Szczotkowanie twarzy na sucho - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-09-11, 08:48   #1
Czarna_mada
Raczkowanie

Szczotkowanie twarzy na sucho

Hej dziewczyny, od niedawna szzczotkuję twarz i ciało na sucho specjalna szczotką(twarz) i rękawicą (ciało) do masażu.Naczytałam się, że to fajny dla skóry zabieg. Szczotkuję od mniej więcej ok. 2 tygodni. I rzeczywiście skóra lepiej wygląda, jest jędrna, lepiej ukrwiona. Jednak zauważyłam na twarzy malenkie krostki. Cera na twarzy wygląda lepiej i świeżej jednak te krostki. Czy to normalne, że może skóra oczyszcza się w ten sposób i musi minąć trochę czasu aż wszystko się oczyści? Ktoś tak miał? Nie jest to jakiś wielki wysyp no ale ciut tego jest. Myślicie, że to etap przejściowy. Mam cere tłsutą z tendencją do trądziku. Trądzik mam wyleczony, choć czasem wiadomo coś wyskakuje. Nie uzywam już zadnych leków. Jedyne moje zmartwienie to plamki po trądziku, ale na to używam kremów Bandi z kwasami codziennie wieczorem.
Czarna_mada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 00:42   #2
Rawia
Przyczajenie

Dot.: Szczotkowanie twarzy na sucho

Myślę, że taki zabieg odpada na twarz przy cerze ze skłonnością do trądziku. Moim zdaniem powoduje to tylko jej podrażnienie i roznoszenie bakterii z istniejących zmian na całą twarz. Nie sądzę, żeby miał być to jakiś etap przejściowy ku lepszemu.
Rawia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 11:55   #3
kiecaanna
Przyczajenie

Też chyba bym się bała krostek po takim zabiegu, wydaje mi się, że na samej szczotce dużo brudu osiada, kurz i inne świństwa mimo mycia. Widzę, że moje przemyślenia mają swoje potwierdzenie jeśli występują po tym krostki. Poza tym taka szczotka raczej roznosi wszelkie stany zapalne itp.
kiecaanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 13:00   #4
Czarna_mada
Raczkowanie

Jeszcze troszkę przy tym zabiegu zostanę i będę obserwować. Zawsze wyparzam szczotkę . Poobserwuję.
Czarna_mada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 09:51   #5
lusiabambusia
Raczkowanie

Też bym sobie podarowała szczotkowanie twarzy w przypadku cery trądzikowej. Roznosisz sobie wszystko po całej twarzy. Może korzystniejsze byłoby mycie twarzy tą szczotką, na mokro z użyciem żelu do twarzy?
lusiabambusia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości