praktyki pedagogiczne - Forum Wizaz.pl
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła - Edukacja

Notka

Szkoła - Edukacja Wszystko o szkołach, szkoleniach, uczelniach i sprawach uczennic i studentek.
Na tym forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-09-15, 15:18   #1
201604181004
Konto usunięte

praktyki pedagogiczne

witam wszystkie studentki zakładam ten wątek byśmy dzieliły się spostrzeżeniami i uwagami odnośnie naszych praktyk pedagogicznych - w przedszkolu, szkole, gdzie bóg da

żeby od czegoś rozpocząć temat może niech każda opowie coś co jej najbardziej zapadło w pamięć oraz... co według niej wypada ubrać

najsympatyczniejsze dla mnie jest jak małe dzieci się żegnają i pytają czy pani wróci chyba każda moja koleżanka tak miała. ale i tak dzieci to nie moja bajka wolę gimnazjum i wyżej a wy?
201604181004 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 15:37   #2
invisible_01
Zakorzenienie

Dot.: praktyki pedagogiczne

Ja wyglądam niestety bardzo młodo i najbardziej zapadło mi w pamięć, że nauczycielka z gimnazjum wzięła mnie za uczennicę 1 klasy Panie w sekretariacie również automatycznie brały mnie za uczennicę, niestety w liceum to samo. Tylko w podstawówce kiedy wchodziłam wiadomo było, że jednak jestem spoza szkoły Dlatego dla mnie podstawa to ubiór: spódnice/sukienki plus najlepiej botki na obcasie, żeby jednak się wyróżnić. Jeśli założę spodnie i sweterek, to automatycznie wyglądam na ich równolatkę. Jest to dla mnie ogromna wada, bo skończyłam licencjat, jestem obecnie na studiach magisterskich, a z moim wyglądem nie wyobrażam sobie uczyć kogoś starszego niż dzieciaki. Zazdroszczę moim koleżankom, które mając te 24 lata naprawdę na tyle wyglądają i nikt nie bierze ich za uczennice.

Ja siebie widzę tylko w pracy z dorosłymi -licem, ale najlepiej to szkoła językowa. Na pewno nie gimnazjum i nie podstawówka.
invisible_01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 15:49   #3
201604181004
Konto usunięte

Ja widzę siebie od gimnazjum w górę podstawówka odpada. Ja wyglądam... średnio staro że tak powiem, umiarkowanie, jeśli się ubiorę jak należy to prawdopodobnie będę się odróżniać. Problem w tym że niedługo praktyki w szkole średniej no i tam - to już w ogóle, różnica wieku tak mała że to aż zabawne będzie ich uczyć
Stary 2013-09-15, 15:55   #4
invisible_01
Zakorzenienie

Dla mnie liceum jest jednak najlepsze, a już klasa z profilem, w którym się specjalizujemy, to w ogóle marzenie, bo jednak klasa jest nastawiona pozytywnie do naszego przedmiotu. Nie musisz przygotowywać gier czy zabaw jak w podstawówce, potrafią się skoncentrować, matura coraz bliżej, więc im zależy, to jednak dorośli ludzie, więc poważniejsi niż gimnazjaliści, a to znaczy, że można z nimi pogadać i się jakoś dogadać. Gimnazjum to koszmar
Stary 2013-09-15, 15:58   #5
201604181004
Konto usunięte

no, też by mi się to marzyło chyba każdemu (ach jak sobie przypomnę moją nauczycielkę języków; która znosiła jajo i narzekała na swoją pracę - a uczyła klasy ściśle związane z przedmiotem, och wysłałabym ją hen hen daleko na bambus rwać banany)
nie wiem, ja się średniej boje bo są licea... i licea. albo męskie technikum

gimnazjum nie takie złe, trzeba ich lekko zastraszyć i podporządkować, ale podstawówka to dla mnie koszmar właśnie te gry zabawy piosenki podskakiwanki cackanie się jak z dziećmi, ciumcianie, nic absolutnie wymagać nie można, totalna dekoncentracja, dzieci nie potrafią się zachować i nic nie mogą za to że je energia rozsadza, nieee niee podstawówka nie
Stary 2013-09-15, 16:21   #6
invisible_01
Zakorzenienie

Wrzodem na tyłku w przypadku dzieci z podstawówek są też rodzice... Czasami nawet nie z dziećmi jest problem, ale z rodzicami traktującymi swoje pociechy jak święte krowy, które dostały złą ocenę na pewno nie dlatego, że się nie nauczyły, ale przez to, że pani się uwzięła
Stary 2013-09-15, 17:32   #7
seductivee
Zakorzenienie

Nyśnyśnyś

Ja o swoich przeżycia z praktyk pisałam już TU

Ja się widzę w pracy w szkole na każdym etapie, jednak najbardziej chciałabym pracować w liceum

A co do ubioru - buty na obcasie obowiązkowo, do tego jakieś bardziej poważne ubrania typu: spódnica, sweterek, koszula, ale też bez popadania w skrajność, żeby mundurki nosić, czy ubierać się na "galowo" Ja przede wszystkim chcę wyglądać ładnie, schludnie i poważnie I szminka/pomadka na ustach dla mnie to podstawa
I aby wyróżnić się chociaż trochę z tłumu licealistów zakładam buty na obcasie, bo tak na prawdę to postawić mnie w rzędzie z licealistkami to oprócz kilku zmarszczek więcej chyba nie ma między nami różnicy

Praktyki to jest taki okres, gdzie tak na prawdę nie możemy sami robić nic od siebie. W zasadzie to dobry sposób na spróbowanie się w tej pracy bez żadnych konsekwencji. Bo czy dzieciaki przyswoją sobie tę wiedzę, czy nie - nam to powinno być wszystko jedno, bo jesteśmy tylko miesiąc i see ya. I ja się nie przejmuję Przygotowuję sobie ramowy konspekt i jakoś to idzie

Podstawówka mi nie leżała, bo miałam klasy kompletnie do kitu. 0 wiedzy, adhd, robaki w tyłkach, dzikie wrzaski i bieganie po klasie. Pół lekcji uspokajania i całe moje przygotowanie do lekcji szlag trafiał. Myślałam, że do klas 5-6 trafię z kolorowankami, wykreślankami, piosenkami i innymi cudami na kiju, ale było z tym dużo problemu, bo wieczne pytania: a proszę pani, a ja nie mam kredek; a proszę pani, a ja nie mam nożyczek/kleju itd. Nie mogłam z nimi czytać, pisać, bo nie znali alfabetu.... Nie wiem, po co mnie dali do tych klas, skoro z nimi lekcji języka nie można było przeprowadzić.
Gimnazjum jakoś tak mi nie pasowało, mimo iż nie było tam tam dziko jak w podstawówce. Ludzie byli w porządku, może trochę za dużo gadali, ale ok. Chłopacy bardziej zwracali na mnie uwagę, bo byłam kobietą, wiec próbowali się podlizać i można było z nimi całkiem fajnie pogadać I jak obiecałam im plusy za aktywność, to na prawdę dało się pracować
A liceum. W liceum ludzie są na tyle poważni, bo wybrali te swoje profile sami świadomie. Podobnie wybrali język obcy, więc prawie nikt tam z przypadku nie jest. I ogółem traktują te lekcje poważnie. Fakt, że póki co jest początek roku, ludzie chodzą do szkoły, frekwencja jest pełna i nie są jeszcze nauką zmęczeni Najlepiej mi się pracuje z takimi ludźmi, bo przed nimi wybór studiów, studniówki, matura, więc poza tematami czysto językowymi można pogadać także na inne A i w liceum nie trzeba tych wszelkich uzupełniaczy tj. kolorowanek i wycinanek. Tu idziemy wg podręcznika i jest okej, bo wszystko jest przejrzyste i jasne. Nie muszę sie gimnastykować, szukać w necie, książkach czegoś co by ich zainteresowało. Fakt, że wprowadziłabym na lekcje multimedia, aby się ludzie rozerwali na lekcji i nie było nudno, ale ja jestem tu miesiąc i nie mam czasu na takie innowacje

A co do rodziców dzieci z podstawówki to się zgadzam. Ile to ja się nasłuchałam od nauczycielek z jakimi wyrzutami przychodzą to się w głowie nie mieści. Bo taki rodzic ma w nosie co dzieciak robi w swoim pokoju, oczywiście nie ma też czasu aby sprawdzić mu czy w ogóle wykonał pracę domową. A później wielkie zdziwienie, że idealne dziecko dostało rząd jedynek za brak pracy, za złe zachowanie, za źle napisaną klasówkę

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015

Edytowane przez seductivee
Czas edycji: 2013-09-15 o 17:34
seductivee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 18:08   #8
kinguska01
Raczkowanie

Ja w poniedziałek kończę praktyki w przedszkolu, z tym, że jeszcze nie prowadziłam całych zajęć sama, lecz tylko niektóre Ogólnie bardzo mi się podobało byłam u 3-latków i 5-latków. Jeśli chodzi o ubiór to ważne, żeby był wygodny (bo tu się trzeba schylić, tam coś podać, kogoś podnieść itd) ale i schludny, no i baleriny . Nie wiem jak w innych przedszkolach, ale dużym minusem było to, że każdy kto chciał sobie wchodził co chwilę do sali i chcąc nie chcąc zaburzał ćwiczenia, bo dzieciaki od razu się dekoncentrowały. Albo panie sprzątające akurat wtedy musiały zamiatać szurając krzesłami kiedy po długich męczarniach wreszcie 3-latki poszły spać
W tym tygodniu pewnie zacznę w podstawówce kl. 1-3 (którą mniej wolę od przedszkola) i zobaczymy co będzie
Także najbardziej chciałabym pracować w przedszkolu u starszych dzieci, ponieważ jest więcej czasu na dodanie coś od siebie, a nie tak jak w szkole trzeba pracować od dzwonka do dzwonka, co przeszkadza jeśli się chce wprowadzać ciąg połączonych zajęć. Poza tym wolę mieć dzieci wkoło siebie - tak jak w przedszkolu np. w kole na dywanie, niż żeby siedziały w ławkach, bo stwarza to pewną barierę, a lepszy jest bezpośredni kontakt
kinguska01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 19:01   #9
201604181004
Konto usunięte

a co robiłyście na hospitacjach?:p nie nudzi wam się?
Stary 2013-09-19, 20:17   #10
allura
Raczkowanie

Co do praktyk w przedszkolu - zastanawiam się, jak u Was wygląda to prowadzenie zajęć? Piszecie jakieś konspekty, scenariusze? Prowadzicie całe zajęcia czy tylko jakąś część albo tylko część z zabawami? Bo na mojej uczelni nic nie wiadomo i w końcu nie wiem co mam robić by było dobrze...
allura jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 20:28   #11
201604181004
Konto usunięte

Zobaczysz wszystko zależy od twojego "nauczyciela" czy opiekuna praktyk do którego będziesz przypisana. U nas w szkole też zależało od opiekuna, niektórzy w szkole dostawali klucze, dziennik i info jak wypełniać prawidłowo dziennik, kopa w tyłek na szczęście i papa.
Innych nauczyciele prowadzali do sali za rączkę, dziennika nie dawali, wcinali się w trakcie lekcji i prowadzili na spółę. Wszystko zobaczysz pewnie na miejscu
Stary 2013-09-23, 16:18   #12
allura
Raczkowanie

Jestem teraz czwarty tydzień w przedszkolu i co tydzień mam z inną "opiekunką" i u żadnej nie pisałam scenariusza Szkołę dopiero będę miała w przyszłym tygodniu
allura jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 11:46   #13
ingless
Przyczajenie

Cześć dziewczyny!

W marcu zaczynam 2 tygodniowe praktyki pedagogiczne w liceum z języka angielskiego. Nigdy nie uczyłam, nie miałam wcześniej żadnych praktyk i wzwiązku z tym chciałam Was zapytać jak to wygląda, jak się przygotować do zajęć, na co można sobie pozwolić, jak walczyć z tremą(trochę się stresuję, bo pierwszy raz w życiu stanę przed grupą młodych ludzi, aby prowadzić lekcje, mała trema jest, jak to będzie, czy się nie zestresuję, zatkam itd...) Bardzo Was proszę o opinie i jakieś porady, jęsli możecie Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam
ingless jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła - Edukacja

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości