzeba było pchać zdjęcie z zewnętrznego źródła i znowu poległam w starciu z techniką.

Dokładam jeszcze zdjęcia "z lustra" z makijażem takim jaki noszę codziennie, za to w gaciach Oto olbrzymka, która często słyszy na ulicy "Proszę pana," pod swoim adresem. Myślę, że gdybym ubierała się w jaśniejsze kolory, wyglądałabym mniej po męsku - ale za to mogłabym się wydawać jeszcze większa niż jestem w rzeczywistości, a tego też nie chcę, oj nie! Oprócz tego tak, powinnam te 6-7 kg zrzucić i na pewno nie pokazałabym się nigdzie w tej koszulce, na wierzch noszę "lejącą" tunikę, chciałam tylko zademonstrować jaką mniej więcej mam sylwetkę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 45656.jpg (264,0 KB, 630 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8428262.jpg (88,1 KB, 423 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8428261.jpg (76,1 KB, 488 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8428259.jpg (68,3 KB, 333 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8428254.jpg (78,7 KB, 414 załadowań)
Stary 2013-09-07, 11:52   #8
olianna
Raczkowanie

Zarja ciesze sie ze napisalas, mam podobnie asymetryczna twarz a nigdy nie slyszalam o kreczu szyi (moja rodzina oczywiscie cala tez jest ladna itd..).
Uzylam tego programu do symulacji : http://www.instyle.com/instyle/makeover/
Uwazam ze najlepiej rysy lagodza fale wlasnie wokol twarzy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg META.jpg (111,2 KB, 343 załadowań)
olianna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 11:55   #9
charsi
Zadomowienie

Taka długość grzywki zdecydowanie Ci nie służy. Na Twoim miejscu zapuściłabym ją nieco i zaczesywała na bok. Skróciłabym też włosy, teraz są trochę bez wyrazu (chociaż widać, że zdrowe i zadbane). Dobre strzyżenie podkreśli Ci fale i gęstość, bo włosy będą lżejsze i nabiorą objętości. W załączniku wrzucam proponowane fryzury

Druga sprawa jest taka, że "jak Cię widzą tak Cię piszą" - może banał, ale się sprawdza. Mam co prawda parę centymetrów mniej niż Ty, ale nikt nigdy nie zarzucił mi, że wyglądam jak babochłop. Uważam, że wzrost może być wielkim atutem, chyba, że kobieta na starcie się go wstydzi, więc garbi się i stara się być niezauważalna - wtedy faktycznie wygląda to słabo. Maz piękne oczy, ładną figurę, spróbuj skupić się na pozytywach, a nie na rzeczach, na które nie masz wpływu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3833746_1.jpg (115,1 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg shoulder-length-curly-hairstylesshoulder-length-wavy-hairstyles-mid-hair-styles-medium---free-pk.jpg (72,4 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wavy-shoulder-length-hairstyles-2012-2.jpg (29,9 KB, 21 załadowań)
charsi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 12:43   #10
v-x-n
Zadomowienie

Jestem drobinką (157cm), a nie uważam, żeby Twój wzrost był jakimkolwiek problemem. Teraz większość dziewczyn ma od 175cm wzwyż, więc absolutnie bym się nie przejmowała.

Według mnie zupełnie nietrafiona długość grzywki z pierwszej wiadomości - dużo lepiej wyglądasz w dłuższej, takiej jak ta z półprofilu z rozwianym, długim włosem . Stawiałabym jednak na jakąś fryzurę bez grzywki, może faktycznie jakiś bob czy fale z przedziałkiem z boku.

Jeżeli chodzi o twarz i figurę, to jak dla mnie wcale męsko nie wyglądasz - generalnie większość kobiet w naszym kraju bez podkreślenia chociażby rzęs tuszem wygląda dosyć "niewyraźnie" i lekko męsko (jasna oprawa oczu, twarz jakby wyprana z kolorów). Widziałabym Cię w delikatnie przydymionym makijażu w odcieniach brązu + tusz, na policzki róż żeby troszeczkę ożywić twarz i tyle. Masz piękne, duże i wyraziste oczy - naprawdę wystarczy tam rozmazać kapkę brązu, maznąć tuszem i gotowe, kobiecy i delikatny makijaż gotowy.

Może problem tkwi w sposobie chodzenia? Ja chodzę podobno po męsku, czyli stąpam twardo i bez takiej typowej kobiecej lekkości
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 12:54   #11
201607111040
Konto usunięte

Moim zdaniem wszystko niszczy grzywka. W takiej grzywce nikt nie wygląda dobrze. Postaw na delikatne fale, one zawsze dodają kobiecości. Oglądnij na yt kilka rad jak modelować twarz za pomocą makijażu.
201607111040 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 12:55   #12
maafilo
Raczkowanie

zgadzam się z poprzedniczkami, ta grzywka nie pasuje do twojej twarzy. Wiem, co to znaczy mieć upier.liwą grzywkę, która się cały czas podkręca :P dlatego ją zapuściłam ( na bok, długość do połowy policzka) i nawet kiedy się podkręci, można udawać, że to było kontrolowane
troszkę bym na twoim miejscu podrasowała kolor włosów, może dodać lekki karmel lub miedziany odcień? by twarz się rozświetliła
No i wiadomo, makijaż! złoto, brązy- w tym cię widzę

co do sylwetki, masz ładne nogi, podkreślaj je!
Ładne nogi w odpowiednim wydaniu= kobiecość
maafilo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 14:14   #13
gusia825
Raczkowanie

Masz długie włosy! Skoro tak to trochę szkoda by było robić z nich boba. Mam jeszcze jeden pomysł Można by wycieniować górę, przy twarzy też wypazurkować i jednocześnie nie schodzić z długości. Wydaje mi się, że przez takie jednolite włosy masz dużo bardziej pociągłą twarz, stąd taki zabieg by ją wyokrąglił nieco. Inna rzecz, że nie widzę w Tobie wcale męskich cech.. Nie wiem kto Ci to powiedział, ale masz ładną figurę i bardzo zgrabne nogi Może ubierasz się w jakieś luźne stroje i nie podkreślasz kobiecych krągłości? Nosisz kolorowe ubrania? Apaszki? Biżuterię? To też dodaje nam kobiecości Pięknie byłoby Ci w niebieskim

Jeśli chodzi o załącznik to mniej więcej taka fryzura jaką Ci opisałam, ale u Ciebie powinna być bez grzywki i nie cieniowałabym ich AŻ tak mocno, żeby te długie włosy nie były tak znacznie przerzedzone
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dlugie-fryzury-cieniowane-wlosy-4.jpg (103,4 KB, 20 załadowań)
Stary 2013-09-07, 15:02   #14
maafilo
Raczkowanie

Nie wiem kto Ci to powiedział, ale masz ładną figurę i bardzo zgrabne nogi

zauważyłam to w poprzednim poście Bardzo ładne nogi, podkreślaj je!
Stary 2013-09-07, 15:05   #15
path87
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez olianna Pokaż wiadomość
Zarja ciesze sie ze napisalas, mam podobnie asymetryczna twarz a nigdy nie slyszalam o kreczu szyi (moja rodzina oczywiscie cala tez jest ladna itd..).
Uzylam tego programu do symulacji : http://www.instyle.com/instyle/makeover/
Uwazam ze najlepiej rysy lagodza fale wlasnie wokol twarzy.
Bardzo mi się tutaj podobasz w kolorach włosów: drugi wiersz, zdjęcie 4 i 1 w takiej kolejności
Stary 2013-09-07, 17:00   #16
Holly85
Zadomowienie

z miejsca dziękuję za tyle zdjęć i to prawidłowo zrobionych. 1/10 dodaje tak jak powinna.
po pierwsze 181 cm fakt to wysoka kobieta, ale bez przesady! mam kilka koleżanek które mają 180-181 i fakt sa wysokie, ale wyglądają bardzo kobieco. inna moja koleżanka, ale to jeszcze z LO - jak stałyśmy przy lustrze to była na oko 10-12 cm wyższa ode mnie, co oznacza, że miała jakie 185 cm, a powodzenie ma do dziś niesamowite nie zmyślam!!!
Problem tkwi w twojej samoocenie, przyjrzyj się tez temu jak się poruszasz. wierzyć mi się nie chce, że ktoś do Ciebie powiedział proszę pana, może to zwyczajna zaczepka była albo czyjaś złośliwość?

1. nie podoba mi się Twoja fryzura z 1 zdjęcia, prosta i do tego krótka grzywka odbiera urody. czyni Twoją twarz bardziej kwadratową. super, że masz długie włosy, moim zdaniem krótkie, lub bob mogłyby dodać Ci lat.
zapuść więc grzywkę i odsłoń czoło równoważąc tym samym proporcje twarzy i kształt żuchwy. farbujesz włosy czy to Twój naturalny kolor? bardzo ładny
2. masz ładny kolor włosów, pozostałabym właśnie przy takim.
3. makijaż oczu: maluja sobie kreskę na górnej powiece wyciągając zewnętrzne kąciki ku górze, nie maluj natomiast kreski na powiece dolnej. masz opadające kąciki i bez sensu byłoby to podkreślać.
4. Twoja lewa brew jest wydepilowana mocniej niż prawa. spróbuj delikatnie tam zapuścić włoski, ale ogarniaj brwi dookoła łuku, bo widzę, że są trochę niezrobione.
5 na zdjęciu w białej bluzce, tym sprzed paru lat wyglądasz tak kobieco, że ja nie wierzę w to gadanie o babochłopie. serio!

mój pomysł to zrobienie delikatnego stopniowania włosów i zapuszczenie grzywki. poniżej masz pomysł na makijaż

zdaje się ze masz duży biust, nie zaszkodzi zatem poczytać tych stron:
lobby biuściastych na forum gazety oraz
stanikomania
http://www.youtube.com/user/BrafittingByMaheda
no i dziewczyno, więcej uśmiechu. taką smutną masz buzię...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 8426077.jpg (78,9 KB, 115 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8426077zmiana.jpg (78,1 KB, 306 załadowań)
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 17:05   #17
Holly85
Zadomowienie

co zrobiłam z twarzą w programie?
-nałożyłam makijaż na oczy, na początek polecam kredkę i eyeliner w pisaku (ja uwielbiam Essence)
-wygładziłam cerę, tak jakby był na niej puder (jak nie chcesz fluidu, to zwykły sypki już sporo zdziała. one teraz naprawde nie niszczą cery.
-róż na policzki, w kolorach ciepłych, jesiennych, albowiem jesteś prawie na pewno typem urody jesień
Stary 2013-09-07, 17:40   #18
dorywczo
Przyczajenie

wg mnie powinnaś:
*zmienić fryzurę: zapuścić grzywkę na bok, ładnie wycieniować włosy i dbać o ich skręt + rozjaśnienie o 2 tony i ładne refleksy.
*malować się: ujednolicić cerę i delikatnie podkreślić oczy
*jeśli przez sylwetkę biorą cię za płeć przeciwną, to na pewno schudnięcie parę kilo byłoby lekarstwem. będziesz się wydawać drobniejsza.
*zmienić sposób ubierania się na bardziej dziewczęcy/kobiecy. weselsze kolory, dopasowane do twojej sylwetki kroje
*nie zapominać do dodatkach: biżuteria, gadżety
*perfumy
dorywczo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 22:15   #19
maafilo
Raczkowanie

Holly85 , ładnie ci to wyszło właśnie w takim makijażu widzę autorkę, może jeszcze do tego jakiś ciepły cień do powiek
Stary 2013-09-07, 22:44   #20
izusek
Rozeznanie

Makijaż "zrobiony" przez Holly jest super! No i zgadzam się z większością, że tak grzywka jest dla Ciebie bardzo niekorzystna. Podkreśla ostrość i męskość twarzy. Masz cudowne duże oczy i usta, podkreślaj je. Co do cery, to róż czyni cuda.
Masz fajną figurę, najbardziej rzucają się w oczy te nooogi Wcale nie uważam, żebyś była za wysoka - na obcasach jestem Twojego wzrostu i świetnie się wtedy czuję

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

Zapomniałam o włosach a nie da się edytować
Czy Ty aby ich nie szczotkujesz/wyczesujesz? Wyglądają na napuszone, jakby ich skręt był stłamszony. Zajrzyj na fryzjerskie, poczytaj podforum o pielęgnacji kręconych. Wydaje mi się, że odpowiednio pielęgnowane (i żadnego szczotkowania!) będą tworzyć piękne, miękkie fale.
izusek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 00:57   #21
spaghettii
Wtajemniczenie

Nie wygladasz w ogole jak mezczyzna! tak jak wczesniej pisaly dziewczyny, koniecznie zapusc ta grzywke, ona wszystko psuje. masz sliczne oczy i powinnas je podkreslac. figure tez masz ladna, i uwazam, ze w tej koszulce i legginsach wcale zle nie wygladasz mysle, ze powinnas skrocic wlosy i moze zmienic kolor na troszke jasniejszy, w cieplym odcieniu.

Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion

cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 14:09   #22
No air
Zakorzenienie

na tym->http://wizaz.pl/forum/attachment.php...3&d=1378544199 zdjęciu wyglądasz ślicznie. na tych z pierwszego postu widać po prostu, że masz jakieś trudne przeżycia za sobą. Zgadzam się, że ta krótka grzywka wogóle nie pasuje, ale to już pewnie wiesz. Makijaż, który "zrobiły" Ci dziewczyny bardzo pasuje, masz ładną sylwetkę (boskie nogi!!! i jakie długie :P), głowa do góry!

MOJA WYMIANKA!
No air jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 14:19   #23
WhiteCherry
Zakorzenienie

przede wszystkim szpeci Cię grzywka z pierwszego postu, odbiera Ci cały urok. Na przeróbkach dziewczyn wyglądasz dużo lepiej.
Stary 2013-09-08, 14:40   #24
Zarja
Raczkowanie

Hej, bardzo Wam dziękuję za tyle odpowiedzi i serdecznego wsparcia Przeczesałam sobie grzywkę na bok i skróciłam trochę włosy, żeby były tak za łopatkę. Pomalowałam oczy mocno na brązowo i mam wrażenie, że mimo surowego, ciemnego koloru powiek ludzie reagowali na mnie wczoraj bardziej pozytywnie Nawet mnie jakiś pan trochę zaczepiał (co nie zdarzyło mi się od paru ładnych lat).

Zazwyczaj na co dzień używam kryjącego podkładu, jasnych cieni i tuszu, róż zaś często olewam (ale już nie będę! - Dzięki przeogromne za przypomnienie mi o tym! ); na występ czy jakąś uroczystość robię sobie smokey eye + róż, czasami jakaś bordowo-brązowa pomadka. Perfum nie lubię, może jakieś olejki? Stanika niestety nie mogę nosić, jedynie sportowy. Tak samo zero rajstop, kolczyków, wszystkiego co choć troszkę naciska na skórę - od razu robi mi się bolesna pokrzywka, która rozchodzi się na pół ciała (leczę się, ale na razie bez powodzenia). Tęsknię za założeniem dobrego push-upa, podobnie za kolczykami/klipsami, które uwielbiałam, no ale nie podskoczę wyżej głowy

Kolor włosów mam nie-swój, obecnie Wellaton "szlachetny blond" czy coś takiego, nie pomnę. Pokrywam nim swoją siwiznę, bo jestem już dość mocno szpakowata. Mój naturalny kolor był podobny, ale mocno płowiał, więc miałam takie jasne złotawe pasemka - przy następnym farbowaniu zrobię sobie trochę jaśniejszych przebłysków. Chyba to powinno dać efekt o który chodzi Dziękuję!!!

Co do fryzury, to macie rację, niestety nie jestem piękną Rosjanką, żeby sobie chodzić z grzywką "od garnka", trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Dzięki za pomoc w uświadomieniu sobie tego faktu!

Rozczesuję włosy szczotką dla... długowłosych psów, ona jedyna mnie nie ciągnie. Z grzebieniem czy szczotką dla ludzi okropnie się męczę. Robię to raz dziennie, używam kosmetyków prostujących i wygładzających. Raz w tygodniu olejuję oliwą z oliwek z olejkiem z gorczycy, raz na dwa miesiące krem trwale prostujący "E-vie". Nie chcę, aby włosy się podnosiły, bo robi się wielka grzywa, która mnie jeszcze optycznie powiększa i podwyższa, a ponieważ mam chorą tarczycę to nie jest taka błyszcząca jak niegdyś. Trzy lata temu zdecydowałam się podcieniować u fryzjera, ale niestety nie wyglądałam jak piękność z Twojego załącznika gusia825, tylko jak zaniedbany pudelek ze schroniska. Musiałam chodzić ze spiętymi włosami albo walić na nie tonę supermocnego żelu. Ale zaraz zrobię sobie lekkie fale, wystarczy, że po wysuszeniu zrobię kok na godzinkę i mam fale na dwa dni. Pokażę efekty

Co do ciuchów, to noszę buty na bardzo cienkiej podeszwie z okrągłym noskiem - sandały lub baletki z paseczkiem, tenisówki, a zimą kozaki na cieniutkich spodach. Czasami, jeśli bardzo leje to kolorowe kalosze albo martensy. Do tego rurki, legginsy albo krótka spódnica czy szorty (też zimą, na ciepłe legginsy) - bo wiem, że nogi to moja szczuplejsza część. Staram się zawsze mieć pasek albo krótki żakiet, kamizelkę do pasa, bo to skraca optycznie nas wysokie, no i nie nosić monochromów czy oversize'ów. Kolory noszę w większości takie dla kobiety "jesieni", albo czarny, do którego mam słabość tak samo jak do długich włosów Ale staram się to łamać kolorowymi dodatkami, czapka, szalik, apaszka. Ale i tak jest "Proszę pana" - kiedyś miałam sandałki z koralikami, jasnoniebieskie rurki, czarny koronkowy top, koraliki na szyi i usłyszałam... "Zostaw tego pana!" (skierowane do dwuletniego szkraba, który postanowił się ze mną zaprzyjaźnić ). Chodzę małymi kroczkami, z opuszczoną głową, ale podobno płynnie i lekko (no i bardzo cicho). Od trzynastego roku życia mnie to spotyka, więc nawet szczupłość mnie nie chroniła, ech. Może po prostu ludzie widzą coś dużego i ciemnego - i dlatego tak? Ciemne kolory - męskie, jasne - żeńskie. Postaram się to lepiej ogarnąć, ciągnie mnie jako eks-metalówę do tego czarnego strasznie, ale macie rację, to nie jest kobiecy kolor. Może więcej tych dodatków. Pomyślę.

Co do brwi, to sprawa jest dla mnie trudna z powodu asymetrii i "zwiotczenia wtórnego" prawej powieki i łuku brwiowego, spowodowanego chorobą. Ale spróbuję jakoś je ogarnąć Dzięki!!!

Nie mam słów, żeby wyrazić swoją wdzięczność - zamieniam się coraz bardziej w nieszczęśliwą, bezpłciową kociubę. Trzeba się ratować.
Stary 2013-09-08, 19:34   #25
Holly85
Zadomowienie

" czasami jakaś bordowo-brązowa pomadka."
hmm ja bym odradziła ciemno bordowe lub brązowe pomadki, mocno dodają lat i to nie tylko moja opinia. w zamian proponuję kolory również ciepłe, ale lżejsze w odbiorze jak wpadające w odcienie pomarańczy, łososiowe, ciepłe czerwienie.

masz uczulenie na sztuczne tkaniny? może biustonosz bawełniany biały, żeby nie byo żadnego barwnika? no ale tego pewnie już też szukałaś.

masz ochotę zrobić sobie makijaż wg mojego pomysłu i dodać zdjęcie? jestem ciekawa efektu pozdrawiam
Stary 2013-09-08, 20:15   #26
grubella
BAN stały

Jesteś piękną kobietą o wzroście i figurze modelki.
Masz piękne oczy i usta oraz włosy.
Jedyne niedoskonałości to trochę problemów z cerą i ta koszmarna grzywka jak u dziewczynki w wieku przedszkolnym.

Jeżeli dostosujesz się do rad dziewczyn co do makijażu i fryzury to będziesz olśniewać wyglądem.
grubella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 20:36   #27
tambourinist
Rozeznanie

jedyne co mi się bardzo nie podoba to grzywka. nikt nie wyglądałby w takiej ładnie. a potem to już kwestia doskonalenia makijażu, nie jest źle.
tambourinist jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 21:57   #28
maafilo
Raczkowanie

Ale zaraz zrobię sobie lekkie fale, wystarczy, że po wysuszeniu zrobię kok na godzinkę i mam fale na dwa dni

mam tak samo, a jeszcze lepsze są fale po związaniu włosów w ciasny warkocz + zrobienie wysokiego koka (kręciołka). Ja po tym mam piękne loki

powodzenia w metamorfozie, jesteś bardzo ładną kobietą z dosć nietypowym wzrostem- i to w nim bym brała przyczynę wołania do ciebie "proszę pana". nie ma w tobie nic męskiego! a taki wzrost to atut, trzeba go tylko wykorzystać
Stary 2013-09-09, 11:32   #29
OlaM
Moderator

Moim zdaniem, żeby wyglądać bardziej kobieco dzięki makijażowi, przy swoim typie urody i kolorycie cery, powinnaś:
1) używać jaśniejszych szminek, koralowych z nutą ciepłego różu (unikaj ciemnych odcieni bordo czy brązów, bo Cię postarzą), a najlepiej na szminkę dodać kroplę błyszczyka na środek warg, co optycznie je powiększy,
2) w żadnym razie nie zapominać o różu do policzków, proponowałbym dziewczęce odcienie typu MAC Dainty, Benefit Coralista (nie musisz kupować tych konkretnie, ale popatrz na ich swatche, będziesz wiedzieć, o jaki odcień mi chodzi),
3) wyregulować brwi, przy czym lepiej udać się za pierwszym razem do profesjonalisty (nie wiem, skąd jesteś, ale w większych miastach w niektórych Sephorach marka Benefit ma tzw. Brow Bar, gdzie kompleksowo zajmują się brwiami),
4) przy Twoim kształcie oka malować kreskę typu "jaskółka", ale taką delikatniejszą, nie za grubą,
5) na powieki stosować raczej cienie jasne (ciepłe rozbielone beże, morele, korale, mogą być z lekkim połyskiem, ale nie mocno perłowe), zaznaczając ciemniejszym odcieniem jedynie zewnętrzne kąciki i załamanie powieki oraz dolną linię rzęs.

Co do włosów - myślę, że załączone przez dziewczyny zdjęcia powyżej mówią same za siebie - dobra fryzura (w Twoim przypadku łagodne fale, z grzywką co najwyżej taką dłuższą, zaczesaną na bok) potrafi zdziałać cuda.
OlaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 11:38   #30
Zarja
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Holly85 Pokaż wiadomość
" czasami jakaś bordowo-brązowa pomadka."
hmm ja bym odradziła ciemno bordowe lub brązowe pomadki, mocno dodają lat i to nie tylko moja opinia. w zamian proponuję kolory również ciepłe, ale lżejsze w odbiorze jak wpadające w odcienie pomarańczy, łososiowe, ciepłe czerwienie.
Tylko na scenę, kiedy śpiewam, żeby z daleka było widać rysy twarzy, trochę przesadnie ciemną Poza tym nie używam pomadki, bo nie chodzę na imprezy, uroczyste kolacje czy koncerty poza własnymi, więc zwyczajnie nie ma okazji. Czasami błyszczyk.
Cytat:
masz uczulenie na sztuczne tkaniny? może biustonosz bawełniany biały, żeby nie byo żadnego barwnika? no ale tego pewnie już też szukałaś.
Mam obrzęk naczynioruchowy, który włącza się pod wpływem ucisku, więc mogę nosić tylko luźne, miękkie ubrania i nie sypiać na wznak, bo twarz na poduszce=wielka gula na 24 godziny, czasem np. zasłaniająca całe oko - nikomu tego nie życzę.

Cytat:
masz ochotę zrobić sobie makijaż wg mojego pomysłu i dodać zdjęcie? jestem ciekawa efektu pozdrawiam
Zrobię, zrobię! Dawniej malowałam się mocniej, głównie jakieś gotyckie rzeczy albo coś a'la pin-up, ale ostatnimi laty tylko praca, gary, sprzątanie, rodzina i tak po paręnaście godzin/doba... podkład, trochę cienia, tusz i koniec. Dokupię kosmetyków i pokażę co mi wyszło

Myślę też o podrasowaniu ciuchów, zwłaszcza zimowych, żeby z daleka było widać, że idzie kobieta, a nie facet (mam nadzieję, że nie zacznę być brana za transseksualistę dla odmiany).

Dziewczyny, dziękuję za ciepłe słowa, nigdy nie pomyślałabym o sobie jako o kimś zgrabnym czy mającym coś ładnego w twarzy. Na modelkę zawsze byłam "za gruba", moja miednica z trudem wchodziła w rozmiar 36, nawet kiedy miałam 20 lat, ważyłam 51 kg i składałam się głównie z kości
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości