Wyglądać łagodniej i mniej męsko - jak? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-09-09, 11:48   #31
spaghettii
Wtajemniczenie

Wyglądać łagodniej i mniej męsko - jak?

Mozna zapytac jaka muzyka sie zajmujesz?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion

cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 14:56   #32
kata_87
Raczkowanie

Dot.: Wyglądać łagodniej i mniej męsko - jak?

Patrząc na zdjęcia Ciebie w "całości" też nie uważam, żebyś wyglądała męsko. Dziwne rzeczy i dziwni ludzie, którzy Ci to powiedzieli. Poza tym zgadzam się z poprzedniczkami - ta grzywka Ci nie pasuje. Ala jak widzę, to poczyniłaś już pewne kroki ku zmianom i jesteś szczęśliwsza, a to najważniejsze! Oby tak dalej, powodzenia!
kata_87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 15:29   #33
musisz
Rozeznanie

Dziewczyny świetnie Ci radzą, ja się w tych kwestiach nie wypowiem, bo nadaję się bardziej do metamorfozy niż do udzielania rad...

Ale mam jedną sugestię... zacznij się więcej uśmiechać Z uśmiechem Ci do twarzy i wyglądasz wtedy kwitnąco!
Stary 2013-09-11, 00:15   #34
Holly85
Zadomowienie

ok to czekam zatem jak Ci to wyjdzie
jesli chodzi o ubrania ktore mają dodać kobiecości.
tak jak juz zostalo powiedziane, czerń zachowaj na wieczór czy na występy (jak się domyślam muzyka poważna? ) i niech będą to czarne sukienki a nie spodnie.

spodnie natomiast noś tak dopasowane na ile to możliwe. rurki albo wąskie nogawki. kupiłabym tez jakieś jasne.
kolory i jeszcze raz kolor + wzory. daj spokój juz z tym "facetem" jakos tego nie łapie fajnie wyglądasz i tyle.
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 14:54   #35
jeanne92
Raczkowanie

Dziewczyny dobrze radzą
Od siebie dodam tylko, żebyś się jak najczęściej uśmiechała, na TYM zdjęciu wyglądasz przepięknie!

jeanne92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 17:47   #36
niefrasobliwy_
Przyczajenie

Męska rada - wystrzegaj się takich grzywek, zapuść włosy i je rozpuść. Grzywka 1/3 i raczej w większym nieładzie. Częściej się uśmiechaj.

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

Cytat:
Napisane przez niefrasobliwy_ Pokaż wiadomość
Męska rada - wystrzegaj się takich grzywek, zapuść włosy i je rozpuść. Grzywka 1/3 i raczej w większym nieładzie. Częściej się uśmiechaj.
Przepraszam, jednak nigdzie nie widzę opcji edytuj.

Na tym zdjęciu wyglądasz super - http://wizaz.pl/forum/attachment.php...9&d=1378544692
niefrasobliwy_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 02:05   #37
lolandra
Raczkowanie

Słuchaj rad dziewczyn

Oprócz tego:
1. Wydaje mi się że masz szeroką szczękę - to może sprawiać że twarz wygląda męsko. Najprostszy sposób to przejechanie części zewnętrznych części żuchwy bronzerem. Tu masz tutorial http://www.alinarose.pl/2013/09/kont...rzed-i-po.html . Osobiście, przed przeczytaniem, nie sądziłam że to takie proste

2.Włosy: myślę że w nich jest klucz do kobiecego wyglądu w twoim przypadku. Teraz są strasznie napuszone, loków nie powinno się czesać po wysuszeniu (wiem to nawet jako posiadaczka całkowicie prostych włosów )

Tu masz info o pielęgnacji kręconych włosów w pigułce http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=387147 a tu forum kręconowłosych http://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=126

Zobacz jak moga wyglądać prawidłowo pielęgnowane: http://www.anwen.pl/2013/09/moja-wos...ia-secret.html

Fale dookoła twarzy bardzo łagodzą rysy - więc ciesz się ze masz kręcone włosy i dbaj o nie!

3. A propos malowania oczu z opadającymi kącikami - tu masz tutorial http://www.alinarose.pl/2012/08/opad...k-malowac.html (polecam bloga - dużo tutoriali i dokładne opisy )

A pozatym - ja równiez nie widzę w twojej figurze nic męskiego, masz świetne nogi i jesteś szczupła - nie wiem z czego chcesz się odhudzać
lolandra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 22:53   #38
Rawia
Przyczajenie

Muszę wtrącić swoje 3 grosze po przeczytaniu opinii innych. Grzywka jak najbardziej do zmiany, ale proszę nie ścinaj włosów! Długie włosy to jest to, ja wiem, że zapuszcza się latami! Moim zdaniem długie włosy niezależnie od wszystkiego dodają kobiecości. Jeśli już - możesz lekko zmienić kształt fryzury, zadbać o włosy, kolor, ale niech pozostaną długie.
Rawia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 19:03   #39
Zarja
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 2
Wyślij wiadomość przez ICQ do Zarja

Zerwałam się na chwilę z pracowo-domowego łańcucha, żeby się pochwalić jak pracuję nad ogarnięciem się Wrzucam parę zdjęć dla zilustrowania i chciałabym też Wam odpowiedzieć i podziękować

Cytat:
1) używać jaśniejszych szminek, koralowych z nutą ciepłego różu (unikaj ciemnych odcieni bordo czy brązów, bo Cię postarzą), a najlepiej na szminkę dodać kroplę błyszczyka na środek warg, co optycznie je powiększy,
Właśnie, to może być istotne: postarzeniem się nie martwię, nie ma dla mnie różnicy czy wyglądam na moje 35 czy na 45 lat - byle nie była to Baba Jaga ani facet Dobrze się czuję jako dojrzała kobieta, nie chcę udawać, że mam 28 lat

Aha, niestety nie stać mnie na firmowe kosmetyki, najwyżej Inglot, albo rzeczy typu Wibo

Co do brwi, to włoski mi już nie rosną po prostu, po 20 latach skubania cebulki zdechły. Ale trochę sobie je wyrównałam, na ile się dało. Zawsze starałam się depilowaniem brwi w różny sposób łagodzić moją asymetryczność.

Cytat:
Mozna zapytac jaka muzyka sie zajmujesz?
Cytat:
tak jak juz zostalo powiedziane, czerń zachowaj na wieczór czy na występy (jak się domyślam muzyka poważna? ) i niech będą to czarne sukienki a nie spodnie.
Można powiedzieć, że to połączenie muzyki dawnej i folku, rzewne słowiańskie pieśni na kilka głosów. Co do stroju muszę dopasować się do reszty grupy, do tej pory było "czarna sukienka + loki + czerwona szminka", a potem "biała długa sukienka + na bosaka", obecnie pracujemy nad zestawem takich zwiewnych, "cygańskich" sukni w kwiaty i do tego mnóstwo drewnianych korali. Cały zespół sięga mi do ramienia - akurat same drobne się trafiły - więc ustawienie się wg wzrostu nie jest możliwe. Będę musiała stać pośrodku albo po prostu... klęczeć Tak sobie żartuję tutaj, niemniej jest to dla mnie mega ciężkie Czuję się jak wielka gęś, która nigdy z brzydkiego kaczątka nie stała się łabędziem, a dookoła słodkie, drobne kaczuszki.

Cytat:
spodnie natomiast noś tak dopasowane na ile to możliwe. rurki albo wąskie nogawki. kupiłabym tez jakieś jasne.
Takie noszę, albo legginsy Zamówiłam sobie jeszcze piaskowe rurki Vila. Noszę też krótkie spodenki, zimą wełniane + grube legginsy pod spotem, a propos - już do mnie jadą kolejne na ten rok. Zamówiłam też kilka par grubych rajstop które powinny być na mnie za duże, rozmiar "5" - może od tak luźnych nie spuchnę? Do zakupów doszedł długi, rudy golf i wesoła, zielona chusta. Może jeszcze upoluję jakieś botki - może takie: http://allegro.pl/buty-botki-sztyble...547547149.html, albo takie: http://allegro.pl/sznurowane-retro-b...543604009.html

Właściwie dawniej często nosiłam bluzki z dekoltem, czemu ja tego już nie robię? Jeszcze wszystko mam jeszcze na miejscu Dekolt oczywiście "w serek".

Cytat:
Wydaje mi się że masz szeroką szczękę - to może sprawiać że twarz wygląda męsko.
Mam owalną twarz i całe życie słyszałam, że mam ją optycznie skracać, zrobić grzywkę albo obciąć włosy za ucho. Teraz moje policzki są takie opuchnięto-nalane, bo choroba Hashimoto + 6 kg nadwagi (mam na to papier z Naturhouse). Zrobiła się przez to z mojej twarzy taka gruszka. Obawiam się, że skuteczniejsze od bronzera będzie po prostu schudnięcie. Pracuję nad tym. Na załączonych zdjęciach sprzed choroby - tych zrobionych na dworze - widać, że szczęka jest akurat w miarę normatywna (no i zęby mądrości mi się w niej nie zmieściły). Problem w tym, co narosło na niej :/

Cytat:
Włosy: myślę że w nich jest klucz do kobiecego wyglądu w twoim przypadku. Teraz są strasznie napuszone, loków nie powinno się czesać po wysuszeniu (wiem to nawet jako posiadaczka całkowicie prostych włosów )
Zazwyczaj moje włosy nie są napuszone. Na pierwszych zdjęciach były po prostu brudnawe już (z powodu choroby tarczycy są suche i zamiast się przetłuścić zmieniają się w "watę"), w dodatku rozczesałam je przed wzięciem do ręki aparatu i zapomniałam przejechać po nich dłonią. Poniżej widać jak wyglądają zazwyczaj. Grzywkę wyprostowałam i niech sobie spokojnie rośnie, zresztą już wydaje się być dłuższa - zdjęcie w łazience jest z wczoraj.

Na loki się nie zdecyduję raczej, jest to po prostu coś w czym czułabym się bardzo nieswojo. Fale są OK. Będę robić tak jak radzi Rawia. Jak się było 15 lat metalem i ma się hopla na punkcie długich włosów, to trudno z nich zrezygnować. Wycieniuję sobie końcówki i zrobię lekkie "światełka", plus zapuszczenie grzywki (trzeba się przeprosić ze zmarszczką na czole - ale teraz mi już nie przeszkadza ). Zdjęcie z falami i różem pokazuje jak wyglądają włosy po noszeniu w pozycji spiętej, kiedy się zakręcą - to tylko kilka pasemek, większość miałam po prostu puszczoną na plecy. W domu i na wycieczki chodzę z kucykiem albo w koku, na próby i po sprawunki chodzę z rozpuszczonymi włosami albo częściowo upiętymi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg p3086071.jpg (428,4 KB, 155 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pb106273.jpg (433,2 KB, 165 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8593487.jpg (98,1 KB, 195 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8593540.jpg (70,2 KB, 154 załadowań)
Zarja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 19:25   #40
OlaM
Moderator

Nad jednym musisz jeszcze na pewno popracować - nad uśmiechem .
Poza tym wyglądasz dobrze . Jedynie sugerowałabym nakładać róż odrobinkę wyżej, a dodatkowo na szczyty kości policzkowych dodać nieco rozświetlacza.
OlaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 20:12   #41
201607190923
Konto usunięte

Po pierwsze-grzywka. Jest nietwarzowa, powinna być dłuższa, tak jak na pierwszym zdjęciu z tych ostatnio dodanych. Popraw też brwi, muszą być łagodniejsze, przez to, że są takie "spiczaste", twarz wydaje się mniej kobieca, mniej sympatyczna. Masz ładne włosy, oczy, podkreślaj je, ale delikatnie, wytuszuj mocniej rzęsy. I przede wszystkim, uśmiechaj się pozdrawiam
201607190923 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 20:23   #42
Rawia
Przyczajenie

Ja natomiast kształt brwi bym zostawiła... Z tym, że ja po prostu lubię takie łuki - fakt dodają ostrości, ale właśnie moim zdaniem tym samym wyrazistości twarzy Na zdjęciach zbytnio nie widać czy są estetycznie wyregulowane, ale kształt bym zostawiła.

Powtórzę się - grzywka albo długa i rzadsza, lekka - jakieś subtelne pazurki - nie taka "od garnka", albo może na bok byłoby dobrze? Do rozważenia.

Pewnie wina za "męski" wygląd leży głównie po stronie ubioru, braków w makijażu no i tej nieszczęsnej grzywce bo nikt w takiej nie wygląda dobrze, fakt :P
Rawia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 16:46   #43
Zarja
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Rawia Pokaż wiadomość
Powtórzę się - grzywka albo długa i rzadsza, lekka - jakieś subtelne pazurki - nie taka "od garnka", albo może na bok byłoby dobrze? Do rozważenia.

Pewnie wina za "męski" wygląd leży głównie po stronie ubioru, braków w makijażu no i tej nieszczęsnej grzywce bo nikt w takiej nie wygląda dobrze, fakt :P
Taki pomysł miałam dwa lata temu, te pazurki i rzadsza grzywka. Skończyło się chodzeniem w chustkach, opaskach... Aż mi wstyd zademonstrować zdjęcia - wyglądało to jak tłuste strąki, nawet 5 minut po myciu. Dlatego wzięłam nożyczki i mach! od gara Usiłowałam dorównać ładniejszym kobietom, no i poza tym ciągle była presja "Masz pociągłą twarz, zrób sobie grzywkę, grzywka cię odmłodzi, z grzywką będziesz wyglądać sympatycznie". Na razie spróbuję kontynuować prostowanie chemiczne grzywki + grzywka 1/3 na bok, reszty nie prostować.

Zastanawiam się, czy nie obciąć włosów tak na okrągło, czyli bliżej twarzy długość 6-7 cm za ramię, ale z tyłu dłuższe - niestety cieniowanie bardzo, ale to bardzo odpada w moim przypadku, bo robi się ów "pudelek zaniedbany" (bo długość obciąża moje włosy i wtedy są fale, a jak są krótkie, to jest szalona pofałdowana wata - w tym to naprawdę nikt ładnie nie wygląda, chyba, że właśnie są lata '80 ubiegłego wieku).

Cóż, moje znajome ślicznie wyglądają w krótkich grzywkach. Wiem, że to taka fryzura liberalnej 30-40-latki z krakowskiego Kazika, która jest wojującą witarianką i jeździ tylko na stuletniej holenderce Mam świadomość, że ona może się nie podobać, ale jakoś nie myślałam, że w ogóle można mieć inną grzywkę Długa wydawała mi się niechlujna, ale co mi szkodzi spróbować? Tym bardziej, że robi, co chce - nieważne jak ją obetnę, i tak zmieni kierunek po myciu i będzie paskudztwo.

Trochę mnie smuci ta kwestia makijażu, że sama w sobie wyglądam jak chłop i muszę się wypacykować kolorkami, żeby widać było, że idzie ciocia, a nie wujek, ale trudno, jakoś się z tym pogodzę... Dołek jest, nie powiem, ale do czego się człowiek nie przyzwyczai, co?

Co do brwi - tak jak napisałam powyżej, ja je depilowałam przez 20 lat i po prostu one już mi nie odrastają!, więc jeśli mam je zmienić na grubsze/mniej wygięte, to zostaje tylko tatuaż. Poza tym zawsze były mocno łukowate, to rodzinne. Mam tylko w bardzo niewielkim stopniu regulowane obecnie, może maks z 15 włosków nadaje się do wyrwania. One takie są :/ Jedyne, co mogę zrobić to zwęzić je, ale naprawdę - to nie sprawdza się. Wyglądam wtedy jak sklepowa z małej wioski na zachodniej Ukrainie

Sympatycznie wyglądać chyba niestety raczej nie mam szans z tą twarzą, nawet gdybym miała mniej łukowate brwi, ale na to nie liczę, chcę się tylko ogarnąć i zaznaczyć jakoś swoją płeć (byle z tym nie przegiąć, bo za transwestytę też nie chcę uchodzić ).

Poproszę o rady też w sprawie ciuchów, pokażę Wam te zestawy, w których byłam brana za faceta i te, w których chodzę najczęściej. Powiecie mi, co z nimi jest nie tak? Dzięki
Stary 2013-09-21, 19:16   #44
musisz
Rozeznanie

A ja jeszcze raz powtórzę, że masz PIĘKNY uśmiech i powinnaś uśmiechać się jak najczęściej! W ogóle uważam Cię za piękną kobietę.
Tak jak wspomniałam nic nie doradzę, ale jedno mi przyszło na myśl, że nie do twarzy Ci z grzywką na prosto.

Pokaż zdjęcia w ciuchach, na pewno dziewczyny poradzą Ci co zmienić (może też coś wymyślę).
Stary 2013-09-21, 19:21   #45
201607190923
Konto usunięte

Jeżeli brwi są jakie są, polecam kupić zwykły olejek rycynowy w aptece (3 zł), wcieraj go w brwi regularnie. Możesz kupić specjalne cienie do brwi, aby troszkę złagodzić ten łuk. Brwi są ok, ale nie pasują Ci po prostu, bo nadają Ci taki surowy wyraz twarzy. Włosy bym trochę ścięła, masz gęste, ładne, myślę, że dałoby się wyczarować fajną fryzurę. Jeśli się puszą, falują, lepiej nie cieniować, bo później trudno je ujarzmić. I przede wszystkim ta grzywka, zapuszczaj koniecznie, czy na prosto, czy na bok, to już sama zobaczysz, ale na pewno nie kończąca się w połowie czoła, bo źle to wygląda. I nie przesadzaj z tym męskim wyglądem, wcale nie potrzebujesz dużo makijażu. Na pewno jakiś podkład, dobrze dobrany, żeby ujednolicić cerę i róż/brązer. Możesz dzięki temu złagodzić rysy, wymodelować twarz, poszukaj informacji o tym na internecie Ciuchy możesz również pokazać, łatwiej będzie doradzić
201607190923 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 20:04   #46
OlaM
Moderator

Ja też uważam, że to wcale nie jest tak, że bez makijażu wyglądasz jak mężczyzna, niemniej każda kobieta, nawet najbardziej kobieca , lepiej wygląda w lekkim mejkapie. Nie znaczy to jednak, że musisz się nie wiadomo jak pacykować, zwłaszcza, jeśli nie lubisz być mocno pomalowana. Wystarczy delikatne zaznaczenie policzków różem, trochę tuszu na rzęsy, błyszczyk na usta i tyle.

Włosów na Twoim miejscu nie cieniowałabym tak jak opisujesz. Może po prostu idź do jakiegoś zaufanego fryzjera, który najpierw Cię wysłucha, a potem coś Ci doradzi, przede wszystkim pod kątem rodzaju Twoich włosów i kształtu twarzy. Byle tylko nie był to jakiś wielki artysta, dla którego własna wizja artystyczna jest ważniejsza niż dobre samopoczucie klientki .
OlaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 21:56   #47
Holly85
Zadomowienie

wytłumacz mi jak to jest, że przy chorobie Hashimoto masz aż tak gęste włosy?
Ja zrobiłam nawet badania przeciwciał anty tpo i anty tg i inne bo bałam się ze wlasnie mam hashimoto, tak mi wypadają włosy od jakichś 6 lat ((
moje koncówki to jakaś 1/20 tego co masz Ty na końcach, a wlosy mam niestopniowane. ...
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 10:31   #48
Zarja
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Holly85 Pokaż wiadomość
wytłumacz mi jak to jest, że przy chorobie Hashimoto masz aż tak gęste włosy?
Ja zrobiłam nawet badania przeciwciał anty tpo i anty tg i inne bo bałam się ze wlasnie mam hashimoto, tak mi wypadają włosy od jakichś 6 lat ((
moje koncówki to jakaś 1/20 tego co masz Ty na końcach, a wlosy mam niestopniowane. ...
Po prostu kiedyś miałam dwa razy tyle włosów, co teraz i wylazła mi połowa Za młodu słynęłam z gęstej czupryny, mój warkoczyk był jak lina okrętowa. Chyba pomogło mi też w miarę zdrowe żywienie (pestki ze słonecznika, oliwa, razowe produkty, dużo zielonych warzyw, kasza gryczana, własnej roboty jogurt), a od kiedy zaczęłam łykać Euthyrox włosy przestały wyłazić zupełnie, nawet jesienne akcje masowego wypadania ustały.

Musisz, Ty chyba sobie jaja ze mnie robisz! Cóż, z drugiej strony mój mąż uważa, że piękna jest np. aktorka Christine Baranski, a pewnie nie każdy się z nim zgodzi.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości